283
S.T.A.L.K.E.R. 2
  • KranaZoli #163
    1értelmű, hogy butább lesz. A harc rendszer alapból. Nem lesz fedezék mögül kihajolás - amiből következik, hogy más lesz a harcrendszer. Majd kitalálnak helyette vmi mást, de az eddigi alternatív megoldások 1ike sem ér fel vele. Tehát ezt a részét csak úgy tudom elképzelni, mint a mai FPS-ekben.

    A tartalom már így is részről-részre csak szűkült sajnos.

    Ami nagy kérdés az az, hogy melyik konzol generációra fog majd készülni az engine.

    Ha a mostanira, akkor csak csinosítani kell a jelenlegi engine-t. COP egyértelműen a legjobban optimalizált rész lett. Shader-eken meg tudnak tuningolni, textúrákat is könnyű kraftolni, ill. beletenni pár effektet.

    Ami szopás lehet az az, ha nem szakítanak a STALKER-e jellemző "trendekre", hogy a Maga idejében minden rész a legújabb technológiát alkalmazta és nem volt vas amelyen elfutott volna. Szóval ha megvárják vele az új konzol generációt és az alá fogják fejleszteni, akkor ugyanaz a helyzet lesz mint ami eddig is volt.

    Azonban ha maradnak a mostani konzol platformon, akkor meg baromira ki kell majd maxolniuk a jelenlegi lehetőségeket ha nem azt akarják, hogy lehúzzák a játékot.

    Mai FPS-ek közül talán a BF3 és a COD-ot lehetne felhozni. COD felett egyértelműen eljárt az idő, mégis az SP kampány jobb lett, mint a BF3 kampány része. Azonban minden másban a BF3 az amilyennek egy játéknak 2011/12-ben lennie kell. A COD-os engine-t mégis évek óta el tudják adni és talán még 1 újabb COD-ot ki tudnak hozni vele, de utána váltaniuk kell, mert a BF mellett nem fognak tudni labdába rúgni.

    Nagyon jó lenne, ha a STAKER2-ben már nem egy statikus környezet lenne, hanem rombolható, normális fizika, ... (amit már most is lehet)

    Én ettől a részétől tartok a leginkább. Ukránok eddig sem arról voltak híresek, hogy optimalizált játékokat adnának ki. (STALKER; Metro; rep.szimek) Nagyon el lehet qrni egy játékot azzal, ha élvezhetetlenül belaggol; ingadozik és lezuhan az FPS; vagy csak szimplán nincs normális FPS érték.
  • Drazse23
    #162
    Hát ha idén nem készül az sem nagy tragédia. Rakják össze rendesen, ha jó munkát végeznek, akkor kivárjuk a végeredményt. Addig is 2012-re is jut pár FPS, BF, MW, stb. mainstream játékok. De a STALKER, a többiekkel ellentétben sokkal egyedibb.
    Nem tudom mennyire jó ötlet a konzolos verzió. Én mindig amellett kardoskodtam, hogy egy olyan, annyi játékbéli lehetőséget kínáló FPS igazán PC-re való. Egy PS3 joypadján nincsis annyi gomb, amire az összes lehetőség ráférne. (Igaz a Fallout-ot is megoldották, de ott van időmegállítás.)
  • grebber
    #161
    STALKER Online - Csernobil újabb gyöngyszeme
  • grebber
    #160
    Idén már nem jön
  • NovaTerra
    #159
    És a mai napig élő játék. Értem ezalatt, hogy rengeted mod készült és készül hozzá. Egyébként, ha lesz konzol verzió, akkor vélhetően rendesen megtámogatják reklámokkal. A kiadó se a maga ellensége és nem hülye gyerekek gyülekezete.
  • bgabor
    #158
    Az internet korában egy ekkora nyugati rajongótáborral rendelkező játék márkaneve nemhinném hogy ismeretlen lenne. Sok a rajongó amerikában és kanadában is. A Stalker az egyik a kevés olyan keleti fejlesztésű játék közül, amit kapásból megismer bárki nyugaton.
  • gosumofo
    #157
    A konzol nem egyenlő jó eladásokkal, ahhoz jól be is kell reklámozni soksok dollárból, ami a csőd szélén nem biztos hogy fog menni.
    Konzolon is nagyon sok játék bukás, ha évekig baszakodnak akkor az se segít rajta.
    Egyrészt lejön belőle a microsoft sarca, meg egy amerikai dvd eladásán annyi pénzt vesztenek hogy nemigaz. 5-10+ konzolos eladásból lehet annyi bevételük mint 1 steamesből, ami ilyen "ismeretlen" játékoknál elég nehezen kivitelezhető.
    MO-n is csak azért tudunk róla mert az előző évtized eleje óta ment a hype az újságokban meg honlapokban mert pár órára volt a fejlesztő cég és mindig meghívták az újságírókat. De nyugatabbra szinte ismeretlen márkanév a stalker.
    A fejlesztőktől meg nem várható kb 80%-nál jobbra értékelt játék, nagyon nehéz dolguk lesz ezzel. Valamennyi plusz pénz jön majd belőle, kérdés hogy ők mennyit áldoznak rá amíg megjelenik, jó kilátásokkal nem hátráltak volna ki a befektetők a játék mögül.
  • grebber
    #156
    Mivel konzolra is fog jönni így sokkal több bevételük lesz mint eddig volt!
  • gosumofo
    #155
    az első rész is 4 évet csúszott, inkább ne mondjanak semmit :)
  • Muttley
    #154
    1et értek
    és sztem még egy párszor el fogják játszani, h
    jaaaaj, elfogyott a költségvetés, 2 hónappal később: hurrá, új befektető van stb.-stb.
    a figyelem Nagy Úr manapság
    jó lenne viszont tudni, h mikorra tervezik 1általán a kiadást jelen tényállás szerint
  • KranaZoli #153
    Lexarom, Tőlük nem sajnálom a pénzt és Nekik el is nézem ha így lett volna. (de szerintem nem így volt, ugyanis megjelenés körül egyértelműen aduász lesz, tök mind1 hányadik COD; BF; NFS; GTA; stb... fog megjelenni addigra) Stalker-ből még csak a 2. lesz. :D
  • mijki
    #152
    Van már valami kép a játékból?
  • grebber
    #151
    Egyébként én ebben marketinget érzek.Csak beadták a pánikot és a sok ember egyből a stalkerek felé fordította a tekintetét esetleg ebben az időszakban vettek is pár stalkert hogy hátha még menthető a cég.
    Szerintem tuti ez volt!
  • tutituti
    #150
    Újjongok!!!!!111
  • darki81
    #149
    egy ilyen jó játéknak el kell készülnie !!!
  • grebber
    #148
    Zsír folytatják a fejlesztést!!!!!!
  • zmok
    #147
    Köszi!
  • Muttley
    #146
    3 sec volt ;)
  • zmok
    #145
    Melyik MOD-ot köszönhetjük nekik?
  • darki81
    #144
  • mcmoha
    #143
    Facebookrol kicsit kesobb:
    "The Stalker team continues work on the project and hopefully everything will turn out well. Good Hunting Stalkers!"
  • grebber
    #142
    "Bár már jó ideje lakatot tettek stúdiójuk ajtajára, úgy tűnik mégsem veszett el minden. A STALKER franchise mögött álló GSC Game World látszólag minden héten tartogat számunkra valami szívhez szóló, kurta monológot, amivel életben tarthatják a remény parazsát. Múlt hét elején biztosítottak minket, hogy minden tőlük telhetőt megtesznek a STALKER 2 érdekében, s néhány órával ezelőtt ismét optimizmusra kívántak hangolni minket egy sokatmondó tweet-tel: ebből kiderül, hogy a csapat záros határidőn belül egy hivatalos bejelentéssel áll a színünk elé.

    "Kedves Stalkerek: Úgy január közepéig semmilyen hivatalos hírrel nem szolgálhatunk. Ugyanakkor van okotok reménykedni! Szerencsés vadászatot!"

    Nos akkor nem tehetünk mást: várunk január közepéig."

    info: GC
  • Bulics
    #141
    Plussz a mirrors edge, Faith-je is vmi ferdeszemű kislány volt, és mégis kiadta az EA.
  • Drazse23
    #140
    Azt én is olvastam, hogy a nagyobb (amerikai) kiadók szerint senki nem fog megvenni egy játékot, ami európai, különösen kelet-európai országban játszódik. Ültessék át a történetet amerikai környezetbe, úgy lenne rá esély.

    Ez egyszerűen hülyeség. Eddig senki sem vette meg az előző három részt?
    Csernobil Amerikában? Ugyanmár, mit találnak még ki?

    A Fallout valamelyeset hasonlít a STALKER-ra és az az USÁ-ban játszódik.
    Megjegyzem, ami a hangulatát és egyediségét illeti, szerintem a STALKER közelébe sem ér.

    Lehet, hogy az amerikaiak azt hiszik, Csernobil egy kitalált hely.
    Vannak dolgok amin meglepődnénk, amit sok amerikai mondana:
    pl.: Európában mindenki franciául beszél vagy a Oroszországban még mindig kommunizmus van.
  • Muttley
    #139
    ha van mögötte hype, akkor durranhat legalább akkorát, mint a Skyrim
    persze, ahhoz ShoC féle játékmenet kell, még pedig multiplatform
    ehhez a "csak kelet-európai tud vele azonosulni" sztorihoz a poén:
    kanadai (!) csávó és csapata dolgozta ki majdnem tökély szintre a gammát (ArtistPavel)
  • Bulics
    #138
    Jajj akrtam még írni hogy:
    Hamár az új painkillereket meg érte kiadni.
  • Bulics
    #137
    Az új részekben azért volt rövidebb, stb, a sp mert kiegészítők voltak csupán. Egyébként meg ez olvastam már máshol is(meg a metro 2033mal is felvetették), hogy a nem kelet európai játékos nem érti a játékot. Na most vagy azért mert hülye, vagy azért mert a kiadó hülye... Mi az istent nem lehet érteni egy fikciós műben? A hülye crysis koreában, a wolfenstein németországban, a call of duty 1-2 európában játszódik azt se értette senki? Ráadásul Gordon freeman hogy kerül európába..? Ez is érthetetlen? Ez kiadók hülyesége egyébként, mivel valszeg nem játékosok, mint ahogy a filmproducerek sem művészek és ezért ugatnak bele olyanba amihez nem értenek. Szerintem bárki kiadja a stalkert, az jól fog járni.
  • KranaZoli #136
    Ill. még egy nagyon fontos dolog. A multi. New: Skyrim single-player játék, monumentális, stb... STALKER is inkább volt SP, mint MP játék. Sajnos jelenleg multi-ban a COD-ok; és BF-ek amik nagy multi közönséget mozgatnak meg. A STALKER szerintem amolyan fan-ok játéka lett. Nehezen tudom elképzelni, hogy a multi része képes lenne felvenni a versenyt az igazi multi játékokkal. Az újabb Stalker részekben pedig a SP kampány is kurtább és kurtább lett. A STALKER 2 szerintem(!) szintén megmaradt volna egy szűk réteg kedvencének. Új, nem tucatjátékot kihozni kicsi kiadónak (olyat ami elég masszív SP kapmánnyal - esetleg MP résszel is rendelkezik) nagyon nehéz. Reméljük azért lesz még belőle vmi.
  • heady
    #135
    Az első rész kb 1 év alatt ért el 2milliós eladást, plusz ott van a két "folytatás".
  • KranaZoli #134
    De a STALKER 2 is multiplatfrom lett volna, ha jól emléxem. (azt már persze kevésbé tudom, hogy az Amerikai tinédzserek körében mennyire lenne eladható ez a játék, ill. mennyire voltak eladhatóak az előző részek. PC-s játékiparban szinte csak ez a kör számít, a többi már csak aprólék)
  • grebber
    #133
    Mert azok vannak konzolon és azokat veszik is mindig!
  • KranaZoli #132
    A COD-ok; BF-ek; NFS és egyéb tucat játékok meg gomba mód szaporodnak.
  • heady
    #131
    Van még esély a STALKER 2-re.
  • grebber
    #130
    Majd az EA lecsap rá lassan már minden szar kb 2 cég kezében lesz!
  • Drazse23
    #129
    Most olvastam a híreket én is.
    Lesújtó, de várjuk ki a végét.
    A GSC hétfőre ígér hivatalos sajtótájékoztatót ezügyben.

  • bgabor
    #128
    Nem vágom. Lökött ez az ember, hogy bezárja a cégét? Ez a játéksorozat bombasiker, bármelyik nyugati kiadóvállalat boldogan odaállna a project mögé. Nem hiszem hogy bármi leküzdhetetlen problémával szembesültek volna.

    Egy rendesen elkészített, több platformra megjelenő stalker2 világsikert hozott volna a cégnek. Én ugyan nem vagyok barátja a konzoloknak, de ha ez az ára hogy tuti játékot csináljanak, csak rajta, a Skyrimnek se ártott meg.
  • woy
    #127
    sg.hu cikk
  • darki81
    #126
  • woy
    #125
  • KranaZoli #124
    Hát biza ez nagyon szomorú hír.