2454
Silent Hunter 5
  • Muki100
    #134
    Szerintem a legyezőkben működik a rombolók ASDIC-ja.
  • Falcon87
    #133
    Mik azok a legyezők a képeken?:D
  • gomze
    #132
    Képek




  • zoltang
    #131
    Ez sem rossz GWX4 !?

  • polluxware
    #130
    jaaaa, mint kábé a stalker call of priccsjatt

    idővel minden...
  • Falcon87
    #129
    Ezt mondom én is, nem kell beszarni, jó lesz ez.
  • Tuvok #128
    És remélhetőleg ugyanúgy mod-olható is lesz
  • wednes
    #127
    Senki nem emlékszik az előző részekre?
    Volt vagy 12 féle kapcsoló, amivel be lehetett lőni a nehézséget. Ha ultra könnyűre vetted, akkor mindent láttál hallottál, kijelzett azonnal mindent a térképen, nem sérült a hajó karambolnál, korlátlan ideig volt üzemagyag levegő, periszkóp imbolygás, vagy álljon fixen a legnagyobb viharba is stb.

    Nem kell megijedni, szerintem a arcade/realisztikus szint belövése ugyanúgy meglesz itt is.
  • Ari18
    #126
    Jaj mi az az életerő csík a hajók felett??? röhejes
  • U995
    #125
    Megnéztem én is.
    Az U belső tér sztem szép eddig, bár remélem vészmerülésnél lesz rohangálás mint a trailerben. Tök gagyi sziréna hangot raktak bele, bár ez orvosolható lesz gondolom. Remélem rengeteg ilyen mission lesz mint amit mutattak benne.
    Azért csak nem lesz rossz game, na meg a multi az remélem ütős lesz.

    Ha könnyűn ilyen lesz a kezelőfelület az nembaj de nehezen elég gagyi lenne.


    Vélemények???
  • Falcon87
    #124
    Tudtam hogy sírni fog a szátok :D
    Szerintem nem akarják elriasztani a casual réteget a végletekig leegyszerűsített kezelőfelülettel, ezért a játék könnyebb nehézségi fokozatáról mutattak képeket, ahol a fél képernyőt a csilli-villi HUD foglalja el. De inkább megnézem a videót.
    [MEGNÉZI A VIDEÓT]
    A véleményem továbbra is fenntartom.
  • U995
    #123
    Nemááááááááááááár miez??????????????
    Fúúújjj...
    :S
  • LeonSilver
    #122
    Nekem sem és szerintem még sokaknak nem.Ez így szar ( már elnézést )
  • zoltang
    #121
    Kép a videóból:



    Jaj ez nagyon nem tetszik így elsőre... :(
  • zoltang
    #120
    Mi vár ránk jövőre az Ubisoft-ól... (SH-Fünf ~10. perctől)

    A direkt videófájl. (flv) [160MB]



    http://ubitv.de.ubi.com/index.php?vid=751
  • polluxware
    #119
    remélem nem valami DCS:BS féle arcade mód lesz:) +lugerral a fedélzetről pufogtatósdi
  • gomze
    #118
    Ahogy azt már ]{redenc korábban megírta, a Ubisoft pár nappal ezelőtt felfedte a legújabb PC-exkluzív címét, ami nem más, mint a Silent Hunter-széria ötödik része. Délelőtt egy fél órás bemutató keretében lehetőségünk volt megtekinteni a játékot a Ubisoft színfalai mögött, s most az ott szerzett tapasztalatainkat osztjuk meg veletek.
    Az egyik legfontosabb újítás az elődökhöz képest, hogy a játék során immár adott lesz egy First Person kameranézet is, amelynek köszönhetően ezúttal bejárhatjuk majd a tengeralattjárónk teljes fedélzetét — de nem csak a fémszivar belsejében lesz lehetőségünk körbenézni, hanem a felszínre emelkedve, illetve a felszínen közlekedve a tengeralattjáró tornyára, sőt a hajó testére is kimerészkedhetünk. A grafika elég komoly fejlődésen esett át az előző rész óta, s ez nem csak a belső nézetes részeknél érhető tetten, hanem akkor is, mikor a hajótól eltávolodva kizoomolunk a körülöttünk elterülő világra. Ezúttal sokkal nagyobb távolságokba merészkedhetünk el az általunk irányított tengeralattjárótól, s ez nem csak a meglehetősen impresszív látvány szempontjából érdekes, de stratégiai előnye is van a dolognak.
    A már említett FP-nézetben nem csak bejárhatjuk a hajónkat, de találkozhatunk a legénységünkkel is. Ők nem csupán díszek, hanem interakcióba is keveredhetünk velük. Minden tisztünknek és a legénység minden fontosabb tagjának saját képességei vannak, sőt, különböző, csak általuk elvégezhető feladatokat is kérhetünk tőlük, amelyeket ők végrehajtanak a képességeikhez mérten. Például a gépházban dolgozó mérnöktől kérhetjük, hogy kicsit nyúljon hozzá a motorhoz, hogy gyorsabban tudjunk például kikeveredni egy kemény helyzetből. Ha a fickónak megfelelőek a képességei, akkor megteszi, mi pedig megmenekülhetünk. Ami érdekes, hogy ezzel a buherálással esni fog a mérnök morálja (hiszen a motor piszkálása veszélyezteti az életünket), és ezt csak akkor tornázhatjuk vissza, hogyha sikeresen megoldunk egy feladatot, például elsüllyesztünk egy ellenséges rombolót.
    A sikeres küldetések azonban nem csak a legénységünk morálját tuningolják, de pontokat is kapunk, amiket aztán a legénységünk tagjainak képességeire költhetünk. A katonáink tehát fejlődnek a küldetésekkel, és ha jól osztogatjuk a pontokat, akkor egyre ütőképesebb csapatunk lehet a játék előrehaladtával — az embereink természetesen nem cserélődnek majd, folyamatosan velünk maradnak.
    Ahogy azt az előző cikkünkben ]{redenc már megírta, dinamikus kampány vár majd ránk, a feladataink teljesítése közben körülöttünk folyik a háború és viszonylag nagy hatással lehetünk majd az eseményekre. Szerencsére nem csak a külcsínben, a személyzetben és küldetésrendszerben változott a játék, de egyszerűsödött a kezelőfelület is, sokkal kevesebb gombbal és kapcsolóval kell majd operálnunk, így nem csak a széria megszállottjai vannak megcélozva az ötödik résszel. Ezen felül átláthatóbbá válik majd a „csata” is, hiszen mostantól egy képernyőn lesz lehetőségünk figyelni a taktikai térképet (itt látjuk az összes hajó pozícióját, a látótávolságot és a szonárhatárokat), és a valós 3D-s nézetet. Ez főleg a torpedók kilövésénél lesz fontos, ahol ezúttal figyelembe kell majd venni a lövedékünk sebességét és a többi hajó mozgását is — ne ijedjen meg senki, nem kell mértani számításokat végezni, a program segíteni fog minket, a dolog lényege, hogy egy fokkal ismét közelebb kerülünk a realitásokhoz.
  • Muki100
    #117
    Jó de elég más játékmenet lenne azért egy U-bootos tonnaháború mellett egy brit tengeralattjáró. Bár attól még lehetne érdekes, nem nagyon ismerem az Royal Navy tengeralattjáróinak tevékenységét.
  • Tuvok #116
    Elenyésző számban a németekéhez képest, azok is a Csendes óceánon, és a Földközi tengeren . Talán ez utóbbit tudom elképzelni a játékban, de nagyon kevés az a konvojcsatákhoz képest . :)
    Az Atlantin nem sok hasznuk volt, talán egy tucat U-boot-ot süllyesztettek el, nagy mázlival .
    Hírszerzési és kémakciókban vettek még részt, ha jól tudom .
  • Hmuda
    #115
    Szerinted a briteknek nem volt tengójuk? :)
  • polluxware
    #114
    két hadszintért nem hasonlítanám össze..

    japóknak mennyi járőr hajójuk volt? az akkori felderítési, hanglokátor, és egyéb technikák is messze alul maradtak a nyugati dolgokhoz képest.
    azért ne feledjük már hogy japók még normális rádiókat se tudtak a repgépeikbe rendszeresíteni

    +amerikai hadigépezet, utánpótlás vs német

    sztem

  • polluxware
    #113
    dettó így érzem én is..

    nem magával a sh4el van bajom igazából
    lista:
    -nincs német szinkronhang
    -régi sh3as sérülési panel jobb volt
    -színek, hangok, menüzene -> sh4hez jó de a kiegészítőhöz nem:/


  • Tuvok #112
    "..vagy a szövetségesek oldalán száll harcba.."

    De mégis milyen járművel ?
  • gomze
    #111
    A Silent Hunter a leghíresebb és legnagyobb múltra visszatekinthető tengeralattjáró-szimulátor. A játék még DOS-on debütált 1996-ban és azóta további három részt ért meg. A negyedik, eddigi utolsó játék 2007 márciusában debütált és azóta elég nagy volt a csend a franchise háza táján. Mindenesetre most a Ubisoft bejelentette, hogy már javában zajlanak a Silent Hunter 5 munkálatai és rögtön egy debüt-trailert is hoztak Kölnbe.
    A fejlesztést a Ubisoft román kirendeltsége végzi, a megjelenést pedig 2010-re lőtték be. A játékos a Földközi - tengeren és az Atlanti - óceánon kapja majd a bevetéseket és választhat, hogy a németek vagy a szövetségesek oldalán száll harcba a II. Világháborúban. A nagyobb élethűség kedvéért a játékos FPS nézetben is végigviheti a programot.
  • Gundark 1 1
    #110
    Két dologról beszélünk. A német tengók feladata Anglia blokádja lett volna. Azért ők mert az igazi blokádhoz nem volt elég nagy hajó. Nem véletlenül :) Az utolsó napig rettegtek attól hogy egy nagyfiú beszabadul a konvojba. Nem egyszer majdnem meg is járták. Ha pl nincs a Jarvis Bay és nincs a rossz idő akkor ott igen komoly mészárlás van. Mert harcnak ne nevezzük :)

    Az amerikai tengók java rész arra készült hogy bődületes távolságokat járjanak be de az alapfeladatuk a felderítés volt. Mind célok mind időjárás és egyéb. Az hogy ők remekül meg is torpedóznak hajókat az csak plusz. Ott sem kevés idő kellett amíg kellő tisztelet övezte őket és nem csak sápadt csőlakóknak hívták őket :) És a Gato-k meg a Balaók igen komoly eszközök voltak már.

    Ettől függetlenül a tengók csúcsa a XXI lett volna ha lett volna belőle elég. De addigra már mindegy volt. Addigra már teljes légifölény lett volna és csak idő kérdése hogy a repülőről ledobott fidók meg bombák mikor kapják el őket.

    Nos és ne feledjük el az ős, az 1 is a csendes óceánról szólt :)
  • TitaniumRR #109
    Semmi baj az SH4-gyel.
    A tengeralattjáró hadviselés első lényeges mérföldköveinek lerakói azonban németek voltak. Ennek van - mai divatos kifejezéssel élve: "feelingje".
    A Ubisoft sem véletlenül döntött a náci-tengók mellett az 5. rész ügyében.

    Amikor elhangzik, hogy átjön a hangulat az SH3-ban (német tengó hadviselés), nem úgy az SH4-ben, nehéz dolog megfogalmazni, miről is van szó.

    A saját véleményem: Alapjaiban más volt egy német- és egy amerikai katona hadviselési attitűdje. Hogy melyik milyen, könyvet lehetne írni róla - nem mennék bele. Az SH3 jobban átadja a fegyelem, a siker és kilátástalanság vegyes érzésének szemléletét. Korosabb a grafikája, de a témához sokkal jobban illő színeket, árnyalatokat használ. Az SH4 olyan "happy-boy"-os amerikai "fasza gyerekek vagyunk, úgyis győzünk" stílus. Ez nem rossz, a náci tengeralattjáró-sztorihoz viszont nem illik.

    Mondom ezt az eddigi videok alapján. Másodszor is: márciusban kiderül. :)
  • Gundark 1 1
    #108
    Nincs a 4nek semmi baja. Az a bajotok hogy nem náci lobogó van a hajókon :) Olvassátok el a Háború a tengerent, és máris sokkal hangulatosabb lesz a dolog. Ja és ne feledjük el hogy az amerikai tengók megcsinálták azt amit a németeknek nem sikerült. Megbénitották japán kereskedelmét. Nem volt akkora banzáj mint az "atlanti csata" de folyamatosan harcoltak ők is. Nem véletlenül mentette meg Nimitz vallomása Dönitzet.
  • LeonSilver
    #107
    Hát igen.A hármat megvettem anno de a négytől "sajnáltam" a zsetont.Valahogy nem lett olyan mint az előd :(
  • Ari18
    #106
    Azt a szart nem kellene "újragyúrni"!
  • TitaniumRR #105
    SH4, kicsit újragyúrva. Eddig. Majd meglátjuk márciusban.

    Eddigi tapasztalatok alapján, legyen csak GWX MOD-ready. :)
  • polluxware
    #104
    nekem nagyon úgyfest hogy SH4 jellegűek lesznek a mátrózok, meg a körítő zene is... sh4 uboat missions olyan sehangulatú volt

    ha valki játszott a 3al vagy netalán látta a Das-boot -ot akkor érti mire célzok

    persze várjuk ám:)
  • U995
    #103
    Ne már még 3hónap???
    De jó lenne január végén...:D

    Arra leszek kíváncsi nem fog akadni-e a játék, főleg multiban.:S
  • Tuvok #102
    csupán az akcentusát méltattam :)

    az angolom köszöni, jól van :)
  • TitaniumRR #101
    Sok mindenről nem maradtál le. :) Megtudtuk, hogy márciusban várható és lesz iPhone verzió is. Utóbbira "óriási" szükség van. :) Az egyéb elhangzottak már mind ismertek voltak.

    Ja, és tessék szíves lenni gyakorolni az angolt. :) Egyre nagyobb szükség lesz rá.
  • Tuvok #100
    hát ha románul mondja el az lehet jobban érthető :D
    de ígéretes, szó se róla
  • zoltang
    #99
    SH5 interview

  • crossy104
    #98
    Talán februárban kijön.
  • kisbesi
    #97
    Sziasztok
    Megjelent már ez a játék?
  • gomze
    #96
    Jah, és ha már arról van szó hogy végig lehet majd menni a tengó belsejében,akkor nem bánnám ha pl vízbetöréskor a tengóban is állna a víz, és az emberek a vízben mászkálnnának, valamint azokat arészeket ahol vízbetörés van le lehetne zárni,és utánna oda már nem tudnánk be menni. Azon kívül tényleg nem lenne rossz a sérülési panel a 3. részből.
  • gomze
    #95
    Hááát. Őszintén nekem az sh 3 jobban tetszik mint a 4. Szerintem könyebb irányítani. Az sh4 nek a grafikája tetszik nagyon.