254
944828_438784776222123_1124849229_n.png?
  • Narxis
    #54
    Nagyon jó rész volt, de nekem akkora újdonságot nem hozott. Felcserélték az eredeti sztorihoz képest

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mycroft szerepét. Molly lett a beavatott.


    Ettől függetlenül ez egy 10/10-es sorozat, remek színészekkel. Remélem jön a folytatás.
  • Dzsini
    #53
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Minek? Mikor érdekelte őt a közvélemény? A barátait védi (hárman fogják tudni, hogy él - Molly, a zsaru és Watson - esetleg a házinéni), ő pedig eltűnik, bezárják a blogot, él a munkájának és nem tolják a nyakába az összes eltűnt nyúlról szóló esetet. Tiszta Doctor Who sztorivezetés, ugyanattól a sorozatíróról - Moffat nagy mesélő, de azért valamennyire ki lehet ismerni az észjárását.
  • ldavid
    #52
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Na igen, ez logikusnak tűnik, Molly szerepén el is gondolkoztam egy rövid ideig, de aztán elfelejtettem...
    Én is arra gondoltam, hogy így visszavonulhatnak a nyilvánosságtól, csak akkor a zsarukon kívül mástól nem nagyon kaphatnak ügyeket, pénzre meg ugye szükségük van - és gondolom Sherlock szeretné majd tisztázni a nevét is


  • Dzsini
    #51
    Akik néztek Doctor Who-t is, azok nem csodálkoznak ezen, a vége szinte ugyanaz volt (a Doktor is túlságosan a világ szeme elé került, Sherlock is, mindketten eljátszották a halálukat... plusz a második rész elején ott van az erdőben a TARDIS is ;) ) - szokásos Moffat-féle mesélés, imádja a nézők agyát csavargatni, és értelmetlennek tűnő dolgokat összekapcsolni.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A kulcs szerintem Molly, nem véletlenül nem mutatta a vele történt utolsó beszélgetést - elvégre patológus, pont abban a kórházban, tehát könnyedén megrendezhető egy halál - ezért sem engedte közel Watsont, hogy ne látszódjon, mikor kicserélnek mondjuk egy ledobott bábut egy valódi, tetszhalott Sherlockra. Mivel szinte az egész epizódot Watson nézőpontjából látjuk (ő meséli el a pszichiáternek), így a végén az esésnél is azt látjuk, amit ő hisz. A harmadik sorozatot pedig újra lehet kezdeni blog és rivaldafény nélkül, visszatérve a klasszikus nyomozásra - ahogy az egész második sorozatban látszott kezdett túl sok lenni a közismertségből (ebből a szempontból szintén párhuzamba állítható a Doctor Who Moffat-féle sorozataival).
    Moriarty elméletileg meghal az eredeti "The Final Problem" részben, ott Sherlockkal együtt a Reichenbach vízesésbe zuhannak, később kiderül, hogy Holmes mégsem halt meg, viszont több Moriarty-s történet nem készült.
  • ldavid
    #50
    kurva kíváncsi vagyok, ebből mit kezdenek jövőre
  • barcalaci84
    #49
    HERLOCK 2 évad 3.rész (évadzáró Crying or Very sad )

    olyan magasra tették a lécet , hogy kicsit féltem ettől a résztől, hogy az elvárásaimat nem lehet teljesíteni...

    HÁT SIKERÜLT FELÜLMÚLNI!!!

    Vitán felül áll szerintem , hogy a valaha volt legjobb sorazatepizód amit valaha láttam (mennyire gagyinak tűnik egy ilyen után egy LOST egy DEXTER vagy egy PRiSON BREAK )

    másfél óra tökély, ami akár önmagában is megállná a helyét mint mozifilm

    Moriarty pedig talán a legjobb főellenség , akit filmre vittek...

    Moffat-ék kb. úgy nyúltak a SH-világhoz mint Nolan a Batmanhez...


    UI: a rész megnézése előtt "túlélési tippek":

    http://oi40.tinypic.com/2qlcoie.jpg
  • Narxis
    #48
    Tyű el is felejtettem, hogy van még. Na megnézem mindjá.
  • Mastigias
    #47
    Hú emberek, ez a második évad 3. része cudar volt... Lessétek meg, aztán beszéljük meg, mi is történt, mert őszintén szólva nem értem. :/
  • desigo
    #46
    Első részt még csak most pótoltam.
    Nagyon gyorsan eltelt az a másfél óra.
    Végig lekötötte a figyelmemet a sok esemény.
    Jobban szórakoztam rajta mint a moziban a Sherlock Holmes kettőn.
    Csengőhang fun volt xD
  • Narxis
    #45
    Ja, az első jobb volt, ennek a vége ütött igazán. Nem vágom a legvégét, de itt valami óriási stikli lesz.
  • barcalaci84
    #44
    az első rész jobb volt ,ez csak simán 10/10...

    hihettetlen mennyi emlékezetes beszólás, párbeszéd van egy-egy részben...
  • Narxis
    #43
    Töltsük!
  • desigo
    #42
    kint a második rész
  • paly90
    #41
    fantasztikus rész, fantasztikus sorozat
    jelen pillanatban ez a kedvenc
  • desigo
    #40
    Elkészült a felirat hozzá.
    S02E01
  • Renegade
    #39
    hát ez egy zseniális kezdés, szóhoz sem jutok o0
  • ldavid
    #38
    Adler segédje de jó csaj volt már

    tényleg jó rész volt amúgy
  • Narxis
    #37
    Úristen... ez másfél órányi gyönyör volt. Eszméletlen mennyi fordulat volt benne.
  • ldavid
    #36
    már van release (2x01)
  • philcollins
    #35
    Az új Sherlock részek prómói !
  • ldavid
    #34
    inkább 1-2 órával később (GMT )
  • Piszkos  Fred
    #33
    Adler kisasszony is benne lesz?:D Na ez érdekesnek ígérkezik :D
  • desigo
    #32
    "másnap meg a Rapidshare-en"
  • Narxis
    #31
    yeeeeeeeeeeee végre!!!!
  • philcollins
    #30
    Új Sherlock epizódok január 2-val kezdődően !! Sherlock
  • Narxis
    #29
    Jah csodálkoztam is volna, pedig valaki írta, hogy ősszel már indul, de az nem lehet mert azt tudom, hogy Martin Freeman most a Hobbitban főszereplő amit Új-Zélandon forgatnak. Mondjuk azt várom a legjobban, szóval nem akkora problem, hogy csak jövőre. :D
  • Renegade
    #28
    jövőre :-(

    mozikat forgat idén a két főszereplő
  • safranyn
    #27
    Azt jó lenne tudni, már nagyon várom én is.
  • Narxis
    #26
    Na mikor jön már a 2. évad?
  • ldavid
    #25
    az unaired pilotot látta valaki? szerintem sokkal jobb, mint amit tényleg leadtak
  • philcollins
    #24
    Újabb infó: Sherlock Series two
  • philcollins
    #23
    The BBC has confirmed that a second series of three 90-minute episodes will air in Autumn 2011. Sherlock wiki

    Azaz csak 2011 őszén adják le az újabb 3x90 perces epizódot, melyhez a kulcsszavak: Adler, Hound, Reichenbach
  • Renegade
    #22
    turkáltam kicsit imdb-n, bbc onlineon, de nem láttam semmilyen infót a második évad kezdetéről. Nem vettem észre valamit, vagy tényleg ekkora a csend a sorozat körül?
  • Piszkos  Fred
    #21
    Akit érdekel, olvasgssa a Science of deduction honlapot meg Watson blogját, néha igen nagyokat lehet nevetni :D
  • Renegade
    #20
    a türelmetleneknek:

    3.
  • desigo
    #19
    második rész felirat
  • a.carkey
    #18
    Az a baj ezzel a sorozattal, hogy bár Sherlock egy gombás lábköröm, és egy pillanatra látott hereszőrszál után is meg tudja mondani azt, hogy miként hívják a lábköröm és a hereszőrszál tulajdonosa anyjának, annak nagyanyjának első világháborúban elesett szeretőjét, de azt már a néző szájába rágják és a szereplők basznak megérteni, hogy vajh miért is lehet ilyen közel az a valaki, akit éppen bemértek egy szerkentyűvel ...

    De amúgy jó sorozat, csak néha nagyon "egyszerű"
  • Renegade
    #17
    #11 :-)
  • 062020
    #16
    Lesz második évad!!
  • Phat Smoker
    #15
    a 3. részt jobban eltudnám képzelni egy Criminal Minds vagy egy Helyszinelők epizódjaként.
    Mikor a laboros csaj bemutatja új szerzemény informatikus barátját Sherlocknak, aki egy fél pillantást vet a srácra.
    -Gay
    -Sorry, what?
    -Nothing. Um, hey.