367
Szerinted Isten létezik?
  • Legend Killer
    #47
    most én mindörökké=most és mindörökké
  • Legend Killer
    #46
    legbrutálisabb, legkirályabb rész ebben a könyvben :D. vagyis egyik ilyen legkirályabb, legbrutálisabb :D.
    elgondolkodtató, nem? még, ha csak könyv béli eset is.
  • Legend Killer
    #45
    Aliens: Lidérces utazás

    Egy huszonöt év körüli fiatal férfi ült egy templom első padsorában. A Földön az utolsó húsz évben a vallásoknak egyre kevesebb szerep jutott, de még mindig megmaradtak a helyek, ahol imádni lehetett az isteneket.
    Az oltár fölötti kereszt mögül lágy ragyogás ömlött végig a templomon. A fiatalember hangosan imádkozott.
    -... és ne vígy minket a kísértésbe, de szabadíts meg minket a Gonosztól, mert Tiéd az ország, a hatalom, a dicsőség, most én mindörökké. Ámen.
    A fiú mély lélegzetet vett, és máris újra kezdte a fohászt.
    - Mi atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a Te neved...
    A padsor szélén egy sötét árnyék vetődött a falra.
    -... Jöjjön el a Te országod. Legyen meg a Te akaratod...
    Az árny egyre nagyobb lett.
    -... mint a Mennyben, azonképpen a Földön is...
    A padló megreccsent. A fiú nem mutatta jelét, hogy bármit is észrevett volna.
    -... Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma. És bocsásd meg a mi bűneinket, ahogy mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek...
    A szörny felegyenesedett az imádkozó fiú mögött. Állkapcsáról kocsonyás váladék csöpögött. Elővillantotta borotvaéles, hegyes agyarait. Kinyitotta a száját, és előtűntek karmokra emlékeztető belső fogai.
    -... És ne vígy minket a kísértésbe, de szabadíts meg minket a Gonosztól...
    A belső fogak egy nyálkás, recés rúdszerű képződményen sorakoztak. A rúd hihetetlen erővel és gyorsasággal kivágódott a bestia szájából. Az éles fogak olyan könnyedén szakították át az imádkozó fiú koponyáját, mintha csak egy papírmasé bábot tépnének szét. Vér és agyvelődarabkák fröccsentek a padra. A fiú szemei hitetlenkedve elkerekedtek , arca merev grimaszba torzult.
    - Istenem! - nyögte utolsó erejével.
    Az idegen a vállába mélyesztette az ujjait, és kiemelte a testét a padból. Az acélos karmok a fiú hasába mélyedtek, és az irtózatos, mély sebből patakokban ömlött a vér. Az áldozat szíve kitartóan pumpálta a vörös folyadékot.
    A szörny a zsákmányával együtt eltűnt a kamera elől. Már csak a padra ömlött sűrű vértócsák, és szürke agycafatok emlékeztettek az egy perccel azelőtt lezajlott iszonyatra.
    A templomra néma csend borult.
    Az Isten nem szabadította meg a fiút a Gonosztól.
  • tom235
    #44
    Tuti, hogy nem létezik, ha valami csodafolytán mégis akkor gonosz vagypedig leszarja az embereket.
  • Doomista
    #43
    A példabeszédek azért példabeszédek, mert nem szó szerint kell venni őket, hanem jelentésüket felfogni és elsajátítani, az írásban mindennek szimbolikus jelentése van, szerintem ostobaság szó szerint venni ezeket, inkább elgondolkodtatnak,nem pedig szimpla mesék!!!!
  • Vlala #42
    Egyszerű válasz: kamuzik, ezzel akar benne lenni a tévében.

    Bonyolultabb válasz: Elképzelhető, hogy ilyen az exitus.
    Amikor behunyjuk a szemünket, vagy elalszunk, rendszerint fekete szín van előttünk, így talán joggal feltételezzük, hogy halál esetén is elsötétülnek a dolgok.

    Viszont nem gondolunk arra, hogy amikor az ember halott, nem lát semmit, és nem tudhatjuk, milyen színű a semmi...
  • Legend Killer
    #41
    ja, bár lehet nem így van. régen hallottam és nem emlékszem rá.
  • at16
    #40
    no igen. amikor a "halálból" élesztik vissza az embert, akkor elméletileg halott így a memóriáját se tudja használni. de mikor felkel és mondja hogy látott egy fényt na az érdekes
  • Legend Killer
    #39
    LOL
  • Legend Killer
    #38
    én csak úgy mondtam, lényeg, hogy a Sátánra gondoltam.
  • Legend Killer
    #37
    hallottam, hogy egy ilyen Istenhívő mesélte miszerint egyszer valaki meghalt, bevitték a hullaházba és másnap felébredt és azt mesélte, hogy érezte fázott. meg előtte asszem vmi fényről mesélt.
    szal érdekes, sztem van Isten, főleg az ilyen bizonyos "csodák" miatt. kering sok ilyen furcsa és érdekes történet és sokan Istenhez kötik ezt.
    lehet nem véletlen.
  • TommyC
    #36
    egyetértek :)
  • at16
    #35
    talán mégse a 666 az ördög száma?
    http://megmondoka.freeblog.hu/archives/2009/03/10/666_vs_616/
  • Lacee
    #34
    a véleményem: nem tudhatjuk, nem foghatjuk fel hogy létezik-e bármilyen, nálunk végtelenül fejlettebb lény, amit/akit nevezhetünk akár Istennek is. Mivel nem bizonyítható sem a létezése, de az sem, hogy NEM létezik, ezért kár is vitázni róla. A hit pedig egyéni kérdés, de az szvsz nem is igényli a tudományos bizonyítást, ezért is hit, nem biztos tudás :)

    egyébként meg buddhizmus, hinduizmus ftw :)
  • at16
    #33
    ez is érdekes :)
  • Legend Killer
    #32
    létezik.
    mint ahogy a 666 is sztem.
  • kas123
    #31
    mátrixban élünk?!

    ez is érdekes cikk, van benne hülyeség, de az alapgondolat nem rossz
  • Flamer
    #30
    xenu forevör!
  • Vlala #29
    Igen. Legalábbis KELL léteznie valaminek, amit Istennek lehet nevezni.
  • at16
    #28
    "Épeszű ember nem hihet ilyet; mármint hogy egy halott ember fogja magát, és az irreverzibilis folyamatot megfordítja, azaz oldja hullamerevségét, beindítja szívét, agy és bélműködését, mozgatni kezdi szemét, izmait, azaz ott folytatja életét, ahol - a halála előtt - abbahagyta."

    #24 ből van aki esetleg nem akarja azt elolvasni kiemeltem egy részletet.

    mindenesetre lehet szidni/nem szidni engem vagy hogy tanuljak még meg hasonlók. 19 éves vagyok amúgy.
    csak a ti véleményetekre voltam kíváncsi hogy ki hisz benne és hogy mirét, avagy nem
  • kas123
    #27


    1. a bibliában leírtakat nem szószerint kell venni

    2. "Jézus feltámadt.. mégis hogyan hogyha meghalt? keresztre feszítették elvileg+megszúrták -> elvérzett-> nem kelhetett fel"
    te hogy a faszomba támadnál fel anélkül hogy előtte meghaltál volna...

    3. "a mégis létezik akkor miért nem jön el még1x, hogy mindenki lássa, mindenki hinni tudjon benne?"
    minek jöjjön le? mi előnye származna belőle? neki azok az emberek kellenek akik hisznek benne...ezek az emberek félelem nélkül hisznek benne, mert ha most eljönne, akk sok ember beszarna h "jajj rossz voltam, megkell változnom mert jön a pokol blabla"

    4. ha már megcáfolni akarod a dolgot:
    bibliában isten teremtette a földet, és rögtön ráteremtette az embert és a DÍNÓK? :D


    ui.: én sem hiszek konkrétan istenbe, de valahogy kialakult az élet
  • at16
    #26
    csak a véleményetekre vagyok kíváncsi.

    utóbbi időben nagyon sokak olvasgattam ebben a témában.
  • MEdievil
    #25
    Én is nagyon remélem hogy kamu adatot adott meg életkor alatt...


    #9 re meg:
    Először tanulni kellene aztán kinyilatkoztatni szerintem. Még a legalapvetőbb dolgokkal sem vagy tisztában és ezt nem egy fórumon kell megtanulnod.
  • at16
    #24
    http://www.ufoszovetseg.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=59&Itemid=87

    ezt olvassátok végig el!!!

    utána véleményt várok .
    !aki nagyon hithű vallásos ne olvassa el!
  • N o N a m e
    #23
    Mind1 :D
    Én hiszek benne hogy létezik, és majd egyszer eljön.
  • Ben C
    #22
    Megvilágosodtál?
  • TommyC
    #21
    ha létezik Isten, azt az ember úgy sem tudja felfogni;

    igazából nem tudnám azt mondani, hogy nem létezik, mert egy csomó dolog van amit még nem ismerek, szerintem Te se kapkodd el, hogy beleess valamilyen végletbe
  • Lacee
    #20
    ez jó :D

    nem mintha védeni akarnám a keresztény egyházat, de nem gondolod hogy Jézus feltámadását azért hívják isteni CSODÁNAK, mert amúgy más nem képes rá? Nem véletlenül hihetetlen, ez benne a lényeg.
    ha tényleg érdekel, olvass utána a hittannak, teológiának, és kicsit világosabb lesz a dolog. (pl nem kell szó szerint venni az olyanokat, hogy a Mennyországban ücsörög az Isten meg a spanok, és szotyiznak a világ végéig...)
    Ha meg amúgysem érdekel, akkor minek neki topicot nyitni? :)
  • sambauer
    #19
  • Tinman #18
    Ezt gondold át újra.
  • at16
    #17
    18 éven keresztül jártam templomba... meguntam... rájöttem hogy nincs értelme
  • at16
    #16
    ja meg azt kifelejtettem hogy;

    ha mégis létezik akkor miért nem jön el még1x, hogy mindenki lássa, mindenki hinni tudjon benne?

    valami régen történhetett az 100% vagy ufó vagy valami (nem röhög :D ) de hogy ilyen ostobaság mint ez tuti nem ez volt.

    csak nem birták felfogni ami történt velük és ilyeket irtak róla szvsz
  • N o N a m e
    #15
    fogadjunk most hallottál róla először.. vasárnaponként 1 évig járj templomba és megváltozik a hozzáállásod.
  • at16
    #14
    állatok is tudnak , mindenki tud :)
  • at16
    #13
    mi olyan érdekes? :)


    amugy sokkal jobban reálisabbnak tartom amit a biológia ír...
  • TommyC
    #12
    hihetetlen?
    az nem hihetetlen, hogy tudunk gondolkodni? (:
  • Sickness
    #11
  • tigeroo
    #10
    lol
  • at16
    #9
    isten alatt azt értem amit az egyház állít...
    szerintem marhaság... hogy csak úgy oldalbordából lettünk meg a többi ostobaság...
    és akkor Isten honnan lett ott a mennyekben? csak ugy odatermett?
    Jézus feltámadt.. mégis hogyan hogyha meghalt? keresztre feszítették elvileg+megszúrták -> elvérzett-> nem kelhetett fel

    ja meg az atya jobbján ül... még most is ? és mit csinál ott? mit eszik? nem eszik ?

    ez számomra oylan hihetetlen
  • tigeroo
    #8
    létezik, csak nem abban a formában ahogy a keresztények ábrázolják