316
From Dust
  • grebber
    #276
    Multi az érdekes lenne nagyon.Várhatnád mikor önti el a faludat egy cunami vagy lávafolyam!
  • HarryProf
    #275
    Viszont ha szerencsénk van, akkor a Ubisoft "kártérítésként" ad a Pc-seknek a DRM miatt mondjuk egy DLC csomagot, stb. Ha a DRM-ügy nem lett volna, és sokak nem kérték volna vissza a pénzüket, akkor szerintem PC-n is siker lett volna. De még lehet az:) Hát nem rajtam múlik az biztos, én megvettem és ismerősöknek is ajánlom, akinek csak tudom.
  • Baxo
    #274
    Igen siker lett, de csak boxon, ha lesz is folytatás remélem marad a multiplatform.

    A zászló zerzős tök jó lenne multiban... :)

    Egyébként amiket írtál az ,ind jó 5let!
  • HarryProf
    #273
    Na beírtam a wish-list fórumba a következőket:
    -legyen mészkő, amit a víz tud erodálni -> kanyonok, barlangok, stb

    -lehessen beállítani a pályákon az évszakok körforgását, ergo csinálhatsz csak téli, csak nyári, stb pályát, vagy hogy milyen időnként változzon az évszak. Télen nem terjedne a növényzet, befagynának a dolgok, hó esne. Tavasszal elolvadna a hó -> áradások.

    -Többfajta növényzet típus: fenyvesek, bükkösök, füves szavannák, stb. Értelemszerűen mindegyik csak valamilyen környezetben élne meg, amit meg kell neki teremteni.

    -A különböző növényzeteknek saját fajta állataik is legyenek. A törzsünknek segíthessünk az állatok levadászásában.

    -Új katasztrófafajták: Tornádó, hurrikán, ha tél van akkor hóvihar, ha valahol pedig nincs növényzet (ergo sivatag), ott lehetnek homokviharok.

    -nagyobb pályák + sandbox mód

    -Ha egy folytatásban lesz multiplayer, akkor olyan módok pl.:
    A játékosoknak el kell pusztítani egymás faluit.
    vagy
    Capture the flag: a játékosoknak segítenie kell az egyik törzslakónak ellopnia az ellenséges faluból a zászlót, közben pedig a sajátot is védeni. :)

    Amúgy nem garantálnak semmit, hogy lesz-e valamilyen folytatás, vagy dlc vagy fejlesztés, de ha lesz akkor a fórumból is vesznek ötleteket. Szerintem pedig azért van okunk reménykedni, mert úgy olvasom siker lett a játék arcade szinten.
  • HarryProf
    #272
    Egyébként a multiplayert hogy képzelitek el? Ki kell irtani a másik törzsét?:D Mondjuk nem is olyan hülyeség:)
  • Baxo
    #271
    FPS unlocker a From Dust-hoz

    Tessék egy lelkes rajongó! Ennek csak örülünk!!! :) Én mégnem próbáltam ki.

    Nagyobb pályák, multiplayer, barlangok, jobb story, meg amiket ti írtatok... :)

    Vki ír a forumra??? :D
  • grebber
    #270
    Már beadta az utolsó kaput semmi!
  • grebber
    #269
    Utolsó pályát mit kell csinálni?
  • Kopiati
    #268
    A legtöbb nagytájunk üledékes, a felszín meg mindenhol, ezért vagyunk szegények ásványkincsekben:D Csak jóféle bauxitunk van.:D Meg nem akartam egy vulkánt berakni a Mátra helyére:D

    A sziklás ötleted tök jó, mondjuk mészkő lehetne az egyik kőzet és akkor jóféle Grand Canyont lehetne csinálni, vagy lehetne tufa, és ilyen badlandeket (kappadókia) csinálni,

    Ami gond még az uccsó pályával, hogy van széle, relatíve pici pálya...
  • Magiszter
    #267
    Ezeket a fícsöröket majd a 2, 3, X^n-ediket*Pi-Y (ahol az n része a természetes számok halmazának és az Y nem haladja meg az X kétszeresének a köbgyökét), részekre tartogatják. Amúgy ha felkarolják, ráncfelvarrják és elfelejtik a DRM*-es Ubilancseres* baromságot, megtöltik tartalommal és több lehetőséggel, variációkkal akkor egy nagyon szuper istenszimulátor lehet belőle. El tudnék képzelni egy B&W3-at így.

    *Anno GTA4-nél is szidtam az anyjukat. Feltelepítettem, erre a játék még felrak 2 programot, mind a kettőben regisztrálni kell, mind a kettőnek futnia kell és mind a kettőbe be kell jelentkezzem hogy játszani tudjak. Szerencsére a Rockstar Social Club-os marhaságot peccsel kivették.
  • HarryProf
    #266
    Egyébként most eszembe jutott, hogy a játékban egy dolgot nagyon hiányolok (a nagyobb sandbox map mellett), mégpedig, hogy a játékban nem lehet üregeket csinálni, meg nem lehet a dolgok "alá" tenni valamit. Ezt úgy értem, hogy például amikor jön a tsunami az teljesen függőleges, nem dől előre kicsit sem a vízfüggöny, mint kellene. És hát nem lehet megoldani például a barlangokat sem, és bármi hasonlót.

    Egyébként szerintem viszonylag egyszerű átállítással megoldható lenne: Kellene még egy fajta szikla, amelyet a víz tud erodálni, lepusztítani, persze viszonylag lassan. Így a víz kimarná a sziklafalból a "puhább" sziklát, miközben a tetején ott maradna a keményebb, és lám barlang :) És még nagyon sok fajta dolgot kilehetne ebből hozni:)
  • Magiszter
    #265
    Az utolsó pályán medret:
    Breath of Earth -> bal egér (vagy ha likat akarsz akkor X hosszan)

    Ma van 3 órán át szobrászkodtam ott, lávával, vízzel főleg, illetve robbanó fákkal. Csináltam egy olyan vulkanikus hegyet, amiből víz folyik, meg patakokat, folyókat... még mindig bámulatos a víz dinamikája, nah meg a láváé... :P

    Spójler:
    Azt vettem észre hogy ha az utolsó pályát "leaszfaltozod*" akkor könnyebb megcsinálni mikor jön a világvége.

    *lávából-vízzel hegyet csinálsz, majd arra viszed a totemeket. Utána körbe az egész pályát ilyen kőfallal torlaszolod el (megint csak láva), és akkor a víz kicsit később tör be és nehezebben süllyed az egész hóbelevanc.
  • elitehun
    #264
    Csak a 2.-ik pályáig játszottam a játékkal de vannak tippeim :D
    homokba ugye egyértelmű
    sziklába max akkor ha van a közelbe olyan fa amivel lehet robbanást csinálni
    sztem ennyi XD
  • HarryProf
    #263
    Egyébként összeírhatnánk, hogy milyen kívánságaink lennének esetleg dlc-kkel, folytatással kapcsolatban, vagy akár a patch-ekre vonatkozóan, és a Ubisoft From Dust fórumára kiírhatnánk, van ott egy wishlist topic, amit elvileg néznek a fejlesztők is.
  • Pluskast
    #262
    Őőő medret hogyan csinálok?:)
  • HarryProf
    #261
    Fogalmazzunk úgy, hogy akkor van vége amikor te akarod. :)
    És még utánna is bármikor újat kezdhetsz.

    Egyébként valami patch-ben olyasmit kellene, hogy egy-egy küldetésről, pályáról több mentést lehessen készíteni párhuzamosan, hogy el lehessen menteni egy elkészült pályánkat.

    @Kopiati: Ne feledd a legtöbb Magyarországi hegység vulkanikus eredetű;)
    Egyébként jó ötlet, lehet én is megpróbálkozom vele:)
  • elitehun
    #260
    Értem, tehát az utolsó mapnak sosincs vége? Illetve ahogy látom nem kell megvédeni semmitől emg semmi?
  • Baxo
    #259
    Onnan van, méghozzá az utolsó pálya. Sandbox szerű map.
  • elitehun
    #258
    EZ egy ember véleménye, én nem játszottam vele sokat mert akad a gagyi processzorom miatt (elvileg jövőhéten lesz új gépem) de az alatt idegesitő volt, biztos hogy hozzá lehet szokni

    Kopiati: Ez a rész gondolom nem a kampányból van ugye? Akkor honnan?
  • Baxo
    #257
    Elsőre nem rossz, tetszik a folyó... :P :) Próbálgasd még! :)
  • Kopiati
    #256
    Államalapításunk alkalmaából, megpróbáltam létrehozni a kis országunkat (nem tökéletes)

    Balaton?

    Duna+Szentendrei+Csepel-sziget
  • Baxo
    #255
    Egy srác véleménye:

    "Jól fut én most egy notebookról toltam az első 3 pályát és nagyon jó az irányítása szerintem nincs vele semmi gond pedig TouchPad-ról irányítom amivel elég nehézkes de így sem jelent gondot egérrel biztos könnyebb!

    Nagyon jó kellemes kis játék elsőre 8/10"

    Ennyit a nehézkes irányításról...
  • alma2
    #254
    Nem mozog folyamatosan, csak nem kell kitolni a kepernyo szeleig a kurzort, hogy mozgassa a terkepet is, hanem eleg a feleig...

    A vegen nezve a stablistat valami max 30 fobol allo garazsprojektre szamitottam, de szomoruan lattam, mennyi ingyenelo (sorry a 50 fele "marketing" titulusu semmirekelotol) volt koze a jatekhoz, tobb mint 100 szemelyre teheto a stablista.
    Ha megforditottak volna az aranyt, vagy csak a semmirekellok penzevel a megfelelo alkalmazottakat osztonzik, ksi letszammal, lehetett volna egy uj popolous is belole, igy sajna tenyleg nem tobb egy delutani szorakozasnal, barmennyi lehetoseg rejlik meg benne.

  • elitehun
    #253
    Eléggé nehezen szokható meg. Úgy érzékeli az egeret mint egy analóg kart és addig megy jobbra ameddig nem viszed balra az egeret oda ahonnan elmozdítottad, ez elég idegesítő tud lenni
  • Baxo
    #252
    Türelmetlen vagy. 5min alatt simán megszokható az irányítás. Vannak nehéz mapok, de legalább van kihívás. Adj neki egy kis időt. Próbáld újra...
  • Tatyla
    #251
    basszus ez a játék olyan szinten idegesítő a hülye irányítás miatt hogy kész én ezzel nem foglalkozom,folyamatosan mozog az egér a kamerával.na sajna ez uninstall
  • Baxo
    #250
    tökéletesen megy full HD-ben akadás mentesen:
    Gigabyte GA-EP45-DS4 ; Intel Core Quad Q6600 2,4Ghz @ 3,3Ghz <<-- AC Freezer 7 Pro ; 2x2GB DDR2 Kingmax 800Mhz @ 826Mhz 5-5-5-18 ; XFX GTX 260 XT Edition 896Mb ; 500W Chieftec

    9600os kártyám volt ,de az másfél éve tönkrement és akkor cseréltem 260-ra, de ez kb 9800as szintű vidikari. Van egy 4 magos géped 4gb rammal és egy hasonló szintű vidikarival, akkor így fog, menni: "tökéletesen megy full HD-ben akadás mentesen"

    Vki írta, egy másik forumon, hogy dula core-ral is simán ment neki fullon.
  • Jaka923
    #249
    Milyen géped van?
  • QuippeR
    #248
    mi a búbánat közöd van hozzá, ha egy kétszáz méter mélyen fekvő vízalatti alagútrendszerben akar játszani vagy a nemzetközi űrállomáson, ha egyszer megvette?
  • Baxo
    #247
    "Egyedül csak a kilépésnél lévő szinkronizálás tart évekig."

    Én is tapasztaltam.

    Fpocok:
    Nem szarjuk le, de túl nagy a nyavalygás. Nekem sem mai configom van, kb 3 éves. Meg sem röccen a gépemen. fix 30fpsel sincs gond, arra is panaszkodnak. Tartja a 30 körüli értéket akkor simán játszható. Irányítás egérrel könnyű. Asszem már leírtam 1x :D :D :D
  • elitehun
    #246
    A jobb egérgombbal kezdi el önteni és ahova viszed oda önti
  • Tatyla
    #245
    hogy lehet szabályozni az egérrel hogy hogy rakja le a földet és milyen irányba?
  • Magiszter
    #244
    Erre csak azt tudom mondani hogy vidéki vagyok. Azért költöztem ide mert nyugis, az emberek rendesek, tudok zöldséget termeszteni a kertben, kutyát tartani, kecskét. Van saját kutam és fával fűtök (lényegébe csak áramért fizetek). Itt viszont csak 2 szolgáltató van akik ölre mennek. Az egyik csak TV-vel árulja a netet (TV az nincs), a másik magában is (Invitel). Régebben Invitel volt, de mikor 3 hónap alatt tudtam 3 hetet netezni, mert a többiben nem volt (afro-magyarok ellopták a vezetéket a póznáról 5 kilométerre a falutól és hetekbe telt megcsinálni), váltottam a másikra (előzőnél még mindig ez megy 2-3 havi rendszerességgel, hiába adnak többet, olcsóbban). Ennél meg nagyon ingadozik a net. 8 megát fizetek (max csomag), de valamikor 1 is alig jön ,máskor meg megvan akár 12 is. De pl 2-3 naponta megszakad és nyomni kell egy "Release-Reconnect" párost a modemen.
    Anno Assassin's Creed-nél sokat szívtam mert mikor a net sebessége leesett 8 megáról 512 kilóra akkor a játék egyszerűen eldobta magát. Akkoriban több ilyen eset is volt (az óta fejlesztettek). Ezért utáltam meg a folyamatos netkapcsolatot igénylő játékokat. Sajnos itt Magyarisztánban nem olyan általános a stabil internetkapcsolat, vagy egyáltalán az internetkapcsolat, mint a nagyvárosi legények gondolják. Igaz Ubi-t nem érdekli a balkán egyik országának faluja sem. Szívjon a szegényember, vagy krekkeljen.

    Nem mintha nekem problémám lett volna a DRM-el. Minden ment elsőre. Egyedül csak a kilépésnél lévő szinkronizálás tart évekig.
  • elitehun
    #243
    A proci a lényeg neki, ha abból gyenge van akkor szopó
  • Fpocok
    #242
    Attól, hogy nektek jó, ti leszarjátok, meg alacsonyan van a rész... attól még nem kéne olyanokat mondani, hogy minden tökéletes, nincs semmi gond. Akinek meg van, az így járt. Hidd el... ők vannak többen.
  • Kopiati
    #241
    Először megrémültem a sok grafikai opciótól:) De szerencsére nem szaggat a 2,5 éves configon sem, pedig ez akkor sem volt erőmű.


    A játék vége egyébként nagyon ötletes, a ciklus újrakezdődésével...stb...
  • Baxo
    #240
    Hülyeség az egész, nincs semmi gond a drm-el. Észre sem vettem, hogy az van rajta. (Steam-es verzió)<-NET
    Másik dolog az irányítás, no problem, abszolúte kezelhető szépen.
    Jöjjön a grafikai beállítás hiánya...JOGOS, de nem nekem, mert jó gépem van :) 30fps-sel semmi gondom nem volt, folyamatos röccenés mentes játék a "story" elejétől a végéig!
    Akinek van egy 4 magos procója, 4gb ramja és egy gtx260-as vga-ja azoknak bátran ajánlom a PC-s verziót.
  • elitehun
    #239
    Nekem a net max akkor szokott elmenni ha áramszünet van. És nem nincs rendben, de az sincs rendben ha olyan helyre megy ahol nincs net és játszani akar, akkor minek megy oda? Munka miatt nem hiszem (max kis részben), és ha nyaralni megy akkor gáz hogy ott is játszani akar
  • Fpocok
    #238
    Ja... szerinted az oké, hogy eredeti játék mellé használj a user a cracket?
    Maradtál volna csöndben...
  • elitehun
    #237
    Akkor letöltöd azt a fasza kis cracket és kész. Amúgy emlékeim szerint ki lehet kapcsolni és akkro nem kell állandó netkapcsolat hozzá