5755
  • chris0000
    #5755
    abba nem lehet esetleg PC-n belepiszkálni, h a keréknyomok megmaradjanak a játékban, és ne tűnjenek el idővel?
    ezt egyébként sokan kérdezték a fejlesztőktől is discordon, de még nincs változás a kérdésben..
  • RJoco
    #5754
    A leírás nem írja, de a csíkok jelzik. Én ez alapján pakolom rá a motorokat.
    A Mac-nél írta is, hogy a módosított motornak hatékonyabb az üzemanyag felhasználása. Ez speciel pont nem érdekes, így az egyel előtti motor került rá. És lehet, hogy nem is releváns. A Banditára most pakoltam erősebb motort, rosszabb fogyasztással. Érdekes, itt a sorban ez az utolsó. De nem tűnt fel, hogy rosszabb lenne a fogyasztása. A 150 literes tank amúgy is egy vicc rá. És mindig is sokat evett.

    Nekem az a legnagyobb bajom sokszor, hogy harmadikban tolja ezerrel, felkapcsol negyedikbe, aztán elkezd lassulni, míg vissza nem kapcsol egybe. Próbáltam nyomogatni a váltót, hogy tolja vissza négyből háromba, egy ideg ment, aztán egyszer csak egybe tette. Úgyhogy indulás után betoltam H-ba, aztán az van. Aszfalton már mehet az A, csak aszfaltból általában kevés van. Amúgy lehet, hogy az A=aszfalt? :))) ;)

    Emellett nem tudom mi történhetett a Zikz 612H-val. Észak-Karolinában annyira jó verda volt, imádtam. Itt a British-Columbia-ban meg egy rettenet. Állandóan visszakapcsolgat egybe sárban, az emelkedőkön alig akar felmenni. Ilyen nem volt korábban. És én semmit nem cseréltem rajta, de úgy emlékszem, hogy a két régióm között volt egy frissítés. A leírás szerint nem nyúltak hozzá, de ezt nem biztos, hogy el is hiszem.

    A közepes fának a súlypontja mindig a tetején volt?
    Mert amivel Karolinában hordtam és nem volt vele gondom, az itt megint csak okádék. Billeg össze vissza a kocsi. Kétszer fel is borult. Másodjára úgy, hogy a súlypont-áthelyeződés miatt (amikor a rakományrögzítés elenged) nem dőlt teljesen az oldalára és nem állt le a motor. Így fel tudtam állítani. Továbbhaladtam rögzítetlen fával, de az emelkedőn az egyik fának csak le kellett csúszni a platóról. Inkább utánamentem Aramatsu-val, összegereblyéztem az elhullott gallyakat és azzal fejeztem be a feladatot.

    És akkor most már itt vannak azon nagyon erős gumiból készült, fából kiálló ágak is, amelyek képesek megakasztani a Banditát is. Egy scout-nál még csak-csak elmegy. De egy Banditánál? Ennek nyomán fel is borult. Én meg ki, úgyhogy altf4 lett a játék vége.
    Most vagy a Bandita ennyire "gyenge" a nagy Kenworth-höz képest vagy a régió kezdetekor még nem volt ilyen gond.
  • Jóózsf István #5753
    Van egy általános "szabály" a motorválasztásnál. Az utolsó a sorban nem a legjobb! Mármint nem a legerősebb, mert legtöbbször inkább a fogyasztásra, vagy sérülékenységre gyúrnak vele, amit legtöbbször bele is írnak a leírásba, csak azt felejtik odaírni, hogy "...VISZONT GYENGÉBB...!!!"

    Amikor magamnak módosítom a motorok paramétereit, akkor az árában jelzem, hogy mekkora a teljesítménye. Olyan formán, hogy többnyire X00-ra végződnek, ami kiváló lehetőség, hogy az utolsó két számjegyet felhasználva jelezzem magamnak, hogy "hányszor 10 lóerős" (vagymi)

    Pöllö:12567 Ahol értelem szerűen a 67 az 670-et jelöl.

    És ige! Mindegyik módosítva van, mert a reakcióidejükkel nem értek egyet. A fejlesztők úgy nyúlnak bele a járművek viselkedésébe, hogy szorzókat tesznek a motorok tulajdonságaiba. A gyorsításnál és a fékezésnél is. Nálam minden motor 1 egésszel gyorsul, (ez a maximális érték) ami annyit tesz, hogy az erejének nincs felfutása. Most engedjük el a valóság nyomaték görbéjét!
    A fékezésnél viszont késedelmet adnak meg ami nálam 0.1 (Ez meg a az ésszerű minimum, mert lehetne 0.00000000000000000000000000000000001 is!)
    Ja igen. Az a rossz hírem, hogy a járműveinken nincs fék! A lassításért is a motor felelős!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2024.04.19. 20:53:51
  • RJoco
    #5752
    Azért így a North Peak nemzeti park egyik utolsó feladataként sikerült összeszednem a Mac-et, amihez folyamatosan gyűjtögettem a fejlesztéseket.
    Sajnos az a baj vele, mint a Tayga 6436-tal. Az offroad váltó 4. fokozata nem aszfaltos talajon kuka. Gyorsabb, ha H fokozatban haladok.
    Emellett érdekes, hogy a fejlesztett drága motor ereje gyengébb, mint amiből fejlesztették.
    Vagy én nem szerelem jól a verdákat?
  • RJoco
    #5751
    Csakazértis!
  • Jóózsf István #5750
    Ja hogy a tapasz leírásokra vagy kíváncsi?!?!?
    A hivatalos fókusz fórumban szépen sorban le van írva minden.
  • chris0000
    #5749
    csak kiváncsiságból, h mikor mi lett frissítve... + a kormányokra voltam kiváncsi, amit it írnak... támogatott kormányok üdv.
  • RJoco
    #5748
    De jó is lenne.
    Mercury-val vasgerendát szállítani, Tátrával meg okostéglát :))
  • Jóózsf István #5747
    Fogalmazd át légy szíves!
    Miért van neked szükséged a pecsekre? Azt automatikusan megkapod. Vagy inkább a fázisokra (szezonokra) gondolsz?
    Írd körbe a "problémádat!"

    Jocó!
    Ügyesen összeolvasztottuk a két fórumot! :-)
    Holnap űrhajókkal fogunk sarat dagasztani!
  • chris0000
    #5746
    hi. az összes patchet ami eddig volt, hol találom meg? thx.
  • RJoco
    #5745
    Hogy ne csak tuning verdákat nézzünk.
    Eredetileg azért indult a felvétel, hogy hátha eltűnik a nem rögzített beton, de nem így lett.
    Aztán gondoltam, akkor legyen már itt valami gyári cucc is. Se a kocsi, se a daru, se a pótkocsi nincs módosítva.

    Most látom, itt írtad a személyit, én meg az X4-nél reagáltam rá.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2024.04.09. 07:26:50
  • Jóózsf István #5744
    És ahogy a profik foglalják össze.
  • Jóózsf István #5743
    Na! Lett peccsnócc is! Jobb későn, mint soha.
  • Jóózsf István #5742
    :-D Sokat segített igen! Így már minden világos!

    5741; Az még mindig úgy van???? Pffff.

    Na akkor... Kezdjétek levakarni a konzerváló szert az "M" zárolt eszközeitekről, mert cseppet izzasztó lesz a munka. Az általam már bemutatott Pala blokkok súlya 7 tonna. Pont mintha két adag betonlapot tennétek egymásra! De lesz ebben a fázisban olyan rakomány ami csak egy helyet foglal és három tonnát nyom. Úgy látszik rekordokat döntöget a játék.

    Egyelőre valami rohadtul nem stimmel vele, mert pöllö van két híd, aminek csak a váza van, de küldetés nincs rájuk és nem egészen úgy van kiképezve a környezetük, hogy ki lehessen kerülni őket. Szóval vagy nincs kész a 13. fázis, vagy sokkal többet terveztek bele, de nem adják oda, vagy fogalmam sincs már megint mit csinálnak a fejlesztők.

    A két új járműhöz bottal sem vagyok hajlandó nyúlni, mert nem az én kedvemre valók. Nem is látok bennük fantáziát.
    Az Atomot már rommá reszeltem. A pálya nagyobb részét azzal oldottam meg. A terep nagyon bejön.Nehézségre és jellemre olyan, mint a versenyzős pálya volt. Kb annyi is van benne.

    A küldetések amolyan "közepesecskék." Van olyan útszakasz, ahol eddig hússzor mentem végig. Pedig amit tudok "meglogisztikázok!"

    Ami nem 13. fázis, de valahogy furdalja az oldalam. Mintha jobban döntögethetők lennének a fák. Olyat is kicsaptam, amire nem is számítottam. Sőt az emlékeimben úgy éltek, hogy "Na, azon nem megyünk át!" És de!
    Vagy csak az én járműszerelvényeim túlsúlyosak és átlépik azt a határt, ahol már a szervetlen (Elsőre SZARvetlent írtam. Úgy is helyes lett volna! :-DDD) győzedelmeskedik a szerves felett.

    Kurta kezdet. Amolyan bemelegítő ujjgyakorlat. Reméljük törlesztik az adósságukat és kiadós folytatás következik.

    Ujjgyakorlatról jutott eszembe.: Ma voltam személyit csináltatni... Tényleg az egy-egy mutató ujjam lenyomata alapján fogják rámbizonyítani a korona ékszerek elrablását? Vicc az egész! Értelmét sem látom!

    Nnnna, megyek megcsinálom a maradék három küldetést.
  • RJoco
    #5741
    Elég messze kerültek egymástól a jelölők.
  • RJoco
    #5740
    Hátha ez segít rájönni, hogy mit mókoltak el.
    Nagyon utána kellett néznem, de még így sem teljesen világos.
  • Jóózsf István #5739
    Tök szép hozzászólást írtam. A küldésre meg kaptam egy "KARBANTARTÁST" Mivel nem másoltam vágólapra és eltelt egy óra, fogalmazhatom újra!

    Szóval: Egyre biztosabban tudom, hogy valamit el.tak a daruknál! Attól még, hogy ikszemelben nem lehet, bárhol máshol a játék fájljaiban lehet egy értéke a daruk madzagjainak húzóerejére.
    Az érzésemet alátámasztja ez a kis vágykeltő is, amit saját felelősségetekre fogyaszthattok. Mivel rontás, sok daruzás és még több pancserkedés van benne!
    Aztán nehogy kiverjétek a PALA'-vert!

    Mint én fogom az egyszer volt hol nem volt hitbox-a miatt!
  • RJoco
    #5738
    Ha beleteszik, akkor az a te hibád lesz és biztos, hogy nagyon alaposan és nagyon gyakran a fejedhez fogom vágni ;)

    Ha nem tudsz felemelni valamit, akkor az lehet a csörlő gondja, ahogy írtad is, annak van értéke. Vagy a daru gondja, amire úgy emlékszem, hogy mutattál is már deformációs példákat. És néha nálam is nagyon érdekesen tud viselkedni.

    Szóval olyan, hogy "kötélerő" nem létezik, soha nem is létezett és soha nem is fog. A kötélnek max szilárdsága van és nem ereje. Jelenleg nincs meghatározott értéke, így vehető végtelennek is. És remélhetőleg ez így is marad.
  • Jóózsf István #5737
    Azb.nabe! Ne is nagyon hangoztassuk, mert az istenadta nép addig mondogatta, hogy a rakomány mozogjon, hogy már tényleg mozog a rakomány. Amitől én agyf.szt kapok!
  • PagoX
    #5736
    Nálam a helyén nyílik meg.
  • RJoco
    #5735
    Aha. Mintha ilyet is tapasztaltam volna. Bár nagyobb gond, hogy eltűnik, de mindenképp bosszantó, hogy ő akarja eldönteni mit és hova tehetek.
    Ha rosszmájú lennék, azt mondanám, hogy a sok cuccolós videó alapján akarnak kicseszni a játékosokkal. Bár szerintem egyszerűen csak eltoltak valamit a kódban.
    Korábban volt az a kép, ahol a pótkocsi elején keresztben állt egy betontömb és rajta-benne rárakva egy konténer. Az szerintem pont így készült.

    El tud szakadni a kötél?! :O
  • Jóózsf István #5734
    Ez mai: Pakolom az atomot (három férőhely) Felrakok egy acél gerendát, majd hátratolom és rögzítem, mert az elméletileg fennmaradt EGY férőhelyre be akarok sumákolni két gurigát. Kiválasztom a raktárban a gurigát és abban a pillanatban az autón előre kerül a gerenda és mögé a guriga. Azt ugyan miak.istenért? Kiaf.omprogramoztaeztajátékba? És mi a tökömért?

    Másik: Azt vettem észre... Sajnos nem tudom, hogy 12. vagy 13. fázis, de szerintem már nálatok is így van! Mintha a daruk kötélerejét visszavették volna. Az ugye köztudott, hogy a gém harmat gyenge, de eddig ha jó szögben tartottuk, akkor a kötél húzásával fel lehetett emelni nehezebb dolgokat is. Nekem ugye buzerálva van a daru így feltűnő, ha gyengébb a madzag! (A darukban a madzag ereje nem definiálható! Valahol mélyen a játék bugyraiban van meghatározva.)
    A csörlők ereje változtatható.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2024.04.07. 08:37:40
  • RJoco
    #5733
    Te hogyan illesztetted be úgy a képet, hogy a fórum tetején nyíljon meg és ne a helyén?
  • RJoco
    #5732
    4€ ezért az Atomért... A fanatizmust meg kell fizetni. Legalább csinálhattak volna neki egy szép festést.

    A pótkocsin is volt fa, csak elfelejtettem képet csinálni. Pedig eszembe volt, míg nem arra koncentráltam, hogy a lejtőn lefele fel ne boruljak. A pótkocsi így is néha olyan szögben állt, hogy csodálkozom, hogy nem borult fel vagy háromszor. De, szerencsére nem.
  • Jóózsf István #5731
    Azt a jóisten se tudja. Elméletileg egy hónap elég lenne a bétára. Illetve még sok is, de valahogy mindig sikerül várakoztatniuk még két három hétig. Azt mondanám május közepéig semmiképp sem, de ne legyen igazam!
  • chris0000
    #5730
    thx a választ. most még csak pts-en fut, vagy mikor érhető el hivatalosan? thx.
  • RJoco
    #5729
    Lehet, nem tudom.
    Mintha a kabinoknál is jártam volna így, de az nem biztos. Vagy a betonlappal volt ez a vízben lévő kikötőnél?
    Már nem emlékszem, olyan rég volt.
  • PagoX
    #5728
    A déli részénél az déli részén él akart lenni.
    A motorháztetőn pedig ott a csille, ami a régió harmadik feladata.
  • PagoX
    #5727
    Akkor minden valószínűség szerint ez a festés illik a pályához:

    A kabin tetején pedig egy békaszemű gekkót próbáltak ábrázolni:


    Teratoscincus scincus scincus: a Chu folyó völgyében, Betpak Dala-sivatagban, Kazahsztán déli részénél. A lemezes, emelt farok a lehetséges ragadozók elleni védekezésül szolgál.
  • Jóózsf István #5726
    Jóval korábban is találkoztam ezzel a Falu mod pályán is, amikor le akartam rögzíteni több SSP-t. Most, hogy mondom, csak ennél a terméknél tapasztaltam és sokáig kísértett is. Rettegtem, amikor hasonló helyzetbe kerültem. Azt hittem már megjavult!

    Az, hogy van órákkal - napokkal korábbról mentésem, az nem jelenti azt, hogy akkor minden rendben. A tököm sem akar tíz percet sem újrajátszani. Amúgy az Alt - F4 segített. Mázli, hogy nem utána közvetlenül mentett. (Annyira volt mázli, hogy a cél közelében tudtam volna másikat szerezni helyette! :-)

    Chris!
    Igen. Már csak a negyedik bérlettel játszható.
  • RJoco
    #5725
    Neked van biztonsági mentésed, miért aggódsz?
    Én olyat a mai napig nem találtam. Ha pont rosszkor mentett, akkor...

    Lehet, hogy a 12. fázisban toltak el valamit? Előtte én sem tapasztaltam ilyet. De úgy látszik, benne hagyják.

    Mondjuk nem játszottam végig még az összeset, szóval lehet, hogy már korábban eltolták.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2024.04.06. 10:27:10
  • chris0000
    #5724
    hi. az új season 13 már a year 4 pass igaz? thx
  • Jóózsf István #5723
    Itt vagyunk valahol.
  • Jóózsf István #5722
    Na, most volt olyan, hogy egy KÜLDETÉS SSP-t eltüntetett! Nem volt őszinte a mosolyom! Remélem az alt-F4 segít!
  • Jóózsf István #5721
    A festés témához visszatérve. A bányász motívum (Civil Ank) érvényes erre a fázisra. Ezüstöt fogunk bányászni. Sajnos a készítők nem nagyon erőltették meg magukat azzal az egyetlen egy pályával, ami Oroszország legmélyebb bugyrát tárja fel jurtákkal, szentjános bogarakkal és a maga nyomorával. (Békát még csak a főcím képen láttam!)
    A két új bicaj egy - egy egyéni küldetés sorozat árán lesz a mienk. A nagyot már láttam. (És ti is, mert véletlenül megmutattam.) A kicsivel még nem szembesültem.
  • Jóózsf István #5720
    Jocó!
    Változtattak a kedvenc Tátrád futóművén. Jelentsen ez bármit is!
    És a daruján is.

    Sok mindenbe belebabráltak. A Főnixbe is. Lehetővé tették, hogy a darut a platóval együtt használhassuk. Ami a fejlesztők részéről meglehetősen szokatlan. Ezt a modderek szokták megtenni helyettük!

    Több bicaj új kereket kapott: Jeep, Landrover, krokodil...

    Még mindig csak a fájlokat nézegetem és hátrahőköltem. Valami disznó nagy batár lesz az egyik új autó.
    17+9 tonna a nyers súlya. A Koloboké 29 és 26, amik hírhedten nehezek!

    Sofőrünkkel is csináltak valamit...

    Egy pálya? Hümm - hümmm. Ez bátor dolog!
  • Jóózsf István #5719
    Zsír! Tennap a X4 ma hófutó béta. Befuthatna egy zacsis is és akkor jönne a spontán ejakuláció!
  • chris0000
    #5718
    egyszer talán azt is rendbe teszik... :) üdv.
  • RJoco
    #5717
    Erre nem tudok mit mondani.
    A kereskedelmi és állami adókat is kerülöm.
    A megfelelő helyekről minden letölthető. Reklámmentesen.

    Jó, hogy SR-ben nincsenek hirdetőtáblák. Az FS-ben ügyesen megoldották. Egyáltalán nem zavaró és a múltkor majdnem vettem egy Ford lego készletet. Bár a moci sem rossz. Mióta kijött az új dlc, azóta inkább azt tolják és kevesebb táblán van lego. Most a formula autókat tolják.
  • Jóózsf István #5716
    Amiről beszéltem a CSK-val kapcsolatban. A megoldás a képarány okozta terület lefedésére.
    És egyben példa az emberi ostobaság mérhetetlen nagyságára!