12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • Herold
    #1422
    Nem. Azon fog menni a vita 4 részen keresztül, hogy kié a baba, és hogy fogják hívni.
  • Herold
    #1421
    A vége tényleg ütős volt, sejtettem, hogy valaki még ki fog jönni onnan.
    Hershell arcán látszott a "bemutató" után, hogy realizálta, amit a zombikról magyarázott és mutatott neki Shane.
  • mijki
    #1420
    A World War Z-ben volt egy hadsreges rész, a Yonkers-i csatáról volt beszámoló azt hiszem. Ott pontosan le volt írva minden, hogy történt az egész csata. Porig alázták őket. :(

    Még csak a könyv felénél tartok, de imádom!!!
  • mijki
    #1419
    ZA Elemzés 1
    ZA Elemzés 2
  • Belkar
    #1418
    "a hadseregben van a legtöbb esélyed ;)" gondolom ez vicc akar lenni mert hogy annak hangzik az biztos. Csak úgy mondom hogy az elsők akik meghalnak minden krízishelyzetben azok a katonák. Ők formázzák a védelem első vonalát és mindig őket küldik mindenhova elsőként. Persze jól felszereltek de utánpótlás hiányában mit sem érnek a bazinagy fegyverek.

    "És nem tudhatod mikor áll vissza a rend" azért arra kíváncsi lennék hogy hány évtized (évszázad?) kellene ahhoz hogy visszaálljon a "rend". Még ha az összes zombi egyik pillanatól a másikra eltűnne akkor is a világ és a megmaradt emberek teljesen megváltoztak.

    @böröczk: semmi elszaladgált a háttérben néha lehetett látni Carl-al beszélgetni de ennyi. Amúgy még mindig él.
  • davidka003
    #1417
    Megették a zombik.
  • böröczk
    #1416
    Valaki írja má lé spoilerben, mi a búbánat történt Sophiával a KÉPREGÉNYben?

    Köszönöm.
  • Herr Lehrer
    #1415
    spoiler-.-
  • Tikal #1414
    hu, te már csak tudod mit tennének... ha én katona lennék, pont nem egy ilyen helyzetben lépnék le, ugyanis a hadseregben van a legtöbb esélyed ;)

    És nem tudhatod mikor áll vissza a rend, szóval ha visszaáll, akkor meg baszhatod majd ha dezertáltál:)
  • mascarun
    #1413
    hááát...
    Nem tudom a maradék pár részben mit akarnak még csinálni.
    Nagyon eltértek a képregénytől. Nemhogy csináltak volna egy független sorozatot amibe összeharácsoltak volna mindenhonnan ötleteket.
    most rápörgettek egy kicsit aztán gondolom megint megy majd a nyögve nyelés még jó pár részen keresztül.
    Most biztos azon megy majd a rimánkodás hogy szegény Sophia meghalt és teljesen feleslegesen nyíltak a fehér virágok.
  • tigeroo
    #1412
    kurvaszátok, megnézem a részt :)
  • Neoncsoves
    #1411
    aztakurva mi rész :o


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    hát érdekesen jött le ez a rész, tetszett meg minden, de a végén ez a nagy zombimészárlás olyan "áh úgyis szünet lesz, nesztek egy kis zombilövés". a Sophia-s szálat meg pont a legjobbkor zárták le. Februárt már kurvára várom, kiváncsi vagyok Hershell változtat-e a nézetein.
  • Neoncsoves
    #1410
    off:


    tudtok jó zombis könyvet? World War Z-t megéri megvenni? Karácsonyra valami könyvet szeretnék, azt gondoltam körülnézek ebben a témakörben :)


    előre is köszi
  • Belkar
    #1409
    @Tikal: Bármibe merek fogadni veled hogy egy ilyen helyzetben 10 katonából 9 az első adandó alkalommal lelépne. Hogy milyen okok miatt azt mindenki kitalálhatja. Mégis szerinted kit érdekel a kötelesség amikor hullák mászkálnak, emberek megölik társaikat egy szelet kenyérért és az egész emberiség kipusztulás szélén áll? A katonák nem szent emberek nem áldoznának fel mindent egy olyan eszméért ami nem létezik többé. És attól hogy egy hónap múlva valaki rájönne a gyógymódra mi változna? Az emberiség 99% halott az egész világ romokban nem hiszem hogy ilyenkor az lenne az első dolog hogy börtönbe zárják a dezertőröket, gyilkosokat. Egyedül úgy tudom elképzelni a katonaság fennmaradását ahogy Prof William leírta talán úgy működésre lehetne bírni bár elég sok minden közbe jöhet úgy is.

    @Prof William: Már nagyon sokat hallottam A World War Z-ről lehet hogy érdemes lenne elolvasni :)

    @böröczk: A képregényben alapból nem tűnt el Sophia viszont mivel nem láttam a 7. részt nagyon remélem nem nyírták ki a sorozatban mert neki élnie kéne még egy darabig...
  • böröczk
    #1408
    Ennek a résznek a végre brutális volt, de szerintem itt ki is fogytak, az egyész hajcihő emiatt lehetett, ha ezután nem kellőképp színvonalasan folytatnák, nagyot csalódnék. Bár már így is eleget csalódtam a második évadban, mégis nézem, mert ennek ellenére érdekel, és vannak benne tetszetős részek.

    spoiler

    Nem tudom, a képregényben hogyan volt Sophiával? Alapból elkapták a walkerek, nem volt ez az eltűnős mizéria?
  • zzeN
    #1407
    Végre felfele ívelt a sorozat(mondjuk csak a vége), amikor történik vmi várhat az ember februárig...


    Az az utalás a Portal-ra:)
  • Tikal #1406
    " De mégis ezt hogy képzeled el? A nők és férfiak akik a hajókon szolgálnak el napozgatnak meg szürcsölik a koktéljukat amíg a gyerekeik, feleségeik, férjeik otthon éheznek és felfalják őket a zombik?" Erről szól a hadsereg.. tudod ott nem az van hogy te odamész meg akkor mikor akarsz, tudod, parancsokat kell követned... persze dezertálhatsz, tudod mi vár rád akkor? Ja hogy világvége? nem számit. azt nem tudhatod mi lesz egy honap mulva, lehet mindenki meggyógyul.
  • Prof William
    #1405
    Jó írás. A World War Z-ben is van egy jó magyarázat katonai jelenlét hiányára...

    Paul Redekker a terv kidolgozója szerint: Egy országban legyen akármilyen nagy és akármilyen népes hadsereg MINDIG kisebbségben van a civilekkel szemben. Egy zombiapoklipszisos helyzetben a hadsereg egyszerűen képtelen annyira szétaprózni a az erejét hogy egy TELJES országot levédjen még ha csak a legnagyobb városokra is koncentrál. + ehhez hozzájön amit írtál hogy hadsereg nem érzelemmentes gépemberek gyülekezete hanem olyanoké akik ha már olyan a helyzet dezertálhatnak. Így a sereg lassan felaprózódik.
    A Redekker rájött hogy nem lehet mindenkit megmentetni. A Redekker terv léynegéeb arról szól hogy a hadsereg kivonul az ország nagy részéből és létrehoznak egy hatalmas masszív védelmi zónát jól védhető terpviszonyokok között. A könyvben USA-ban a Sziklás hegység, Kínában Tibet, Indiában a himalája stb... A koncentrált katonai erővel ezeket területeket meg lehet tisztítani és biztonságossá lehet tenni. Kell még egy elég nagy lélekszámú civil is hogy egyrészt el lehessen mondani hogy a "kormány megvédte az embereket" és így legitimálják a hatalmat másrészt meg kell szervezni a hadigazdaságot, ellátást stb. Mindenkinek dolgozni kell valamiben ha nem ért semmihez akkor a füldet kell művelnie stb. ( A könyvben ez egy érdekes rész amikor a sok managert + szakértőt át kell képezni pl vízvezetékszerelőnek vagy hadigyári munkásnak. ) Persze ez a létszám változó. pl az USA-ban talán 10-15 millió civilt védtek a zónákban a többi 220 miliónak meg nagyjából kampó volt, Kína meg kifejezetten gyéren lakott ország lett.

    Aztán szépen itt dekkolnak és lassan átállnak hadigazdaságra hogy majd szépen évek alatt elgé erőt gyűjtsenek ahhoz hogy majd megkíséreljék visszafoglalni a területeiket.

    Ez is lehet megyarázat hogy miért nincsenek kataonák + hogy viszonylag kevés katonahullát, seregmaradványt láttak.
  • mascarun
    #1404
    Ne hidd! xD
  • Jim Morrison
    #1403
    na ennek jó volt a vége ! Remélem innentől már felfele fog ívelni a sorozat !
  • Kaplan
    #1402
    Szerintem ez a kérdés alapvetően túl van misztifikálva, az egész egy fiktív történet ezáltal bármit bele lehet magyarázni. Manapság már mindenre van protokoll és mivel zombik nem léteznek maximum egy halálos járványhoz lehet hasonlítani és abból kiindulni, hogy mit tennének. Vagy esetleg egy helyi forradalomhoz.
  • Belkar
    #1401
    Oké tegyük fel hogy néhány hajó kint van a tengeren. De mégis ezt hogy képzeled el? A nők és férfiak akik a hajókon szolgálnak el napozgatnak meg szürcsölik a koktéljukat amíg a gyerekeik, feleségeik, férjeik otthon éheznek és felfalják őket a zombik? Tegyük fel hogy mindannyian elfogadják hogy minden hozzátartozójuk meghalt és nem érdemes vissza menni akkor is a több ezer embernek aki a hajón szolgál rengeteg étel kell ha jól tudom 90 napra elegendő ellátmány fér el egy repülőgép hordozón de nem hiszem hogy az utolsó morzsáig várnának a kikötéssel és hát elég sok ABC-t ki kell söpörni hogy újra feltöltsenek egy akkora raktárt étellel. Napokig akár hetekig kell vesztegelniük egy-egy kikötőben szóval el lehet képzelni hány embert veszítenek egy-egy kikötés után. Márpedig minél tovább vannak a vízen annál kevesebb ételt fognak találni a szárazföldön és annál többször kell kikötni ergó egyre több embert veszítenek. Nem sok kell és már nem lesz elég emberük ahhoz hogy kihajózzanak és akkor még az üzemanyag beszerzéséről nem is beszéltem. Egyszóval szerintem ez elég életszerűtlen lehetőség erősen kétlem hogy ilyen helyzetben sokáig kint hajóznának a tengeren rengeteg dolog közbe jöhet. Lehet hogy valamennyi ideig képesek túlélni de egy évnél tovább semmiképpen nem.
  • Tikal #1400
    öö, ezek többsége mindig a tengeren van, pláne a tengeralattjárok, tudod, ez a dolguk.. szóval minek értesítették volna őket? most ugye viccelsz akkor? :)
  • Belkar
    #1399
    Egy járvány kitörésekor minek értesítenék a repülőgép hordozókat meg a tengeralattjárókat? Hacsak nem éppen a tenger közepén volt az egyik repülőgép hordozó akkor kétlem hogy ki tudtak volna hajózni időben. Nem hiszem hogy a nap minden percében menetre készen állnak azok a hajók. És mire behívnák a legénységet már mindenfelé zombik lennének.
  • Tikal #1398
    Ja igen, és ott van még a NAVY :) 10 repülőgép hordozója van az USAnak, ezek több hónapig képesek kinn lenni az óceánon, tulajdonképpen csak ellátmányért kell kikötniük, szóval tök biztosnságos helyek, ráadásul akciokat is szervezhetnek onnan, plusz tengeralattjárók. Nem hiszem hogy ezeket nem értesítették mikor kitört a járvány. Valószínüleg kinn úszkálnak a tengeren :)
  • Tikal #1397
    jaja, mindenképp az elhagyatott helyek a jók szerintem is.
  • Tikal #1396
    hát ez ugye a te elméleted...

    szerintem a katonák is elég hamar felfoghatták hogy mi ujság, és nem hiszem hogy sok idő kellett arra is hogy rájöjjenek, a fejlövés a tuti...

    nem tudom milyen gyorsan fogyhat ki a hadsereg a lőszerből, de mint látjuk, hőseinknek elég sok lőszere van, pedig csak egy táskányit hozott a cowboy a rendőrségről...

    Remélem ezeket a lyukakat is betömik majd a forgatókönyv írók.
  • tigeroo
    #1395
    én nem bíznék meg a katonaságban, mivan ha egyik pillanatról a másikra tisztogatóparancsot adnak ki nekik? aztán mindenkit lemészárolnak. én keresnék valami magaslati pontot, rengeteg készlettel amivel ki tudom húzni. én a helyükben a hegyek felé mennék (bár azt is figyelembe véve hogy ne túl északra, a hideg miatt)
  • Belkar
    #1394
    Ez Prof Williamnek ment
  • Belkar
    #1393
    Nos akár hiszed akár nem a katonaság feladata az hogy a civileket megvédjék ilyen helyzetben és nem pedig az hogy bandákba szerveződjenek és bevegyék magukat egy jól védhető helyre.

    Több magyarázat is van arra hogy miért nem látni tankokkal szaladgáló zombikat irtó katonákat. Először is amikor kitört ez a zombi járvány senki nem tudta hogy ilyen komoly a helyzet ezért is csináltak olyan baklövéseket hogy az emberek összezsúfolták a városokban mert az "biztonságosabb". A katonák semmit nem tudtak arról hogy ez most miféle járvány vagy hogy van-e rá gyógymód szóval erősen kétlem hogy az első napokban lövöldöztek volna a fertőzöttekre sokkal inkább megpróbáltak segíteni nekik esetleg eljuttatták őket a legközelebbi kórházba mindenki elképzelheti hány embert veszíthettek el ilyen hülyeségek miatt.

    Szerintem eleinte csak a legvégső esetben lőttek a zombikra (ha valakire rátámadtak) és még akkor is elég sok lőszert elpazarolhattak hiszen csak a fejlövés végez velük erről meg nem nagyon tudhattak. Ráadásul elég lőszer sem lehetett náluk mivel nem egy invázióra készültek csak rendfenntartásra.

    Végül aztán amikor elszabadult a pokol lövöldöztek össze vissza de elég demoralizálható lehet egy zombi hadsereg ellen harcolni főleg hogy elég gyorsan kifogytak lőszerből. Gondolom nem sok kellett neki és a fele bagázs eldobta fegyverét és fejvesztve rohant a másik irányba.

    Persze a katonai támaszpontokkal teljesen más a helyzet. Lőszer van dögivel és nagyon jól védhető. De itt is számításba kell venni azt hogy elég sok civilt beengedhettek és ha akár egy fertőzött is volt köztük akkor vége volt a bulinak. Ráadásul ott van az is hogy egy normális embernek ilyen helyzetben nem a saját élete a legfontosabb hanem az hogy a családja biztonságban legyen. Miután nyilvánvalóvá vált hogy eljött az apokalipszis tömeges dezertálások lehettek mindenfelé.

    Ezek persze nem zárják ki azt a lehetőséget hogy legyenek "Safe Zone"-ok (és vannak is de nem akarok nagyon spoilerezni) csak azért írtam mindezt hogy valamiféle magyarázatot adjak a katonai jelenlét hiányára.
  • Tikal #1392
    Egy par szál igencsak elvarratlan...
  • Tikal #1391
    Most vegeztem az elso evaddal..

    Utolsó részben mikor visszaemlékezés én a katonák a kórházban gyilkolasznak eleg vicces hogy nehány zombi rajuk nyitja az ajtót és hat katona "kinyirja egymast"... Meg a szuper bomba a vegen porrá zúzza az épületet de nem törik be egy ablak sem az autókon... Nem vagyok robbantási szakértő de azt vártam :)
    És azt sem ertem hogy mikor fenyegetik a dokit hogy mondja el mi történik ha lejar a számláló egyiknek se jut eszébe hogy nincs értelme fenyegetni a dokit azzal hogy lelövik, vagy csak nem figyeltem:))
  • Prof William
    #1390
    Az első részben látott egy hlikoptert a főhős de azóta semmi.

    Mellesleg meg mernék esküdni rá hogy biztos vannak ( a World War Z mintájára) "Safe Zone" -k amiket hadsereg ellenőríz és menekültek is vannak szép számmal. Legrosszabb esetben ott van Hawai vagy Alaszka stb...

    Kicsit nehéz elkpézelni hogy SENKI sem éli túl amikor egy rakás öreg + gettógyerek ott lazult a fullfertőzött nagyváros közepén, v agy hősink akik laza erdei sátorozásnak fogták fel a dolgot mindenféle védelem nélkül...

    Ezt a szintet lazán bírja hozni egy csapat katona is akik akár csak magiktól szerveződve összetartanak.

    Szóval a józan ész szerint kell lennie biztonságos zónáknak de hogy a sorozat szerint mi van az majd kiderül.
  • [HUN]Crassus
    #1389
    "Az AMC kiváló zombis sorozata/zombis áthúzva:D/ családi drámája, amiben néha van pár széjjelrohadt élőhalott is"

    ezen besírtam:D
  • berczely
    #1388
    * a részben
  • berczely
    #1387
    Én ezen már meg sem lepődtem a filmben.. puffogtam egy kicsit magamban azt kész! :D
  • davidka003
    #1386
    A Walking Dead kicsit félreértelmezi az alkalmi fogamzásgátlást
  • Neoncsoves
    #1385
    benzin helyett üzemanyag...
  • Neoncsoves
    #1384
    nem csak a felszereltség... hanem azért taktikailag ők sem segghülyék, csak számítanak arra hogy esetleg bekerítik őket... jó persze az ország összes területére nem fog elég katona jutni elég lőszerrel meg fegyverrel, de egyes támaszpontokat létrehozhatnak... és továbbra sem értem hogy helikopterek és repülők miért nem repkednek, hiszen nincsenek repülő fertőzöttek... bár gondolom benzinben nem dúskálnak épp, de akkor is :D
  • Tikal #1383
    Az Alien vs Predatorban is mikor megérkezik a hadsereg a városba, őket ölik meg a leghamarabb a lények, nem a csapat tinit :D