52640
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • biliard10
    #36
    grafikát az maradhat igy
  • gomze
    #35
    Hello mindenkinek!
    Én is láttam a képeket, és ugy nézem a kamionok egy kicsit jobban ki lessznek dolgozva, de kicsi a különbség.
    A környezet kidolgozásán sem látok sok javulást, szinte észre vehetetlen a különbség a GTS-hez képest.
    Viszont TALÁN lesznek licenszelt kamionok, de maximum csak azok amelyek a GTS-ben vannak, pedig léteznek azokon kívül más kamionok is.
    Én azt szerettem a PTTM-ben, hogy több mint 100 kamiont, és több mint 100 pótot tudtam egyszerre bele tenni. A tuningolás is más volt a PTTM-ben.
    Jobban át tudtad alakítani, személyre szabni a kamionokat, nem úgy mint az ETS-ben vagy a GTS-ben, amikben van 3 kategória, és egy kategórián belül a kamionok tulajdonságai egyformák. Pl a 410lóerős 2000nm-es DAF és a 680lóerős 3000nm-es MAN ugyanúgy gyorsul és ugyanannyival megy, pedig a valóságban ez nem igaz.
    A rakományok között is lehetne súlykülönbség, pl a nehéh pótokat csak az erős kamionok bírnák felhúzni a meredek emelkedőkön. Én jártam úgy hogy a RTTM-hez letöltöttem a Lengyel packot, és egy merdek havas hegyi emelkedőn nem bírtam az IFA-val felhúzni a pótot, mert mindíg megált az emelkedő felénél. Később visszamentem ugyan oda egy erős kamionnal meg olyan póttal mint először, és az elsőre felment.Viszont azzal lehetne szerintem még nagyon feldobni a játékélményt, hogy először csak teherautók lennének, később póttal együtt, aztán nyergesek is előbb egy félpóttal és végül dupla póttal.Örülnék neki ha a későbbi részekben lennének dupla pótok.
    A pályáról csak annyit, hogy elég lenne ha csak a meglévőkből összegyúrnának egy olyat ami élvezhető, és működik is. Lehetne egy kicsit változatosabb, pl egy-két körforgalom, vasúti átjáró, kanyargós meredek hegyi szakaszok, keskeny mellékutak, kis faluk. Ha EURO a neve a játéknak akkor illő lenne bele rakni kelet európát is, nem csak nyugat európát, és ha már bányát tudtak csinálni a GTS-be akkor azt is meg oldhatnák hogy a fát az erdőből kelljen a fürésztelepre szállítani, nem a fürésztelepek között.
    Ez csak néhány ötlet volt. Egyébként szeretem ezeket a játékokat. Tudom hogy nem lesz sok változás a következő részekben, de mégis várom, és remélem hogy tényleg 2011-ben kijön mondjuk az ETS 2.
  • vajo
    #34
    nem kell semmivel sem nagyobb gép ahhoz, hogy kiírja a játék azt, hogy éhes a sofőr, vagy dobnia kell egy sárgát. csak a sofőrt kell lemodellezni, aztán kiszállsz vele és uzsgyi. Bár ez SCS-től várva lehetetlen... :D:D
  • leho94
    #33
    holy shit
  • tuzfal3
    #32
    Hát figyelj ha ezek a minimum követelményeid,gondolom szép GTA4-es graffot is akarsz mellé, akkor szépen 500.000ért tehetsz össze egy gépet h ne laggoljon.Jó lenne egy ilyen játék ez való igaz de az eléggé összetett feladat és az szerintem nem 1év alatt jönne ki hanem 4-5.Majd eldől milyen lesz a gém.Pacsi
  • tomi0113
    #31
    Karaj lesz!
  • Mark98
    #30
    Egyszóval most jön el az SCS forradalom!Már naon várom!!!
  • biliard10
    #29
    itatnunk kell wc zuhany szorakozás szintek meg hasonlok
    bocs hogy 2 öt irok
  • biliard10
    #28
    - A történet egy igazi kamionos történetein illetve elbeszélésein alapszik.
    - Kiszállhatunk a járművünkből.
    - A cégeknek meglátogatható irodáik lesznek.
    - Bankba is mehetünk. (Remélem nem rabolni, GTA-hoz nincs kedvem.)
    - Fizetnünk kell a számláinkat, és az egyéb kiadásainkat, például az ételünket is.
    - Vezethetünk személyautót is.
    - Veszélyes útszakaszok.
    - Köd.
    - A valóéletben felvett kamion hangok.
    - Érzékelhető különbség a nehéz és a könnyebb rakományok között.
    - Vezetési idő betartása.
    - Ébresztő óra.
    - Rang rendszer.
    - Kell ettetnukk emberunket választhatung karaktert ettetnunk kell itatnunk kell wv zuhany szorakozás szintek meg hasonlok

    én minimum ezt akarnám 1 jo autos és kamionos játékba ja meg az egész europa legyen benne normális méretu városokal gyalogosokal
  • USAMEN POWER
    #27
    "Remélem lehet majd sivatagban is menni." --->
  • vajo
    #26
    okcső
  • Khemyz
    #25
    ennyi erővel akár a világvége is jöhetne D:
  • vajo
    #24
    találtam még egy képet :D


  • MANos Viktor
    #23
    Ölég komoly:D
  • vajo
    #22
    Még egy kis csemege. Szintén webfordítós :D A Google tehet róla, ha nem jó xD
  • kislancos
    #21
    sziasztok remélem fasza lessz:D
  • péistike
    #20
    Hát elég jól néz ki az ETS2! Tetszik a kamionok kidolgozottsága! Alig várom a játékot! Ja és jó vagy VAJO!!!
  • carloelsa
    #19
    Ets 2 :)
  • vajo
    #18
    OFF:
    Íme az Extreme Truckerből is 4 kép:

    Ezt csak úgy






    ON

  • vajo
    #17
    SCS Software FaceBook-on. Írtak pár érdekes dolgot.

    angolul:

    We have been working on thorough rewrite of physics systems in our engine for over half a year already, and I wouldn't be surprised if we spend the rest of 2010 on it, too. It's not such an easy problem to tackle, but we are trying hard - for the first time in the time we have been producing trucking games we have a dedicated programmer working just on physics.

    That's another major project going on right now - the graphics engine is being rewritten to used Deferred shading (http://en.wikipedia.org/wiki/Deferred_shading). The goals is to have simpler and more flexible graphics pipeline so that we wouldn't have to rely on dirty tricks, just faking light and shadow as we are doing now. This rewrite has been in the works for about a year already, too - and again, we still have a way to go.

    1. if/when we get the new renderer in place, normal maps will be very easy to plug in technically. Our engine can do normal maps for years (our OceanDive which is using the effect a lot was released in 2005), but the family of bumpy effects was never introduced to driving games, because these games do not have lighting model implemented in a way that would work as nicely as in OceanDive or our Hunting Unlimited games.

    2. The way that map data are stored now for ETS2 has been changed to allow for far higher precision. With the older games, the farther the camera was from the center of the map (coordinates[0,0]), the worse were the Z-fighting artifacts - the nasty display errors when sometimes lines on roads, or shadows, or lights flicker and cut through underlying surfaces. These things should no longer happen, no matter how big the world is - so we have far more freedom building the maps now, and moders who often extend our map way beyond original area shouldn't be troubled with it either.

    3. Prefabs are complicated, the system of building a prefab and plugging it into the system is tricky, and may require use of some in-house tools that we have never thought to release. We never had the time to make the conversion tools ruggedized enough to be suitable for use outside of the whole import/export pipeline that we have. Perhaps one day we will find the time to do so.

    4. The engine doesn't have any scripting support, we are hard-coding everything in game logic in C++ as it is. With 1-2 programmers on a project over the years, there was never much time for making AI code or gameplay rules code external, implemented in some scripting system that could be tweaked without changing the binary. No such plans still this year.

    Magyarul(webfordítóval):

    Több mint félért dolgoztunk a fizikarendszerek alapos átdolgozásán a motorunkban egy év már, és nem meglepődnék, ha szintén a 2010-es pihenést költjük erre. Ez nem egy felszerelésnek szóló olyan könnyű probléma, de keményen próbálunk - először az időben olyan üzletelő játékokat termeltünk, amiket velünk az történik, hogy egy elkötelezett programozó épp fizikán működtet.

    Az egy másik jelentős projekt folytatódik most - a grafikai motort használt Deferred árnyékolásra írják át ( http://en.wikipedia.org/Wiki/Deferred_shading). A célok annyira egyszerűbb és rugalmasabb grafikai csővezetékének kell lennie az nekünk nem kellene számítanunk aljas trükkökre miközben éppen fényt és árnyékot hamisítunk, ahogy mi most tevőek vagyunk. Ez az átdolgozás a gyárban volt egy évről már, szintén - és megint nekünk még mindig van egy módunk, hogy menjenek.

    1. ha/amikor bevisszük az új renderert* helybe, normális térképeket lesz nagyon könnyűek műszakilag bedugni. A motorunk éveken keresztül normális térképeket tehet (az OceanDive-ünk melyik van sokat használni a hatást 2005-ben kibocsátott volt), de a göröngyös hatások családját soha nem ismertették meg autós játékokkal, mert ezeknek a játékoknak nincs világításuk modell, akit megvalósítottak egy olyan útban, ami működne, ahogy jól ahogy OceanDive-ben vagy a Hunting Unlimited játékainkban.

    2. Az út az térképadatokat tárolnak most, mivel ETS2 megváltoztatták hogy vegye számításba a sokkal magasabb pontosságot. Az öregebb játékokkal, a messzibb a fényképezőgép a térkép központjából volt (coordinates[0,0]), az rosszabbul volt az z-küzdő készítmények - a csúnya kijelzőhibák mikor néha a vonalak az utakon, vagy az árnyékokban, vagy a fények pislákolnak és mögöttes felszíneken keresztül vágnak. Ezeknek a dolgoknak már nem kellene történniük, nincs dolog az, hogy a világ milyen nagy, - annyira nekünk sokkal több szabadságunk, ami most építi a térképeket, van és modersök* annak, aki gyakran terjesztik ki a térképutunkat eredeti területen túl, nem kellene gondterheltnek lennie ezzel bármelyik.

    3. A panelházak bonyolultak, annak a rendszere, hogy építsenek egy panelházat és bedugják azt a rendszerbe, trükkös, és használatot követelhet néhánytól, amit azok a házon belüli eszközök, amik nekünk vannak, soha nem gondoltak arra, hogy kibocsássanak. Nekünk gyártmányhoz soha nem volt időnk az átalakítási eszközök ruggedized elég hogy alkalmas legyen használatra, annak az egész import/exportcsővezetéknek a külsője, ami nekünk van. Talán egy napot úgy fogjuk vélni, hogy az idő tesz úgy.

    4. A motornak nincs szkriptelési támogatása, mi kemény-kódolóak vagyunk C levő játéklogikában minden++ ekként van. 1-2 egy az évek fölötti projekten levő programozóval, ott volt soha sokkal az idő az számára, hogy mesterséges-intelligencia kódot vagy játékmenetet csináljanak, kódot ural külső, megvalósított valami szkriptelési rendszerben azt megcsíphetnék anélkül, hogy megváltoztatná a binárisat. Ilyen tervek nem nyugodnak meg ebben az évben.


    Tehát lesz pár új dolog, Új grafika(árnyék), és jobban tudunk majd fényképeszekdni is :D
  • vajo
    #16
    Az is igaz. Csak az ő szavaival akartam válaszolni azoknak aki leszólnak. Én nem Pixxel-t akartam leszólni.
  • geo91
    #15
    NNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
  • Nohab
    #14
    Ő pont a te oldaladat pártolta...
  • attila49
    #13
    Reméljük a legjobbakat és hajrá SCS Software!!!!!!!!!
  • vajo
    #12
    Nem unjátok, hogy állandóan beleszóltok olyan dolgokba amiről lövésetek sincsen? nem? nem? És az ETS 2 az nem peccs, hanem egy új játék! ok?cső
  • tom235
    #11
    Hát igen, európában szép nagy sivatagok vannak.
  • Narxis
    #10
    yeeeeeeeeeeeeeeeeee, én várom. Remélem lehet majd sivatagban is menni.
  • tommygear
    #9
    na ne, NEEEEEEEEEEEE
  • tuzfal3
    #8
    Ott a pont!
  • pxxl
    #7
    nem unjátok még? nfs sorozatnak miért vannak új topikok nyitva? tdu-nak miért vannak topikok? cod-nak miért? miért? miért? miért?
    MERT MÁS JÁTÉK nem dlc, nem peccs stb
  • DJKonya
    #6
    Ennek most miért kellett új témát nyitni?
  • vajo
    #5
    Ismerem. A legújabb meg is van belőle, és jó játék, de a régebbiekkel nem játszottam, de lehet igazad van. Itt a kamionos játékaik terén mindegyikben van újdonság, de a leglényegesebb dolgokat felejtik ki állandóan.
  • DeerHunter01
    #4
    Nem tudom ismeritek-e a Hunting Unlimited nevű játékot, azt is a SCS Software csinálta.
    Van belőle vagy 5 rész de MINDEGYIK ugyanaz , grafikában sem különbözik és még a pályák is ugyanazok :D
    Persze nem rossz játék el lehet vele lenni, de újdonságokkal nem árasztanak el finoman szólva.
  • vajo
    #3
    Reménykedni merek benne, de a képek csak az ETS 2-ben lévő kamionokat akarja szerintem szemléltetni, mert a táj, meg minden GTS-es. De minden játékuk egyre jobb lesz.
  • Rob02
    #2
    Remélem ebben már jobb lesz a kamionok irányíthatósága meg érezhetőbb lesz a kisebb nagyobb tömegű szállítmányok közötti különbség! Így képek alapján nem sok változás van!
  • vajo
    #1
    Úgy tűnik, ismét két játékot hegesztenek egyszerre az SCS Software-nél. Az Euro Truck Simulatornak, és az Extreme Truckernek készül a folytatása. Előreláthatólag mindkét játék 2011-ben fog megjelenni. A két játék közül az ETS 2 a fő projekt. Sok információ nincs, csak pár képet láthatunk. Ebből nekünk az ETS 2 a fő témánk.

    Íme pár kép.