3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • Orrin
    #3020
    Ha van legalább egy zárt ajtó akkor fixen esik stone is, de tény, hogy amíg nincs elég nagy dps-ed, addig elég nehéz roomokat fejleszteni,ajtókat kinyitni. Viszont onnantól, hogy van, elég egyszerűvé válik az egész.
  • Sunrider924
    #3019
    Az elejen kicsi szinten nincs eleg dps-ed azert futsz ki az idobol, ami a valodi hulyeseg hogy egyszer kipucolod a termet es 2 stone is pottyan, maskor meg egy sem, na ez az igazi hulyeseg, akkor mar miert nem tarthatom meg a kovet a kovetkezo incursionhoz bakker...
  • hawkie22
    #3018
    Ez milyen hülyeség, hogy nem elég, hogy mennyi mobot ölsz, még az idö is megy. Majdnem kinyírtam egy bosst incursion-ben, erre lejárt a timer. :( Mondjuk még csak 8-as vagyok.
  • Sunrider924
    #3017
    Flashback eventbe 2 hetig naponta 8 orat farmoltam a francos doktor-t de csak 3 jott ossze most meg ideadta szintezes kozbe random mobbol csak ugy...
  • Vorrhess
    #3016
    OMG Headhunter :D 60 ex most ahogy látom. 1000 óra alatt még sosem láttam esni még chancel se :D stone of passage szerintem sem az igazi most. Sűrűn jártam én is úgy hogy egyik végén esett, másik végén tudtam volna feloldani , 1-2 másodpercen múlott ,hogy nem értem oda időben. Bestiary recepetek tényleg jók voltak, csak a befogás volt macerás ,de lehet hogy csak nekem mivel Cyclon buildal nyomultam bestiben.
    Utoljára szerkesztette: Vorrhess, 2018.06.04. 12:34:27
  • hawkie22
    #3015
    Egyébként ez az Incursion hogy is müködik? Csak az endgame során van vagy már a fejlödés során is?
  • Sunrider924
    #3014
    Pff erre az elso templom a velemenyem megirasa utan dobott egy ilyent ....
  • Sunrider924
    #3013
    Szerintem ezt a jatekmodot is csak felig gondoltak at
    -mob mennyiseg meresenek van ertelme mert attol fuggoen szorja a lootot az incursion vegen de a timernek kurvara semmi ertelme nincs, ezt valamelyik fejreejtett dev talalta ki hogy legyen mar randomitas benne de minek.....
    -stone of passage ez megint egy hideg egy meleg, ertelme van mert ezzel kotjuk ossze/oldjuk fel a szobakat/termeket, de az hogy random modon esik ez megint okorseg pl nekem a terem aljaban levo ajtot kellene feloldani de a terem tetejen dobja egy mob, leap slammelve sincs eselyem visszajutni foleg ha a timerem 10 masodperc alatt van, tehat megint semmi ertelme...
    Neztem streamereket akik siman skippeltek a szintezes alatt hat egyre nagyobb a kenyszer hogy kihagyjam en is, az incursion xp az jo de utana a kesz templom kipucolas az csak nagy idoelbaszas....Nem ertek egyet hogy ez jobb lenne mint a bestiary, a receptekkel ez nem veszi fel a versenyt soha nalam.
  • Mofarguru
    #3012
    Igen az már feltűnt, hogy az mp növelhető mob öléssel. A szoba upgrade-től lesz Tier 1,2 stb..? De a szobát, hogy lehet feloldani? A szobák mindig változnak. Pl. treasure szobát nagyon ritkán látok. És mi a trükkje, hogy el lehessen érni a fő szobáig? Amúgy az adott szinthez lövi be a piramis szobáit? Figyeli, hogy milyen szinten mész be?

  • SgtPepper
    #3011
    Igen, fontos elérni a templo, tetejét is, ahol a boss van. Nekem elsőre egy +42% all resist övet dobott :D
  • SgtPepper
    #3010
    Most a trap buildek nagyon durvák. Ha sikerül az elején pár jó fegyvert találnod, akkor egész könnyen el tudsz jutni endgame-be. Kinetic blast is jó incursion-ökbe, de nehéz felszintezni. Melee-ből meg szinte akármit ki lehet próbálni, de az elején Sunderrel kell menni. Én most Earhquake-kel tolom, de később áttérak majd Cyclone-ra, ha lemegy a Nhamahu's Flame ára.
  • Vorrhess
    #3009
    Szerintem is sokkal jobb a incursion, pokebestiary valahogy nem jött át :D 15 mp incursionban növelhető ha gyorsabban ölöd a mobokat mint ahogy telik az idő :D architecnél meg kiválasztod hogy az adott helyiséget mire upgradelje (azt az architecet ölöd előbb amelyik upgrade kell) és az által más lesz a "szoba", pl valamelyik currencyt dob, van amelyik gemeket, stb. Mielőtt belépsz az incursba, az npc csajnál megnézheted ,hogy melyik kaput oldhatod fel, és a 2 architec mit ad. 50 körül sikerült a fő szobát és bosst is legyakni Ancestral Warchief builddal. Egész jó itemeket dobott.
  • Mofarguru
    #3008
    Hmm..ez érdekes, mert én nem igazán emlékszem, hogy esett volna kulcs a mobokból. Bár...esett vmi "stone" féleség, lehet az volt az? És azt honnan tudom, hogy melyik architec mit ad? Amúgy egyszer már sikerült eljutnom a treasure room-ba, és ott esett is nem kevés loot, de mindösszesen 1x. Viszont, én azt hittem, hogy a cél, hogy eljuss a piramis csúcsára és ott vmi boss-t megölj. Tehát, ha jól veszem ki akkor a lényeg az, hogy a 11 incursion alatt minél több szobát derítsünk fel, hogy utána ha megnyílt a portál, akkor minél több szobát lehessen átkutatni? Viszont lényeges az, hogy a 15pm alatt mennyi mobot nyírunk ki? MI az "értelme" annak az indikátornak ami a leölt mobokat méri?

    Amúgy eddig ez az Incursion "mód" sokkal jobban tetszik, mint az előző ligában a Bestiary.
  • SgtPepper
    #3007
    Az Incursion-ben két feladat is van. Meg kell ölni az egyik architect-et és ki kell nyitni a piros ajtókat egy zöld kulccsal, ami a benn lévő szörnyekből esik. Na már most az elején mivel lassan öl az ember, ezért egyszerre csak az egyiket tudja megcsinálni. Én azt csinálom, hogy ha ilyen lootot adó architect van, akkor arra megyek rá, ha annyira nem jók az architect-ek, akkor meg mobokat ölök, és keresek egy kulcsot.

    Ha megcsináltál így 11 incursion-t, akkor Alvával nyittatsz portálokat a templomba, amiben szörnyek és kincsesládák vannak. A kincs attól függ, hogy milyen architect-eket öltél meg. Viszont a szobákat csak akkor éred el, ha a térképen vezet út oda a bejárattól.
  • kesebaro
    #3006
    Itt az új liga. Kezdésnek mit ajánlotok milyen buildal nem lőnék mellé? :)

  • Mofarguru
    #3005
    Srácok, abban a templomban amit Alva nyit, ott konkrétan mi a feladat? Azt vágom, hogy van két illető akit meg kell találni majd kiiktatni, de azt nem vágom, hogy ez pl. miképp függ össze a loot-al (volt, h szinte semmit nem tudtam csinálni, mégis dobott a végén egy unique cuccot)? Vagy az idő ami adva van, csak akkor csökken ha halnak a mobok? Továbbá az ott lévő ajtók nyithatóak e? Ez a pár másodperc nem túl sok mindenre elegendő. Továbbá a szintek meg a termek, mitől függ, hogy hova rak?
  • Mofarguru
    #3004
    Igen ott kellene lenne, de nincs! A többi stash amit megvettem az megvan, ez nincs. Ilyenkor?
  • SgtPepper
    #3003
    Ott kell lennie a stashtab-es listád végénél.
  • Mofarguru
    #3002
    Igen már megy, sikerült belépni.

    Viszont! Olyankor mi van, ha megvettem valamit az előző ligában (jelen esetben egy Divination Stash Tab pakkot) és most nincs meg?! WTF?? Ez mitől lehet????
  • Orrin
    #3001
    Reroll lesz, 10-15 perc és elvileg menni fog.
  • Mofarguru
    #3000
    De ahogy elnézem, ebből ma már nem lesz game..
  • Mofarguru
    #2999
    Mondjuk ha így nézzük, akkor lehet értelme a dolognak.

    Jómagam egy Deadeye-ra gondoltam. Amúgy valakinek sikerült már belépnie? Igen csak nagy a "sor" jelenleg...
  • Orrin
    #2998
    Mert az emberek versenyszerűen akartak soloba játszani (leghamarabb elérni bizonyos szintet/megölni bossokat) bármiféle külső segítség nélkül és ezt normal ligákban elég nehéz leellenőrizni, hogy tényleg úgy csinálta-e meg.(vagy valami ilyesmi).

    Amúgy kinek mi a terve az új ligára?
  • Mofarguru
    #2997
    Értem. Igazából nem értem. Azért miért kell más liga, hogy az emberek solo-ba tudják tolni? Ha nem akarok senkivel társulni, akkor egyedül tolom.

    Lassan kezdődik az új liga. Még pár óra...
  • SgtPepper
    #2996
    A lélekfeltöltés kifejezést csak körítésként használtam. Ölni kell, ennyi. Olyan, mint a flask charge. Az, hogy mennyit kell ölni, az szerintem a gemtől függ.

    Az SSF ligákat a játékosok könyörögték ki. Így verhetik a mellüket, hogy elsőként segítség nélkül öltek Uber Eldert vagy mit.
  • Sunrider924
    #2995
    Koszonom.
  • SgtPepper
    #2994
    Valószínűleg egy Elder's Orb-os map volt. Ezt most vezették be.
  • hawkie22
    #2993
    Hehe, én néztem el. Éjszaka olyan fáradtan játszottam, hogy elfelejtettem, hogy a Lunaris Temple 2. szintjét csak félig csináltam meg. Ma megöltem Piety-t, most már tovább tudtam jutni. Azért köszi. :)
  • Mofarguru
    #2992
    Akkor most már világos, hogy egy vaal gem (mikor is foglalatba volt) mitől inaktív. De, hogy kell azt érteni, hogy lelkekkel kell feltölteni? Mennyi kell hozzá, hogy aktív legyen? Vagy ezt gem válogatja?

    Ami a ligákat illeti, nem is értem, hogy SSF ligáknak mi értelme? Na mind1, most már ezt is tudom.

    Köszönöm!
  • hawkie22
    #2991
    Hát ez az, az 'U' fül alatt csak a Lord's Labyrinth van, mint elérhetö küldetés. :(
  • Sunrider924
    #2990
    Udv, akkor nekem is lenne egy kerdesem, hatha valaki el tudja magyarazni amit egy streamen lattam: muki tolta shaped underground sea-t(T11 azt hiszem) es estek neki olyan map-ek amiknek a neveben benne volt hogy Elder, neztem hogy mi a fax??,
    Tudom hogy mi az a shaper/elder influence, tudok az elder ring mehanikarol es hogy pingpongoznak vele hogy ugymond "perma" influencet erjenek el, de ez valami nagyon mas lehetett, csak nem vagom hogy mi. Masoknal(Alkaizer, Martypoe, Mathil, Zizaran, Nugiyen, ZiggyD) nem lattam, gyors keresessel a gugli nem dobott ki semmit(illetve a pingpongozast)
  • SgtPepper
    #2989
    A Vaal skill gem-ek az eredeti skill gemek egy felturbózott verziója, kb. olyan, mint egy ulti, viszont csak akkor tudod használni, ha lelkekkel töltötted fel, azaz mobokat kell ölni hozzá. Eddig úgy volt, hogy a vaal gem-ek 90%-a szutyok volt, de most az új update-tel valószínűleg a legtöbb használható lesz.

    A korrupt tárgyakat nem lehet már módosítani (kivéve a socket-eket Vorici-nél, de az drága). Vannak olyan cuccok, amik bónuszt adnak korrupt tárgyanként, de más rejtett hatásuk nincsen.

    Új liga általában 3 hónapig tart.

    Ha hardcore-ban meghalsz, akkor az a kari és minden cucc rajta átkerül Standardba. Ez ligáknál úgy működik, hogy ha mondjuk meghalsz Hardcore Incursion ligában, akkor Standardba kerülsz át, és nem pedig Softcore Incursion ligába. Az SSF pedig a Solo Self-Found, azaz nem trade-elsz és nem party-zol más játékosokkal, saját erőből kell megoldanod mindent.
  • Mofarguru
    #2988
    Srácok, volna egy pár kérdésem ami idő közben felmerült.

    - A Vaal kövek (vagy tárgyak) miben mások, mint a "sima" társaik. Kövekből érdemesebb azokat használni?
    - Ha egy tárgy corrupted akkor az mit jelent pontosan, kihatással lehet bármire?
    - Egy új liga időben mit jelent? Mennyi ideig tart?
    - A ligáknál mit takar a standard, hardcore, SSF standard, SSF hardcore, továbbá a flashback event egész pontosan mi? Illetve még csak annyi, hogy a liga választás kihat a loot-ra is?

    Egyelőre ennyi lett volna. Thx!
  • Mofarguru
    #2987
    Én jómagam eleinte youtube videókat böngésztem és néztem, hogy ki milyen build-el tolja. Aztán amelyik megtetszett kipróbáltam én is. De végül egy Berserker mellett tettem le a voksom. Megérte. :) Viszont amit SgtPepper kolléga ajánlott linket böngészd előszeretettel, igen csak sok hasznos infót találsz ott a buildeket illetően. Viszont arra figyelj majd (én az elején kicsit benéztem) hogy a skill pontokat jól oszd el (értelem szerűen amerre fejlődni akarsz) mert később igen macerás a "törlése" a rossz helyre adott pontnak.
  • SgtPepper
    #2986
    A linkelt gemek sorrendje nem számít (egy kivétellel). Hogy milyen gemeket kell összelinkelni, azt guide-ok ból nézheted ki (hivatalos oldal fórumának a builds része). Én a https://poe.ninja/challenge/builds oldalt szoktam nézegetni, ahol rá lehet keresni skill-ekre vagy item-ekre, és kidobja neked a top játékosok publikus profiljait, akik azt a skillt vagy itemet használták.
    Utoljára szerkesztette: SgtPepper, 2018.05.28. 11:39:54
  • SgtPepper
    #2985
    Az Ebony Barracks-nál tovább kell menni és megkeresni a Lunaris Temple-t, ott legyőzni Piety-t. Ha megnyomod az U gombot, akkor megmutatja, hogy milyen quest-jeid vannak, és egy minimap-en azt is kijelzi, hogy merre kell menni hozzá.
  • hawkie22
    #2984
    Ügyeletben nyugi volt, gondoltam, végzek Act3-al, de elakadtam. Imperial Gardens-ben járok, a térképen van egy kapu, sárga felkiáltójellel felette, de zárva van. Akármit csinálok, nem tudom kinyitni, minden más küldetést megcsináltam, már csak a Lost Labyrinth van hátra, de hát ugye azt meg annyiszor csinálja meg az ember, ahányszor akarja. Ötlet, hogy merre tovább?
  • hawkie22
    #2983
    Egyébként van olyan oldal, ahol meg lehet nézni, milyen gemeket kell egymás után rakni a linkelt socketes itemekbe? Jelenleg még nem nagyon van ilyen itemem, meg a gem-készletem se elég nagy, meg hát ugye mé csak 33-as vagyok, act3-ban, szóval még sok van hátra. :)
    Új ligát érdemes elkezdeni 0-ról, ha még standardban se vittem végig az összes act-et?
  • Mofarguru
    #2982
    Tehát, ha most elkezdődik jövőhét pénteken az új liga, akkor a stash mint olyan full üres lesz?! Az eddig elért tárgyak már csak standardban lesznek használhatóak? Ha jól értem, akkor ez pont olyan mind a D3-ban season? Mindenki tiszta lappal indul?

    Ami a mapokat illeti, nagyon köszönöm a válaszaidat. Több is mint elégséges. :) Már Orrin kolléga is felvilágosított erről arról a mapokat illetően. De ezen infók birtokában már könnyebb lesz a tájékozódás.

    Amúgy már alig várom az új ligát, addig próbálom még farmolgatni az Oni-Goroshit, illetve tolom a mappokat. :)

    Thx!
  • SgtPepper
    #2981
    "Ami az új ligát érinti, bizonyosan fogok kezdeni egy új karit, csak jó lenne addig azért összeszedni neki némi gear-t, hogy azért ne "pucéran" rohangáljon már szegény."


    Az új ligát teljesen 0-ról kezdi mindenki. Ezért is szeretik, mert mindenki "egyenlő" esélyekkel indul.

    Nem olvastam végig, hogy mik lettek elmondva a mapokról meg az atlaszról, de néhány hasznos tudni való (a teljesség igénye nélkül):
    - Egy map akkor van "teljesítve", ha megölted rajta a boss-t.
    - Mapon kívül csak tier 1 map eshet (egy-két kivétellel).
    - Minden olyan map eshet, amit már teljesítettél.
    - Továbbá olyan mapok is eshetnek, amik szomszédosak az atlaszon azzal a mappal, amit épp futtatsz.
    - A szomszédos mapok nagyobb eséllyel esnek.
    - A fehér mobok nem dobhatnak magasabb tier-ű mapot, mint amilyet futtatsz.
    - A kék mobok dobhatnak 1-gyel magasabb tier mapot, a sárga és unique mobok 2-vel magasabbat.
    - Ez még egy kicsit befolyásolható az atlasz bónusszal, amit mapok megfelelő feltételek melletti teljesítésével növelhetsz.
    - A map droprate csak és kizárólag az adott mapon lévő mobok számától és az adott map +%quantity bónuszától függ. Tehát ha van +%quantity valami cuccodon, az nem működik mapokra.
    - Az atlaszon lévő mapokra lehet még szextánsokat is tenni, amik valami pluszt adhatnak a környező mapokra. (Érdemes kipróbálni.)
    - Játsszál sokat, majd belejössz.

    Utoljára szerkesztette: SgtPepper, 2018.05.27. 12:20:30