316
From Dust
  • Fpocok
    #236
    Egyrészt nincs mindenhol net.
    És mivan, ha elmegy a net, de játszani akarsz.
    Vagy olyan helyre mész, ahol nem érhető el.
    Vagy elmegy játék közben a net.

    UBISOFT már beismerte, hogy ez egy nagy baromság, így kiadni játékot. Mégis benne hagyta.
  • elitehun
    #235
    De hülyeség, 2011 van, már Kukutyinban is van internet. Nem hiszem hogy a DRM-nek olyan nagy internetigénye lenne
  • Fpocok
    #234
    Azért az kicsit túlzás, hogy amiatt a rinyálás hülyeség... inkább csak nem annyira zavaró, mint a többi.
  • Kopiati
    #233
    Azt hittem, hogy World in conflictos irányítása lesz, de ez elég konzolos lett, mondjuk meg lehet szokni 5 perc után. Mondjuk a játék alap induló kamerabeállításai is borzalmasak, 1-2 másodperc mire valami jól láthatót produkálok.
  • elitehun
    #232
    A DRM-ért a rinyálás hülyeség, az fps, az irányitás meg a grafika már nagyobb gond
  • Fpocok
    #231
    "Sokan egyenesen katasztrófaként értékelik az Ubisoft játékának PC-re kiadott verzióját, ami leginkább a DRM miatt van. A másolásvédelem ugyanis folyamatos internet kapcsolatot igényel, és bármennyire is online a társadalom 2011-ben, ez a nálunk jobban "behálózott" országokban is felháborodást keltett. Főleg azok után, hogy az Ubi ködösített a témával kapcsolatban, ennek eredménye pedig az lett, hogy a Steam kénytelen volt pénz visszafizetési "akcióba" kezdeni a From Dust esetében.


    A DRM mellett kisebb mértékben ugyan, de okként szerepel a portolás is, melynek köszönhetően nincs lehetőség grafikai konfigurálásra, illetve az framerate is rögzítve van a 30-as értéken. Ez utóbbi még nem olyan nagy probléma, de az előbbi azt okozza, hogy a finomhangolás hiányában sokan nem tudják megfelelő sebességgel futtatni a From Dust-ot. A játékról az aktuális GameStar-ban is írtunk, mi 85 százalékot adtunk rá, mert egyébként nem rossz, de az Ubisoft talán egy kicsit helytelenül mérte fel a dolgokat.

    forrás
  • rexortom
    #230
    Sziasztok az érdekelne hogy az utolso pályán miért tünik el az oceán idövel és miért lesz sziklás a játékon kivüli terület hova lesz a tenger ? Valamint a viz totem long:x képesége mit csinál ?
  • Magiszter
    #229
    Én bírnám ha a DMM-et az Euphoria-t és ezt a játékmotort összegyúrnák és a grafikus megjelenítésért pedig egy Cryengine, vagy UnrealEngine szolgáltatná. Így egy GTA szerű Open World játékot lehetne csinálni, RPG elemekkel, hogy mondjuk képes vagy a vizet irányítani, vagy a földet manipulálni hogy folyókat téríts el, városokat árassz el vízzel...stb.
    A többit a készítők fantáziájára bízom :D
  • Kongy
    #228
    Na, kipróbáltam én is. Sztem kellemes kis játék, nagyon találó címmel. Nem tudom, hogy hosszú távon mennyire válik unalmassá, de egyenlőre fél óra után még élvezetes. Remélem nehezítik majd később. A grafika is kellemes, sztem pont megfelel.
  • Omlás
    #227
    Elvileg ki lehet kapcsolni és át lehet állítani bill re, legalábbis tegnap mintha láttam volna ilyesmit a beállításoknál.

    Idővel és rohanással kapcsolatban, nemtudom én mindíg addig szoktam szöszölni amíg kényelmesen nincs meg minden. Volt olyan pálya ahol simán elszöszöltem 2-3 órát is :D. Persze ahol idő limit van ott nem árt sietni :D

    Pl a vulkán kráteres pálya ahol a kráter belsejében vagyunk és eső után emelkedik a víz szint, itt megoldottam úgy, hogy a totemeknél a városokat olyan magasra húztam hogy ne tudja el lepni a víz, a kráter oldalán meg egy idő után átcsap a víz így nem volt para :D

    A sivatagi forrásos pályán kellő mennyiségű homokkal el lehet "zárni" a forrásokat így nem áraszt el meindent a víz. ;]
  • Ironman2
    #226
    Nekem is az a zavaró.Van amikor meg akar szökni a kamera
  • Pio
    #225
    Meg lehet oldani valahogy, hogy a kamera ne mozogjon a kurzorral?
  • Kopiati
    #224
    Azért a "maszkonégerek" elég kicsik a térképhez képest, tehát ha te lennél a maszkonéger bányász akkor sztem van akkora mint egy minecraft map, csak kevésbé "kockás" A fizika takarékon lenne, nem kéne ilyen gyorsan alakulnia a terepnek, lásd. delta kialakulása-pusztálása 10 percben:) Mondjuk maguk a maszkonégerek elég pofásak, simán tűrhetőek, a terep is angyon szép közelről is. Már csak egy csákány kéne:)(meg pár creeper)
  • Baxo
    #223
    Ti begazosítottatok minden mapot 100%ra? Én megcsináltam mindet kivéve az első, mert ott nem lehet, csak be kell küldeni őket a kriptába :D
  • Baxo
    #222
    2. pályán asszem nem lehet semmit, de a 4-en ott már be tudod őket kövezni lávával... :)

    Pluskast:
    Részben igazad van, de azzé nem muszáj úgy sietned, mert ha folyóknak, láváknak kibiztosítasz egy medret azzal ott elvannak, főleg a víz. A láva az szemetebb, de mindig tudsz korrigálni. Szerintem nagyon jó, még ha vannak nehezebb mapok is, mert legalább van kihívás. "Cselendzs" módban van egy két nehéz, ott már játszhatsz az idővel ill. sürget is, ott az idővel kell versenyezned.
    Spoiler:
    Uccso map egy ilyen sandbox szerű pálya, ott ráérsz kreálni... :)

    Kopiati:
    Ahhoz kellene ám gép, örök pályagenerálás ezzel a fizikával. Ilyen kis mapokhoz is nagy gép kell, nemhogy ahhoz... :D
  • Pluskast
    #221
    Nem tudom. Megvettem de nem tetszik. Nem a grafikával van bajom még csak nem is az ötlettel mert az nagyon jó. Az igazság az, hogy ebben a játékban a lényeg az, hogy minél gyorsabban csináld meg a feladatot, mert minél tovább vársz annál inkább romlanak az esélyeid arra, hogy megnyerd az adott pályát. Erre legjobb példa az a pálya amikor a sivatagban a semmiből tőr fel a víz és ha nem vagy elég gyors akkor mindent elborít és annyi. Így az egész játék egy nagy rohanás és a kulcs az adott pálya megnyeréséhez az, ha minél gyorsabb vagy. Ez pedig nem tetszik (nekem).
  • Ironman2
    #220
    Mi a fenét kell csinálni a 2.pályán azokkal a férgekkel?
  • Kopiati
    #219
    Hmm nekem már ott sok, hogy Steam, és utána az Ubi valami szar GameLauncherje nélkül nem indul... mind1, annyira bosszantó (sztem) mint a MicrosoftLive!

    A játék király, megnéznék ezzel a motorral egy minecraftot:D zseniális lenne, meló után bányászni.
  • Baxo
    #218
    Nem drm van rajta, valami más. Azon a vulkános mapon én is szenvedtem. Víz nem gáz, ha meg van a 3 falu, mert van kocsonyásító. Lávát utálom, mert nem lehet neki rendes medret csinálni, mindig megszilárdul egy idő után az alja és "elmászkál" másfele. Überbrutál egy fizikája van. A challang-es mapok közt van ami egész egyszerű, de némelyik vááá, de nehéz. Az a jó, hogy van kihívás. Örülök, hogy nem csak én nem bántam meg a vásárlást, ja meg persze, hogy többen is megvették. Mondták is, ha kelendő lesz, akkor akkor kaphatunk multit, ha nem is kapnánk hozzá semmit, egy folytatást tuti nyomnak majd. Évek kérdése... :)


    Éjfélkor volt megint FB-n free serial (PC):

    "

    Quick! Everyone go to http://shop.ubi.com/ and get your free game code:

    t3i6en8i2
    mn74696vj
    8oayomm7p
    mzy46tdpm
    83w6pyyne

    "
  • Kopiati
    #217
    Tegnap beruháztam rá, nem bántam meg, de az UBISOFT büdös DRM-es ..... anyát sokat szídtam... 1 órába telt a game launcher beüzemelése, ma pedig egy újratelepítésbe:), pedig tegnap ment este...mind1:)
    Fain a játék, bár néha felkapnék 1-2 falusit, mert lassan szaladnak a láva elől:) Még 2 pálya van a "kampányból", de van egy két aberráltan beteg pálya, a sülyedős-emelkedős pálya, meg az ár apályos az nagyon király volt, remek ez a víz, és homok "animáció", és gyönyörű folyódeltát lehet csinálni:D
  • grebber
    #216
    Én most vagyok a vulkánkitöréses pályán hát ez rendesen szopat nem tudom megcsinálni.Még jo hogy nem időre megy! Vagy a kurva láva miatt nem jutok oda ahova kéne vagy a kurva víz miatt.Ezzel a résszel elleszek még pár órát szerintem.
  • Baxo
    #215
    Végig vittem a főküldiket, most jönnek a cselendzsek. :)

    Nagyon faszás mapok vannak. Még ilyen élvezetes játékokat! :D
  • Baxo
    #214
    Uccsó mapon vok, de az olyan mintha sandbox lenne... :) Nagyon ütős gém! ;) Egyáltalán nem unalmas!
  • Baxo
    #213
    Én is elvok vele nagyon. 8 pályán vok, de felbasz ez a vulkán, node legalább van kihívás! :)
  • Omlás
    #212
    Nah tegnap én is nekiestem, ott is ragadtam a gép elött vagy 5 órán keresztül :].

    Unalmasnak nem mondanám egyeltalán az fix, rég szórakoztam ilyen jól.
    Ismét egy jó példa, hogy néha az egyszerű dolgok is szórakoztatóak tudnak lenni nem kell drámai sztori meg egyebek.

    Az aláírásomban szereplő konfiggal is tökéletesssen futott egy rezzenéssel nem találkoztam. Sandbox hiányzik nekem is, de esetleg egy patch vagy dlc talán...

  • Baxo
    #211
    Attól még kircsi! :)
  • Magiszter
    #210
    A játék topikja, a megjelenés napja. Ha nem akarsz spójlert olvasni, akkor rossz helyen jársz :D
    Bár ez a játék nem alázza a Bioware-t a történetével. Igazából még a Mario-t vagy a Tetrisz-t sem
  • Baxo
    #209
    vááá spoilerek!!! :S :)
  • Magiszter
    #208
    A Waves az amikor mozog az egész sziget? Az marha jó volt. :D De a két kedvencem: Amikor bal oldalon láva, jobb oldalon víz és köztük meg a totemek. Illetve mikor a vulkán kráterében vagy és emelkedik a víz, meg ömlik a láva. Nah az volt még szemét egy rész, de élvezetesen :D
  • Magiszter
    #207
    A totem körül építik a falut. Azokat a kis házikókat értettem falunak. A totem meg adja a képességet. Bal felső sarokban jelzi a totemeket. Hozzá van még valami szöveg is, akkor kaptál képességet. Ha nem akkor csak egy sima mezei totem.
  • Baxo
    #206
    Kihagytad a homokvihart, vagy a párologtatóra gondoltál? zselés víz+homokvihar kombója. Nekem nagyon bejön a gém és nekem is 10/8, a hang húzza le, mert kevés van és nincs nagyon zene, amit hiányolok, a másik, hogy nincs multiplayer... mekkora lenne egymás ellen.
    A látvány és a fizika az valami fenomenálisan frankó benne. Irányítással ki vok békülve, boxon elhiszem, hogy szopnak vele. A pénzért egyértelműen megérte, az ilyet támogatni kell. Tény lehet ebből többet is kihozni, de nem akartak mindent lelőni. Ezzel a motorral egy populous the beginning-et riméket megnéznék... :)
    7. mapon vok (Wawes) holnap folytatás! :)

    Ezen a gépen tökéletesen megy full HD-ben akadás mentesen:
    Gigabyte GA-EP45-DS4 ; Intel Core Quad Q6600 2,4Ghz @ 3,3Ghz <<-- AC Freezer 7 Pro ; 2x2GB DDR2 Kingmax 800Mhz @ 826Mhz 5-5-5-18 ; XFX GTX 260 XT Edition 896Mb ; 500W Chieftec
  • Lokker
    #205
    Akkor te valami mással játszol tényleg, vagy warez. ;)
  • grebber
    #204
    Én nem tudom akkor mivel játszok,mert nekem még nem volt olyan,hogy mentsem meg a falut! Mindig csak move totem move totem aztán be abba a szarba és pálya vége ennyi semmi több nem volt eddig!
  • Magiszter
    #203
    A Zselés víz azaz első szökőáras pályán már van. Az kb 4. pálya magasságában van.
    Ilyen képességek vannak: (a neveket csak kb-ra tudom és lehet hogy kihagyok valamit)

    Jelly Water - Víz szilárdítás
    Enchanted Breath Capacity - Kapacitás növelés
    Vaporizer - Elpárologtatja a vizet az egész pályán
    Stop Fire - Megállítja a tüzeket
    Infinite Sand - Homokot tudsz teremteni
    "nemtommi" xD - egy fekete lyuk leszel tőle és képes vagy kiradírozni dolgokat. Pl vizet, lávát, homokot

    Azt hiszem ennyi. Ezeket kapod váltogatva, illetve tudod őket kombinálni. Ezek mind totemek, amik köré falvat kell építeni, majd persze megvédeni azokat.

    Vannak még növények is elszórtan de hasznosak:

    Tüzes fa - X időnként felgyújtja a környezetét
    Vizes fa - Ha tüzet kap, kipukkad és több hektó vízzel árasztja el a környezetet.(nem ég el a falvad, csak mindenki megfullad :D )
    Robbanó fa - Ha tűz éri akkor robban. Jól lehet vele követ megmunkálni

    Azt hiszem így ennyi, amiket majd kapsz, de ne kérdezd melyiket hányadik pályától. Ezeket majd az 1234-es gombokkal tudod használni.

  • grebber
    #202
    Amiket írtál azok mikortól érhetőek el?
    Mert mint írtam 6. pályán vagyok de ilyen Zselés víz,Végtelen Homok,Kiterjesztett kapacitás dolgot még hírből sem láttam!
  • Magiszter
    #201
    Nah ilyennel én nem találkoztam. Bár a vulkán kráterest azt szerintem csak az utolsó pillanatban csináltam meg :D
  • Lokker
    #200
    Már kezdem sajnálni, hogy erre pénzt adtam ki. Behal a from_dust.exe a main menu előtt. Teljesen rá voltam kattanva, hogy milyen jó lesz ezzel játszani, erre tessék. Ez a második nagy csalódásom a legutóbbi settlers óta. ./cry :(
  • grebber
    #199
    Persze hogy van game over ha lejár az idő nekem sokszor volt már.
  • ProGabe #198
    nekem is ez volt, szerintem az ubisoftos baromság miatt (ezzel kb. csak szopatnak minket, mocskos ubi), 2-ik indításra rendbejött

    2 pálya után jó, de "a kamerához tapasztott egér nem tetszik." :)
  • Magiszter
    #197
    Nah csak elcsábultam. Eddig játszottam és írok egy rövid véleményt:

    A történet faék egyszerű. Van egy csapat maszkos, cingár őslakó akik kollektív amnéziában szenvednek. Ám meg tudnak idézni egy ... jobb szó híján természeti erőt. Kezdetben csak homokozni, meg pancsolni tudunk ezzel az erővel, azt is korlátozott keretek között. Történetesen csak "egy marék" homokot és vizet tudunk megmozgatni. Itt kell leszögeznem hogy a víz és homok "szimuláció" szájtátós, és ennek a dinamikája adja a játékélmény magját.
    A feladatunk roppant egyszerű. Juttassuk el a törzset A pontból B pontba. Nem bonyolult igaz? Csakhogy jön közben a szökőár, vulkánok törnek ki, lávafolyam indul meg, árvíz, monszun eső...stb. Szóval természeti erőként, természeti erőket kell kivédeni, hogy a mi kis zseb-törzsünk túlélje és eljusson újabb és újabb rémséges helyekre. A végcél persze az Ősök Földje.
    A logika a játék elsődleges fegyvere. Pl.: Lávából kőfalat építünk hogy ne kozmáljanak oda kis barátaink, vagy ne vigye el őket a víz. Homokkal megmászhatóvá teszünk sziklás részeket, hogy elérjünk bizonyos totemeket. A totemekkel aztán új képességeket kapunk amiket használhatunk az előrejutáshoz. Néhány totemfajta a teljesség igénye nélkül:
    Zselés víz: Ez kocsonyásítja a vizet egy percre, így utat vághatunk bele, vagy éppen értékes egy percet kaphatunk ahhoz hogy törzsünket biztonságba vigyük az áradás elől.
    Végtelen Homok: Mint a neve is mondja, ezzel X ideig tudunk folyamatosan homokot szórni egy helyre. Roppant hasznos volt az egyik pályán.
    Kiterjesztett kapacitás: Ezzel 2-3x annyi anyagot tudunk begyűjteni...stb
    Szóval képességek akadnak, de csak akkor válik elérhetővé egy ha "belakunk" egy totemet és meg is óvjuk.
    Game Over felirattal csak egyszer találkoztam, mikor megnéztem hogy van e a játékban ilyen és ezzel a felkiáltással egy egyetlen falumat elárasztottam lávával. Nos jelentem van :)
    De amúgy nem igen fogunk találkozni vele.

    A lényeg hogy a játék szórakoztató, kreatív, kikapcsolásra alkalmas képződmény. Nagyon megérte azt a pénzt amiért adták.

    Bár hozzá tenném, majdnem kidobtam az ablakon a gépet az (szerintem) utolsó pályán. Végre igazi "istenekké" válunk és tudunk szárízföldet kiemelni az óceánból, forrásokat teremteni, növényzetet és vulkánokat. Alig hogy megteremtjük a mi kis paradicsomunkat, jön az Armageddon, apokalipszis, Ragnarök, Végítélet...stb. A víz szinte emelkedik, a szárazföldek pedig összeesnek mint a vajas piskóta 180 fokon. E közben persze fel kell építeni egy kijáratot, egyben kell tartani a falvakat, és el kell juttatni az embereket az építési területre. De alig hogy kiemelsz egy újabb darab szárazföldet az máris "elolvad" és összeesik.
    A készítők édes anyucikája biztos sokat csuklott miközben játszottam. Most pihentetem, majd később újrapróbálom.

    Eddig a játék nálam 8/10.
    Azért csak 8 mert, az irányításnál a kamerához tapasztott egér nem tetszik. Jobb lenne egy RTS irányítás hogy az egér csak a képernyő szélét érintve mozgatja a kamerát, mert így számomra zavaró. Illetve azért mert nincs benne Sandbox üzemmód. Hogy teremtek egy világot, ledobok egy törzset és minden az előző pályák alatt megtalált totemet/képességet is meg tudok kapni. Azaz gyurmázhatok lávával, csinálhatok vízesést, folyót...stb.

    A gépigényhez még annyit hogy nem tapasztaltam lassulást az alábbi konfigon FullHD mellett. Élvezhetően és gördülékenyen fut:

    AMD Phenom II X4 945 3Ghz, 2Gb DDR3 1333Mhz, AMD Radeon HD6870 1Gb.