284
S.T.A.L.K.E.R. 2
  • TSL16b
    #204
    Miért, ha mondjuk a föld alatti, elhagyott X-2 laborban megtalálhatnánk a gravitorpuska kísérleti példányát, amit a szövjet mérnökök anomáliák ellenőrzött és biztonságos áthelyezésére fejlesztettek ki, és történetesen lennének is a játékban szétszórva a dobálásra különösen alkalmas „égető” anomáliák illetve képződmények, akkor menne a dolog.
  • KranaZoli #203


    Azért remélem tűzgolyót nem fogunk majd benne dobálni. A lényeg, hogy legyen belőle vmi!
  • mcmoha
    #202
    "I used to be a stalker like you, but then I took a bullet in the knee."
    (nem en talaltam ki)
  • KranaZoli #201
    Megatextúra miatt lehetnek gondok - és itt elsősorban arra gondolok, hogy a RAGE körül is mennyi probléma volt (bár addigra már kijön majd remélhetőleg egy DOOM 4 is, előrébb fog haladni a technológia), ill. arra, hogy a RAGE egy STALKER játékhoz viszonyítva kicsi volt, mégis ha jól emléxem 12GB volt a textúra fájl. Nagyobb map-eken majd a sokszorosa lesz a 10GB-nak?! Ill. a mod-olási lehetőség hiánya is fájós lesz nagyon. STALKER játékokba a mod-erek nagyon sok energiát öltek, amikért a mai napig megállja még a helyét mind1ik rész. Ha nem az id Tech5-ös lesz, akkor a Fallout 3; nV ill. Skyrim motor, amire azt mondták, hogy a Skyrim-ra új lesz de mégsem lett belőle semmi - mert maradt a Fallout-os, csak továbbfejlesztett változat. De időjárási elemeket abba is csak utólag mod-olták bele - és a STALKER annó elnyerte a "legatmoszférikusabb játék" címet - ezt az utóbbi engine-ből nem tudom hogyan lehetne kihozni. Bármennyire is volt bug-os az X-Ray engine, azért nagyon szép látványt nyújtott.

    Viszont a Bethesda meg nem nagyon szokta szarhoz adni a nevét, se mint kiadó és főleg nem mint fejlesztő.
  • grebber
    #200
    Az id Tech5-öt megnézném én is hogyan teljesítene a stalker világában.
  • KranaZoli #199
    Ebből még nagyon jó dolog is lehet. Szeretem a Bethesda RPG-ket és mint RPG azért a STALKER nyújthatott volna többet is. Az engine-re leszek nagyon kíváncsi - mert azzal kapcsolatban már nem vagyok ennyire bizakodó. De alapjaiban, nagy jó hír. Köszi!
  • oneal1
    #198
    hmmmmm érdekes!

    mikor lehet ebből vmi?
  • grebber
    #197
    STALKER: Bevásárolt a Bethesda!

    Már írtunk róla korábban, hogy a Bethesda célkeresztbe vette a STALKER-t, ám akkor még heves tiltakozások közepette cáfolták az értesüléseket. Mostanra eldõlt, hogy a Bethesda megvásárolta a játék forgalmazási jogait. Minden más - merchandise, film stb. - viszont Grigorijevicsnél, a GSC egykori fejesénél maradtak. A Bethesdanak elõvételi joga van a megmaradt jogokra, így ha révbe ér a saját engine technológiával készített STALKER játékuk, akkor nagy valószínűséggel az egyéb kiváltságokat is felvásárolják a GSC-tõl.
    A játékot a Fallout 3 és az Obsidian Team közösen készíti, tehát semmi köze az ukrán fejlesztőkhöz. Na vajon id Tech 5 motort tesznek alá?

    info: Hardwired
  • mcmoha
    #196
    Talan megis lesz valami, valamikor?
  • Bulics
    #195
    És mindez a kib*szás pont 2012 Május elseje környékén jön?
  • Bulics
    #194
    Annak a Bethesdának a kezében aki a prey 2-t csinálja, Indiánok, Gömb, Őrzők, Vadászok, Portálok, ..stb, tehát minden ami a Preyben volt nélkül?
    Előre félek..
  • Herold
    #193
    Új projekt: Survarium
  • setchoo
    #192
    Nem aggódom!
    Bőven van még a S.T.A.L.K.E.R.-ben potenciál.
    Call-Of-Pripyat-Reloaded
    Érdemes nosztalgiázni Pripyat-ban. ;)
  • Loál János #191
    There is no truth to the allegations that the Stalker rights have been sold to Bethesda. The rights belong to Sergiy Grygorovych, the founder of GSC Game World.

    Officialstalker @ Facebook, 2 órája
  • grebber
    #190
    Hát ahogy olvasgatom neten szerteszét nem tudom most mi is van akkor!

    Van ahol tényként közlik hogy Beteshdanál vannak a jogok van ahol kérdőjelezik.Van ahol azt írjak hogy még mindig a stalkereseknél van.
    Remélem hamarosan valaki cáfol vagy megerősít minket ez ügyben!
  • KranaZoli #189
    Egy picivel hosszabb cikk: Véget ért a S.T.A.L.K.E.R. 2 pályafutása

    MMO.
  • grebber
    #188
    Itt olvashatod!
  • bgabor
    #187
    Miért, oda kerültek? link?
  • grebber
    #186
    Mondjuk Bethesda kézen nincsenek rossz helyen a jogok.De remélem kezdenek is vele valamit nem csak porosodik majd!
  • mcmoha
    #185
    "The reason we cannot continue with the development of Stalker 2 is we and our new investors we unable to come to an agreement with the IP rights onwer. The entire team that was working on Stalker is now working on a new project called Survarium. We are so grateful for the support over the years and despite our best efforts we have to move on from Stalker which is as hard for us as it is for you. However, we feel that our new studio and project will be something unique and fill the void left by Stalker as well as add a lot more! -Your Stalker Team-"
  • FoxMurder
    #184
    Talán azért, mert nincs joguk semmit sem használni a Stalker 2-ből...
    Éppen az volt a probléma, hogy nem tudták megszerezni Sergei Grigorovichtól a Stalker jogokat, ezért alapítottak új stúdiót.
    Így a videóban sem használhattak semmit, amit a GSC Game World-ön belül csináltak.
  • bgabor
    #183
    Én csak azt nem értem, hogy a videóban miért megint a Cryzone mod van feltüntetve Stalker2-ként, amikor a kettőnek semmi köze sincs egymáshoz.

    Ha ezt a vidót valóban az új fejlesztőcsapat csinálta, mi a fenéért a Cryzone Crysis2 modból vágtak be jeleneteket a videó elején, amikor a Stalker2 leállításáról beszélnek?

    Furcsa, nagyon furcsa. Még azt is el tudom képzelni, hogy átverés az egész.
  • mcmoha
    #182
  • KranaZoli #181
    Pcsába, ha ez valóban így lesz.
  • mcmoha
    #180
    Ugy nez ki a S.T.A.L.K.E.R 2-nek annyi.:(

    ‎"Our company appeared in March 2012 in Kiev. Ten years earlier, when at GSC Game World we started developing the renowned S.T.A.L.K.E.R. game series and continued working on it until December 2011 when the studio was unexpectedly shut down and the S.T.A.L.K.E.R. 2 project – frozen. We did not reach agreement with the rights owner regarding the use of S.T.A.L.K.E.R. brand, that’s why we made the decision to move forward as an independent studio with a new project. That day became our starting point for Vostok Games."

    Vostok Games
  • tutituti
    #179
    üdv Cryzone mod:D
  • heady
    #178
    Ez véletlenül nem az első rész cry engine-re átültetett verziója?
  • darki81
    #177
    jó vicc :D
  • mascarun
    #176
    Stalker 2 BildGameplay
  • KranaZoli #175
    Köszi! Ez szerintem teljesen rendben van. A karakter animáció a STALKER-nél is és a vérszopónál is tetszett.

    Amit hiányoltam, az a STALKER karakter futás animációja. Bár aki játszik a STALKER játékokkal teljesen megszokta a tipikus stalker-es futást, de az sajnos nagyon kritikán aluli az összes részben, remélem csiszolnak majd azon is.
  • mcmoha
    #174
  • KranaZoli #173
    Áhámmm, akkor nem értem miért hozták le újra.
    Na, mind1. STALKER-re se kellett sokat várni.
  • grebber
    #172
    Ezt már januárban is írták linkelve is volt.
  • KranaZoli #171
    S.T.A.L.K.E.R. 2 - idén nem

    "Még mindig nem rendeződött megnyugtatóan a S.T.A.L.K.E.R. második részének a helyzete, noha elviekben a jogi akadályok elhárultak a projekt elől. Legutóbb viszont arról lehetett hallani, hogy a pénzügyek miatt nincsenek könnyű helyzetben a készítők, akik folyamatosan befektetőket keresnek a játékhoz. Nos, úgy tűnik halad az ügy, legalábbis erre utal az, hogy a Twitter csatornájukon megerősítették, jelenleg is dolgoznak a folytatáson és nem szünetel a projekt. Megjelenési időről viszont még korai beszélni, bár annyit elárult a csapat, hogy a 2012-es boltokba kerülés lehetetlennek tűnik. "
  • tutituti
    #170
    tudom tudom.csak pang a topik,hátha valaki talált érdekességet csak visszatartja:D

    Nme szeretek én se gs-ről linkelni!
  • darki81
    #169
    várom már nagyon, talán jövő évben már lesz is belőle valami
  • Bulics
    #168
    Jók ezek a cikkek (itt is megírták, az sg-n)
    A cikk fele eleve arról szól hogy van egy olyan játék hogy stalker és hogy lesz második része és hogy mi ezt a hírt leadjuk most. A másikfele pedig arról amit eddig is tudtunk illetve arról amit nem tudunk és most sem derül ki...
  • tutituti
    #167
    http://www.gamestar.hu/stalker-2-allapotjelentes.html


    semmi konkrétum amúgy
  • Muttley
    #166
    #162: "Egy PS3 joypadján nincsis annyi gomb, amire az összes lehetőség ráférne"
    hát igen, a hülyeség ugye gyorsan terjed :)
    nincs annyi gomb - ez igaz
    de van helyette tonnányi gomb-társítási lehetőség értsd: gomb-kombináció
    kedvenc példáim erre az OF: Dragon Rising, OF: Red River és a Skyrim
    2012-ben MW? melyik rész és mikor jön?

    #165: "Van aki végig sem viszi a BF v a MW kampányát"
    igaz, viszont megfelelő campaign nélkül a kutya nem vesz meg játékot
    ezért nem lett kasszasiker a Bodycount, Brink, Medal of Honour és a Homefront sem
    és ezért döntöget minden évben eladási rekordokat a CoD100
  • Drazse23
    #165
    A BF-ben egyenesen odáig voltunk a rombolható környezetért, már a Bad Company első részében is. A 2-ikban és a BF3-ban már új szintre emelték a pusztítást. A STALKER-ba szerintem is felesleges lenne betenni (eddig is megvoltunk nélküle). Éppen eléggé lepusztult, elhagyatott a hangulata így is. A Bad Company 2-ben az épületek berendezése igen szegényes volt, a tereptárgyak pedig mind egy sémára készültek, az eddigi STALKER-ek részletgazdagságukkal és változatosságukkal különböztek pl. a BF-től. A STALKER-ban ha lerombolnál egy házat, egy lépcsőt, falat stb., előfordulhat, hogy a későbbiekben szükség lenne rá, pl. menedékhely vagy egy elrejtett cucc lenne ott. Max pár kisebb dolog, fakerítés, dobozok vagy bútorok rombolása lenne célszerű. A BF-el ellentétben nem hiszem, hogy valaki sok lőszert vagy gránátot áldozna egy ház rombadontésére, hogy rádöntse a benne lévőkre.

    A butítás kerüljön csak át konzolra, de a PC-s verziót jobb lenne, ha nem érintené. A Bad Company 2-ben sem volt fekvés, kihajolás, mivel az konzolra is ugyanúgy készült. A STALKER a sok életszerű lehetőségével (is) szerzett magának rajongótábort (evés, sebesülés, alvás, kereskedés, fegyverek használódása, stb.), nem lenne jó, ha a konzolos verzió miatt a már megszokottnál is kevesebbet kapnánk.

    Lehet, hogy rossz példa volt a BF, mivel a STALKER-ekkel ellentétben az multira van kihegyezve. Van aki végig sem viszi a BF v a MW kampányát, csak a multival törődik, én meg ki sem próbáltam a STALKER-ek multiját, mivel a single annyire lekötött.