2454
Silent Hunter 5
  • polluxware
    #94
    szééééééééép:) engem igazából csak maga a belső érdekel.. átlehet majd picit élni a Das-Boot filmben látott dolgokat

    a többi külsőség az nagyon hajaz az sh4-re

  • gomze
    #93
  • Muki100
    #92
    A sarkvidéken lehet hogy látunk valami jót.
  • U995
    #91
    Nembirom kivárni egyszerűen ezt a game-t már...:D
    De gondolom ti is így vagytok ezzel.
    A 3-at nyomom most is, sajna nem eredeti igy multizni nemtudok.
    Aki multizik mondhatna pár szót róla hogy milyen.
    Lerak XY helyre simán menni kell, és ha konvoj van akkor rádión levan adva és bekell várni a többieket vagy küldetések vannak?
    5-t megveszem eredetibe, gondolom lessz multija.
    Olvastam hogy lessz utánótlásra lehetőség ezsem lessz rossz, mint ez a kapitányos nézet sem. Remélem nem fog késni sokat a játék.
  • HUmanHunter
    #90
    nincs olyan hideg hogy az óceán befagyjon, még a kikötőkben sem.
  • Muki100
    #89
    Jobban látsz vörös fény mellett este, elvileg. Ezen kívül még ha nyitva van a kis beugró sem látszik annyira kint a halvány vörös fény, mint a sima fehér. Meg úgy általában a vörös szín "éberebbé" teszi az embert, fenntartja a veszély érzetét.
  • Tuvok #88
    mármint kívül vagy belül ?
  • U995
    #87
    nem úgy értettem hanem hogy befog-e fagyni a víz a keményebb téli hónapokban...

    vki nemtudja miért volt piros világitás a tengókon??? vagy ez mit szolgált? Nem találtam róla infót.
  • HUmanHunter
    #86
    persze, jégtörő hajóként
  • U995
    #85
    Szerintetek lessz olyan, hogy a téli hónapokban befagyott vízben lehet majd merülni???
  • U995
    #84
    A radarok hihetetlen finomsággal lettek bekalibrálva. A hajózási térkép hangradarral tájékozódik, olyan érzékeny, hogy azt is figyelembe veszi, hogy milyen mélyen vagy, kinn van-e a periszkóp, megy-e a motor, stb. A siker egyik kulcsa a lassú és óvatos pozícionálás, a másik hajó motorzajának felhasználása arra, hogy elrejtsd vele a sajátodét, kivárni a megfelelő pillanatot és lecsapni az ellenségre. Örömhír, hogy minden taktika amit az előző játékokból megismertél, integrálva van. Részletesebb leírással később találkozhattok.



    Ha ez így lessz akkor nagyon brutál lessz...

  • U995
    #83
    Nagyon komoly játék lessz, nem birok várni...
    Ezt tuti megveszem eredetibe a multi miatt, remélem jó multija lessz és az összes féle U tengó benne lessz.

    itt egy másik érdekes cikk:

    http://www.jatekhirek.hu/jatekhirek/a_silent_hunter_5_rovid_bemutatasa_4260_511227.html
  • Muki100
    #82
    Scene polygon count was increased
    - A large harbor with U-boats and ships present will have around 3.5 million polygons

    Ship polygon count was increased
    - Civilian ships - around 25k polygons
    - Small and medium warships – 27-30k polygons
    - Large warships – 45k-60k polygons

    Ship detail improvements
    - Added 1024x1024 textures
    - The “normal” texture will be more detailed
    - Two “diffuse” textures applied
    - Weapons detail has been increased with 20% (compared with Silent Hunter 4)

    U-boat model improvements
    - Fully modeled and accessible interior
    - Model exterior has a polygon count of roughly 2 million polygons
    - Model exterior and textures are improved by 70% (compared with Silent Hunter 4)

    Environment improvements
    - Dynamic weather simulation, depending on climate zone, sea and season
    - Ships, buildings, terrain, vegetation and precipitations change depending on season
    - Illumination and colors depend on season/sea type
    - Interior and exterior High Dynamic Range lighting
    - Extensive color correction filters are applied for atmosphere tuning
    - Volumetric clouds and light rays
    - Harbors mimic real harbors in shape

    Water improvements
    - Realistic look
    - Realistic water movement depending on weather conditions
    - 3D water deformation
    - Shore waves
    új videó









  • samsung123
    #81
    fúú bazz...nem lesz csúnya! ezt majd moddolják a fanok, el se tudom képzelem mi lesz
  • zoltang
    #80





    http://www.subsim.com/
  • Falcon87
    #79
    Tudom, nem védeni akartam.
  • Gundark 1 1
    #78
    Akkor ebben minden van. Földi Pál nagyon szereti a ctrl-c ctrl-v kombókat. Rieder talán egy fokkal jobb, de a jó és főleg hiteles könyv lényege az utánajárás, és a kutatómunka. A netet én is fel tudom túrni és a legképtelenebb baromságokat összehordani, mert az érdekes.

    A "legyőzhetetlen" könyveket pedig el sem olvasom. Mert mint tudjuk egy legyőzhetetlen fegyver volt az univerzumban és azt is legyőzték :) Na jó egy kivétel van, Lem Legyőzhetetlen-je :)
  • polluxware
    #77
    azért köszi:)
  • Falcon87
    #76
    Az tény, de máshol semmit sem találtam, pedig az egész netet feltúrtam, ezért bemásoltam.

    Amúgy egyszer beszéltem a taggal, de nagyon nem büszke azokra a könyveire, amiket Kurt Rieder néven írt. Azoknak a könyveknek a megírására állítólag csak a kiadó kérte fel, netről szerezte hozzá szinte az összes információt, és egy-két hét alatt készült el egy példánnyal.
  • Bucser
    #75
    A Kurt Rieder/Földi Pál könyvek hagynak kívánnivalót maguk után...

    Hagyjuk...
  • kitt2000
    #74
    Ezzek a feljegyzések a -:Kurt Rieder--A legyőzhetetlen farkasfalka cimű könyvböl származik!IXC osztályú hajókra 100-napot töltöttek a tengeren 60 főre leosztva!
  • zoltang
    #73


    First person view...
  • Falcon87
    #72
    ,,205 kg friss, főtt hús
    100 kg kolbász
    2000 kg konzervált hús
    139 kg konzervált hal
    1583 kg burgonya
    165 kg szárított burgonya
    1450 kg egyéb zöldség
    500 kg kenyértészta
    833 kg kenyér
    192 kg rizs és tészta
    147 kg friss tojás
    383 kg friss citrom
    1000 kg egyéb friss gyümölcs
    229 kg vaj és margarin
    254 kg levespor
    170 kg lekvár és méz
    129 kg friss, és konzervált sajt
    720 kg tej
    183 kg gyümölcslé
    65 kg kávé
    86 kg egyéb ital
    183 kg cukor
    55 kg só
    45 kg csokoládé"

    Mondjuk a forrás (könyv) nem a leghitelesebb, de mást nem találtam.
  • polluxware
    #71
    asszem odajutok hogy megen megnézem a 2DVD-s vágatlan verzsönű Das Boot-ot:)
  • polluxware
    #70
    naná!
  • Falcon87
    #69
    lol

    Egyébként meg szereztem részletes infókat a tengósok étrendjéről (kg-ban meg van adva, egy útra milyen alapanyagból mennyit vittek). Ha van rá igény, bemásolom.
  • polluxware
    #68
    -étrend kiegészítése parancsba adható fitness tevékenységekkel (hajógerinc alatti áthúzások és egyebek)

    -fenyítés (korbáccsal bőrszerkóban)

    -ünnepségek kiegészítése választható "ki legyen ma este a hordóban játékkal"

    -további fétish és kinzó kamrák a hajón

    -megtorpedózott hajók legénységének csicskáztatása a fedélzeten

    van még itt ötlet
  • Falcon87
    #67
    Akkor ötletek, amiknek én örülnék:

    - Legénység-management: étrend összeállítása, morál, amiket ünnepek megünneplésével (na, ezt jól megmagyaráztam. karácsony, ilyesmik), vagy hajók elsüllyesztésével tudnánk növelni, etc...

    - Miközben a hajón járkálunk, az eberekkel leállhatnánk beszélgetni, játszhatnánk velük (kártya)játékokat

    - Scapa Flow-i küldetést a népnek!

    - A megtorpedózott hajók hajók legénységet felvehetnénk a fedélzetre, és akár egy brit kikötőben is kipakolhatnánk őket, miután tájékoztattuk a brit admiralitást a szándékunkról, vagy akár vissza is vihetnénk németországba, hadifogságba...

    - Az ellenséges hajók megadhatnák magukat, átkutathatnánk a fedélzetet, dokumentumok után kutatva.
  • Gundark 1 1
    #66
    Tegyük hozzá: ... És jó eséllyel indulni a meghalásra a háború végén mikor a semmiből előbukkan egy négymotoros.

    A jó sérülésmodell tényleg kéne. És realisztikus igazi szimulátoros viselkedés. Minden oldalon :)
  • polluxware
    #65
    téli éccakákon micsoda hangulata lesz ennek a gémnek.. csak ne rontsák el idióta dolgokkal. A sérülési panel-t meg hozzák vissza a 3. részből! A 4. részben ez tetszett a legkevésbé

    máskülönben grafikailag a 4. rész bőven elég lenne sztem

    hangulatra kell csak rágyúrni, meg a belső térre + kis sims féle menedzselhetőség, plussz talán még szinesíteni a rádióforgalmazást, sonár kezelést

  • polluxware
    #64


    mai emberek el sem tudják sztem képzelni mekkora fasza csávók lehettek ezek annó a háború végefelé... fürdés, napfény, normális kaja nélkül kuporogni egy nyirkos dohos vaskoporsóban kuporogva

    azéé le a kalappal elöttük mit ki nem bírtak ezek
  • Pluskast
    #63
    Nekem már az is elég lenne, hogy csinálnának egy baromi részletes, realisztikus sérülésmodelt, illetve beépíthetnének egy rakés dolgot a GWX modból.
  • Falcon87
    #62
    Szerintem elég lenne annyi is, hogy a ,,menüt" mi állítanánk össze. Ha nem ennének elég zöldséget, akkor a legénység betegeskedne, meg egyéb ilyen apróságok.

    Egyébként meg ilyen főzelék-szintű ételeket ettek, rántottákat, meg ilyen gyorsan elkészíthető, magas tápértékű kajákat.
  • zoltang
    #61
    Képek (http://www.kgamer.net/)




  • polluxware
    #60
    Videókat újra nézegetve eszembe jutott hogy annó a 3ik rész intrói is olyan dolgokat mutattak amik végül totál nem voltak benne a játékban.

    Példul az hogy a szakács kóstolót akar adni a kapitánynak, sztem az sem lesz benne... habár meglepiként szolgálna ha azt is lehetne menedzselni. úgyértem felrakná a szakács a vereshagymát dinsztelődni és meglehetne addig hogy meddig futtasa a tüzön azt, vagy a tojást mennyire sütnék meg a serpiben. Sonkás omlett

    igen

    azt hiszem ezek a dolgok amik kitöltenék az időt egy egy hosszú járőrözés közben

    miket főztek amúgy annó ezeket a tengókon?



  • Gundark 1 1
    #59
    Valóban. És viszonylag sokat foglalkozik a mieinkkel (KuK) az első világháborúból.

  • Pluskast
    #58
    Vagy Sárhidai, Tengerek Szürke Farkasai. Szerintem az egyik legjobb tengós könyv.
  • polluxware
    #57
    gépigényre leszek kíváncsi... remélem nem rakják tele sok idétlen erőforrászabáló cpu szüttyőgő algoritmussal.

    de ez a belső nézet ez haláli jó ötlet... szeretem magát a gondolatot hogy picit átmegy menedzser szimbe is picit.
  • Gundark 1 1
    #56
    Nem a kiegről beszélek. Az SH3is tudta azt hogy németül beszélnek de angol a felirat. A hajóbelső kidolgozás jó dolog. Valószínűleg legalább 3x végig is fogjuk járni a hajót. Aztán jön az F billentyűk időszaka :)

    A "járulékos kár" amit az eltévedt lőszerek vagy esetleg direktben a civilek között rejtőzködő ellenség miatt fordul elő, azért már ne keverjük össze a foglyok vagy civilek lemészárlásával. A háború az háború, nem sok pardon van benne. Akár Guernica-t nézzük akár Drezdát.

    Persze bizonyosan voltak meggyőződéses fasiszták vagy nácik a luftwafféban a wermachtban meg a kriegsmarineban, csakúgy ahogy voltak meggyőződéses kommunisták a szovjet hadseregben. De valószínűleg a többség csak rossz helyen született rossz időben.
  • polluxware
    #55
    de azért látod jó irányba indultak el a fejlesztők... emlékszel még amikor annó ezt ecsetelgettem hogy végre dolgozzák ki az egész hajó belsejét?

    szóval... ez az egész csak miattam alakult így

    viccet félretéve:) hűűűűde várom, csak ne legyen olyan slampos áámerikás a hajón a légkör mint az sh4 kiegben