3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • Vicodine
    #2900
    okes koszi
  • Orrin
    #2899
    Mapozni azután tudsz, hogy végigvitted a 10 actot, a legelső mapok(tier1) 68-as zónák, úgyhogy szerintem első karival olyan lv65-70 között leszel addigra.
  • Vicodine
    #2898
    Az lvl hanytol jon majd?
  • Orrin
    #2897
    Jah, első kari mindig a legnehezebb. Na meg a ranger se épp a legegyszerűbb választás első karinak, elő szokott fordulni nála, hogy vagy dps-ed van, de bármi megüt, meghalsz vagy épp fordítva. Mapozásnál viszont egy közepes gearbe már jó lesz nagyon, legalábbis én ott kezdtem el élvezni igazán.
  • Vicodine
    #2896
    Mind1, lehet addig esik valami, amugy is ha jol gondolom akkor csak az elso kari lesz nehez, mert utana ha lesz egy nagykarim akkor mar tudok mivel farmolni, es ha ujat kezdek akkor mar nem lesz ilyen alulgearelt mar, de lehet nem is gaz, legalabb megszenvedek kicsit :D
  • Orrin
    #2895
    Szétnézek majd standard stashben, de péntek estig nem hiszem, hogy fel tudok lépni,úgyhogy addig nem tudok semmi biztosat mondani.
  • Vicodine
    #2894
    Figyelek ra, de sajna nehezen tudom osszehozni, hogy dps is legyen, meg tuleles is..Most pl egesszen jo a dpsem, viszont a tuleles elegge karcsu, hasznalok evasionos flaskakat, meg van evara pakolva, es igy sokszor megmenekulok, de a bossoknal vagyok bajban act 5tol. Lehet nekem akarmennyi resistem, elfogy a hpm, manam, flaskak nem toltodnek csak nagyon sokara es nehezen, es paff. Ha lenne hp leachem nyilvan mas lenne, de odaig meg a nodejaim nem jutottak el, gearben nincsen benne, szoval az miatt szivok, erre nem talaltam megoldast meg. Amugy arra is gondoltam mar, ha valakivel tudnek cserelni cuccot, az nem lenne rossz, mert esett mar par voros grades cucc, csak nem nekem valo mind, es ha olyanjaim lennenek lehet jobb lenne. Ha valaki cserelne kisszintu cuccokat, akkor az jo lenne, bar keves a cserem, de hja nincs ra szukseg, akkor az erteket masik cuccal teritenem. Ranger vagyok, ijaszkodom, es az is maradok kesobb is( ice shot vagy tornado build meg nem tudom), szoval ehhez kellene jo cucc kisszintre ha van.
  • Orrin
    #2893
    Bestiary softcore-t ajánlom majd péntek este 9-től. Karakter levelingbe meg belejössz idővel, csak gyakorlás kérdése.Arra figyelj, hogy az elemental resistek legyenek majdnem mindig capek(75%) és legyen elég hp-d, sokat segít a túlélesben.
  • Vicodine
    #2892
    Mind1, en regularban tologatom :) Ugyanugy tudok majd akkor mindent elerni, az a lenyeg. Bar egyenlore nagyon szenvedek a fejlodessel...
  • Orrin
    #2891
    Régebben még PoE indulásnál ha jól tudom, akkor HC-n és SC-n más-más ligák mentek így különböztek egymástól, de az utóbbi pár évben már ugyanaz a liga fut mindkét helyen.
  • Vicodine
    #2890
    Nekem egyenlore az actok vegigvitele a legnagyobb kihivas, nem hogy challengeket teljesitsek jo sokat.. :D
  • Orrin
    #2889
    Ez egyén függő, valaki nem érzi kihívásnak/szórakoztatónak, hogy softcore-n bármennyiszer meghalhat, bármit bármennyiszer próbálhat nincs tétje. Amúgy nincs különbség dropban,xp-ben. Azt tudom, hogy van olyan achievement amit csak HC-n tudsz pl teljesíteni(érd el lv80-at, lv90-et stb.), meg emellett a poe hivatalos oldalán minden ligának/típusnak van külön laddere, és vannak emberek akik liga kezdéskor azt pusholják, hogy ők legyenek az első lv100-as karakterek az adott kategóriában, de e-penis méregetésen kivül nem sok mindenre jó.
  • Vorrhess
    #2888
    Azért csinálták a HC-t mert sok -sok embernek ez a kihívás. De tudtommal semmi plusz nem ad, még nem próbáltam hc-t ,bőven elég nekem a sima.:D Amit láttál Abyss az meg a liga volt. Azt úgy kell elképzelni mint pl Diablo 3-ban a seasont. Csak itt sokkal több tartalmat ,újdonságot ad a liga. Most épp Bestiary liga kezdődik péntek este 9-kor. Mikrotranzakció a jutalom ha elég sok Challenge-t teljesítesz.
    Utoljára szerkesztette: Vorrhess, 2018.02.28. 18:41:43
  • Vicodine
    #2887
    En ugy latnam ertelmet, ha mondjuk hcn beprobalom, akkor legyen cserebe dupla drop rate vagy ilyesmi. De ez, hogy ha meghalok, akkor visszakerulok olyan statuszba, amit alapbol is valaszthattam volna, nem nagyon dobogtatja meg a szivemet, nem latom ertelmet beprobalni. Na mind1, csak kivancsi voltam ra azert koszi
  • Vicodine
    #2886
    Ez igy oke, de mi ertelme van mondjuk HCn kezdeni, ha meghalok visszakerulok ugye regularra, de akkor miert nem egyszerubb regularral kezdeni, ott tudok partyzni, nincs hova visszabbmennem ha meghalok, mitol eri meg, milyen kihivas vagy egyeb extra jar azert, ha en HCn tolom? Vagy mi ertelme solo self foundban tolnom, ha regularban is tudok soloban jatszani, ezert minek kulon azt valasztanom? Semmi egyeb ingame modosulas nincsen, ez van csak pusztan es kesz? Ennek igy nem sok ertelmet latom akkor, kar valasztani, regularon belul mindenki jol jar es annyi akkor.
  • Orrin
    #2885
    Alapból 4 választható típus van: softcore(SC),hardcore(HC), soloselffound softcore(SSF SC), soloselffound hardcore(SSF HC). Softcore: meghalásnál csak xp-t vesztesz, azt is csak act5 után. Hardcore: Ha meghalsz, akkor véglegesen meghal a karakter hardcore ligában, átkerül onnan softcore-ra. A Solo self found változatokban pedig nem tudsz más játékosokkal partyzni,tradelni, mindent magadnak kell kifarmolni. Nem próbáltam még őket, de tudtommal bármikor átviheted az SSF karaktereket normálisra, viszont vissza már nem.
  • Vicodine
    #2884
    Meg annyi, hogy mi a kulonbseg az elejen kivalaszthato jatek tipusok kozul? HC fokozat, meg most abysosak mar eltuntek, de azon belul is volt par valasztasi lehetoseg karakterkrealasnal, mik voltak azok, miben ternek el egymastol? EXP, drop..?
  • Orrin
    #2883
    Jah, meg az se nagyon segít a fejlődésben, hogy a legnagyobb zóna is lv84-es, tehát egy idő után már onnan se kapsz tejles xp-t.
  • Vorrhess
    #2882
    Szerintem is fölösleges. 700 óra után sem értem el még. Illetve elértem volna már szerintem a 200-at is ha nincs xp büntetés halálkor :D Mellesleg tényleg figyelni kell. Az utóbbi ligában közel 60-70 exás gearem volt és az se volt elég. Ez rossz mozdulat és 2 napi farmolásom ugrott. Pedig elég tankos volt viszonylag , EQ juggernaut, 92-ig jutottam vele.
  • Vicodine
    #2881
    Aha okes koszi
  • Orrin
    #2880
    Fölösleges, a playerek szerintem legalább 95%-a nem éri el és nem is akarja. Ahhoz nagyon tudni kell, hogy mit csinálsz, mert 95 fölött ha egyszer meghalsz is több óra progresst vesztesz.
  • Vicodine
    #2879
    Es a lvl 100-ra megeri ragyurni, vagy teljesen folosleges szenvedni vele?
  • Orrin
    #2878
    Level 85-90-ig nem vészes a fejlődés szerintem, utána kezd nagyon lelassulni, főleg 95 fölött,ezért általában a buildeket lv90 környékéig tervezik csak. Az actokat minden karival végig kell húzni külön-külön, csak a stash,atlas,masterek,hideout és a labirinth trialok a közösek egy ligán belül a karakterek között.
  • Vicodine
    #2877
    A fejlodes mennyire veszes amugy? Mikortol lassul be nagyon? Csak mert latom sokan az uj liga kezdetekor kezdenek uj karikat, nem tudom nekem lenne -e turelmem hozza, nekem lassu a fejlodes. Bar uj vagyok gear nelkul, de az actokat minden karival ujra kell zuzni ugye?
  • SgtPepper
    #2876
    Én most valszeg Wanderfindert csinálok. Előző pár ligában csak melee karaktereket csináltam, és most szeretnék lövöldözni is.
  • ToCsEk
    #2875
    majd patch notes után kiderül :D
  • Jabar
    #2874
    Hasonlóval kezdtem én is előzőben de nekem a cyclone irányítása nem tetszett (vagy én csináltam valamit szarul).
    Tudom nem szeretik ha D3-hoz hasonlítják de az ottani ww irányítása tetszik, itt oda pörög ahová klikkelek és amíg nem éri el azt a pontot nem hajlandó megszakítani a támadást, nem követi az egeret.
    Aztán indítottam egy marauder cleave tankot, az tetszett, szerintem azzal kezdek most is, persze lehet beleszól majd hogy mit változtatnak rajta.
  • Vorrhess
    #2873
    Ki milyen builddal kezdi az új ligát ? :D Én már kiválasztottam : egy jó kis Slayer Crimson Cyclon :D Ilyen buildet még úgy sem toltam, hát épp itt az ideje.
  • Jabar
    #2872
    Ah, meg lesz az csak pár nap múlva, fasza.

    "When Abyss merged into the permanent leagues, characters and items were merged immediately but hideout/master/atlas progress was not. Because that takes a long period of downtime to perform, it is done during the deployment of the next patch instead of immediately. You'll regain your hideout and masters from Abyss in a couple of days."
  • Jabar
    #2871
    Ok köszi, de hogy csinálom meg újra őket ha nincsenek a városban sem? Csak új karival?
  • nxs
    #2870
    Csak a kari megy át + inventory,láda stb nem.
  • Vicodine
    #2869
    Remelem eljon az ido, amikor tudni fogom mi a fenerol beszelsz :D
  • Jabar
    #2868
    Most hogy abyss league véget ért, beléptem a standardba átrakott karimba és eltűnt a hideoutom, Leo és Zana kivételével eltűnt az összes master is a városokból és Zana lenullázódott?
    Azt hittem átjön minden standardba...
    Mi van ilyenkor?
  • Vicodine
    #2867
    Ja, es eleg ritkan fene enne meg :D
  • Jabar
    #2866
    Véletlenszerűen esik.
  • Vicodine
    #2865
    Jaaa ertem okes koszi! Figy, silvert azt honnan tudok szerezni? Mert ugye azt ker erte, es elegge ritkan esett eddig, es konkretan most nincs is. Kisszinten van lehetoseg a farmolasara, vagy csak amenny neha esik elvetve?
  • Jabar
    #2864
    Képzeld el úgy mint ha küldetések lennének.
    Leadsz az npc-nek silver coint és ő ad egy küldetést (ez a prophecy).
    Ez rengeteg féle lehet, linkeltem az oldalt.
    Ha megcsinálod akkor eltűnik, ennyi.
    Van ami csak xp-t ad, van ahol egy véletlenszerű pályán megjelenik egy csomó patkány és ha megölöd mind akkor van kész, van ami mint írtam craft jellegű.
    Nem kell túl bonyolítani, kezeld küldetésként, ha van üres hely akkor vegyél fel újat és le van tudva.
  • Vicodine
    #2863
    Koszi, bar oszinten szolva a mukodesi elvet meg nem sikerult megertenem :) Most akkor ez egy aktivalhato cucc, megcsinalom, es akkor valamikor beaktivalhatom, vagy hol van, hova tunik a listabol? :D Bocsi, csak amig az alapjat valaminek nem sajatitom el, addig nehezen szulom meg az ertelmezest :D Most pl utoljara megcsinaltam egyet, leoltem egy bosst, es beadta, hogy complete. Akkor most mi van, hol latom, mi tortent, mit csinalt? Fizikalisan nem tudom a terben elkepzelni, mert ott van a listaban, aztan hova tunik...Mert en fel nem hasznaltam magamtol :D
  • Jabar
    #2862
    Nem kell őket megtartani, pont az a lényeg (amennyire én kezdőként látom) hogy minél gyorsabban pörgesd őket.
    Arra azért figyelj hogy vannak köztük igen drágák. pl egy socketelővel 5 v 6 linkes lessz egyből a cuccod (persze minnél értékesebb annál ritkább is).
    Van olyan aminél egy adott unique cuccal felvértezve kell megölni 1 adott bosst és akkor az a unique átalakul egy erősebb verzióra.
    Itt meg tudod nézni milyenek vannak, ha valamelyiket esetleg el akarod rakni/adni akkor le lehet őket zárni (seal prophecy) agyan annál az npc-nél, ez silverbe kerül.
    Itt illetve itt megnézheted hogy az adott jóslat mennyit ér kb. Arra figyelj hogy a linkelt 2 oldalon mindíg a megfelelő szerver/league legyen kiválasztva.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van még valami fontos akkor a tapasztaltabbak majd leírják. :)
  • Vicodine
    #2861
    Ja elrontottam, ott lett rossz a kari, ujat is kezdtem gyorsba...Egyet viszont meg mindig nem ertek, ezek a prophecik. Eleve mire jok? De ha tudnam is mire jok, akkor is meg ott van, hogyan lehet megcsinalni oket ugy, hogy meg is maradjanak? Az elso karimnal ott sikerult valahogy, fogalmam sincsen hogyan, megcsinalni azt a 6-ot amit jelez, de most az ujnal megcsinaltam mar joparat, de amikor az npchez visszamegyek, kezdhetem elorol, eltunik, es fogalmam sincsen hogyan tartsam meg. Bar ha nem sok ertelmuk van akkor annyira nem is torom magamat rajta :D