2454
Silent Hunter 5
  • McDouglas
    #174
    Úgy tudom, ha megszakad az Interneted, akkor azonnal kilép a játék. Szóval nagyon, de nagyon nem tetszik ez nekem se.

    Szóval én szerintem maradok a Wareznál.
    Pedig ha nem lett volna ez a védelem. szülinapomra megleptem volna magam egy ilyennel.
  • U995
    #173
    Köszi Douglas az infókat. Hát szerintem zsír lesz, de 1-2dolog nem tetszik. Ha már szóba lehet állni a legénységgel megcsinálhatták volna, hogy merülésnél másznak le az emberek a létrán, gondolom akkor vészmerülésnél se lesz előrerohanás. Ez meg nagyon fuck, hogy ha már megvesszük eredetibe ami 10körül lesz, és csak VII van benne, gondolom kijönnek majd a kiegészítők a többi U típussal kemény pénzekért persze, ez buziság lesz sztem, meg ha a kieg.et majd letöltöd az eredetire biztos nem fog vmi 100%-an működni.

    Amúgy amazon-on már előrendelhető 49.99$-ért.

    Meg ez sem jó sztem hogy a mentéseket fel kell tölteni, és akinél nincs net állandóan, vagy valami???

    Nagyon várom, de 1-2dolog rossz...
  • McDouglas
    #172
    Sziasztok!

    Elmodnok én is mindent amit tudok a játékról:

    -A játék március 4.-én jön ki.
    -A játék (nem a gyűjtői) várhatóan 10.000Ft körül lesz.
    -A játékot az új védelmi rendszerrel látják el. Aminek az az alapelve, hogy játék előtt be kell jelentekzni vhova, és minden mentéed feltölti a netre. Ezáltla a játékot több gépre is felrakhatod, de az a játék csak a te accountoddal működik. És ezáltla hogy a neten lesznek a mentéseid, akor melyik gépen akár hol is játszol, mindig meglesznek a metnéseid. Ezzel csak az a probléma, hogyha valami baja van az UBI szervernek (karbantartás stb..) akkor te nem tudsz játszani.(állítólag nagyon gyakran van valami probléma, ezért is ellenzik ezt a rendszert)
    - A játékban lesznek Német hangok, ugyan úgy mint a Silent Hunter 3-ban
    - A vízbetörés meg lesz csinálva.
    - Az adott "állomások" közötti mozgást nem lehet lerövidíteni. Mindenhova oda kell menni FPS nézetbe.
    - Ha a hídon vagy, és kiadod a merülés parancsot, akkor az ott lévő emberek egyszerűen csak eltünnek, és nem lesz meganimálva ahogyan lemásznak a létrán.
    - Ameddig te le nem mászol a létrán, addig nem merülnek
    - A legénység morálját sokminden fogja befolyásolni. A Sikereid, az út hossza stb... (ezzel akarják szabályozni a tengeren töltött időt)
    - Lehetőséged lesz szövetséges egységek segítségét kérni (mint az U-BOAT Mission-be), de a történelmi korlátokat nem fogja átlépni.
    - Lehetőséged lesz utánpótló hajót kérni, ha esetleg leragadsz az Óceán közepén.
    - Faraksfalka lesz benne, de ez az idejüktől függ a készítőknek. Ha meg tudják oldani kiadás előtt, akkor lesz, ha nincs idejük, akkor nem
    - A játék folyamán találkozhatsz szövetséges tengókkal
    - A játék folyamán találkozhastz sérült hajókkal, amelyet esetleg egy szövetséges hajó/tengó/repülő sebzett meg.
    - A torepdószobába látni fogod a torppedók töltését, azonban a tartalék torpedók betöltése nem lesz meganimálva

    Ezek a legfontosabbak szerintem.

    Egyébként véleményem szerint, a készítők nagyon de nagyon ki akarják adni időbe a játékot. Szerintem épp ezért csak 43-ig játszhatunk, és csak a VII-vel. Mert minden mást kiegészítőkkel szeretnének pótolni. Sokszor megemlítik, hogy ez meg ez nincs, de, majd tervezik az elkészítését.

    Van 1-2 lehangoló hír, de a videók alapján nekem tetszik. Szóval várom!
  • Pluskast
    #171
    Csak Type VII?? Na a Gray Wolf-os fiuknak lesz mit modolniuk.
  • Wlakos
    #170
    Utóbbi esetén 2010-ben 18 éves kor felett vérciki, ha legalább társalgási szinten nem beszél a magyar ember angolul. Millióegy a nyelviskola + az English EVO módszer anno meg nálunk bizonyított.

    Hát nekem nem ciki bakker!
  • TitaniumRR #169
    Lustaság vs. angol tudásbeli hiányosság.

    Utóbbi esetén 2010-ben 18 éves kor felett vérciki, ha legalább társalgási szinten nem beszél a magyar ember angolul. Millióegy a nyelviskola + az English EVO módszer anno meg nálunk bizonyított.

    Szóval az interjú lényege magyarul a további találgatások elkerülése érdekében #159:

    - A fejlesztők látták az U96 Das Boot c. filmet
    - Szerepjáték elemek beépítése: Hiteles történelmi események egymásból következése (dinamikus küldetéssorozat). Cselekedeteink meghatározzák, hogy milyen lesz a rákövetkező ránk zúduló eseménysorozat. Hasonló (nem ugyanez) állítólag már volt az SH4 U-boot missions kiegészítőben. SH5-ben a történelem is kismértékben befolyásolható lesz.
    - Az U96 alapján személyesebb kapcsolat lesz kapitányként a legénységgel (FPS nézet).
    - Teljesen (?) bejárható tengeralattjáró beltér és kültér.
    - SH4 alapmotor, igen jelentős mértékben fejlesztve, emiatt sokkal több hajót tudnak megjeleníteni a dinamikus küldetéssorozatban, sokkal szebb grafikával.
    - Játszható Sub típusok: Csak (!) Type VII - ezen belül VIIB, VIIC, VIIC/41 és VIIA (az utóbbi korábbi SH-ban nem volt elérhető). Teljes lemodellezés.
    - Realitásérzést elősegítő effektek az egyik helyről a másikra való közlekedés során a tengó fedélzetén.
    - Az oktatópálya egyben küldetés is.
    - Idősáv: 1939 szept. 1 - 1943 Május (indok: itt vett lényeges fordulatot a tengó hadviselés a nácik kárára).
    - Nagyon jó MOD alap, az időbeli folytatást kivéve.
    - Korlátozott farkasfalka-taktika lehetőségek.
    - Lesz benne állig felfegyverzett kereskedő hajó (de nem kapott Q-hajó nevet).
    - SH3-hoz hasonló co-operative multiplayer funkció.
  • TitaniumRR #168
    1280x1024 minden a maxon beállítás esetén:

    CPU dual core 3 GHz (quad core az optimális, de nem létszükséglet)
    RAM: 2 GB
    VGA: nVidia 8800 GT 512mb (ATi 4850 512mb)

    512mb VGA a minimum, ha a beállítás max. + Win7 alatt is játszható lesz.

    Az SH4-hez képest a CPU és VGA igény brutálisan megnőtt
  • Muki100
    #167
    igaz
  • U995
    #166
    Please! Másold be, mert jelszót kér.
    Amúgy szerintetek a gyűjtőinek mennyi lesz az ára?
    És ez igaz, hogy csak 7es U lesz benne???
  • TitaniumRR #165
    Várható rendszerkövetelmények
  • gomze
    #164
    Ez a védelmi rendszer hogy fog működni, tudja már valaki?
  • zoltang
    #163
    Az ubi új "védelmi" rendszere az SHV-ön is?
    http://forums.ubi.com/

    Silent Hunter 5 Collector Edition



    http://forums.ubi.com/
  • crossy104
    #162
    Nem, de ha igy is van a subsim-es modderek megoldják ezt is.
  • McDouglas
    #161
    Azt tudjátok-e, hogy csak a Type VII-tel lehet majd játszani, és a játék csak 1943-ig tart? Ezek számomra elég kiábrándító hírek:(
  • McDouglas
    #160
    Silent Hunter 5


    Ez egy új gameplay videó. Sajnosmég nem tudtam megnézni, hála az akadozó UPC-s netemnek köszönhetően.
  • TitaniumRR #159
    Ma reggeli FRISS hírek
  • bgabor
    #158
    Már a második generáció is hülyén nézett ki belőle. A harmadikkal csak továbbmentek a már megkezdett úton. Nagy égés lesz ez a Lancer ellenében.
  • Buddy
    #157
    Megnéztem én is mire lehet számítani, háát...az az életerő-csík meg mana-csík elég zúzós, azt remélem lehet nem akarni :) A többi úgy néz ki be- és lecsukhatós, tehát eltűntethető...

    Meglátjuk...megszimatoljuk, azt vagy kidobjuk és vissza a 3-ba, 4-be...vagy megtartjuk.

    Az biztos, hogy lesz vele extrameló...igaz a vége eddig mindig jól sült el.
  • TitaniumRR #156
    Néhány gondolat:

    Erősen bízom benne, hogy ez a "Fradi-periszkóp"-nézet személyre szabható lesz. Gondolkodtam, hogy vajon biztos megéri-e az Ubisoftnak ez az átlagjátékos felé való közelítési kísérlet.
    Ha kapcsolható a "mindentbelekényelemafelsőfokon"-nézet szimulátor közelibbé, akkor talán igen. Más kérdés, hogy milyen kutatási eredményekre alapozzák azt, hogy a többségben lévő hack-and-slash kedvelőknél is népszerűségre tehetnek szert.
    Eszembe jut erről a 2008-as Subaru Impreza. A gyár ekkor úgy gondolta, nyit a szélesebb vásárlói réteg felé és csinált egy Daew...bocs újkori a Chevrolet kasznis Subit. A régi fanoknak így már nem kell :), a lehetséges újaknak pedig ilyen külsővel nem ér annyit, amennyiért adják.

    Sh5-re visszatérve. A grafika szép lesz, bár a periszkóp képeknél sh3 grafika érzésem van.

    Megveszem, mert megveszem. :) A legjobb azonban az lenne (lett volna), ha az sh3 gwx 3.0-t egy az egyben áttették volna egy erős grafikai tuninggal és teljesen bejárható hajótesttel. Így a GWX MOD srácok lesznek kénytelenek megcsinálni valamivel később. :)

    A téma igazi régi és új rajongóinak egy SH3-at nem árt tartalékban elhelyezni. :)

    De (továbbra is) meglátjuk márciusban.
  • gomze
    #155
  • gomze
    #154
  • gomze
    #153
    Interior



  • bgabor
    #152
    Már a negyedik résznél is tettek egy nagy lépést az átlaggémer réteg irányában, például ezért lett a csendes óceán a hadszíntér és az amerikai tengeralattjárók a téma. De ugyanúgy be lehetett lőni a nehézséget, mint a harmadik részben, a skálázhatóság megvolt. Mivel ezek ugyanazok a fejlesztők, nem hiszem hogy itt ne lehetne majd állítgatni a dolgokat.
  • Pluskast
    #151
    "csak akkor még a fordulás mértékét adtad meg billel meg a tempót.

    Na bummm..."

    Látod ettől jó egy igazi szimulátor játék. Az apró kis dolgoktól. Egyébként meg nem hinném, hogy finghámozás lenne. Tudod én teljesen elégedett lennék, ha hoznák azt a színtet amit a 3. részben hoztak. De ez a videó alapján messze jár tőle. De tudod mit? Kívánom, hogy ne legyen igazam (erősen kétlem)!
  • crossy104
    #150
    Én megvettem mindet.De ettől jobbra számitottam.Mindenképpen megveszem, mert kell!Kissé csalódott vagyok, de meglátjuk ha kijön.
    Nekem minimum SH3 hangulat kell.Azért kiváncsi leszek, hogy vészmerülésnél rohannak-e az emberek az orrba.Ha igen akkor nagy pirospont a fejlesztőknek.Szivesen megnézném azt is, ahogy betöltik a torpedót.Nemsokára kiderül minden.
  • Bucser
    #149
    SH 3 megvan eredetiben.

    "Azért nem hinném, hogy egy prezentációs videóban lebutított változatot mutogatnának."

    Pedig a hard-core simmer közönség már nem fő közönség. Pont a casualoknak mutogatják segítséggel.

    SH2 óta tudsz a térképen nyíllal közlekedni... csak akkor még a fordulás mértékét adtad meg billel meg a tempót.

    Na bummm...

    Komolyan Amíg vissza lehet állni a régire, nem tök mindegy, hogy mit mutogatnak? Kb finghámozás amit csináltok.
  • Karabiner
    #148
    Én se estem hasra ettől. Ok legyen egy egyszerűbb legyen kompaktabb ami akár jó is mert nem kell ugrálnod mindenféle állásokba hogy beállítsuk dolgokat. De a kinézet tényleg szörnyű, a SH3-4 legalább autentikus hatása volt a dolognak, valódi kapcsolok (vagy nagyon hasonló), kockás kis papiros jegyzet füzet, zseb óra. Így tényleg azt az érzeted kelti az emberbe hogy ott ül a periszkóp előtt, ettől szimulátor egy szimulátor. De így ez tényleg csak nyomjuk a gomb aztán ujjongjunk ha valamit eltaláltunk.
  • Pluskast
    #147
    Azért nem hinném, hogy egy prezentációs videóban lebutított változatot mutogatnának.. Ha játszottál az sh3-al akkor tudod, hogy mennyivel több kezelő panel van a játékban itt meg már alapból egybe rakták a térkép és a periszkóp egységet. mi a fenének? Ez is butítás, hogy minél "egyszerűbb" legyen a rendszer. Azon kívül meg az a mód ahogy a térképen irányítod egy nyíl segítségével a hajót.... Mintha egy konzolos joy-al csinálnád. Aztán mi a fene az a hajók felett megjelenő két csík amikor torpedóval eltalálod a hajót (életerő+pajzs mutató)?? Az irányító felület jellege meg totál primitív csúnya és igénytelen ezzel a fekete háttérrel, össze-vissza van az egész. A sebesség beállítás ott bal alul az mi a farnc? Ráadásul semmi autentikus kinézete nincs. Össze van gányolva az egész. Csicsa grafika meg nem kell.
  • Bucser
    #146
    Az SH3 és SH4-et is le lehetett butítani hülyebiztosra. nyílván ezt is úgy prezentálták. ha van szimulációs mód mikor az összes csicsa leszedhető az már jó.

    Egyébként mitől van Konzol jellege?
  • Pluskast
    #145
    Ez egy fos!! Szégyen az sh3 után ilyet kiadni... Tiszta konzol jellege van ennek semmi köze a szimulátorhoz.
  • Muki100
    #144
    Azért az sem egy kategória az SH5-el :)
    Ha jó lehetőségeket biztosítanak az alapjátékkal a modoláshoz akkor már elégedettek lehetünk végülis. Meg nem ártana nekik talán ehhez is egy kiegészítőt összedobniuk még év vége felé, amivel majd pár, biztosan jelentkező hiányosságot orvosol.
  • crossy104
    #143
    Még annyit, hogy legalább adták volna ki januárban.Akkor szinte semmi sem jön ki.Akinek van spórolt pénze február végén ill. márciusban inkább az AVP3-at veszi meg.
  • crossy104
    #142
    Én nagyon vártam, de miután megnéztem a videót elszomorodtam.Lesz mit csinálni a subsim-os modkészitő fiúknak.Ezt csinálták a románok az SH4-ből több mint kettő évig? Ráadásul realizmus nulla!Azt mondta a román fejlesztő srác, gondoltak azokra is akik nem akarnak tényleges szimulátorral játszani.Marhaság, mert vérpistikék nem fogják megvenni, csak letöltik, és kettő nap múlva letörlik.Gondoltak volna azokra akik eddig is megvették.Egyre jobban félek, hogy nem fogja visszahozni az SH3 élményét.Azért bizakodom, de már nem várom annyira.
  • Karabiner
    #141
    Minthogy a SH4 motorjára épül az 5-is biztosan hogy lehet módolni. Hát ez a kezelő felület igen érdekes. Elég hangulattalan, mit ne mondjak, mesze van a realizmustól. Reméljük a móderek át hegesztik az egészet. Bár ha ezeket a képeket meglátják a subsim fórumon leszedik a fejüket románoknak.
  • U995
    #140
    Vki tudna írni pár sort az előző részek multijáról?
    Nekem sajna nem megy. Küldetések vannak, vagy csak menni kell és lehet együtt konvojokat támadni?
  • Falcon87
    #139
    Vagy vegyük a legkézenfekvőbb megoldást, hogy a játék beállításaival is eltűnik az életerőcsík.
  • gomze
    #138
    Ha olyan lesz a játék könyvtára mint az előző részeké, akkor pár fájl módosításával, vagy törlésével élvezhetőbbé lehet majd tenni a játékot. Mint pl a 3-ban ki lehetett törölni a víz felszínén a tengó fölött úszó narancs nyilat, biztos itt is ki lehet törölni a hajók életerő csíkjait, csak meg kell keresni a megfelelő fájlt a (data) mappában. Idővel jó lesz ez!
  • U995
    #137
    Tudna vki mondani pár szót a 3 vagy 4. rész multijáról???
    Sajna nálam nem mükszik.
    Küldetések vannak, vagy csak menni kell és ha van vmi torpedo los:D?
  • Falcon87
    #136
    Gondoltam, csak egy istentelenül szar poént sütöttem el xd
    Egyébként nem lesz ez rossz, nehézséget feljebb húzva tuti nem lesz ilyen.
  • U995
    #135
    Legyezőőők...LOL
    Hát nemtom, remélem nem csak igy lehet majd játszani, meg hogy a hajó élete egy csíkon, háát érdekes:D
    Meg nehogy már ilyen km óra számlálón lehessen belőni a mélységet, meg a sebesség szabályzó is nagyon búcsús.