517
Probléma e a nagy kor különbség a \"szerelmes\" emberek életében?
  • salsoul
    #277
    mármint mi korai neki?

    hogy a saját maga ura legyen már most, vagy az, hogy kitűzze a célt, hogy 25 éves korára a saját maga ura?
  • IXEMGabeo
    #276
    igen 19 évesen, hogyne...nem korai egy tanuló gyereknek egy picit?
  • salsoul
    #275
    vagy pl, hogy a saját maga ura legyen
  • salsoul
    #274
    Pl pl egy saját meleg otthon.

    Mit szólsz?
  • IXEMGabeo
    #273
    semmiből, mivel utólag visszolvastam...egy szót másként olvastam, átfutott a szememen

    "Az ideiglenesen rendben van, ha az tényleg ideiglenes és nem csak nem örök élet, hanem szintén nem fél vagy negyed élet. Ez csak azért mondom, mert sokan egy életen át "ideiglenes" állapotban élnek."
  • IXEMGabeo
    #272
    miért mik legyenek a konkrét célok szerinted? miért nem jó, ha úgy él az ember, ahogy jónak látja? Mindenből nem kell célt csinálni, különben is ilyen fiatalon hova tervezzen előre az ember, mint a 19 éves és a huszon akárhány éves lány? ráérnek még. Én sztem, ha az ember túl sok célt tűz ki magának abból fog fakadni a rengeteg feszültség, amit vonzani fog magával később is...bocsi akkor nekem más a szemléletem, mert én abszolút nem keresem a nyomást. Az én vízem akkor jéggé fagyott. Jég az hideg, de, ha megfelelően hűtve van akkor nem folyik szét...
  • salsoul
    #271
    Elvárom? Miből derül ez ki?
  • salsoul
    #270
    annál sincsen rosszabb ha nincsenek konkrét célok és azok nincsenek határidőkhöz kötve

    miért?

    mert mi történik a vízzel keretek és korlátok nélkül?
    Szétfolyik. Ugyan így az ember élete is szétfolyik, elfolyik a semmibe korlátok és keretek nélkül. Ez viszont nyomást is okoz, de ez tartsa' össze a dolgokat.
  • IXEMGabeo
    #269
    frankón te elvárod, hogy egy 19 éves srác tartson el egy huszonsokéves nőt??? menjen dolgozni valami oltári kevés fizetésért a fiatal srác? ne pedig tanuljon, hogy mégjobb állása legyen, hogy aztán sokkal jobb életkörülményeket biztosítson később??? nem azonnal kell mindent, hanem szépen felépítve, hisz te is ezt vallod, alaptéglával kezdjük az épületet, nem pedig a fatetővel vagy szemléletet váltottál?
  • IXEMGabeo
    #268
    tudod akkor azt mondom, hogy amikről beszélgettünk mind mind megváltozhat elméletben...csak türelem és kitartás kell hozzá ennyi...az a legrosszabb, ha sürgeted a másikat annál rosszabb nincs
  • salsoul
    #267
    ja, tudod, frankón félre tudod

    ez olyan kérdés, hogy mivel van a gond?
    a késsel, vagy az emberrel aki a késsel ölt
    ki a gyilkos? a kés vagy az ember?
    az ember


    Az ideiglenesen rendben van, ha az tényleg ideiglenes és nem csak nem örök élet, hanem szintén nem fél vagy negyed élet. Ez csak azért mondom, mert sokan egy életen át "ideiglenes" állapotban élnek.
  • IXEMGabeo
    #266
    "Az elvárás általában az, hogy saját magadat el tudd tartani, és ne őneki kelljen téged. Ez meg teljesen alap dolog."

    persze, de én nem tartom gáznak, ha életkori okokból egy csaj tart el egy srácot "ideiglenesen" én nem örökre értettem ideiglenesen...

    amire azt írtad, hogy jajmár, arra nem válaszolok neked tudom és kész...
  • IXEMGabeo
    #265
    ja, majd meglátjuk csak szép dolognak tartom, hogy mangalány tolerálja, hogy a srác tanul és nem érezteti azt a hatást, hogy na huszonéves lány vagyok akkor gyorsabban tanulj máá, hogy aztán dolgozhass és eltarts. Ne tudd meg az milyen nyomás lenne szegény srácnak, de szerencsére ezeket az úgymond másodlagos dolgokat háttérbe szorítják, ezért tetszett, hogy van még ilyen a mai világban:) én mindig is előrehelyeztem az ilyen lelki dolgokat, mint mondjuk a pénzt. Pénz mindig van az ember életében, de az már régen rossz, ha eluralkodik rajtad a kapzsiság, mely által bármiféle kapcsolat tönkremehet
  • salsoul
    #264
    Jajjmár, hagyd az anyagi világot, nem kell rátolni semmit sem.
    Az emberek teszik tönkre dolgokat. Így valós a szitu.

    Azt meg honnan veszed, hogy sok csajnál elvárás, hogy "eltartsuk akármennyi idősek is vagyunk, vagy akkor eszük ágába sem jönnének össze veled"? Ki mondta? Melyik nő?

    Az elvárás általában az, hogy saját magadat el tudd tartani, és ne őneki kelljen téged. Ez meg teljesen alap dolog.
  • bigapó
    #263
    Ez általában így van, ma elég ritka az,hogy valaki eltartott legyen, sok fiatal független Nő pedig egyenesen háttérbe szorítja a családalapítást, első a karrier és utána a gyerek. Aztán jön egy fordulat és minden megváltozik, felveszik az Anya-szerepet és tökéletesen ellátják anyai, feleségi és családösszetartói-szerepüket.
    Mindenki szereti a kényelmet, nem csoda ha egyesek bármit képesek feláldozni érte. De még köztük is vannak jó emberek (általában azért azok) és tudják, hogy mit vállalnak.

    Egyébként is olyat fogsz magadnak találni aki a saját kritériumaidnak megfelel, az Univerzum vonzás-törvénye alapján ez fog történni :)
  • IXEMGabeo
    #262
    ezekszerint te szerencsére tolerálod azt, hogy tanul, nem vagy türelmetlen a család alapítási szempontból sem, sok csajnál sajna elvárás, hogy eltartsuk akármennyi idősek is vagyunk, vagy akkor eszük ágába sem jönnének össze veled, valamilyen indokot mindig felhoznának. Ez a baj, a mai világban sokat nyom a latba az anyagi világ ez teszi tönkre a dolgokat, de jó látni, hogy nálatok másképp van.
  • mangalány
    #261
    Igen, amit a spoiler-be írtál az kb. igen, de nem kiszemeltem, hanem talán inkább "1másba botlottunk" (ez közelebb áll a valósághoz), kicsit bonyolult...
    igen 1ütt élünk, én dolgozom, ő sulizik(és dolgozik, mert a gyakorlat az meló nekik)...
  • IXEMGabeo
    #260
    az komoly?:O

    vagyis ezekszerint te
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    21-22 évesen kiszemeltél egy 17 év körüli srácot?:O a srácnak mekkora mázlija lehetett veled, azért marha ritka olyan kapcsolat, amelyet ti alkottok és milyen jól működik, tényleg grat


    elvileg, ha minél érettebb vagy annál jobban kellene, hogy megbecsüljön téged. Egyébként együtt éltek? te dolgozol? ő is dolgozik vagy tanulók vagytok még?
  • mangalány
    #259
    Köcce...most már majdnem 2,5 évnél tartunk...
  • IXEMGabeo
    #258
    hehe te kis bölcs:P

    nem is olyan rég láttam egy francia filmet, egy fiatal srác időlegesen összeállt egy kb 50-es évei elején járó nővel, aki mellesleg jómódú volt, lényege a dolognak, amiket a cikkből kiolvastam rengeteg jelenet előugrott abból a filmből. Amikor a srác lebukott egy nyílvános partin h a fiatalabbik csajra hajt abszolút nem zavartatta magát a hölgy...addig a pillanatig ajándékokkal halmozta el a srácot csakhogy mellette legyen, nem érdekelte hogy nem szólal meg a srác, hogy nem is mutat törődést, a "vén" lánynak csak annyi volt a lényeg, hogy a jóval fiatalabb kiszemeltje ott legyen az ágyban mellette, cserébe ugye minden félével elkényeszteti, egy 50-en körüli nő egy fiatal huszon éves srácot. Aztán mikor kiderült a srác régóta tartó turpissága a nő nem izgatva magát, csak annyit mondott, hogyha nem akarsz velem lenni, akkor szépen visszasüllyedsz abba a porfészekbe ahogyan rád találtam. ezt halál nyugodtan, na kb a cikkből rögtön ez ugrott be mennyire nem izgatta magát a nő, hogy a fiatal gyerek megcsalta:D
  • chhaya #257
    Aha egyetértek.
    Meg sok igaz ebből rám is, pedig a 40-től messze vagyok.:D
  • IXEMGabeo
    #256
    óriási:)

    de ez azért sztem nem mind igaz, mivel mindenki más:D ez csak egy átlagértékelés annak megteszi
  • chhaya #255
    A cikk:

    Ahogy öregszem, egyre inkább a 40 feletti nőket értékelem.
    Csak néhány példa, hogy miért:
    ...Egy 40 feletti nő sosem ébreszt fel az éjszaka közepén, hogy......megkérdezze: "Mire gondolsz, drágám?" Fütyül rá, mire gondolsz.

    Ha egy 40 feletti nőnek nincs kedve meccset nézni veled, nem ül oda melléd nyavalyogni. Csinál helyette valami olyat, amihez kedve van. Általában valami sokkal értelmesebb dolgot.

    Egy negyvenen túli nő már elég jól ismeri önmagát ahhoz, hogy tudja,ki ő, mi ő, mit akar és kitől. Kevés olyan 40 feletti nő akad, akit érdekel, hogy mit gondolsz róla vagy arról, hogy mit teszel.

    A nőknek 40 felett tartása van. Ritkán fordul elő, hogy jelenetet rendeznének az operában vagy egy elegáns étterem kellős közepén. Na persze ha megérdemled, gondolkodás nélkül lelőnek, főleg ha esélyt látnak arra, hogy megúszhatják.

    Az idősebb nők nem bánnak szűkmarkúan a dicséretekkel, gyakran akkor sem, ha nem érdemled meg. Tudják, milyen érzés, amikor az ember nem kap elismerést.

    40 felett egy nő elég magabiztos ahhoz, hogy bemutasson téged a barátnőinek.

    Egy fiatalabb nő gyakran még a legjobb barátnőjét is hanyagolja, ha partnere van, mert nem bízik meg a fickóban.

    Egy negyvenen túli nőt abszolút nem érdekel, hogy tetszenek-e neked a barátnői, mert tudja, hogy azok sosem árulnák el őt.

    A nők a korral természetfeletti képességekre tesznek szert. Egy 4 0feletti nőnek sosem kell meggyónnod a bűneidet. Úgyis mindig tudja.

    Egy 40 feletti nőnek jól áll a tűzpiros rúzs. Ugyanez már nem mondható el a fiatal lányokról vagy a transzvesztitákról.

    Ha eltekintesz attól a néhány apró ránctól, egy 40 feletti nő sokkal szexisebb, mint fiatalabb nőtársai.

    Az idősebb nők egyenesek és őszinték. Azonnal a szemedbe mondják, hogy mocsok disznó vagy, ha úgy viselkedsz! Nem kell törnöd a fejed, hányadán is állsz velük.

    Igen, számtalan okból dicsőíthetjük a negyvenen túli nőket. Sajnos ezt fordítva már nem lehet elmondani. Minden ragyogó, okos, ápolt, szexis 40 feletti nőre jut egy kopaszodó, pocakos őskövület sárga nadrágban,aki bolondot csinál magából valami 22 éves kis pincérlánnyal az oldalán. Hölgyeim, elnézést kérek érte.

    És minden olyan férfinak, aki azt mondja: "Miért vegyek meg egy egész tehenet, amikor csak tejet akarok inni", üzenem, hogy változnak az idők. Manapság a nők 80%-a ellenzi a házasságot. Miért? Mert a nők is rájöttek, hogy nem érdemes megvenni egy egész disznót azért a kis kolbászért...
  • IXEMGabeo
    #254
    hmm sok sikert:) ha nem publikus a korod spoilerbe vagy privátba megírhatod, hogy ő mennyi és te mennyi vagy:D
  • mangalány
    #253
    Huhh...barátnőmnek is jóval idősebb barátja van...barátnőm 22éves, a barátja 40pár éves...először nem igazán fogadták el a szülei, de aztán adtak esélyt annak, hogy megismerjék...és tökre kedvelik...amúgy sztem minden fiatal lány életében eljön egy időszak, amikor "apakomplexusa van", de ez legtöbbjüknél el is múlik...nekem is volt ilyen...elmúlt...most 5évvel fiatalabb nálam a barátom...
  • IXEMGabeo
    #252
    nincs fészbukom:) jöhet másik link kíváncsi lennék a cikkre:)
  • NessieGraf
    #251
    Miért szeretik egyesek mégis az idősebb nőket?
  • IXEMGabeo
    #250
    sok esetben megeshet, hogy egy fiatal lányál beüt az apakomlexus abban az esetben választanak náluk jóval idősebb partnert már-már apakorú férfit maguknak...elvileg nem lehetne probléma, de azt hiszem korábban is az volt a véleményem, hogy a lány szülei nem nagyon tolerálják az ilyesmit, nagyon kevés az a szülő aki ebbe beletörődik, ilyenkor jön az, hogy akkor a lány fogja magát és titokban elköltözik...magyarán a szülők aggodalma és tiltása úgymond elüzi saját lányukat.
  • mx18
    #249
    Szerintem is a pasi legyen idősebb, de azért ne 20 évvel, az sztem már kicsit abnormális. Mondjuk ki az a 20 éves csaj, aki 40 évessel járna? Érdek nélkül? Na jó, biztos van olyan. De azért szem a 2-6 év különbség a legjobb.
  • bagdadigiliszta
    #248
    Szerintem mindenképp a férfi legyen idősebb. Szerintem ez azért fontos, mert férfiaknak kissé több idő kell, mire beérnek. Lehet, hogy ha egy fiatalabb fiút választasz, később majd rájön, hogy keveset él, és hoppon maradsz. Meg szerintem kell, hogy egy nő fel tudjon nézni a férfira, és ez valószínűbb, ha a férfi idősebb. Ezt az idősebbet viszont nem úgy gondolom, hogy 25-25 év, hanem 8, max.10. Szerintem ez az ideális.
  • IXEMGabeo
    #247
    sokan elmondták már a véleményüket, de baromi összetett téma, elsősorban társadalmi, anyagi dolgokra gondoltam na meg persze amiket feltettem kérdéseket az 1. hszben:) sokan sokféle véleménnyel voltak róla, amit külön érdekfeszítéssel olvasgattam. Ezenkívűl örültem annak hogy néhányan a személyes tapasztalatukat is megosztották...
  • gergely1991
    #246
    "Probléma e a nagy kor különbség a "szerelmes" emberek életében? "

    Az attól függ hogy vannak meg egymás mellett:)
  • IMYke2.0.0.0
    #245
    Én is így gondolom.
  • chhaya #244
    Annyi nem probléma szerintem
  • IMYke2.0.0.0
    #243
    Hát, gondolom, ő úgy gondolja, hogy a Te korod + 10-15 év :)
  • chhaya #242
    Nem tudom, mennyi a jóval a korosabb?:D
  • IXEMGabeo
    #241
    és veled miújság? te nem buksz a nálad jóval korosabb pasikra?:D
  • chhaya #240
    Haha. Van benne valami. De asszem üres dobozom nekem is van. :D
  • NessieGraf
    #239
    Az üres doboz kegyetlen nagy és abszolút valóságos :D
  • bigapó
    #238
    áá, nekem a dobozos és a vezetékes szemléltetés tetszett és a hab a tortán az üres doboz :D amiben konkrétan nincs semmi :D