517
Probléma e a nagy kor különbség a \"szerelmes\" emberek életében?
  • RaZoK
    #77
  • NessieGraf
    #76
    Az unokatestvérek kapcsolata kérdésről: Egy volt kolléganőm utazott el rokonokhoz Ausztráliába. Megismerkedett ott élő unokatestvérével, egymásba szerettek. Össze is házasodtak. Ezt megelőzően genetikai vizsgálaton kellett részt venniük, melynek eredménye az lett, nincs olyan gén összetevő, amely akadálya lehetne egészséges gyermek születésének. Így mindkét országban hatósági engedélyt kértek és kaptak a házassághoz.

    Gyerekeik egészségesek, ők köszönik, de több mint húsz éve boldog házasságban élnek.
  • Atomreaktor
    #75
    eladta magát a nő, nem érdekli, hogy megvetik, csak az lebeg a szeme előtt, hogy 10 év múlva mennyire jó lesz a pali nélkül.
  • myl0
    #74
    Művészek, ki tudja mi jár a fejükben :DDDDD
  • immovable
    #73
  • piros mogyi
    #72
  • bogyoka
    #71
    Tegnap volt szó a tv-ben, hogy egy zongoristának aki 71 éves, 35 éves felesége van, aki balett-táncosnő na ezt már nem tudom elfogadni, mert abban az idős emberben semmi csábító nem volt, görbe hátú vékony öregember volt. Szóval ez undorító és valószínű a pénz játszik közre itt.
  • bogyoka
    #70
    Húha, bár Te mindig ilyen voltál nem változol:D
  • myl0
    #69
    De hogy érdemben a témához is hozzá szoljak:

    Minden korban más korkülönbség az elfogadható sztem, pl ha 20 év alatt korosztályról beszélünk, teljesen más 4 év, mint mondjuk 30 felett.

    Ha egy 30x éves emberke összejön egy 15-16 évessel az beteges minden szempontból. A 30 évesre nézve gáz, a tini szemszögéből pedig valószínű apakomplexus. Bár ez utóbbit átgondolnám, ismerve a mai 15-16 évesek motivációit (tisztelet a kivételnek): milyen kocsija van? milyen ajándékot tud nekem venni, milyen márkás cuccokba járkál stb.

    Az hogy egy 60-70 éves "tata" összejön (megvásárol) egy 25 éves picsával, az inkább az anyagias qrvát minősíti, ott sztem nem nagyon lehet érzelmekről beszélni, sokkal inkább a pénzről.
  • bogyoka
    #68
    Azért nálad a 15 és 34 éves kor közti különbség ég és föld, elég durva nem is tudom elképzelni. Mondjuk azt a 34 éves nőt totál nem értem meg. Nagyobb korosztálynál más a nagy korkülönbség az még elfogadható.
  • Atomreaktor
    #67
    nagyon kanos itt valaki :))
  • immovable
    #66
    Nekem 8. 16-tól 50-ig minden jó nőt dugnék. :D
  • myl0
    #65
    OMG!! Hogy lenne már normális ... egek
  • bigapó
    #64
    Sziasztok!

    Érdekes véleményeket olvasok a topikban, nagy részükkel egyet is értek. Magam részéről nem tartom elítélendőnek a "nagy" korkülönbséget, persze egészséges keretek között, ahogy ez már a pedofil dolgokkal kapcsolatban felmerült. Amikor két olyan ember találkozik akik rövid időn belül szimpatikusak lesznek egymásnak, ott nem fog számítani, hogy ki hány éves. Rengeteg olyan esetet láttam már mikor 50-60 év felettiek találkoztak, akár 10-20 év kor különbséggel - erről még nem volt szó, azért említem meg.
    Mindig az számít amit a két fél gondol és érez egymásról, egymásért, ebbe semmi és senki nem szólhat bele, kivétel a fiatalkorúaknál, tehát a 18 alattiak, hiszen értük még a szüleik felelnek, az Ő tetteik azért még jogosan kérdőjelezhetőek meg. Ha nekem lenne egy 16 éves lányom és egy 32 éves szeretné feleségül venni, akkor - mivel ilyenkor még szülői engedély kell tudtommal - nem bólintanék rá, megváratnám velük azt a 2 évet és hogy legalább valamilyen iskola legyen a lányom háta mögött. Annyi idő alatt kiderülne bőven, hogy tényleg úgy szeretik-e egymást és mindketten továbbra is komolyan gondolják azt amit szeretnének. Aki idősebb általában tapasztaltabb, inkább bíznám egy ilyenre, mint egy mai 16-18 éves link srácra, hát még a későbbi generációkra. Egy összeköltözés, netán házasság sokkal komolyabb dolog, mint a "járás", ezt sokan nem fogják fel és aztán jönnek a meglepetések és persze a háborúk...akik viszont igazán szeretik egymást mindent meg fognak tudni oldani közösen és azt hiszem ez egy jó alapja lesz egy jó családnak.

    Nekem vegyes képet mutat a szerelmi életem, de sokkal idősebb és fiatalabb csajom sem volt, max 5 év. Legutóbbi alig 1 évvel volt idősebb nálam, de amikor ez szóba került teljesen ki tudott akadni, egyszerűen nem tudta feldolgozni, hogy Én vagyok a fiatalabb...pedig 1 év az nem túl sok :)
    Aztán végül nem ezért lett vége, meg ez tulajdonképpen nem is számított, de ha eszébe jutott akkor zavarta :) Valószínű azért, mert neki meg az idősebb pasik jutottak ki korábban és most az új helyzetet nem tudta jól lereagálni. Én csak nevettem az egészen:)

    Személy szerint el tudnék képzelni olyan kapcsolatot amiben Én vagyok a fiatalabb, egy jó alakú 40-es évei elején járó Nő nem rossz parti tudna lenni. Ő már sok mindent megélt és mindketten meg tudnánk lepni a másikat, főleg ágy-akrobatikában :D
  • Atomreaktor
    #63
    15 évesen 34 éves nővel? öööööööö....
  • SötétBarom
    #62
    Én.
  • Super Saiyan
    #61
    13 évesem 17 éves lánnyal jártam
    15 évesem voltam pár hétig egy 34 éves nővel(jó volt az ágyban, én pedig tapasztalatot akartam szerezni
    16 éves vagyok, és 15 éves lánnyal vagyunk együtt 8 hónapja.:)

    ki érti ezt? :D
  • RaZoK
    #60
    én 12 évesen jártam 14-15 éves lányokkal XD

    most vagyok 20 és hát 21+ lány talán szóba se jöhet, csak a fiatalabbak buknak rám....

    ki érti ezt :D
  • Atomreaktor
    #59
    szerintem ne gondolj házasságra, adj még időt magatoknak. én 27 vagyok, de 22 évesen teljesen máshogy gondolkodtam. hidd el 5 év múlva Te is máshogy fogsz!! ne ugorj fejest!
  • Atomreaktor
    #58
    támogasd barátként, attól hogy érzelmi gondjai vannak és úgy akar kitörni, hogy felnőtesebben viselkedik még nem kell rányomulni. persze megpróbálhatod, de többet ártasz vele mint használsz, mikor lebuktok és rájön, hogy megint egy rokona kezdett ki vele...
  • Zsolek123
    #57
    Igen, a hsz-t töröltem, elég cifra volt ahogy említetted, szóval ez lett a sorsa. :D

    #2 Az nem tudna felháborítani ha a fiam belezúgna egy olyan nőbe, aki simán az anyja lehetne, majd jön egy fiatalabb, aztán elfelejti a a kis 40-est. :d Ha meg nem, akkor EZT mindenképp le kell vele tárgyalni, hogy miből van a cserebogár...
  • jhetedikj
    #56
    Hát ummm, az eddig stimmel csak hát eléggé másképp öltözködik és viselkedik, mint a többi hasonló korú lány.

    Szerintem az összes férfinek elindul ilyenkor a fantáziája, ha látnád értenéd miről beszélek:)
  • davidka003
    #55
    "Most elég rossz társaságba keveredett attól félek ha nem lesz mellette valaki aki egyengeti az útját hamarosan a sulit is ott fogja hagyni, egy évet most is ismételni fog."

    Barátként is lehet támogatni nem kell rögtön többre gondolni.
  • davidka003
    #54
    Nem kell rögtön gyereket csinálni és akkor nincs gond. :)
    Mondjuk én nem tenném de annyira szerintem nem gáz ha párszor megdugod. Unokatestvér már nem olyan közeli rokon.
  • jhetedikj
    #53
    Előfordult már ilyen a családban van egy rokonom aki így született és semmi baja, sőt van már 2 gyerek nála is és ők is egészségesek. Hát szülei eléggé rossz viszonyban váltak el annó úgy tudom aztán 1-2 év kellett mire kibékültek egymással most huszon akárhány év távlatában meg már semmi ellenséges viszony nincs köztük.

    Tudom én is, hogy ez nem normális dolog, de most nyáron sok időt töltöttem egy unokatesómmal akit előtte nem is ismertem, mert eléggé messzi költöztek innen csak eljátszottam a gondolattal, mi lenne ha mi ketten összejönnénk, ja és ő is elég fiatal 7 év lenne a korkülönbség, 16 lesz...

    Szegény lánynak eléggé pórul járt mert 12 éves korában a nevelőapja molesztálta, aki azóta is rács mögött ül 2 év kellett mire erre rájöttek. Most elég rossz társaságba keveredett attól félek ha nem lesz mellette valaki aki egyengeti az útját hamarosan a sulit is ott fogja hagyni, egy évet most is ismételni fog.

    Összetett probléma ez.
  • bogyoka
    #52
    Nem vagyok ellene a nagyobb korkülönbségnek, mert sok esetben hallottam, hogy jól kijönnek egymással, talán jobban, mintha azonos korúval lenne.
  • Fantusz
    #51
    Nem normális.

    Az unokatestvér vér szerinti rokon, így megnő az esélye, hogy a születendő gyermek, vagy azok leszármazottai valamilyen súlyos génhibát örökölnek (ami nem törvényszerű, csak matamatikailag esélyesebb)
    Unokatestvérek házasságából születtek világhírű tudósok, művészek, de a vér szerinti rokonság miatt csak külön engedéllyel, orvosi véleményezés után házasodhatnak bizonyos országokban (nem tudom nálunk ez hogy működik jelenleg)

    Amin viszont már egy ilyen kapcsolat elkezdése előtt el kell gondolkozni: mi történhet akkor, ha összeveszéssel, veszekedéssel ér véget a kapcsolat?
    Az unokatestvér rokon, őt nem lehet kidobni, hisz tagja a családnak, s az összeveszés az egész családra kihat, nyílt ellenségeskedést eredményezhet...
  • bogyoka
    #50
    Szerintem nem normális inkább beteges:)
  • jhetedikj
    #49
    Én arra vagyok kíváncsi, szerintetek az normális, hogy az ember összejöjjön az unokatestvérével?
  • sKeezo
    #48
    én 19 vagyok. 15-16 éves lányokat szeretem. most kavarok néhánnyal. ez van :)
  • kifli
    #47
    nekem is volt már idősebb barátnőm 18 évesen 24 éves, egész jól elvoltunk, egy darabig :D

    Aztán úgy éreztem, nem jó sok ideig lekötni magam egy csaj melett, főleg ilyen korban, pedig nem volt nagyobb probléma...

    Bár ez nem olyan kirívó...
  • NessieGraf
    #46
    Én a fiúk keménységét az érzelmekkel szemben másképp látom. Ha igazán eltalálja őket esélyük sincs.
  • IXEMGabeo
    #45
    íme te vagy erre a legjobb példa:) valóban nem lehet könnyű a ti helyzetetek sem, de tulajdonképpen az egymás iránti érzelmek a törődés az erős kötelék...és mivel ez egy "egyedi" kapcsolat, még nem túl nagy korkülönbséggel, annál erősebb úgy gondolom, és az akadályokat le lehet győzni, ha nagyon akarja az ember, nincs lehetetlen.
  • IXEMGabeo
    #44
    "13 éves lány esetében meg nehezen tudom elképzelni, hogy 22-25 év fölötti pasival jöjjön össze"

    manapság minden lehetséges hidd el van ilyen, és akár Budapest legvadabb szórakozóhelyein alakul ki...
  • SLICK
    #43
    akkor te is mázlista vagy :D
  • SötétBarom
    #42
    Csajom 5 évvel idősebb, 21 voltam mikor összejöttünk (4 éve.) Azt kell, hogy mondjam, az előtte általam szurkált 17-22 év közötti csajokhoz képest igen meggyőző volt. Azóta is az. =)
  • SLICK
    #41
    nem kell bemutatni van bőven jelentkező, aki csak dugni akar. Teszi a fejét mind... Szerencsére jól ismerem már, de tudo mmindenre az ellenszert. Ez a veszély nem fenyeget hogy félrelép :)
  • SLICK
    #40
    ja és még valami:

    Egy kapcsoalthoz két ember kell, hogy működjön. Muszáj felvállalni az érzéseiket az embereknek és cselekedni azért, hogy minden rendben menjen.


    Amúgy én mindig is az érettebb nőket kedveltem, bár a max határ nálam is a 10 év. Én csak azért nem lennék fiatalokkal, hogy megdugjam őket, azt megteszi a többi nyomorék pasi. Nem akarok tanítani sem, meg eleve a mai fiatal csajok nem jók semmire sem, kis hóbortnak max. Komolytalanok, gyerekesek, sok mindent fel se fognak de próbálnak "komolyak" lenni. Erőltetett ez részükről. Na meg az a beképzeltség ami néhol fellelhető na az túltesz mindenen. Némelyikne kszívesen adnék egy orrost valami nagyobb kivitelű szívlapáttal.
  • Higany
    #39
    Csak nehogy majd pofáraesés legyen a vége! Én saját tapasztalatból mondom! És a jelenlegi meg a volt pasikra nem árt odafigyelni, mert bármikor újra bekavarhatnak nála.
  • SLICK
    #38
    én 22 vagyok, a barátnőm 32. 3 gyereke van a volt férjétől, de csak 1 él vele. Van egy élettársa akivel már régóta nem úgy jönnek ki, ahogy kellen. Igaz a sráccal él még, de velem van. Igaz titokban. Ennek sok oka van, nem akarom nyilvánosságra hozni, mert magánügy.

    Nekem ez a nő totál az ideálom, véletlenül ismertem meg végülis munkahelyen ,de ha nem megyek oda, akkor talán soha meg se ismerem.
    A nőnek más az ízlsée, de sokkal jobban értékeli a törődést a megértést és a kedvességet, mint a külső dolgokat.
    Eleinte csak flörtnek indult, ugyebár 10 év + a gyerek(ek), de teljesen szerelmes lettem, és ő is.
    Szüleim már nem annyira rajonganak ezért, de rám bízták a döntést. A barátnőm jóval megfontoltabb, elvégre van 3 gyerek, de én szeretnék sajátokat és házasodni is. Sokan mondták lépjek túl ezen, de nem megy mert ennyire szerelmes soha nem voltam.
    És nem anyagi vonzata van a dolognak, mert nem tehetős családból származik és ő sem a pénzemért van velem.