316
From Dust
  • Baxo
    #156
    gémkapocsTeszt 7.0

  • Ulthane
    #155
    Végigjátszás
  • Baxo
    #154
    Én el tudnám képzelni a multit hozzá. Egymás törzseit kellene lecunamizni... :) Azt mondták, ha sikeres lesz a játék és sokan megveszik, akkor dlc-ként lesz hozzá multi. Régebbi cikkben olvastam.
  • zsakosfrodo2
    #153
    Szvsz 15 eurot semmiképp sem ér meg. A legjobban én is a sandboxot hiányolom belőle, az dobhatná fel a játékot. A küldetések többsége (legalábbis olvasat alapján és az xboxos demo alapján) megköti a kezed, annyi szabadság van 1-1 pályán, hogy az extra háttértörténeteket is ki lehet unlockolni, amik asszem külön pályák. Tényleg elég ratyi volt a kamerakezelés, de ezt a PC-s verziónál (remélhetőleg) kijavítják, vagy adnak hozzá egy finomabb közelítési lehetőséget. És persze a másik nagy hátrány, hogy multi sincs benne, bár nem is nagyon tudom elképzelni, hogy ebben hogy lehetne multi. :D

    Ha viszont a TF2 sapka kell... :D
  • Zomil
    #152
    érdekes...pedig nem kicsit lehuzta a legtöbb kritika :S
    most nemtudom megvegyem-e... :D
  • grebber
    #151
    From Dust - Az Ubisoft eddigi legsikeresebb nyitánya
  • Gabe18
    #150
    Itt is egy teszt.
  • Baxo
    #149
    Konkrétan nem írnak arról, hogy hamar meg lehetne unni, viszont nem sok variációi van amiket tudsz csinálni. Híd emelés homokkal, lávából sziklát csinálhatsz, tüzet tudsz oltani vízzel, vizet tudsz kocsonyásítani, ezzel szétválasztva a vizet. Tavakat folyókat csinálhatsz. A 13 pálya ezek variálásával megy végig. Hol nehezebb mert másodperceken múlik egy falu élete hol lassabban csinálgathatod a pályákat. Minden pálya végén kapsz egy bónusz pályát.

    Másodperceken múlik egy pálya sztem egérrel meghosszabbodik ez az idő.
    Edge 10/9-et adott neki, állítólag szigorú tesztelők. Fizetni nem hiszem, hogy fizettek nekik, mert nem egy drága játék...
  • Jaka923
    #148
    Sehol nem írják azt, hogy nagyon hamar unalomba fullad?
  • Magiszter
    #147
    Nagyon lehúzzák ezt a játékot, pedig a videók alapján (gameplay) nagyon jónak tűnik. Oké biztos vannak hibái, hiszen tökéletes játék nincs.
    Amit én hiányolok az eddig látottak, olvasottak alapján:
    - Állítható nehézség: easy, medium, hard. Mint írta sok feladat időre megy, némelyik bő nyállal megcsinálható, másik másodperceken múlik. Ezt megoldhatták volna a nehézségi szint állításával. Könnyűn több idő van, nehezen kevesebb.

    - Irányíthatóság az AI-nál: Ha tényleg olyan idióta az AI mint írják, akkor kellett volna bele egy olyan lehetőség, hogy kijelölöd milyen úton menjenek a kis Pákók és azon az úton mennek. Max annyiban dinamikus, hogy az akadályokat a lehető legkisebb kerülővel kerülik meg.

    - Sandbox mód: Kapsz egy nagy területet minden környezeti elemmel/képességgel és te irányítod. Vulkánokat emelhetsz, szökőárt támaszthatsz, hegyeket építhetsz, meg tavakat...stb. Tehát ilyen "természetszobrász" üzemmódot.
    ----------------------------------------------
    Amiket írtál arra reakció:
    - XBOX irányítás: Nah igen. Egy ilyen játék nem boxra való. Biztos meg lehetett volna oldani, de könnyebb rádugni egy egeret a gépre és ucu neki.

    -AI problémák: Pecsben megoldható, de lehet nem véletlen csúszik a PC-s megjelenés.

    - Látványvilág: Lehet hogy nincs minden kavicson 2048x2048-as textúra, meg 64x Tesszelláció és ilyenek. De amit láttam eddig attól az államat keresgéltem.
    - Hangzás: Erre én is kíváncsi leszek. Igaz nekem csak 2.1-em van a mai napig a gépen.

    - Fagyás, Akadozás: Hát elég durván processzor igényes a játék, ha igaz a min-ajánlott gépigény. Nem csoda ha egy 5 éves konfig nehezen bírja. Az a Víz és Homok fizika amit láttam komolyan izzaszthatja a gépeket. Csak azt nem értem miét nem lehetne a GPU-val is számoltatni? Hisz VGA-t meg elég régieket írtak fel.

    Szóval várjuk és nem adunk egy teszt véleményére. 2 hét múlva minden kiderül.
  • Árnyvadász
    #146
    Örülök ennek a tesztnek, mert így legalább nem adok ki rá feleslegesen pénzt. Ez elég gyenge játék lett.
  • Baxo
    #145
    teszt

    -Irányítást róják fel hibának a boxos verzióban, ezt vehetjük úgy, hogy az egérrel sokkal könnyebb lesz.
    -Ai problémák, de sztem ez pecs formájában finomítható.
    -Látványvilág, hangzást vették még negatívnak... Látványvilág videok alapján nem mondanám rossznak!
    -Néhány fagyás és akadozást... Pecs! PC-n lehet lesz baj, ha nincs erős géped, de am mit vártak egy ilyen dinamikus pályát kiszámolni egy gyenge hardverrel (xbox360) !!!

    Nekem még így is tetszik látatlanba, remélem sokan meg is veszik és csinálnak multit hozzá! Jó móka lenne és kitolná a játék élettartalmát.
  • Baxo
    #144
    Ahelyett, hogy olcsóbban adnák kapunk egy sapit... aztaaa... :)
  • elitehun
    #143
    Jaj azok a buzi tf2 sapkák, esküszöm ennyire elbarmolni egy jó játékot
  • zsakosfrodo2
    #142
    Én kipróbáltam a játék trial változatát Xboxon és meg kell mondjam, nem valami nagy szám. A korábban belinkelt RPS kritika is hasonlóan vélekedett róla. Ennyi pénzt (mármint amennyiért steamen árulják) nem ér meg. Még úgy se, hogy TF2 sapi van hozzá. Esetleg ha majd olcsóbb lesz, visszatérek rá.
  • Baxo
    #141
    Azt hittem lesz valami kedvezmény és 15 helyett 12 adják! :) Sebaj! Rendelve! :)
  • Magiszter
    #140
    Engem érdekel, de a munkanélküli segélyt nem fogom most erre elkölteni
  • Zomil
    #139
    akit érdekel elörendelhetö steam-en :)
  • Omlás
    #138
    Igencsak valószínű :D
  • Baxo
    #137
    Tényleg! :D :D :D

    M94YX-3RQCH-VWT2W-X3FQQ-QXMVZ
    TQ6C9-KMWGX-797MX-T7GC2-PDYPZ
    3247Q-F3R4R-YTPQW-V94YV-DG97Z
    M62W4-3PMMV-FPQ6J-FF4C4-GRM3Z
    2YFCF-HJM4Q-C9H9X-H7P7Q-MF6FZ

    Gondolom lecsaptak rá mint tyúk a takonyra! :)
  • Omlás
    #136
    hmm tegnap kidobtak 5 xdobozos serialt ingyen FB-re ... Érdekes ... :D
  • Zomil
    #135
    rps cikk
    mondjuk én lusta voltam elolvasni, de hátha vkit érdekel :D
  • Baxo
    #134
    Ennyi pénzért bőven elég, és még lehet az élményt fokozni dlc formájában multi, új extrém küldik sandbox stb... Vannak ebben még 5letek, csak megnézik, hogy mennyire lesz kapós a gém és bővíthetik ezt még. Jó lesz, tuti vétel! ;)
  • Omlás
    #133
    Nem tartom kizártnak, hogy a PC-s verzióban lesz :]
  • grebber
    #132
    "There's just not enough content and too many restrictions for the game to be truly engaging. It keeps the player at arm's length, removes any motivation for feeling responsible and, at its very worst, annoys with persistent feelings of helplessness and characters who couldn't tell their arses from their elbows. The power to shape mountains and carve waterways would make for a wonderful gimmick in a more fleshed out game, but as a central concept it's just not strong enough to build an entire experience around. All that said, in the "moving bits of dirt from one location to another" genre, From Dust is thoroughly uncontested."
  • Baxo
    #131
    Ja... majd elfelejtettem, sajna nincs sandbox mod! :(
  • Baxo
    #130
    Van egy kis teszt az 576-tól.
  • Baxo
    #129
    Igen ez undorítóan kevés!!! Szerintem szar az izlésük. :)
  • Zomil
    #128
    Destructoid – 5,5 / 10

    hm, kiváncsi vagyok miért huzták le ennyire :)
  • Baxo
    #127
    Nem olyan rossz teljesítmény, mondjuk lehet sokat dob az ár a pontozáson... :)
  • grebber
    #126
    Befutottak az első értékelések! (xbox 360-as verzió)

    Videogameszone – 78 / 100
    Edge – 9 / 10
    Destructoid – 5,5 / 10
    Videogamer – 7 / 10
    VoodooExtreme – 5 / 5
    WorthPlaying – 8,5 / 10
    IGN – 8,5 / 10
    Gamespot – 7,5 /10
    4Players – 82 / 100
    Gamepro – 87 / 100
    Krawall – 87 / 100

  • Omlás
    #125
    Azért a magyar piac eléggé kicsi más országokat tekintve :]
  • elitehun
    #124
    Én sem akarok semmit se inditani de a hazai eladási toplistákon az összesitettben csomószor a pc-s játékok vannak az első helyen. és nem nem a wowra gondolok :D
  • Omlás
    #123
    Tisztában vagyok vele ;] nem akartam én itt xdoboz vs pc flamet indítani ;]
  • Evin
    #122
    Hiszi a pc-s társadalom egy része. Csak pont nem így van.
    Inkább mondjuk úgy, hogy kevesen mernek törésre áldozni, vagy kockáztatni a gépet.
  • Baxo
    #121
    Jááá, erre vártam, hogy itt is kirakják, de sajna nem lehet előrendelni... :( feloldási idő 3hét 10óra. PC verzió biztosnak látszik, hogy aug 17. videó végén is ki van írva. Így már elhiszem a dolgot, mert hivatalosabb mint, hogy más oldalakon cikkekben leírva ekkor jelenik meg az nem vmi hivatalos. Már várom!!! :)
  • Omlás
    #120
    Mert xdobozon nincs warez ? :]
  • Evin
    #119
    Valószínűleg mert abból több pénz folyik be.
  • Omlás
    #118
    Én alapból nem értem miért xdobozra kellet elsődlegessen fejleszteni egy ilyen játékot :] no mind1 várunk még 3 hetet, vagy többet és majd kiderül :D
  • Zomil
    #117
    steam