254
944828_438784776222123_1124849229_n.png?
  • Tikal #214
    WTF

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Miss me?
    Annak azért nem örültem, hogy a Magnussen-t lelőtte... végül is ez egy vereség volt Sherlock-nak :(
  • Tikal #213
    Első évadot végig néztem...

    A medencés jelenetnél azok a lézerek hogy lehettek ott, mikor egy zárt épületben voltak, vagy ablakok voltak a tetőn, mert én nem láttam... Egyszer Watson-on aztán Sherlockon is volt piros pötty, de sehol senki...
  • Narxis
    #212
    Moriarty-nak volt egy ezredese akit gyorsan elintézett a halálból visszatérése után Sherlock. Sztem ő lesz az.
  • ZilogR
    #211
    Azért arra jóak, hogy elővegyem a sorozatot újra... :)
    Sztem Conan Doyle írásait kellene megnézni, h most "mi jön".
    Az nyilvánvaló, hogy Moriarty után már nem lehetett nagyot dobni, azt a karaktert soha senki nem fogja überelni!

  • Narxis
    #210
    Haha, most már nem fogok. :P
  • Dzsini
    #209
    Nem baj, Narxis minden ilyenre rászalad, úgyhogy nyugodtan jöhetnek még :)
  • Malakai
    #208
    Meg látszik is rajta, korábbi promókép mögé az intróból vannak kiszedve képek, ja és rárakva egy stockphotós tűz. :)
  • Narxis
    #207
    ja akkor pffff....
  • Dzsini
    #206
    Természetesen fanmade, mielőtt bárki másra gondol. Ha itt nem látszik, akkor nem hivatalos.
  • Narxis
    #205
    Hoppá
  • zzeN
    #204
  • Dzsini
    #203
    Másfél évre előre nem csinálnak ilyesmit, teljesen felesleges, ha még ötlet sincs arra, hogy egyáltalán mikor, mit fognak forgatni, bemutatni.

    Mindenki elfelejti.

    Nézd meg a Doctor Who promókat, pár hónappal a bemutató előtt, a forgatások végén jöttek ki először bármivel.
  • Narxis
    #202
    Jah, valami rejtélyes utalással.
  • Dzsini
    #201
    Ja, 2015 májusából, mikor már forgattak is valamit visszaküldik MZ/X fénypostájával :)

    Vagy csak írják ki, hogy "sherlock - coming soon-ish"?
  • Narxis
    #200
    Ha promót nem is de egy teaser-t? :P
  • Dzsini
    #199
    Itt volt pár hozzászólással ezelőtt, hogy leghamarabb jövő év elején állnak neki egyáltalán a forgatásnak.
    Bárki úgy gondolta, hogy másfél évvel az előtt, hogy esély legyen arra, hogy bemutassanak bármit, nekiállnak promókat összerakni?
  • Narxis
    #198
    ja így már nem annyira érdekes...
  • ronihun
    #197
    Azt azért tegyük hozzá, hogy fanmade promok.
  • lac coo
    #196
  • hinar
    #195
    találtam 4 évadról promo videokat...





  • Dzsini
    #194
    leghamarabb 2015 végén... nem lesz pörgős topic :)
  • ForzaInter
    #193
  • Narxis
    #192
    Folytatódik a Sherlock 3+1 résszel!
  • lac coo
    #191
    Az a forgatókönyv valóban oscárt érdemelne ! Zseniális volt ! Moziban nincs ilyen ,az tuti ! :D
  • a.carkey
    #190
    Jaja.
  • ZilogR
    #189
    Mármint a harmadik évad második része? Mert akkor erőt veszek magamon és megnézem mégiscsak... :)
  • a.carkey
    #188
    Nekem a második rész volt a katarzis.

    Ilyen remek részt nem nagyon tudnék mondani más nyomozós sorozatok közt sem, ahol ilyen remekül kötöttek össze egy tk. lényegtelen semmit, egy remek nyomozással úgy, hogy minden menet közben alakult ki pár apróságból. Komolyan, aki annak a résznek a forgatókönyvét megírta, azt felterjeszteném az Oscarok Nobeljére. A harmadik rész is jó volt, érdekes fordulatokkal, de a második szerintem az eddigi Sherlock széria legjobbja volt.
  • precision
    #187
    gyorsan leszinkronizáljuk neked és feltoljuk a netre :D holnapra meglesz :D :D :P
  • ZilogR
    #186
    A Sherlock magyar 3. évad már az AXN honlapon, gondolom már többen is látták, nekem az a kérdésem, hogy esetleg hamarabbi magyar nyelvű elérhetőségről van-e vkinek infója? Túl hosszú ez a 9 nap...



    Upcoming Airings of Sherlock
    Március 29, Szombat 19:10 86 min Sherlock 301 - The Empty Hearse Évad 3 Epizód 1
    Március 30, Vasárnap 13:05 86 min Sherlock 301 - The Empty Hearse Évad 3 Epizód 1
    Április 5, Szombat 19:10 86 min Sherlock 302 - The Sign Of Three Évad 3 Epizód 2
    Április 6, Vasárnap 12:55 86 min Sherlock 302 - The Sign Of Three Évad 3 Epizód 2
    Április 12, Szombat 19:10 89 min Sherlock 303 - His Last Vow Évad 3 Epizód 3
  • Narxis
    #185
  • hinar
    #184
    Egy cikk a HVG-ból...

    Hisztérikussá fokozódott várakozás előzte meg az új generációs Sherlock harmadik évadának minapi indulását. Az okostelefonos nemzedék rákattant a sorozatra, anélkül hogy a történet intellektuális színvonalából engedni kellett volna.
    Sir Arthur Conan Doyle rafinált hőse pipa helyett nikotintapaszt használ, sms-ben hívja párbajra ellenfelét, és nem konflissal, hanem fekete taxival száguld át a ködös londoni éjszakán – Sherlock Holmes legendája most mégis élőbb és izgalmasabb, mint az elmúlt évtizedekben bármikor. A BBC által készített sorozat alkotóinak egyetlen céljuk volt: modernizálni a titokzatos, kívülálló magánnyomozó figuráját, fogyaszthatóvá és szórakoztatóvá tenni a mai közönség számára anélkül, hogy elbutítanák vagy átírnák az eredeti kánont. A 2010 óta kétévenként három új résszel bővülő sorozat már-már kezelhetetlen méretűre duzzadt rajongótáborából és az eddigi díjak számából ítélve ez maradéktalanul sikerült.
    Miként tér vissza a második évad végén meghalt Sherlock a most indult harmadik minisorozatban? – a találgatásokkal a várakozás feszültségét a végletekig fokozó tévésorozat részben attól különleges, hogy vizuálisan, a filmnyelv erejével ábrázolja a detektív cikázó gondolatait; ahogy a főhős végigméri klienseit és kiszúrja rajtuk a gyanús részleteket, a képernyőn felvillanó szavakként követik egymást az észrevételek. A zakó szélén ragadt hajszál, a bajuszon megülő morzsa és a csapzott haj együttes jelentése a nézők számára is látható grafikonba rendeződik Sherlock agyában, míg lehetséges hipotéziseinek száma a képernyő alján tűnik föl időről időre. A nézők tehát nem a kívülálló szemszögéből, hanem egyenesen Holmes agyából figyelik a bűnügyek megfejtését; a szellemes vizuális ötletek és technikai bravúrok által bepillantást nyerhetnek egy zseniális elme működésébe. A mű másik különlegessége ugyanakkor a klasszikus értékek átmentésében rejlik: a párbeszédek elegáns és fanyar stílusában, melyek néhol a dickensien csípős humorig merészkednek, és a viktoriánusan titokzatos helyszínkomponálásban. Mindegy, hogy egy metrómegállóról vagy a Baker Street 221/B-ről van szó – ahova Sherlock beteszi a lábát, ott minden kicsit patinássá, az atmoszféra sűrűbbé válik. A siker kulcsa az lehet, hogy maguk az alkotók is igazi rajongók: Steven Moffat és Mark Gatiss forgatókönyvírók (a Doctor Who?-t is ők jegyzik) annyira tisztelik ezt a hamvaiból újra és újra feltámadó legendát, hogy személyes küldetésnek tekintették egy kortárs adaptáció elkészítését.
    Sir Arthur Conan Doyle 1859-ben született Skóciában, orvosnak tanult, de mivel sose jártak hozzá páciensek, unalmában írogatni kezdett. Így jött létre a két főszereplő alakja – Sherlockot állítólag egyetemi tanáráról, Watsont pedig egy kollégájáról mintázta. A főhősből már akkor igazi ikon lett: Holmes szikár, arisztokratikus, hiperintelligens nyomozó, aki kivételes dedukciós képességével bárkiről leolvassa a múltját másodpercek alatt, és képes mikroszkopikus részletekből kikövetkeztetni egész eseménysorokat. Azt viszont nem veszi észre, ha valaki szemtől szembe szerelmet vall neki – a gőgös és teátrális, de érzelmileg analfabéta zseni örök toposzát fedezte fel Doyle, és a gyarló, de szerethető figura hamar belopta magát az emberek szívébe. Holmes és hű társa, a jóravaló, de átlagos Watson több mint egy évszázada nem tud kikopni az emberek hétköznapjaiból; a legátütőbb sikert eddig talán a Jeremy Brett főszereplésével, a kilencvenes évek elején készült brit tévésorozat érte el, mely azonban annyira kor- és szöveghű volt, hogy ma sokak szemében lassúnak és nehézkesnek tűnik. A hangosfilm elterjedésétől kezdve átlagosan tízévente megjelent egy Sherlock-film, mégse lett egyikből se kontinenseken átívelő, évekig tartó kultusz. Mit tudhat akkor a BBC sorozata?
    Az újszerű befogadói élményen túl, mely a nyomozó agytekervényeibe enged betekintést, és a klasszikus stiláris elemek modernizálása mellett a titok a szereposztásban rejlik. Holmest Benedict Cumberbatch játssza, aki a sorozattal párhuzamosan – és részben annak köszönhetően – vált nemzetközi sztárrá és férfibálvánnyá, és többek közt a Vágy és vezeklésben, a Suszter, szabó, baka, kémben és a legújabb Star Trek-filmben volt mostanában látható. Cumberbatch alkatánál fogva is erre a szerepre termett – metsző tekintete, karizmatikus arca és nemes kisugárzása intellektuális fölényt sejtet, míg zengő bariton hangját egy kritikus úgy jellemezte: mintha egy jaguár egy csellóba bújt volna.
    Ellentétpárja, a Watsont alakító, alacsony és zömök Martin Freeman kinézetre is a derék és józan átlagember prototípusa. Kettejük közt pedig létrejött a tökéletes kémia. Ez az a kapcsolat, amit Doyle a történeteiben olyan szorosra fűzött, hogy azóta is van olyan olvasat, mely latens homoszexualitást vél felfedezni köztük – pedig sokkal problémásabb és bonyolultabb viszonyrendszerről, a barátságról van szó. És amellett hogy a Sherlock bűnügyei igazán rafináltak, a deduktív okfejtések pedig pszichológiai látleletek is egyben, kellett még valami ahhoz, hogy a sorozat ilyen átütő legyen. Ez a kettejük közti szövetség kifinomult megjelenítése – mely leginkább az állandó civakodásban, a cinikus visszaszólásokban és egymás szokásainak megrögzött helytelenítésében érhető tetten. Holmes fellengzős, kellemetlen és csak az intellektuális diadal érdekli, Watson komótos és szerény, teát szürcsölgető kisember. És mégis van valami elválaszthatatlan bennük, ahogy Don Quijote se volt meg Sancho Panza nélkül. Doyle nemcsak a zseniálisban fedezte fel a gyarlót, de a hétköznapiban is a különlegeset: Watson morális állhatatossága, hűsége és hite nélkül Sherlock nem lenne életképes.
    Az alkotás nosztalgikus hangulatát erősíti, hogy a forgatókönyvírók szinte mindent átemeltek az eredeti Sherlock-univerzumból: Mrs. Hudson, a Baker Street 221/B főbérlőnője éppolyan szószátyár és talpraesett, mint az eredeti novellákban; Lestrade, a Scotland Yard főnyomozója rendre értetlenül áll a bűnügyek előtt; és most is megjelenik az őrült főgonosz, Moriarty, Sherlock nemezise. A mese tehát éppoly kerek és toposzokkal teli, mint száz évvel ezelőtt – csak annyit változtattak rajta, hogy a fiatalok is értsék.
  • ZilogR
    #183
    ...megvárom szinkronnal. A 3. évad 1-et azért néztem meg, mert akartam, a másodikat nem bírtam végig... :( Moriarty nélkül nem ér semmit, Sherlock pedig nem tud már olyan karakter lenni, sajna... :(((
  • hinar
    #182
    Sikerült tegnap megnéznem a Sherlock 3.évad 1 részét. Véleményem szerint, jól kitalálták, hogyan ne halt meg Sherlock. Bár nekem a 2.évad végén ennyi elem nem tűnt fel. Hatásos volt Sherlock megjelenése Londonban és belépője Watsonnál...:-))))))
    Bár ebben a részben nem voltak nagy nyomozgatások. Habár megkellet magyarázni hogy i történt Sherlockkal. A többféle teoria meg bámulatos volt...:-))))
  • ronihun
    #181
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az öreget tuti, hogy megölte, azért ha mindenkit visszahoznának aki meghal az évadok végén, elég nevetségessé válna a sorozat, a Sherlock meg azért nem ilyen. Másrészt az eredeti művek alapján írják, és ott is meghal, csak ott nem Sherlock öli meg. Szvsz Moriarty visszajön valamilyen módon, ha megnézted a credit utáni részt, akkor láthatod is, hogy ő az. Persze lehet, hogy valamit kitalálnak az írók, de az biztos, hogy ha a hosszú várakozás után, kiderül, hogy valaki más lesz az ellenfél és Moriarty tényleg halott, akkor a fanok megőrülnek. Én arra tippelnék, hogy esetleg magyarázatot kapunk, hogy ki, hogy élte túl azt a rohadt tetőt, miközben mindkettőnek halottnak kéne lennie. :D Persze valószínűleg nem fogunk rá egyértelmű magyarázatot kapni, de ha Moriarty él, akkor azt már valahogy meg kell magyarázniuk.
  • Monoton
    #180
    Nekem az egész évad tetszett, rendesen odaszegezett a képernyő elé.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Azért vártam, hogy kiderül mégsem ölte meg az öreget a végén. Hogy babrált valamit a pisztollyal vagy nemtudom :) Mert a testet utána nem is mutatták, a szemben lévőknek takarásban is volt.
    Moriarty visszahozását pedig baromságnak tartanám, bár szerintem a készítők is másra gondoltak. Egy új "játékos" ;)

    Nagyon remélem, hogy lesznek még epizódok, mert zseniális a sorozat.
  • Narxis
    #179
    Tyű basszus ez a 3. rész odavert!
  • ronihun
    #178
    Ahogy az utána lévő Q&A-ből lejött nekem, a két színész jelenlegi nagy sikerének köszönhetően elég nehéz megoldani a Sherlock forgatását, mert nincs nagyon idejük. De reméljük a legjobbakat, igazából egy év is sok lenne ezután, nemhogy kettő.
  • csokalaci
    #177
    Nagyon tetszett az évadzáró rész, még mindig nem tértem magamhoz. Remélem tényleg nem kell várni 2 évet a következő évadra. Addig is 25-én jön az új Sherlock Holmes játék.
  • ronihun
    #176
    Remélem nem kell megint 2 évet várni, epic volt, és megint megvan a cliffhanger.
  • Dzsini
    #175
    ...és ha tudná, hogy ugyanott házasodott, ahogy pár évvel korábban a Torchwoodból Gwen és Rhys, és komoly vérengzés történt. :)

    (annyira szórakoztató, hogy a BBC-nek van kb. 5 helyszíne és 12 színésze, és mindenhol azokat látni)