367
Szerinted Isten létezik?
  • AC2
    #167
    Szerintem jól látod a helyzetet, de két dologba hadd kössek bele :)

    1, általános műveltség

    2, Spartacus Krisztus előtt élt
  • Sadist
    #166
    Nem. Topik zárható.
  • mila69en
    #165
    azok az ufo-k
  • Neoncsoves
    #164
    Meg az űrszondás dolgok is :) lehet hogy fake képeket tettek közzé, és lehet hogy külföldi élet van ott, ahol azt mondják, nincs semmi, vagy: lakhatatlan...
  • Neoncsoves
    #163
    Tudom hülyeség alapul venni egy filmet, de a Transformers 2-ben abszolút jó teóriák vannak felvetve... Másik faj, többezer éve emberek közt (akár alakváltóak)... de van rengeteg film, amiből lehet teóriát készíteni. Néha tök olyan mintha mi is ilyen "sim" bábuk lennénk és valaki jót szórakozik ott fent...
  • MerlinW
    #162
    Topikot nyitni egy olyan témának ami 2000 éve megosztja az emberiséget butaság.

    Aki hivő azt megbántja az ateista, az ateistát meg lehülyézi a hívő. Nincs ezen mit témázni.

    Én tiszteletben tartom azokat akik hisznek Istenben, én speciel nem hiszek - azonban olvastam a Bibliát, hiszen az általános intelligencia része, de ez az én saját szociális dolgom, senkinek semmi köze hozzá.

    Szubjektív:

    Istenben nem, Jézusban "hiszek"; azaz elképzelhető hogy ő és a korabeli karakterek (Mária, Júdás, stb) léteztek, kitűntek a többiek közül (mint akár később Spartacus), emiatt felnéztek rájuk az emberek. Tehát történelmi szinten hihetők a történetek. Azonban a feltámadás, vízen járás és hasonlók már csak urban legend-ek.

    "Én istent nem hiszek s ha van,
    ne fáradjon velem;
    majd én föloldozom magam;
    ki él, segít nekem."

    (József Attila: A bűn)
  • gregtom6
    #161
    És földönkívüliekhez még annyit, h jó, arra sincs bizonyíték(vagy eltitkolják), de van kismilliárd galaxis, kismillió bolygóval, és valahol el nem tudom képzelni, h ne lenne élet...max baktériumok.
    És hol él Isten? Van a Bibliában ugye a Bábel tornya. Na most ezt a könyvet elég régen írták, akkor tényleg nem volt repülő, amivel feljuthattunk volna az égbe. Isten elpusztította a Bábel tornyát, mert az emberek fel akartak jutni hozzá.
    És a repülőket meg az űrhajókat miért hagyta meg? Nem tett ellene semmit. Ekkorra az ember feljtott hozzá, de nem látta meg, csak a nagy fekete űrt...
    Kicsit logikátlan az egész... De nem mondtam sose, h nem kell ebben hinni, csak nem biztos, h úgy van, de egy feljebbvalóban a hit jót tesz az emberekben, de ezt már leírtam.
  • Matthew Prosac
    #160
    "Amúgy miért nem jön el legalább néha, h mindenki hinni tudjon, aki akar?"

    Ez a lényeg ecsém :) Ha eljön onnantól nem hit többé, mert bizonyítást nyer a létezése. Addig meg lehet hinni, + napjába' 5x hajlongani :)
  • Matthew Prosac
    #159
    btw magáról a témáról mindenki oldalakat tudna írni, érvek pro-contra, én személy szerint tudománypárti vagyok. az egzakt és bizonyított dolgokban hiszek (bár azt már nem hinni, hanem elfogadni kell).

    mivel a különböző vallások tételei, tanításai nem bizonyítottak ellenben könnyedén cáfolhatóak, így a Korán, vagy a Biblia egyelőre csak egy pátoszos szépirodalmi szöveggyűjtemény. Legalábbis számomra.
    Aztán várom az Isteni jelet, hogy tévedtem..
  • gregtom6
    #158
    De ne csak azt mondd, hogy majd hinni fogok stb., hanem így, ilyen komolysággal, ahogy itt írtál.
    És most már nem értem, hogy miért nem papnak tanulsz...(mert nem emiatt világosodsz meg, hanem a hit által?)
  • gregtom6
    #157
    Hát igen, itt hibázik az egész...Valahogy erőlködök, de nem teljesen tudom elhinni ezt az egészet...
    Én amúgy jónak tartom a vallást, mert minden ember tud szükség esetén valakiben hinni, hogy valamikor megmenti, mint egy védő, aki mindenkinek anyja.
    És hívő lesz egyszer mindenki, pl baleset után, vagy betegség következtében, öregkorában stb. Ha a szükség úgy hozza...
    De velem még nem történt semmi csoda, és olyan, amiben hinni tudnék...

    Amúgy miért nem jön el legalább néha, h mindenki hinni tudjon, aki akar?
    A csodatételekre sajnos nem tudok magyarázatot, de biztos van rá logikus magyarázat:a szervezet ment meg valahogy, stb. minden tényezőt figyelembe kell venni, ez esetfüggő.

    Nekem is pl ha hiszem, h ha fáj valamim, ne fájjon, akkor el tudom mulasztani, de ha nem koncentrálok erősen, akkor fáj. De ez nem mindig megy...

    Ja, és mi a helyzet a földönkívüliekkel? Mit ír arról a Biblia? Vagy a Sátán akarata ez? És a tudósok által megállapított ősrobbanás elmélet istentagadó? Nekem a Biológia a Bibliám, legalábbis amíg nem tapasztalok csodát, vagy bizonyítékot...
    Én olvastam a Bibliát, nem találtam minderre választ, nem világosodtam meg. De jó kis sztory volt amúgy.

    Na erre válaszolj, Ioles, kíváncsi vok a véleményedre:D De komoly és részletes választ kérnék. Kösz.
  • at16
    #156
    csak hirtelen felindulásból írtam, mert már pár embert írt a tiedhez hasonlót...
    nem szeretem ha irányítanak, mindenki törődjön a maga dolgával.

    ON
  • Matthew Prosac
    #155
    szerintem inkább magad miatt csináld. tudod ez olyan, hogy nem a szüleid miatt/~nek tanulsz, hanem magad miatt. tőlem nyomhatod szakmunkásba', de neked lesz rosszabb tőle.
  • at16
    #154
    majd akkor formálgatom még a kedvedért
  • Matthew Prosac
    #153
    én sem hiszek Istenben. nem ezzel van itt a gond. hanem hogy "utánnaolvasgatsz" dolgoknak és ennek ellenére csak ilyen szellemi és grammatikai minőségben vagy képes nyilatkozni és véleményt formálni róla (-> mellesleg nem faszozunk, és nem ártana egy kis kontextualitás!, avagy próbáld meg kulturált ember módjára kifejezni azt, amit szeretnél)
    csak ennyi a probléma. nem a tartalom, a forma!
  • at16
    #152
    nem látszik -.-

    csináltam egy új topicot hogy megtudjam mi a faszt hisztek ebben mi az érdekes? én nem hiszek ez van felejts el. felőlem azt hiszel amit akarsz.

    nem csak én vagyok az egyedüli aki nem hisz. és nem megváltó vagyok LOL meg nem is világosodtam meg.. omg...
    csak kíváncsi voltam mit gondoltok róla...

    van az Ő véleménye, van a Te véleményed, és van az Én véleményem!
    és Ő is azt hisz amit akar ,Te is, Én is. nincs min vitatkozni. de azért szóljál be még 2x
  • Matthew Prosac
    #151
    "utóbbi időben nagyon sokak olvasgattam ebben a témában. "

    nemlátszik -.-
  • haxoror
    #150
    Az "amikor meghalsz örökre vége mindennek" szöveg tényleg sokkal pozitívabb és jobban segíti a közösség összetartását is hiszen senki sem fogja a többiek kárára a "leszarok mindenkit, ez az egy életem van szal kihozom belőle amit csak lehet hiszen a halál után nem kell elszámoltatástól tartanom!" mentalitást követni
  • vénfarok
    #149
    ez a tápig miröl is szól?
  • gregtom6
    #148
    Testvérem, hát, hogy őszinte legyek, így még soha nem hallottalak beszélni:D De grat, jó volt:D
    Komolyan grat:D Régóta ismerlek, de ez lenyűgözött:)
  • haxoror
    #147
    Nyilván.
  • 0Fritz0
    #146
    Nem a biológián van a hangsúly, hanem hogy "úgysem halsz meg bla-bla-bla".

    #144
    Itt volt bárkinek is olyan álma, ami után pontosan emlékezett számokra és összegekre?
    Mellesleg arra sosem gondoltál, hogy a nagyanyád szülei (vagy csak az apa) kitaláltak a pappal egy történetet és pont annyi pénzt tettek a zsebébe?
    Megvigasztalták, hogy ne fájjon neki(k) annyira a gyerek halála, mert jó helyen lesz és a többi.
    Ez sokkal emberibb, mint a túlvilági halandzsa... főleg a pénzes lehúzás része. :)
  • Risu Führer
    #145
    ehhez meg azt hogy én most végeztem egy bencés gimnáziumban és az ofőm biológia földrajz tanár mellesleg bencés szerzetes.és ő vallja a teremtéstörténet mellette pedig a biológia bizonytásait is.
  • Risu Führer
    #144
    unatkozott a srác.

    különben nekem van egy nagyon érdekes sztorim a nagyanyám mesélte:
    Régen született neki egy kisöccse aki meghalt mert felnyársalta egy vasvilla.A dédnagymamám akit már nem ismertem, mindig sírt miatta.A kisgyerek halála után pár hónappal elment a falusi pásztor nagyanyámékhoz és azt mondta hogy álmodott valamit, az álomban pedig az volt hogy nagyanyám testvére megjelent és azt mondta a pásztornak hogy jól van és az édesanyja ne sírjon miatta mert egy kedves öreg bácsival sétál egy nagy réten, és ha sír miatta akkor nem tud tovább menni.(azt nem tudni hova.)A legérdekesebb pedig hogy megmondta hogy vegyék ki azt a pénzt ami az ünneplő gúnyájában van a belső zsebében és dobják bele a templom perselyébe és mondott egy összeget is.A dédnagymamám rögtön elővette a kiskabátot és benne volt az a pénz és pont annyi amennyit az álomban üzent a kisgyerek.Sztem elég érdekes, és ez megerősített abban hogy van túlvilág.Mellesleg ezt nagyanyám nem most találta ki mert a történtekkor tizenéves lehetett.
  • Gerbill
    #143
    Ahogy az általános ismeretek egyre szélesebb területeket fednek le, egyre kevesebb a hívő. Ahol alacsony az életszínvonal és a műveltség ott viszont most éli a kereszténység a reneszánszát, pl Afrika és Dél-Amerika. Ezen nincs mit vitatkozni, ez mindig is csak egy kizsákmányoló rendszer volt, ahol a többet tudók a buták fölé kerültek. Aki valamit is változtatni akart, azt pedig megölték, üldözték.
  • Gerbill
    #142
    Nem létezik. A vallás azonban erőt adhat az olyan embereknek akik képtelenek elfogadni a természet törvényeit, lásd a halál után nincs élet.
  • haxoror
    #141
    Csak pár ezer éve vitatkoznak rajta olyan emberek akiknek egy picivel több eszük van mint neked, de azért rendes tőled hogy így a nyári szünetben megváltod a világot...
  • Mityu91
    #140
    Te olyan buta vagy....emiatt minimum évekig fogsz a purgatórium tüzében égni!
  • tigeroo
    #139
    hú nekem volt tőle egy könyvem, abban olvastam a #84-t :D
  • at16
    #138
    jéééé hát nem csak én gondolom így? és még könyv is van belőle o.O

    köszi, elolvasom 100%
  • Legend Killer
    #137
    nem értettelek félre.
  • Nuki
    #136
    Ajánlom olvass Erich von Daniken neve után.
  • at16
    #135
    ne érts félre nem lebaszni akartalak vagy ilyesmi lol
    ezt mondom én is hogy ez egy nagy hülyeség :D:D
  • Legend Killer
    #134
    jó, csak írtam :D.
  • at16
    #133
    ugyanolyan értékű az emberölés mint a lopás. az is benne van a 10 parancsolatban hé :D
  • Tyler1
    #132
    semmi vmit nézett a wikipédiáról! meg egyátalán már a papok se beszélnek igy amit ő leírt most a #129-ben! már csak az kellett volna h ha sokáig nézzük a monitort akk Jézus síró arcát is látjuk, amiért íly bűnös lelkek vagyunk és elvetjük az Isteni megtérítést... xD
  • Legend Killer
    #131
    "De ha valaki 100 napig vétkezik, és a 101. napon megtér, akkor a bűnei elvannak törölve és a Mennyországba kerül, feltéve ha nem követ el az életének további részében bűnöket."

    megöl vkit és mondja bocs?

    gondolom ezt Isten nem bocsátaná meg :S.
  • at16
    #130
    kb én is így gondolom.

    csak ha mégis létezne menyország és pokol akkor elég nagy SZAR az egész

    ez miatt amit loles írt:
    "Ha valaki 100 napig jót cselekszik, de a 101. napon bűnt követ el és meghal, de nem kér az Úrtól megbocsájtást, akkor a Pokolra kerül. De ha valaki 100 napig vétkezik, és a 101. napon megtér, akkor a bűnei elvannak törölve és a Mennyországba kerül..."

    tehát egy csoportba fognak sorolni a bűnözőkket , gyilkosokkal... GRAT
  • Ioles
    #129
    Testvéreim, én itt kiszállok, mert nem látom értelmét a további vitának, javaslom hogy a Bibliát olvassátok, mert abban minden kérdésre választ kaptok, és nem vitázni szálltam be a topikba, ezt le is írtam, ezért további minden jót! Az Úr legyen veletek!

    Pál apostol korintusiakhoz írt leveléből egy pár gondolat : Szellemi dolgokat, szellemi tanításokat csak szellemi módon lehet magyarázni.
    Szellemi dolgokat csak azok értik meg, akiket a Szent Szellem vezet.

    "Érezzétek és lássátok meg, hogy jó az Úr! Boldog az az ember aki Őbenne bízik" (Zsoltárok 34,9.)

    Sziasztok!
  • Tyler1
    #128
    ugyan oda kerülsz mint aki egész életében még csak 1 legyet se nyírt ki: a fold alá! A menyország és a pokol is az emberek által kitalált imaginárius hely, amivel magyarázni tudják a rosszak és jók eredetét. És talán azért mert az emberek még mindig nem hiszik el, h a halál után nincs semmi, és így próbálják maguknak meggyőzni h igen is a lelked tovább él a menyországban vagy a pokolban! HÜLYESÉG!!!!