52
  • ziipp
    #52
    "Csak bűntudatot kelt, érzelmileg zsarol, Mennyországból kizárással fenyeget. Ami, ugye, hívőként a legrosszabb, ami történhet veled."
    A keresztények számára a Biblia a legfontosabb, ami abban írva van, ahhoz igazítják életüket. Tehát a Mennyországból csak úgy záródhatsz ki, ha a Isten által leírtak ellen teszel, de mindig van bűnbocsánat - legalábbis a katolikusoknál. Ráadásul egy sima pap nem is hiszem, hogy csak úgy kiátkozhatna bárkit az egyházból.

    "Emellett leosztják azt is misén, hogy Istennek mi kedves a politikában."
    Ezen egy kicsit kacagtam. Sokféle pap van, az biztos, de az általam hallott papi beszédekben ilyenről nem volt szó. Elképzelhetőnek tartom, hogy vannak helyzetek, amikor ilyen előfordul, de meglehetősen ritkán és egyáltalán nem ez a főcsapásirány.

    "Az egyház még mindig hatalmi szervezet, annak minden jellemzőjével."
    Akkor nézz meg református egyházat! Se érsekség, se pápa, se semmi. Egyedül egy kisebb bizottság van a költségvetés és egyéb tevékenységek megszervezésére, most nem ugrik be a neve. Muszlimokat hagyjuk ki a dologból, mert amit a médián keresztül tudunk róla, minden, csak nem a valóság.

    "Na, látod ezt látjuk különbözően, szerintem a hittérítés pontosan az: az irányítás kiterjesztése (még) nem hívőkre."
    Paranoid vagy. Nem vagy hajlandó meglátni az egyházak vívmányait. Mára ugyan jelentősen csökkent az állami támogatottságuk, ezért nem tudják azt a szintű társadalmi munkát elvégezni, amit régen, de még most is sok hasznos dologban vesznek részt - például nehéz helyzetű családokat segítenek. Az egyház az erdélyi magyarok erős védőbástyája volt Ceauºescu rombolása idején. Mielőtt ilyen ellenszenvesen nyilatkoznál valamiről, előtte nézz körül, hogy mi a valódi tényállás.

    "Lehet. Nem vagyok róla meggyőződve. Kirakathívőkkel kapcsolatban meg pláne."
    Persze, hogy nem vagy meggyőződve, mert egy hívőt sem ismersz. A nagymamám nem rég kezdett egy Nyitott szemmel c. vallásos lapot járatni. Garantálom, hogy ilyen újságot még nem láttál. Tökéletes papírminőség, egy fia reklám nincs benne, jobbnál jobb cikkek a világgazdaságról, a virtuális pénzről, energiafelhasználásról. Csak néztem én is, hogy ilyen tényleg van? Persze van benne kötelező vallásos cucc is: hogy gondolkodnak a különböző világvallások képviselői a boldogságról, hasonlók. Nem állítom, hogy minden hívő ilyen képes frissen gondolkozni - vannak idősek, akik az evolúciót mesének tartják -, de azért ha már az újságukban ilyeneket írnak, illetve a megismert fiatalabbak alapján is biztató a helyzet.

    ÖSSZEGEZVE
    Ebben a témában egy dolgot tudsz biztosan: a vallásosság ellen vagy, bármi áron. Még akkor is, ha cserébe el kell fordítanod a fejed a valóság elől. Én nem tagadom, hogy némi igazság abban, amit felhozol. Vatikáni bank körül még mindig nagy a kavarás. De arra ösztökéllek, hogy az egész képet nézd, ne csak egy pontra koncentrálj!
  • dronkZero
    #51
    Nem mondtam, hogy görcsös. De irányítani akarás.
    És nem kényszerít, dehogyis. Csak bűntudatot kelt, érzelmileg zsarol, Mennyországból kizárással fenyeget. Ami, ugye, hívőként a legrosszabb, ami történhet veled. Nem csak fizikai erőszakkal lehet az embereket irányítani.

    Emellett leosztják azt is misén, hogy Istennek mi kedves a politikában. Az talán nem irányítás?

    Az egyház még mindig hatalmi szervezet, annak minden jellemzőjével. Emellett nem csak a keresztény egyházakkal van bajom. A muszlimok sokkal durvább dolgokat művelnek, csak ugye arról nincsenek első kézből származó információim. De tényleg, ott jobban látszik ez, ott az egyház egy az egyben kézi vezérli a politikát és az emberek mindennapi életét.

    "Akik nem tagjai az adott egyháznak, azokat nem akarja irányítani. (Toborzásra törekvés azért van.)"

    Na, látod ezt látjuk különbözően, szerintem a hittérítés pontosan az: az irányítás kiterjesztése (még) nem hívőkre.

    "Az egészben az a meglepő, hogy az általad birkaként terelgetettnek gondolt emberekre sokkal inkább jellemző a tiszta gondolkodás, mint az átlagos, vallásmentes rétegekre."

    Lehet. Nem vagyok róla meggyőződve. Kirakathívőkkel kapcsolatban meg pláne.
  • Epikurosz
    #50
    Különben abban a 70%-ban jó sok korrupció is benne lehet. A Hunvald fiúk esete Tóth Marival valszeg csak a jéghegy csúcsa.
  • Epikurosz
    #49
    A kérdés nem a globalizmus vagy lokalizmus, ez itt teljesen mellékes.
    Ami a demokráciát illeti, a szó az ókorban sem takarta a teljes nép uralmát, már akkor is voltak privilegizált csoportok. Nem kívánom vissza a rabszolgatartó rendszert, de azt teljesen természetesnek, igazán demokratikusnak tartom, hogy például a befolyt adók elköltéséről ne dönthessenek olyanok, akik soha nem fizettek adót. Lehet-e csodálkozni, hogy ilyen körülmények között nem is kell dolgozni, hanem segélyeken lehet éldegélni, van szociális háló, amely épp foszladozik stb.
    Máséval verni a csalánt könnyű.
  • Epikurosz
    #48
    A cikk nagyon jó, bár természetesen nem teljes, nem is lehet az, az említett okok miatt. A címben a térhatást én térnyerésre cserélném.
  • ziipp
    #47
    Szerintem a fő gond abban van, hogy Magyarország irányítása jelenleg nem magyar kezekben van. Csak a legritkább esetben fordul elő, hogy valahol a magyar emberek érdeke az első szempont. Talán önkormányzati szinten valósul meg legjobban. Kontrasztok rovatunkban: vajon Budapest miért van annyira szétesőben, Debrecen pedig miért virágzik, üzemeltet nyereséges állami vállalkozásokat? Megmondom: az egyiket egy zsidó, a másikat pedig egy magyar irányítja. Izraeli térhatás.
  • ziipp
    #46
    Nem vagyok tagja egyiknek sem, bár a nagymamám révén voltam néhány misén és jobban megismerkedtem a reformátusokkal, majd később az adventistákkal. Soha nem tapasztaltam olyan görcsös irányítani akarást, amiről beszélsz. Úgy vélem, valamilyen negatív és homályos - középkori, inkvizíciós, keresztes háborús - képet alakítottál ki magadban az egyházról, és ehhez makacsul ragaszkodsz is. Ez persze a Te dolgod, ha távol akarod tartani magad a vallásoktól tökéletesen megfelelő, csak ma már nem biztos, hogy igaz.

    A keresztények szerint Isten szabad akarattal teremtette az embert, és ezt komolyan is veszik. Lényegében vallásuk alapkövének is tekinthető, hiszen ezzel kezdődik minden: ha úgy döntesz, hogy csatlakozol valamelyik közösséghez, azt szabad akaratodból kell tenned, másképp nem is lehetsz igazi hívő. De ez nem csak itt érvényesül, ki lépni is ki lehet bármikor. Ennél szabadabb rendszert nem igazán lehet elképzelni, és a vallásos közösségeknél kevés befogadóbb csoportosulás van, ami hozzájuk hasonlóan komolyan működik, azaz valós aktivitást is végez.

    Már elmúltak azok az idők, amikor nem tudom melyik Ince pápa erősebb volt, mint a német-római császár. Már nincsenek keresztes háborúk. A nyugati civilizációban a világi és a vallási hatalom összefonódása megszűnt. Gondolati, vallási szabadság van, senki nem szól bele, hogy mit gondolsz. Ha csatlakozol valahova, azt azért teszed, mert egyet értesz az adott csoportosulás által képviselt értékekkel. Természetesen van egy értékrend, ami bizonyos dolgokat elve kizár, de ha te ezt nem tudod magadénak, akkor semmi gond, mész a magad útján. Akik nem tagjai az adott egyháznak, azokat nem akarja irányítani. (Toborzásra törekvés azért van.) Mindenesetre elmondható, hogy a kit-hol-mikor témában egy európai ember által elfogadott, normális álláspontot képviselnek, a közösség nem pattanásos szüzekből és fapinákból áll.

    Az egészben az a meglepő, hogy az általad birkaként terelgetettnek gondolt emberekre sokkal inkább jellemző a tiszta gondolkodás, mint az átlagos, vallásmentes rétegekre. Ez azért van, mert van egy biztos hátterük, értékrendjük, amiről tudják, hogy jó és sok ember osztja - ezért lelkileg sokkal stabilabbak, nyugodtabbak, rossz hatásokkal szemben ellenállóbbak. Még mielőtt ugrasz, persze a fentiek nem zárják ki, hogy nem vallásos ember is lehet nyugodt, lelkileg stabil, blabla.
  • Amergin
    #45
    "Demokrácia"
    Igen, annak nevezik.
    Azt, ami nem az. Pontosabban a "létező szocializmus" mintájára "létező demokrácia". Az van.
    A demokrácia a démosz, a "nép" uralkodását jelentette eredetileg.
    Meg lehet nézni, hogy mi uralkodik és mi diktál úgy a "fejlett világban", mint nálunk.
    A "nép" vagy a "pénz". Az összes kúrva megvásárolt politikus(=fizetett hazudozók) kinek számol el? A pártjának, az IMF-nek, a Világbanknak, Brüsszelnek, Washingtonnak avagy a választókörzete választópolgárainak?
    Az országban az történik, amit a magyar (vagy legalább a magyar állampolgárságú) emberek szeretnének?
    Az egész "létező demokráciát" NEM LEHET "jól" működtetni, mert olyan gazdasági alapokon áll, ami erkölcstelen.
    Erkölcstelen alapon pedig nem morál nélküli megvásárolt fizetett hazudozókkal nem lehet nem erkölcstelen rendszert építeni. Ezt nevezzük demokráciának.
    Demokráciákban a pénz az úr és nem a nép. Nincs közélet, csak politika. Aki pedig beszáll a játékba az szükségszerűen kurva lesz.
    Igazából egy választóvonal van a politikában:
    Van aki a birodalmakat szereti, abban szeret élni, kozmopolita és szereti a globalizációt.
    Mások nem szívelik a birodalmakat, a lokalitásokat szeretik (haza, nemzet, helyi közösségek) és csak egy hazájuk van.
    Lehet találgatni, hogy az "agyhaláltáborba" zárt "istenadta nép" melyiket szereti jobban és a politikai maffia mi mellett kötelezte el magát...
  • dronkZero
    #44
    "Gondolj bele, hogy a kannibalizmustól eljutottunk ma oda, hogy ez a társadalomban gyakorlatilag nem létezik, vagy ha rendkívüli esetekben előfordul, akkor az nagy felháborodást és jogi retorziót von maga után."

    Na neeee, ne. Ezt már azért nem veszi be a gyomrom. Egyrészt az nagyon nem biztos, hogy széleskörűen elterjedt volt a kannibalizmus. Másrészt a neandervölgyiek elfogyasztása nem minősül kannibalizmusnak, más faj. Harmadrészt, ahol megmaradt a modern időkre, ott vallásos okokból maradt meg.

    Ez távolról sem a vallás érdeme.
  • Epikurosz
    #43
    "De azt sem értem, hogy ez miért is lenne más, a társadalom ugyanazokból az elemekből épül fel most is, mint ötven vagy kétszáz éve."

    Azért valamiféle fejlődés csak van, még ha nem is látszik. A kizsákmányolás például finomabb, de egyben kegyetlenebb is.

    Egyébként, itt másra akartam célozni, és jó is, hogy te vetetted fel ezt a kérdést, mert bősz evolucionista vagy. Ha megvizsgálod a régi csontokat, és összehasonlítod a mai emberével, minden kétséget kizáróan megfigyelhető a fejlődés. Még kulturálisan is fejlődtünk, köszön hetően többek között az általad annyira lenézett vallásoknak. Gondolj bele, hogy a kannibalizmustól eljutottunk ma oda, hogy ez a társadalomban gyakorlatilag nem létezik, vagy ha rendkívüli esetekben előfordul, akkor az nagy felháborodást és jogi retorziót von maga után.

    Mégis, az embernek hiányérzete van, mert ha visszatekintünk a történelmünkre, ami alig pár ezer éves, akkor azt látjuk, hogy olyan elvek, mint a tisztesség, becsületesség; a munka szeretete, másokon nem élősködés, nem kizsákmányolása; még csak nem is a szeretet, hanem egymás tisztelete és sorolhatnék még párat, nem tudnak dominánssá válni az életünkben. illetve, csak olyan korokban dominánsak, amikor valamilyen diktatúra tűzzel-vassal bünteti a szabályszegőket. Mert ha megnézed bármelyik diktatúrát, beleértve akár a hitlerit is, vagy a sztálinit is, akkor azt fogod látni, hogy azért egy átlagember nagyobb biztonságban élt, nem kellett attól félnie, mint ennek a szerencsétlen szanki tanyán élt 71 éves svájci asszonynak, hogy egy tudjuk mi milyen férfi a noteszgépéért és két mobiltelefonjáért agyonüti.

    Pedig lehetne jó a demokrácia is, de szemét emberek, és főleg szemét politikusok nem tudják működtetni. Mert hazugságra és következetlenségre, fábóé vaskarika polkorrektségre, meg aljassággal vetekedő pozitív diszkriminációra nem lehet alapozni semmilyen társadalmi rendszert. Nos, ha másra nem, hát erre megtanítanak a vallások, még akkor is, ha ők maguk sokszor vizet prédikálnak és bort isznak.

  • Epikurosz
    #42
    Az egyház egy szellemi intézmény elsősorban, a régi hivatalos hatásköreit mind elveszítette.
    Szabályokat, erkölcsi előírásokat természetesen ad és közzétesz, de gondolj bele: ezek csak ajánlások, nincs retorzió. Nincs semmilyen erőszakszervezet mögötte, amely börtönbe csukna, félholtra verne, kilőné a szemed, kirúgna az állásodból. Még a tagság sem kötelező, de ha belépsz elvárják, hogy betarts bizonyos szabályokat, amelyeket nem is nagyon kérnek számon, sőt, a megsértésükért sem kapsz nagy büntetést. Mert elmondani pár Miatyánkot vagy Üdvözlégyet, az nem büntetés.

    Én, őszintén szólva, nem igazán értem a hozzászólásaidból sugárzó zsigeri ellenszenvet az egyház, pláne a keresztény egyházak iránt. A keresztény egyház annyira nyitott és elfogadó, amennyire az alapjául szolgáló krisztusi tanítás megengedi. Vannak persze olyan dolgok, amelyeket számon kérnek rajta, de azok módosítása már szembe menne a Szentírással, és gyakorlatilag az egyház felszámolását jelentené.

    Én, személy szerint, nem tudok elfogadni pár előírást, ezért nem vagyok az egyház aktív tagja, de eszem ágában sincs kígyót-békát rájuk kiabálni csak azért, mert más a felfogásunk. Ugyanígy vagyok egyébként minden vallással és egyházzal. A kritikáim is megfogalmazom velük szemben, és el kell mondanom, hogy a mohamedán vallást - bármennyire is állítanák ők ezt - nem tartom egy toleráns vallásnak. Sem a zsidót. Persze, sok minden függ attól, hogy épp milyen emberek vannak a hierarchia csúcsán, vagy épp milyen a korszellem (az a bizonyos Zeitgeist, ugye).
  • dronkZero
    #41
    "A maga korában próbált válaszokat találni a kérdésekre, és mivel eléggé intellektuálisellenes volt, így nem talált helyes válaszokat."

    Ez így erős. Hitler rengeteg problémára helyes megoldást talált. Megoldotta a munkanélküliséget és kezelte a világválságot. Hatalomra jutásától a háború megindításáig az I. vh. romjaiból és a világválságból talpra állította az országot.
    Emellett voltak problémák, amikre a megoldásai humanista szempontból tarthatatlanok, ez is tény.

    "Ugyanazok a karakterek tűnnek fel a politikában, a gazdaságban, a kultúrában, a közélet más területein."

    Ezt hogy érted?

    "Ma is közöttünk él a konzervatív, hagyományaira büszke, azokat ápoló polgár, az alkoholgőzbe fulladt városi és falusi lumpen, a dekadens művész, a pénzes zsidó, az aktivista, és persze a mindennapjait élő szürke nyárspolgár is."

    Mert ez a civil szféra, nem politika és közélet. Aktivistát kivéve. :)

    De azt sem értem, hogy ez miért is lenne más, a társadalom ugyanazokból az elemekből épül fel most is, mint ötven vagy kétszáz éve. Ezt azért nem nevezném "kísértetiesen" ugyanannak.
    És most nincs is egy hódító háborút vesztett, büszkeségében sértett és gazdaságilag és katonailag nagyon erős birodalom Európa közepén...

    Európában már nem lesz több nemzetek közti háború.
    Polgárháború az már más kérdés...
  • dronkZero
    #40
    Nem annyira kifogás, inkább csak ténymegállapítás volt, megerősítettem azon álláspontomat, hogy nem csak tanácsadás a cél, hanem a teljes kontroll.
    Abból a szempontból ez tényleg mindegy, hogy szabadon dönthetsz ezen kontroll elfogadásáról, mint pl egy munkahelynél. De jellemzően a cég nem szól bele abba, hogy amikor épp nem ott vagy, akkor hogyan élj, míg az egyház nem csak a templomban viselkedés módját írja elő, hanem még azt is, hogy kit és hogyan dughatsz meg.
    Na szerintem ez a nem mindegy.
  • Epikurosz
    #39
    Hitler nem volt egy hülye alak, még csak elmebeteg sem. Bármennyire is igyekeznek ezt sokan rásütni. A maga korában próbált válaszokat találni a kérdésekre, és mivel eléggé intellektuálisellenes volt, így nem talált helyes válaszokat. Érdekes módon az általa érzékelt problémák ma is jelentkeztek, és ma is felmerülnek az emberekben hasonló kérdések. Az első világháború előtti időszakban, majd az I. vgh. során, a két vgh. között, és a II. vgh. során sok olyan írás jelent meg, amelyek ma nem elérhetők. Legfeljebb pár ember tudja elolvani őket a nagy könyvtárakban. Pedig főleg az első vgh.-t megelőző időszakban sok olyan esemény történt, amely emlékeztet a mai helyzetünkre. Akkor is - az 1871-es német-francia konfliktust leszámítva -, 1849 után Európa arany békeidőket élt (1914-1848=66 évig). Ezeket persze a haszonlesők, a nyerészkedők is jól kihasználták, úgy gazdasági, mint ideológiai téren. Ma 2009-1945= 64 évvel vagyunk a II. vgh. után, és kísértetiesen ugyanazok a jelenségek figyelhetők meg, mint a XIX. század végén. Ugyanazok a karakterek tűnnek fel a politikában, a gazdaságban, a kultúrában, a közélet más területein. Ma is közöttünk él a konzervatív, hagyományaira büszke, azokat ápoló polgár, az alkoholgőzbe fulladt városi és falusi lumpen, a dekadens művész, a pénzes zsidó, az aktivista, és persze a mindennapjait élő szürke nyárspolgár is. Akkor az anyakönyvezés, a birtok- és útlevelek kiadása, és más hasonló nyilvántartási formalitások körül zajlott a vita, ma a csipkártyák vannak napirenden.
  • Amergin
    #38
    Vajon miért kell annyira tiltani és titkolni Hitler nézeteit, ha azok nyilvánvaló hülyeségek? Talán mégsem azok?
    A nácizmus elleni legjobb védőoltás a Mein Kampf minél szélesebb körben történő terjesztése lenne, hogy lássa mindenki: egy szó sem igaz az egészből és akik így gondolkodnak hülyék.
    Mégis minden "mértékadó" megnyilatkozó úgy fél ezen nézetek közbeszéd tárgyává tevésétől, mint ördög a tömjénfüsttől. Vajon miért?
    Vajon miért tilos megkérdőjelezni a holo-dogmát egy csomó országban (nálunk még egyelőre nem)? A középkorban vagyunk, ahol a katolikus egyház hivatalos dogmáit el nem hívőket tömlöcbe kell vetni?
    Igen nagy valószínúséggel az a baj Hitler nézeteivel, hogy sok igazságot tartalmaznak és még 64 évvel a halála után is nyomják rá a háborús propagandát annyira elviselhetetlen ez a győztes világrendnek. Ha egy elmebeteg barom ökör volt, akkor fennen kéne lobogtatni a téziseit, hogy lám-lám nézzétek mekkora állat.
    Nincs így.
    Vajon miért?
    Segítek annak aki még nem jött rá: próbáljátok csak meg Izráelt bírálni, mindjárt rájöttök, hogy miért is...
  • Epikurosz
    #37
    Mindenütt így van ez. Nem is értem, hogy mi a kifogásod. Politikai pártok is ilyen-olyan feltételekt támasztanak a tagjaikkal szemben. Az egyházak is. Egy cég, mielőtt felvesz, jól körülszimatolnak, CV-t kérnek, teszteket íratnak veled. Lehet abszolút szabadon élni - mindenen kívül, de nem tudsz előrelépni.
  • dronkZero
    #36
    Az igaz, hogy el lehet dönteni önállóan is természetesen, hogy mennyit fogad el belőle az ember, de az egyház bizony meg akarja mondani, hogy hogyan éld az életed. A vallás meg gyakorlatilag az egyházak "terméke", ha elfogadod, akkor az irányítást fogadod el.
  • ziipp
    #35
    Itt nem megmondásról van szó, inkább útmutatásról. Hogy mennyit fogadsz el belőle, azt mindig Te döntöd el. Ugyanúgy, mint amikor hallasz egy érdekes fejtegetést és mérlegeled, hogy miben van igaza az illetőnek, és mi érdemes megtartani, esetleg beépíteni a saját véleményedbe.

    Persze, hogy nem csak a Biblia! Bár talán jogosan hoztam fel, mivel Magyarországon kereszténység a legelterjedtebb vallási - khm - ágazat. A Feng Shui-t nem ismerem annyira, de az alapján, amit eddig olvastam róla, lényegében arról szól, hogy tartsál rendet a lakásodban. Ez nyilván nincs egyensúlyban a Biblia által képviselt - az élet minden részére kiterjedő - iránymutatással. De ha megfelelően elvont síkon nézzük, végül is lehet mondani, hogy egy szinten van a Feng Shui-jal.

    Nem degradálom a Bibliát, pláne nem ledegradálom. (Vesd össze: kiexportálni.) Ha belemélyedsz a dologba, vagy ha egy környezetedben lévő ember vallásos lesz, megtapasztalod, hogy akár életvezetési tanácsadásként is fel lehet fogni a Szentírást, ámbátor vannak emberek, akik ezt sértőnek tarthatják - nem alaptalanul, mert nem csak erről szól. Van egy lelki oldala is dolognak, de gondoltam így könnyebben emészthető azok számára, akik az anyagi világból olvasnak jobban.
  • dronkZero
    #34
    Nem mindenkinek van ám szüksége rá, hogy megmondják neki, hogy hogyan élje a saját életét.

    És nem kizárólagosan a Biblia ad ilyen tippeket.

    Ha te hívőként így ledegradálod életvezetési tanácsokká, akkor csak annyit kérdezek, hogy miért is jobb ez, mint a Feng Shui?
  • ziipp
    #33
    "Mindenkinek aki aggodik a hasonlo megoldasok miatt csak annyit mondok, hogy ezek a rendszerek megkonnyitik a hamisitast, tehat a jovoben aki ert a technikahoz az gyakorlatilag azt csinal amit akar."
    Ez így van. Fentiek fényében nem értem, hogy miért büszkék annyira az észtek az internetes szavazásukra. E-szavazás. Lényegében korlátlan csalást engedélyez a rendszer, ami - akárhogy is nézem - nem túl előremutató dolog.
  • dronkZero
    #32
    Jáj, ez de szar, és elsiklottam felette:
    "a ateistákat ugyanúgy megfertőzheti sátán, mint az hitbuzgókat."

    Hát elég nehezen, mert ugye a sátánizmus az egy keresztény szekta, definíció szerint vallás, az ateizmusnak meg pont az a lényege, hogy elutasítunk mindent, aminek az elfogadásához hit szükséges.

    Az egy másik dolog, hogy ti keresztények bizonyos dolgokat Istennek, másokat meg a Sátánnak tulajdonítotok, ettől az még nem válik sem helytállóvá, sem igazzá, így hát objektíve nem fertőz senkit a Sátán, se keresztényt, se ateistát, se sátánistát.
  • kvp
    #31
    A nemzeti szocialistak foleg ateistak, reszben okkultak (babonasak) voltak. Templomi eskuvo helyett tobbnyire peldaul csak polgarit kotottek. A klasszikus nemzeti/nemzetkozi szocializmushoz nem illik semmilyen egyeb vallas, mivel bizonyos ertelemben maga is az. Hitler meg csak szimplan bolond volt, kar hogy nem vettek fel festo tanulonak, mert egyebkent nem rossz tajkepeket rajzolt. Rengeteg ember lett volna sokkal boldogabb es elt volna tovabb ha Hitler egy elmegyogyintezetbe kerul, Sztalint meg lelovik eredeti szakmajanak gyakorlasa (bankrablas) kozben. A ket nagy szocialista eszmevel (nemzeti/nemzetkozi) a problema meg mindig ugyanaz, marmint hogy nem megvalosithatoak es ha valaki megis megprobalja akkor mindenkinek rosszabb lesz.
  • ziipp
    #30
    "Itt nem a jövendölések, próféciák, vagy a lélek a fontos."
    Utóbbi igenis fontos. Úgy látom manapság elterjedt az az álláspont, hogy aki vallásos, az hülye. Pedig épp ellenkezőleg, csak tudni kell tágabb körben értelmezni a fogalmak - jelen esetben a lélek - jelentését.
    Gyakori a vallást ellenzők között, hogy megpróbálják kiforgatni, rosszabb esetben kigúnyolni az Írást. Például: van-e lelke egy embriónak, vagy csak azután lesz, hogy megszületik? Ez látszólag értelmesnek hangzik és valóban érdekes teológiai kérdés, de csak ennyi, nem több.
    A 'Legyen lelked és féld Istent!' felszólítás nem más, mint életvezetési tanácsadás, amit még sokféleképpen lehetne fogalmazni: Legyen célod! Alkoss valamit! Légy hasznos tagja a társadalomnak! Figyelj a környezetedre! Ezt az üzenetet pedig el kell juttatni az emberekhez, és ennek az egyik eszköze a vallás.
    Tudom, hogy ez ennél szerteágazóbb téma, illetve hogy lehet élni egyház nélkül is. Pusztán arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy nem kell bárgyú módra elítélni azokat, akik hisznek az ilyesmiben, és aki a lélektelenedésről, Sátán jöveteléről beszél, nem biztos hogy őrült, csak érzi, hogy jelenleg valami nem stimmel és keresi a megoldást.
  • dronkZero
    #29
    Kár hogy mondjuk Hitler keresztény volt. Egyébként felőlem aztán kurvamindegy, hogy vallásba vagy ideológiába vetett fanatikus hitről van szó, ugyanaz a közveszélyes elmebetegség.
  • Chaosman88
    #28
    hát ezt nem tudom, de az biztos, hogy a haláltáborokban majdnem annyi keresztény volt mint zsidó meg cigány.
  • matt taylor
    #27
    Azért hitler eléggé vallásos volt...

    "A népi érzelmű embereknek szent kötelességük, mindenkinek a maga felekezetén belül, hogy elérjék, hogy az emberek ne csak felszínesen beszéljenek Isten akaratáról, hanem valóban teljesítsék Isten akaratát, és Isten szavát ne lehessen megszentségteleníteni.

    Mert Isten akarata adta meg az emberek formáját, lényegüket, képességeiket. Aki az Ő művét megsemmisíti, az háborút folytat az Úr teremtése ellen, az isteni akarat ellen. Ezért hát legyen mindenki tevékeny, ha úgy tetszik, mindenki a saját felekezetében, és tekintse minden ember első és legszentebb kötelességének, hogy szembeszálljon azokkal, akik szóval vagy tettel túllépnek saját vallási közösségük határain és nekirontanak a másiknak.

    [...]

    Ezért ma is azt gondolom, hogy a Mindenható Teremtő akaratával összhangban cselekszem: azáltal, hogy megvédem magam a zsidókkal szemben, az Úr művéért harcolok."

    - Adolf Hitler: Mein Kampf
  • immovable
    #26
  • Sanyix
    #25
    és a leglényegesebb dolgot még senki sem írta le!

    Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön!
  • Chaosman88
    #24
    azt mondják, hogy a medjugorjei látnokok életében be fog következni, ők pedig már nem 20 évesek..
  • Chaosman88
    #23
    "Szerintem ez a chipes dolog a közeljövőben nem lesz..."
    Mint mondottam volt, ez már van. Sok ezer önkéntes már használja. És egyenlőre csak fizetésre jó, de nem tudni, hogy alkalmas-e már pl nyomkövetésre is.
    Meg volt egy rohadt jó műsor a NGC-on pont az ilyen arcfelismerő szoftverek/rendeszerekről, bámulatos már létező technológiákról. Gyakorlatilag akárkit meg lehet találni akárhol 1-2 perc alatt, ahol ilyen rendszer müködik. Szerencsére sehol nincs még ilyen, mert a műsorban is volt, hogy ezek a technológiák még csak külön-külön működőképesek. AKkor szívtuk meg, amikor ezeket egy egyésszé gyúrják össze és tényleg működésbe lépnek.
  • Rexhawk
    #22
    "Mondjuk ha valami el fogja hozni a világvégét (az emberiségnek, nem az egész világnak, persze), akkor az pontosan az ilyen elbaszott barom vallási fanatikusok miatt fog történni."

    Szerintem meg az ilyen elvakult szélső ateisták fogják el hozni a világvégét mint te. Gondolj csak bele, Hitler, Sztálin mekkora pusztítást végzett.
    Én tiszteletben tartom, hogy nem hiszel Istenben, de elvárom hogy te is tartsd tiszteletben az én véleményemet (meg chaosman véleményét), mert az éremnek mindig 2 oldala van, a ateistákat ugyanúgy megfertőzheti sátán, mint az hitbuzgókat.

    Chaosman88:
    egyébként nem hiszem, hogy olyan közel lenne a világvége, mert számos dolog még nem teljesült be (pl.:Góg és Magóg), de szerintem még ebbe az évszázadban be fog teljesedni (bár nem vagyok biztos benne, nem mélyültem még el annyira a jelenések könyvében)
  • Anakyn
    #21
    www.zeitgeistmovie.com

    .
  • netperformer
    #20
    Szerintem ez a chipes dolog a közeljövőben nem lesz... akkor már inkább karórába vagy mobilba tennék a chipet... manapság még gyógyászati célra sem akarnak műtétet végrehajtani lol. Egyébként asszem japánba már lehet mobillal fizetni metrójegyet... bár amikor pár évvel ezelőtt ezt hallottam, akkor még kísérleti stádiumban volt, úgyhogy nemtudom mi lett belőle.
  • kvp
    #19
    Mindenkinek aki aggodik a hasonlo megoldasok miatt csak annyit mondok, hogy ezek a rendszerek megkonnyitik a hamisitast, tehat a jovoben aki ert a technikahoz az gyakorlatilag azt csinal amit akar. (pl. vegigmegy a metron egy telefonnal a zsebeben es mindenkinek lemasolja az igazolvanyat) Az azonositasra szolgalo chip-ek semmivel sem jobbak mint a ma is elterjedt szemelyi igazolvanyok, csak valamivel gyengebb a vedelmuk. A korabban felvazolt benito es egyeb chipekkel meg az a baj, hogy ha bevezetnek akkor nehany hozzaerto ember pillanatok alatt a tervezoi ellen forditana, a lakossag varhato politikai rosszallasarol nem beszelve. Ha tul durva modszereket akar hasznalni egy allam vagy egy nagytokes csoprt, akkor az emberek azokat a csoportokat kezdik el tamogatni, akik ezt a rendszert meg tudjak dontei. Ezert terjed keleten a terrorizmus es ezert valasztanak europaban egyre szelsosegesebb partokat. Hosszu tavon egyik sem jo, de ez a tarsadalom valasza arra, hogy a jelenleg hatalmon levok mar nem oket kepviselik. Egyszeruen keresnek egy olyan csoportot aki igen es valamilyen modon hatalomra juttatjak. Ez a demokracia es a forradalmak szabalya.
  • matyasp99
    #18
    ebben lehet valami, a chip nem rossz, a kés se.
    Csak amire használják.
    A megoldás az, hogy mindenkinek minden adata nyilvános, a "hatalmasoké" is, különben kivégzés. Ekkor lehet leginkább kihasználni a technika előnyeit a hátrányai nélkül.
  • Macros
    #17
    Itt nem a jövendölések, próféciák, vagy a lélek a fontos.

    Ültess be mindenkinek egy chipet. Az jó dolog.
    Hiszen ha bűnözik, mindig pontosan tudod hol van.
    Pikk-pakk el tudod lehetetleníteni az életét.

    Kizárhatod bizonyos helyekről. Néhány sort átírsz a computerben és sorozatgyilkost csináltál belőle.

    Ha szükséges, néhány módosítással már bankrablás közben lebéníthatod.

    De ha valamiért a főnők uraknak nem tetszik, (mert ugye központosul a hatalom épp...) Akár azonnal bűnözőt lehet csinálni belőle. Megszüntetni minden jogát, és lebénítani, hogy biztosan azonnal börtönbe lehessen zárni.

    A lelkedet elveszted? Nem szó szerint, de mindig pici, még ehető lépésekben javul a kontroll a népességen.
    most csak fizethetsz vele, és azonosíthatnak. Mert kényelmes.
    Aztán jön egy új szeptember 11 és már lehet bénítani.

    Némileg nagyobb jogot kapnak az államok ennek kezelésében,
    és már azt látod, hogy emberek bénulnak le az utcán, van egy király, és ugyan van szavazás, de sajnos mindig ő marad kormányon. :)

    Persze az optimisták, most csak nevetnek, hogy nem rosszindulatú az emberiség.
    Hát az emberiség tényleg nem. De a hatalom? Milyen hatással van általában az emberre? a néhány kivételtől eltekintve?

    Na mindössze ezért nem lenne érdemes ebbe a játékba belemenni.
  • dronkZero
    #16
    Mondjuk ha valami el fogja hozni a világvégét (az emberiségnek, nem az egész világnak, persze), akkor az pontosan az ilyen elbaszott barom vallási fanatikusok miatt fog történni.

    Komolyan, ez már ijesztő, hogy 21. század, Magyarország, és tele vagyunk ilyen ostoba babonás idiótákkal. Még mindig sötét középkori állapotok uralkodnak az emberek 90%-ánál. Egyszerre szánalmas és ijesztő.
  • dronkZero
    #15
    Ideje is lenne már végre egy igazi világvégét látnunk! Eddig az összes kamu volt, hát milyen dolog ez?
  • Amergin
    #14
    Ismét vivé őt az ördög egy igen magas hegyre, és megmutatá néki a világ minden országát és azok dicsőségét, és monda néki: Mindezeket néked adom, ha leborulva imádsz engem.
  • halgatyó
    #13
    Sajnos, 100%-ban igazad van. Az is sajnos, hogy ezt kevesen látják.
    Az embereket LASSAN, APRÁNKÉNT mindenre rá lehet SZOKTATNI.
    Ugyanis kevesen vannak az idealisták, akik a jelen helyzetüket nem a kicsivel korábbihoz, hanem a szerintük elképzelt modellhez igazítják.

    Hogy mit lehetne tenni a reménykedésen és minél több ember felvilágosításán kívül? Ezen nálam nagyobb koponyák is törik magukat.. eredmény jelenleg nem látszik