52640
1418799692.png
A játékkal kapcsolatos linkek:
restacarpbjcb.pngets2blog86jx7.pnghonlapcokqb.pngscsb4ked.pngfacebookabkop.pngfreaksihj96.pngr3dutpzjuf.png

Kamionos és egyéb hasznos oldalak.
kephostvkkj7.pnghuntyekiy.pngtirra0hjyf.pngoftopicjxjng.pngflickerexjng.png

PNG és BMP képeket NE tölts fel!
  • tuzfal3
    #76
    Nem is kritizálásként írtam.De valóban sajnos alaptőke kell ilyenekhez, és sajnos jelen gazdasági helyzetben pont abból van a legnagyobb hiány.A játék szépen fejlödik.Ha már az apróbb részleteken van a hangsúly mint például a dinamikus árnyék, azt hiszem ETS topic legelején olvastam hogy lesz kapin mozgás,az szerintem sokat dobna a játékon.De persze ezt nem lehet egyből elvárni,nem is várom azt hogy egyből minden teljesüljön ezek csak ilyen "féltett" álmok amik egyszer talán még teljesölni is tudnak.
  • yokel
    #75
    Ezekkel a dolgokkal csak egy baj van, még pedig a megvalósításhoz szükséges alaptőke! Szinte biztos vagyok benne, ha egy akkora cég lenne az SCS mint akik a Sec.Live/WOW-ot üzemeltetik biztos, h sokkal nagyobb dolgokban gondolkodnának mint most. És ezt kellene megérteni mkinek, h követelni azt könnyű, de mint a mondás is mondja, "addig nyújtózkodj amíg a takaród ér"! Ha nincs pénz netes multi üzemeltetésre akkor nem is fognak belekezdeni a fejlesztésbe, ennyi...

    A másik, h itt elég sokan azt róják fel az SCS-nek, h legyen nagyobb parkoló, több ez, több az, nagyobb, szebb, részletesebb térkép, de erre csak azt tudom mondani, h konzol megnyit és beír, h edit germany (GTS esetében).
    Minden adott hozzá, h olyan térképed legyen a játékhoz amilyet csak szeretnél, az SCS hozzáférhetővé tett mindent ehhez, és az a legnagyobb varázsa a játékaiknak, h a felhasználok kényük-kedvük szerint alakítgathatják a játékot, kezdve a kamionok, trailereken át a térképig. Az egy dolog, h némi IQ, kitartás és tanulás kell mind ehhez, de vmit vmiért. Már így is rengeteg mindent megcsináltak a játékhoz és folyamatosan bővül csak a lista, mindig egy picivel több lesz benne, lásd. pl. csak a fülke függönyt. Régen ez egyik modellben sem volt, vki elkezdte, ma meg már szinte alap, h beleteszik a modderek. A térképekbe is kerülnek be saját modellek, stb. szal ezeknek köszönhető, h nem lankad a játék iránti érdeklődés és kitart addig amíg kijönnek az újabb részek, jelen esetben majd az ETS2. Ami sztem azért egy újabb mérföld kő lesz ebben a sorozatban, mert azért az tisztán látszik, h az ETS óta sokat változott a játék az ATS-ig bezárólag!

    Pl. itt egy kép ATS-ből, amit most találtam és egyből megtetszett:


    Egyre szebb lesz a játék, és ha abból indulok ki, h ha jól tudom dolgoznak a dinamikus árnyékoláson az ETS2-ben, akkor egész élethű játék lesz, a fizika javításáról tett ígéretekről meg már nem is beszélve. A térkép is nagyobb lesz ha jól tudom, szal van mire várni!
  • tuzfal3
    #74
    Én is megvettem mert rájöttem hogy az jobb.


    Vajo - Épp ezért mondtam hogy legyen account.Ha már arra képtelenek hogy megvegyék a játékot akkor legalább az accountot fizessék meg.És akkor már érnek el annyit hogy van bevétel.
  • Szobi30
    #73
    én eddig is megvettem a játékaikat amiken jáccok(azért írom, mert az extreme truck sim-et nem vettem meg és nem is játszok rajta)
    de azt ETS/GTS megvan eredetiben...és megfogom venni valószínűleg a következőt is...de van aki nem vette meg eddig se és ezentúl se fogja, akármilyen jó játékot is fognak csinálni, úgyis le fogja tölteni mert az olcsóbb...és hiába magyarázod neki úgyse fogja megvenni:/
  • vajo
    #72
    De ha ezek az óhajok sóhajok, hogy jobb graf mint NFS Hot Pursuit, akkor azt mondom mindenkinek meg kéne vennie a játékot, és akkor az SCS tudni fogja hogy abból a keretből mit lehet kihozni! És ki is fogják hozni!
    Mert minden óhaj sóhaj, idő! és az idő az pénz. fizetni kell a programozókat, a villanyszámlát stb..!
  • tuzfal3
    #71
    Ezeket akkor lehetne megvalósítani ha az internetre terelnék rá a játékot.Lehet most barominagy hülyeséget irok le, de legyen úgy mind pl Second Life/WOW és társaiban.Mindenki vegyen egy accountot és azt fejlessze.Aztán a játék fejlesztői a befojtpénzből tudják fejleszteni a "pályát" és a játékot.Lenne egy online "pálya" ami jelen esetben egy Európa térkép lenne és elöször mondjuk csak a saját országodban mehetsz és ahogy fejlődsz utána több országba is beengednének.És lenne éves account dij + megvehetsz ország licennce-ket valós pénzért.Ezzel a módszerrel TALÁN lehetne komolyabb fejlesztéseket elérni.
  • tuzfal3
    #70
    Igen ez igaz amit leírsz.De sajnos manapság az interneten szinte nincs olyan amit nem lehetne letölteni.
  • Szobi30
    #69
    igen, szerintem nem a grafika a legfontosabb, pl a GTS grafja nekem tökéletesen megfelelne, ha kicsit kibővítenék a játékot, pl ne az összes cég egyforma legyen, nagyobb városok, !!!kiszállás a járműből!!!, a parkolók zsúfoltabbak legyenek: ne csak a halszálkában álljanak, hanem a kamionok mögött hosszában, a padkánál stb..., legyen egy saját pótkocsid és mindíg azzal járjál ne kelljen cserélgetni, a cégeknél parkolási lehetőség, ahogy írtad, nagyobb választék a járművek terén, dinamikus időjárás(tél-tavasz-nyár-ősz, és télen a hó látszodjon a kocsin, több bundás út és ha mindezt még kereszteznék mondjuk a billencsezési lehetőséggel(legyen egy saját billencs pótod és azzal bányákból hordanád pályaépítésre a sódert vagy akármit...és még folytathatnám, de nem folytatom mert ezekből úgyse lesz semmi megvalósítva :S

    #68: pontosín ígyvan, hogy minden az üzletről szól...de abban nem értek egyet, ha csinálnának egy szimulátort akkor nem lenne ennyi bevételük, mert szerintem azt még talán többen megvennék...de lehet h igazad van!
  • yokel
    #68
    "...ezért egyenlőre marad a semmi szimulátorérzést nem keltő kamionos játék..."

    Ezt már kitárgyalta egy külföldi interjúban az SCS ügyvezetője, h ha kő kemény szimulátort csinálnának akkor még ennyi bevételük se lenne, mert még szűkebb réteget tudnának így megcélozni. És mivel már többször elmondták, h ők egy kis cég szinte pár emberből áll az egész csapat, nincs nagy kapacitásuk, pláne nincs sok-sok pénzük, h mki vágyát meg tudják valósítani. Ez kő kemény üzletpolitika, az élet erről szól, a pénzről hisz mki abból él. Tudom, h itt sok gyereknek ez még nem felfogható mert anyuka teszi a zsebükbe a pénzt jelenleg, de majd ők is rájönnek, h az élet teljesen másról szól mint amit ők most elképzelnek magukban!

    Vagyis a mostani "no szimulator" játékukat sokkal többen tudják "kezelni" vagyis szélesebb a célközönség korosztálya mintha egy száraz szimulátort csinálnának. Természetesen én is azt mondom, h az lenne a pro ha minél jobban hasonlítana a valósághoz és hűen tükrözné a játék a nevét, de azért azt nem lehet kijelenteni, h az SCS nem próbál meg mindent ennek érdekében. De be kell látni, h mint mhol itt is vannak kompromisszumok amit meg kell kötni.

    Arról már nem is beszélve, h azt is elmondták már, h a jövőbeni fejlesztések a legnagyobb mértékben az épp aktuálisan futó játék eladások utáni bevételektől függenek! És azért azt tudni kell, h az SCS-nél pontosan tisztában vannak a régiós eladásokkal, vagyis ők maguk mondták el, h tudnak arról, h nagyon sok kelet európai országban vannak rajongóik, de a wareznak köszönhetően szinte nulla a bevételi forrásuk ezekből az országokból. Ergo ha nincs pénz, nincs fejlesztés, de a közösség folyamatosan bombázza őket, h ezt meg azt is tegyétek bele és legyen ilyen is benne, meg olyan is, stb... De miből?!

    Szal sztem mki becsülje meg azt amit kapunk tőlük, pláne h a warez ellenére sem adja fel és csinálja tovább, és próbál minél élethűbb, élvezhető, mki igényét kielégítő "szimulatort" csinálni ez a "pár" ember akik az SCS-t alkotják!

    Hát kb. ennyi a véleményem erről... Köszi mkinek aki vette a fáradtságot és végigolvasta a hsz-em!
  • tuzfal3
    #67
    Egyet értek veled teljes mértékben.

    Szóba került régebben hogy a prims3d... ha lenne egy új motor akkor talán jobb játékélményt tudnának kihozni.

    Szivemszerint én annak örülnék ha lenne a játékban választási lehetőség.Például miért csak nyergesek? Tandem vagy ilyesmi, vagy akár kisbusz, hisz azzal is szállítanak...Lennének pl olyanok hogy ha kisbusszal szállítasz akkor nem a céghez mész hanem a házhoz.Lehetne inditani vállalkozást.És a kamion parkolók lehetnének nagyobbak és zsúfoltabbak.Több parkolási lehetőség(ne mindig ugyanott) a kutaknál több és élethübb lehetöségek...Szóval lehetne mit még változtatni.

    Nem akarok hasonlítgatni de ott van például a RoR.Abban mégis megoldották hogy kitudj szállni a kocsikból, igaz a grafika nem a legjobb de értitek mire célzok?! :)
  • Szobi30
    #66
    azt sztem máris el lehet felejteni...
    de ha beletennének pl pár balesetet(Stau stb...)bár ezzel az lenne a gond, hogy a Staut úgy tudják megoldani, hogy megállsz és sose indul el a forgalom...úgy meg szar, úgy lenne a fain, ha lassan haladna a forgalom :D

    akkor megcsinálnák még a határoknál a parkolókat...
    a több fel/lerakót(most csak azokat mondtam amiket vajo leírt.)
    és ehhez társulna, egy élethűen kidolgozott map, naggyából kidolgozott modellek(mint amik az eddigi képeken voltak)
    és még az elférne, hogy a Scania, Volvo, Mercedes, Renault interiorokat javítsák a DAF vagy a MAN szintjére.

    ha egy ilyen játékot kapnánk már akkor se lenne egy szavam se.

    de mivel ez lehetetlen, hogy az SCS ilyen játékot öszehozzon, ezért egyenlőre marad a semmi szimulátorérzést nem keltő kamionos játék.

    ez az én véleményem, javítsatok ki, ha szerintetek tévedek!
  • Gell97 kolega
    #65
    bizony egy jó multi rendszer fasza lenne mindenki a saját vasával convoyban, együtt kivenni a pihenőt...
  • tuzfal3
    #64
    Kb. semmi
  • Szobi30
    #63
    ez érdekes...kíváncsi leszek, hogy mik lesznek belőle megvalósítva...
  • vajo
    #62
    érdekesség. kívánság lista. ha valaki valamit akar ets2-be itt leírhatja. :D

    pár szó belőle.

    Kamion tuningolás,. közlekedési balesetek,. várakozó terminálok országok között,. több rakomány egyszerre, így több címre kell menned.
  • Gerypapa 95
    #61
    alszotok ?:D


    ok csá
  • VERESS 96
    #60
    Látom megy a ps :D
  • bbb007
    #59
    és egy jó kis multi rendszer kéne pl mmo szerüség :) CB-vel mindennel mint pl flight simX multiba az nagyon nagy :)
  • Robi546
    #58
    billiard10 ne OFFolj gyerek tudod honnan vannak ezek a hírek??

    - A történet egy igazi kamionos történetein illetve elbeszélésein alapszik.
    - Kiszállhatunk a járművünkből.
    - A cégeknek meglátogatható irodáik lesznek.
    - Bankba is mehetünk. (Remélem nem rabolni, GTA-hoz nincs kedvem.)
    - Fizetnünk kell a számláinkat, és az egyéb kiadásainkat, például az ételünket is.
    - Vezethetünk személyautót is.
    - Veszélyes útszakaszok.
    - Köd.
    - A valóéletben felvett kamion hangok.
    - Érzékelhető különbség a nehéz és a könnyebb rakományok között.
    - Vezetési idő betartása.
    - Ébresztő óra.
    - Rang rendszer.
    - Kell ettetnukk emberunket választhatung karaktert ettetnunk kell itatnunk kell wv zuhany szorakozás szintek meg hasonlok


    A Transportand o Brasil-ból vetted te ki !! :DDDD de komolyan!!!
  • vajo
    #57
    :D
  • vajo
    #56
    kéne XD
  • Gerypapa 95
    #55
    alszotok ?
    okcsá :D
  • szabii98
    #54
    Jah, az :D
  • vajo
    #53
    az az a német kaki igen. Astragon a neve asszem.
  • szabii98
    #52
    Azért SCS vagy az a német szar ami minden hónapban kiad valami kakit?
  • Bence94
    #51
    kicsit szánalom, hogy még midnig ezt a szar motort használják évek óta meg amúgyis szinte mindegyik folytatás ugyanaz.
  • SL
    #50
    2011 legszarabb játéka lesz... ja és ték.
  • Gerypapa 95
    #49
    arra értettem hogy messze van , hogy még addig úgyis kismillió dolog fog változni mint az eddigieknél , és szerintem most is hiába reménykedünk :)
  • kazai21
    #48
    és?
  • vajo
    #47
    ETS, meg a GTS is messze volt, amikor megnyitották neki a topikot.
  • Gerypapa 95
    #46
    messze van még ez a játék !
  • vajo
    #45
    a dél spanyol tájon biztos XD de inkább akkor neked az Emirates Truck Simulator kell :D
  • Mark98
    #44
    Hát igen az SCS...
  • yokel
    #43
    Egy kis OFF

    Ha esetleg vkit érdekel, hogy, hogy készült a logó
  • yokel
    #42
    Hm, most látom csak, h kb. fél órával előbb már csináltál Te is egyet. Úgy látszik pont egyre gondoltunk akkor!

    Oké, döntsd akkor el, h melyik kerüljön ki...
    Am, egy kis PS gyakorlásnak jó volt megrajzolni újból az eredit logót, csak a második résznek!
  • vajo
    #41
    pöpec..csak már írtam modi topikba hogy tegyék be az enyémet.
    ezaz.
    de szólok hogy ne azt tegyék be. és köszi.
  • yokel
    #40
    Ha ezek a kívánságaid akkor miért nem ezzel játszol?! Ugyanis amit leírtál az arról a játékról szól...


    Am, csináltam a topiknak egy bannert, ha esetleg kell...
  • kovcs
    #39
    mikor lesz tölthető? am sziasztok
  • vajo
    #38


    most találtam ezt a képet az scs képei közt.
  • vajo
    #37
    ezek a képek még nem az ets2-t akarják ábrázolni, hanem a kamionokat. Még most csinálják csak a játékot. Még várni kell egy kicsit olyan képekre, amin már az eredeti játékból lesz a kép.