3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • lonvard
    #3100
    Szakmai kérdésem: ha egy tárgyon, esetemben íjon van három fejlesztési lehetőség, ebből kettő össze van kötve, a harmadik nincs, akkor ez mit jelent? Ha össze van kötve két elem, akkor azok együtt hatnak, ez oké. De akkor mi az a harmadik? Nem vettem észre, hogy az működne, miközben azért fejlődik maga a fejlesztési rúna, vagy mi az. Ennek így mi értelme? Már azon kívül, hogy fejlesztek egy rúnakövet, aminek a képessége nem hat a fegyverre.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.16. 15:29:42
  • Myke28
    #3099
    Bug, 2 ben fight for survival van a 3, ban meg 1 rare jewel ,lehet akkor a raret kiveszem és megy a pnt életre.Köszönöm a segítséget :)
  • SgtPepper
    #3098
    Még azt látom, hogy kiraktál jewel socket-eket, de nem látom, hogy raktál volna beléjük jewel-eket. Ez nem tudom, hogy bug-e, vagy már kivetted, mert nem játszol a karival, de a jewelek nagyon sokat dobnak a dps-en. Az Acro alatti jewel socketet viszont már nem raknám ki, mert nem éri meg, jobb, ha életet raksz ki helyettük. Vannak quest-ek, amik adnak regret pontokat, vagy Orb of Regret-tel kiszedheted azt a három pontot.
  • Myke28
    #3097
    Na ez az ,kiraknám én azokat is ha tudnék fejlődni ,de sajna nem nagyon megy a sok halál miatt:)
    Igen nem túl sok az életem 3,3k, valszeg ez a bibi.
    Viszont ha meg rámegyek az életre a tech treen ,akkor az a dmg rovására megy. Ördögi kör:)
  • SgtPepper
    #3096
    Csak az Assassint néztem meg, de elég sok life node-ot nem raktál ki, pl Written in blood vagy Thick skin. A Phase Acrot se raktad ki. Alig van életet adó cucc rajta. Nem tudom, mennyi az életed, de ilyen 4k körül az még teljesen normális, ha megöl akármi. 5-6k körül is bejöhet néha-néha egy halál, de az már ritkább. 4k csak akkor lenne elfogadható, ha melette van MoM vagy sok ES vagy akár vmi nagyon erős curse. Egyébként az is fura, hogy Assassin build nem megy rá a power charge-ra, de az annyira nem vészes. Amit érdemes még használni az a Decoy totem meg a Stibnite flask. Az utóbbi szerintem az egyik legdurvább védelemre. Sosem értettem az embereket, akik ilyen Abyss meg Fortification szörnyekbe haltak bele, mert csak belementem a mindennek a közepébe és elnyomtam egy stibnite-ot.

    Én azt javaslom, hogy csinálj alacsonyabb szintű mapokat, amíg nem lesz elég pénzed drágább cuccokra, amik életet is adnak. Ha nagyon szeretnél új karit kezdeni, akkor vmi juggernaut, slayer vagy champion lehet a jó megoldás. Ami nekem régen nagyon bejött az Alkaizer Cleave buildje, szerintem az most Championban lehet, hogy nagyon faceroll lenne. Még megtoldanám az új slayer kesztyűvel is, hogy gyakorlatilag halhatatlan legyen.
  • lonvard
    #3095
    Jó a neve. :D

    A közelharcos karakterek hogy élik túl a rohamokat? Én nyilassal vagyok, 7. szinten járok, de ha nem lenne az a splittelő zöld kövem, amivel sugár irányban több nyilvesszőt kilőhetek, akkor nem is tudom mit kezdenék a hordákban támadó ellenséggel. Két fejlesztést használok, az egyik ez a split, a másik meg a piercing, amivel többet át tudok lőni. Na most ha egy harcossal lennék, akkor pillanatok alatt körbevennének, leamortizálnának, vagy a másik hogy össze-vissza kellene rohangálni előlük, és egyesével ütögetni. Még varázslóval tudom elképzelni a játékot.
  • Myke28
    #3094
    Talán ez a kari a legjobban sikerült : LINK
    resist 75 kivéve chaos az csak 48
    Minden tök jó csak a bossokhoz kevés a dmg (pedig követtem a buildet)
  • Myke28
    #3093
    Ja keresem azt a buildet ami jó ,de még nem találtam meg:(
    Eddig a frost blade assasinnal tudtam a legtovább eljutni ,de azzal is elég gyakran halok lvl 86, probáltam winter orbot,ice shot lvl75,arc elementalist lvl 77, most tectonic slam et próbálom.
    Természetesen nem vagyok tele currency-vel mivel eddig max t7 mapot tudam megcsinálni .
    Tudtok vmi jó buildet amivel probálkozzak?
    Köszke
  • lonvard
    #3092
    Rákerestem a topik miatt, és tök ingyenes. Ezen álmélkodva el is kezdtem tölteni. Akarok valami íjászos-varázslós karaktert! Vagy mittudomén milyet!
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.15. 23:06:14
  • ToCsEk
    #3091
    ha level 1-en mész nem vesztesz xp-t :D
    ha mapon ölnek meg akkor gyenge a builded
    mapok hoz meg annyit kisezdsz minden mapot stashből ás átállítod map stasht legújabb-ra és belemennek az újak, régieket meg lefutod vagy eladod vendornak, vagy elrakod emléknek
  • Myke28
    #3090
    Olyan jó ,hogy standard-ba játszok (kb 1 hónapja kapott el a gépszíj) ,de ez a betrayal sindicate szar nem tudom miért van benne.
    Megyek 1 level 1 mapon megjelennek ezek a kemény csávók és kinyirnak ,tök jó így elveszteni a nehezen megszerzett xp.Grat a fejlesztőknek.
    Ja és + bonus ,hogy nem lehet a mapokat betenni a stash tab re mert mások .
    Ez így egy kicsit kiábrándított a játékból
  • Mofarguru
    #3089
    Először is köszönöm a válaszokat!

    1.) Furcsa, egyelőre csak sima mappokon megyek (max rare vagy unique ha Zana ad küldit) de én ott mindig mindent ki szoktam pucolni, semmit sem hagyok meg, és nem mindig adja meg complet-re az adott mappot. Viszont ezt a bonus-t nem vágtam, köszi, Viszont a bonus egész pontosan mit takar?

    2.) Tehát akkor véletlenszerű. Én azt hittem, hogy ezek a lab-ok mappokhoz vannak kötve, és csak azokon a mappokon fordulnak elő. Eddig a 6-ból 3 megvan, és van egy pár offering. Akkor megyek tovább és csak belefutok ismét.

    Viszont még két kérdés a Zana-t illetően. Mitől függ, hogy mikor lehet tőle mappokat venni? Továbbá mitől függ, hogy mikor jelenik meg egy mappon mikor is küldit ad?


    Thx!
  • SgtPepper
    #3088
    1.) Sima, nem unique mapokon meg kell ölni a bosst, ha több boss van, meg kell ölni mindet. Különleges esetek előfordulhatnak unique mapokon, ahol strongboxokat kell kinyitni, vagy a Hall of Grandmasters-en, ahol már nem emlékszem mit kell csinálni, de több strongboxot is ki kell nyitni. Sima mapoknál a bonust akkor kapod meg, ha a mapot úgy csináltad meg, hogy orbokkal modokat raktál rá. Fehér mapok (tier 1-5) esetén minimum magicnek, sárga mapok esetén (tier 6-10) minimum rare-nek, vörös mapok esetén (tier 11-16) minimum rare és corrupted-nek kell lennie a mapnak, hogy megkaphasd a bonus-t. Ezeket transmutation/alchemy/alchemy+vaal orbokkal tudod elérni.

    2.) Az Eternal Labyrinth-hoz (más néven uber lab) mapokban kell megcsinálnod 6 különböző trial-t. Ezek véletlenszerűen jöhetnek mapokban, akár több ugyanolyan is egymás után. Nekem már volt olyan valamelyik ligában, hogy nagyon későn jött az első Trial of Burning rage és addigra már összeszedtem vagy 50 offering-et, mire megcsinálhattam az uberlabot. Amúgy global 820-on szokták osztogatni.
    Utoljára szerkesztette: SgtPepper, 2019.02.08. 16:22:28
  • Mofarguru
    #3087
    Srácok két dolgot szeretnék kérdezni:

    1.) Mitől függ az, hogy az adott map kész van vagy sem? Mi kell ahhoz, hogy kipipálja az adott mappot? Van, hogy kiírja miután kész vagyok vele, hogy complet, de a térképen mégsem látom késznek. Illetve, hogy kell érteni a bonus-t? Valahogy nem igazán vágom.

    2.) Van a The Lord's Labyrinth azon belül a The Ethernal Labyrinth miképp kell megcsinálni? Értem azalatt, hogy már van 4db Offering to the Goddess viszont csak 3-at számolt be. Hogy kell elérni, hogy mind a 6 ilyen kő világítson és kinyíljon a labirintus? Esetleg mappokhoz van kötve, hogy hol lehet ezekbe belefutni?

    Thx!
  • Mofarguru
    #3086
    Köszi
  • Orrin
    #3085
    Aktív skill szintjét növeli nem a supportokét.
  • Mofarguru
    #3084
    Srácok, volna egy olyan kérdésem, hogy az Empower gem mint olyan mi célt szolgál egész pontosan? Dupla annyi xp-t ad mint alapból? Illetve a +2 lvl supported active skill-t, hogy kell érteni? Csak mert a chest-ben lévő support skill-ek nem látnám, hogy +2 szintet kaptak volna (ezek mellett van az Empower gem). Vagy én néztem be vmit?
  • Mofarguru
    #3083
    Köszönöm az infót.
  • SgtPepper
    #3082
    Beraksz egy fehét item-et és elindítod. Ezután ad neked egy rakat currency-t és kb. 10-20 másodpercet arra, hogy azt kezdjél velük amit akarsz. Itt egy syndicate guide, a Guff név alatt találod azt, hogy milyen cuccuokat adhat. Itt egy példa a használatára:
  • Mofarguru
    #3081
    Srácok, a Tiny's Trial mire jó? Eddig még csak most találkoztam először ilyennel.
  • Mofarguru
    #3080
    Valóban érdekes, mert én eddig még egyszer sem csekkoltam (egeret a tárgyra) hogy jó tárgyat adnak el vagy sem. Az már ránézésre látszik, hogy jó e vagy sem. Fura...
  • sirdond
    #3079
    ez fura, mert már 8 éve is csak így lehetett trade-elni másik játékossal.
  • Mofarguru
    #3078
    Így már valóban működik. Köszönöm az infót! Viszont fura, mert eddig még sosem használtam így a trade opciót.
  • Mofarguru
    #3077
    Ez azért érdekes, mert eddig az ég világon semmi gondom nem volt az adás-vétellel. Most próbáltam 3 különböző currency-vel, és egyiket sem engedte adni-venni. Miért kell ellenőrizni ha látom, hogy valóban azt tette be az illető, amit kértem?
  • jazzy
    #3076
    Rá kell vinni a tárgyra az egeret előbb, ezzel "ellenőrzöd", hogy valóban azt rakták-e be, amit meg akarsz venni.
  • Mofarguru
    #3075
    Srácok, az miért van, hogy játékon belül nem tudom lebonyolítani a vásárlást? Mind a két fél feldobja mit szeretne adni-venni, viszont a trade gomb nem aktív. Ez miért van?
  • Mofarguru
    #3074
    Érdekes, ezt nem gondoltam volna. Miért tiltott?!
  • Orrin
    #3073
    Létezik rá makró de a szabályok tiltják(attól használják jópáran).
  • Mofarguru
    #3072
    Srácok, lehet fura lesz a kérdés, de van arra "shortcut" vagy makro, vagy bármi egyéb beállítás, hogy a potikat ne egyesével kelljen iszogatni? Jó lenne ha lenne egy gomb amivel egyszerre lehetne aktiválni az összes potit. Hülye kérdés?
  • Mofarguru
    #3071
    Értem, köszönöm. Ezt nem tudtam.
  • ToCsEk
    #3070
    scion ascendat, egyedi dolog, ha 8-ból 5 pontot úgy raksz ki, hogy eléred valamelyik kasztot pl kirakod ezt:
    Path of the Shadow
    írja is hogy: Can Allocate Passives from the Shadow's starting point
    akkor jelen esetben elindulhatsz a shadow passzívoktól a skilltreen
  • Mofarguru
    #3069
    Srácok, volna egy "érdekes" kérdésem. Ascendant kasztot még nem indítottam. Néztem bulideket, és meglepődve tapasztaltam, hogy nem egy build úgy néz ki, hogy a skillfa nincs összekötve. Értem ezalatt, hogy a Scion ugyebár 6 irányba indulhat, ellenben van úgy, hogy nem az első lépcsőtől kezdődik a build, hanem egy pár az elején (több irányba is) ki van hagyva. Ez, hogy a bánatba lehetséges?!

    Nem csak úgy lehet haladni a skillfán, hogy egymásra építkezünk? Hogy maradhat ki láncszem?
  • Banyapapa
    #3068
    köszi,megnézem.
    De amatőr voltam akkor.
  • NeoMaN
    #3067
    a kurzort a vásárolni kívánt tárgyra kell húzni az accept előtt
  • sirdond
    #3066
    akkor írj a support-nak, valószínűleg hamarabb kapsz ott megoldást.
  • Banyapapa
    #3065
    Nem,vagy játék közben bevágott oda.

    Úgy indult,vettem egy kardot,és utána 3-4 percel később akartam még egyet és azt már nem engedte meg,és azóta nem tudok vásárolni másoktól

    De ez pár napja volt,és azóta se vehetek semmit,ezért indítottam másik karaktert ma,de nem változott a helyzet.
  • sirdond
    #3064
    SSF ligában vagy?
    Utoljára szerkesztette: sirdond, 2018.09.12. 17:54:20
  • Banyapapa
    #3063
    Tud valaki megoldást arra hogy tudjak vásárolni újra?

    2 éve játszok már ezzel a játékkal,de most ebben a ligában egyszer csak már nem enged vásárolni.
    2 cuccot tudtam vásárolni a karakteremmel,azóta viszont nem "kapcsol be" az accept gomb.

    Csináltam másik karaktert hogy az hátha tudd majd,de azt se engedi a játék.venni cumokat.
    Lenne valami tárgylimit,hogy egy féle cuccbol nem lehet csak 5-t venni,vagy mi?
  • Mofarguru
    #3062
    Igazad lehet..
  • Orrin
    #3061
    Játéktapasztalat/ismeret. Nekik kb. elég 4-6 óra, hogy végigmenjenek act1-10-en,tehát nagyjából lv65-70-et. Onnan meg elkezdenek mapozni és néhány órán belül megvan az a lv80.