367
Szerinted Isten létezik?
  • Pluskast
    #207
    A pán spermia elméletnek a kérdésemhez semmi köze. Az a bolygókon létrejövő lehetséges élet kialakulásáról szól. Amúgy meg az csak 1db elmélet a sok közül. Ott van a másik elmélet is miszerint elegendő csak az, hogy megfelelő kéméiai feltételek és némi elektromosság legyn (villám) és máris meg van a szerves élethez szükséges alapanyag.
    Más:
    Teremtés elméletet hagyd a francba kb annyi valóság alapja van mint az arisztotelészi ősnemzésnek. 4000 évvel ezelött élő emberkék próbálták kitalálni, hogy keletkezett az élet. Amúgy meg már a katolikus egyház is elismerte a darwinizmust. Aki egy kicsit is gondolkodik nagyon jól tudja, hogy a biblia egyetlen igazi valós része a Jézus életét elmondó rész az evangélium. A nagy bummra meg ez nem válasz. Még mindíg nem tudjuk (lehet talán soha), hogy mi volt az elindítója?? Mi késztette az ősrobbanást? Ha azt mondod hogy: "A semmiből keletkezett, mi annak az esélye, hogy keletkezik egy hatalmas teremtő erővel rendelkező lény aki a semmiből képes bármit előállítani?". A nagy bumm nem ennyire felfoghatatlan? A semmiből hirtelen, hogy keletkezett anyag, matéria? Mitől?
  • Legend Killer
    #206
    az a pap, hát... nemtom. nem végezte jól akkor a dolgát.
  • Neoncsoves
    #205
    szerintem klóz topik, mert itt viták lesznek...
  • at16
    #204
    a gyónás...
    régen volt egy olyan pap aki kb 2km-ról kakilt az egészre...beültem hozzá elkezdtem mondani a gyónás előtti szöveget, megállított és mondta hogy mi a bűnöd. elmondtam, erre benyögte hogy isten megbocsájtott stb stb és ennyi viszontlátásra. de mindezt olyan unalommal mondta hogy valami hihetetlen.

    más:
    az állatok hova kerülnek ha meghalnak ? ők is "érző lelkek", őket is akkor isten teremtette. ő velük mi van?

    ja és ne legyen vita!
  • homeless
    #203
    "De akkor isten mi? A semmiből keletkezett, mi annak az esélye, hogy keletkezik egy hatalmas teremtő erővel rendelkező lény aki a semmiből képes bármit előállítani?"

    Erre azt szokták mondani, hogy isten mindig is létezett, nem a semmiből keletkezett, de ezzel csak az a baj, hogy ez akár az univerzumra is igaz lehet.
  • helliSh
    #202
    Ha isten mindenható, akkor kell tudnia olyan követ teremteni amit nem tud felemelni, de ha nem tudja felemelni akkor nem mindenható.
  • homeless
    #201
    Mindig ez van, amikor a hittérítők összes hülyeségét megcáfolják, és kifogynak a gyerekes érvekből. Tovább állnak, hátha találnak olyan helyet, ahol vevők a meséjükre.
  • Legend Killer
    #200
    ok, én is írtam neki, hogy visszajöhetne, mer van pár érdekes hsz, de nincs kedve.
  • Legend Killer
    #199
    avpt csak viccből mondtam :D.
  • gregtom6
    #198
    Lehet, h kiszállt, de kíváncsi a véleményemre sztem:D Volt osztálytársam:D
  • TheRock18
    #197
    láttam a filmben,és színházban is...
    amúgy meg úgy nézd az írásomat,hogy 16éves koromig Isten tagadó,ateista voltam...és nem győzött meg róla senki,hanem magam döntöttem úgy,hogy olvasok,és utána nézek ezeknek
  • Gerbill
    #196
    Inkább nézd meg a "Brian élete" című filmet, az humorosan górcső alá veszi a megváltó fanatizálását, és az egész keresztény vallást.
  • Gerbill
    #195
    XD
    Más
    "miért kell mindent elgörbíteni és mindig találni vmi magyarázatit ami reális? "
    Most ez komoly? a reális az éppen az egyenes út, a görbítés a vallás, amire semmi magyarázat nincs, és ősi zsidó mesegyűjteményből(ószövetség)és a kiegészítéséből(újszövetség) következtetnek a keresztények arra, hogy van isten, ahogy írta valaki, ezer év múlva meg majd a gyűrűk urában hisznek:D
    Megint más
    "Például ott van az ősrobbanás. Azt szerintetek mi indította be? Magától keletkezett a semmiből az anyag? Miért volt az ősrobbanás? Mi az az erő ami elindította a nagy bummot? Nem lehet istennek köze hozzá?"
    De akkor isten mi? A semmiből keletkezett, mi annak az esélye, hogy keletkezik egy hatalmas teremtő erővel rendelkező lény aki a semmiből képes bármit előállítani? Akkor már inkább arra szavazok, hogy az ember a tudományok által szépen levezetett úton jött létre. Vagy akár még a pánspermia elméletet is elfogadom, de a teremtéselmélet elképesztően nagy baromság. Az ősrobbanás pedig nem olyan nagy bumm(HAHA), az ezerszám történik az univerzumban.
  • TheRock18
    #194
    látom már Istent egyesek földönkívülinek nézik..a sok AvP megártott nektek...
    én pl. még földönkívülit sem láttam,tehát nincsenek! ennyi erővel
    az egészet csak kitalálták akkor,és ps-eltek hozzá pár képet...
    am meg ezt úgyse tudjátok meg,és,ha meg is tudjátok,már nem tudjátok elmondani...
    amúgy meg ezek szerint úgy gondoljátok,hogy ennek az egész életnek/világnak/mindenségnek nincs irányítója?...ezt komolyan gondoljátok?
    nincs olyan dolog a világon,amit ne irányítana valaki,vagy valami...
    amúgy meg van olyan,hogy életenergia...ezt nem tudom,hogy tudják-e mérni,de mégis van
    sőt,van aura is...ezt sem látod,de létezik...és,ha nem tudnánk fotózni,akkor nem is tudnánk bizonyítani?
    az a baj,hogy nektek mindent fizikai tényekkel kell alátámasztani..addig úgyse hiszitek el...
    olvassátok el a bibliában a jelenések könyvét...és gondolkodjatok el azon,hogy nem-e azok történnek,amik le vannak írva
    én nem akarlak titeket meggyőzni,csak ne zárjatok ki olyat,amire nincs bizonyítékod,hogy valóban nincs!
    én pl. nem hiszek a földönkívüliekben,mégsem zárom ki a lehetőségét,hogy lehetséges,hogy van...biztos van,én még nem láttam,és kész
    de mondom,olvassátok el,aztán beszélgetünk arról,hogy utána mit gondoltok a dolgokról
  • tom235
    #193
    "Istenben azért hisznek csak az emberek,mert szegények,vagy valamire vágynak,és azt hiszik isten segít rajtuk.OMG"
    Vagy egyszerűen csak azért, mert naívak? Amúgy teis hiszel benne, ott figyel az OMG a mondat végén
  • ldavid
    #192
    az amit régen az emberek istennek hittek, egy magasan fejlett idegen faj volt, azóta is róluk beszélnek, ennyi..
    a monoteisták csak egyet láttak, a politeisták meg többet
  • jefferson83
    #191
    Én annyit mondok, ha Isten létezik és olyan amilyennek a Bibliában leírják, akkor cseppet sem jóságos, megkockáztatom gonosz. SZVSZ! Tessék olvasgatni.

    UI.: Sajnálom, ha valakinek a lelkébe tapostam, de tudom, hogy megbocsátasz.
  • Legend Killer
    #190
    igen, mert én így gondolom.

    és akkor mi van? attól, hogy pl nem segít mindig, ha létezik, én még hiszem, hogy van. ebben most nemtom mi a furcsa, nekem ez így megfelel.

    de nevess csak, nem izgat, le is olthatsz, az se zavar.
  • Dobronski
    #189
    Előbb cáfoltad meg isten létezését,erre "persze ettől én még elhiszem létezését"
  • Legend Killer
    #188
    nem biztos. nézz szét jobban.
  • Dobronski
    #187
    Kérem!A XXI. században vagyunk!Hogy tudják még ma is az embereket így átverni ilyen mesékkel?Istenben azért hisznek csak az emberek,mert szegények,vagy valamire vágynak,és azt hiszik isten segít rajtuk.OMG
  • Legend Killer
    #186
    de mikor eljön és te még nem tértél meg, akkor már késő lesz számodra és azok számára akik nem hittek bernne.
    vagy ilyesmi.

    amúgy lehetne arról is kérdezni Istent, hogy második világháborúban hol volt? nyaralt? rengeteg szörnyűség történt, gondoljunk a nácikra.
    persze ettől én még elhiszem létezését, ahogy írtam lentebb, mikor benéztem a topikba, csak néha fel nem foghatom miért hagyott ezt-azt megtörténni? hogy elszörnyülködjön az emberiség és felnyissa ezzel Isten szemünket és próbáljunk tanulni hibáinkból, vagy mi? :S
  • Legend Killer
    #185
    ezt lolesnek írtad? ő már írta lentebb, hogy kiszállt a témából.
  • Legend Killer
    #184
    akartam mondani olvasd el a Bibliát. mosmá ennyi pofázás... najó, nem pofázás, írás után elolvasom én is. kíváncsi vagyok a tartalmára és éppenséggel nincs olyan könyv amit olvashatnék, jó anyag lesz a Biblia :D.
    aztán, ha találok vmit róla benne a földönkívüliekről neked, feltétlen szólok.
    de nemtom mi a helyzet ezzel :S.
    valszeg nincsenek :D. de lehet vannak. ködös.
  • Hajnalcat
    #183
    [egyetért]
  • bens
    #182
    az a sztori jut eszembe amikor a magzatok vitatkoznak az anyaméhben hogy anya létezik-e
  • Legend Killer
    #181
    rólad :D.
  • Legend Killer
    #180
    miért kell mindent elgörbíteni és mindig találni vmi magyarázatit ami reális? mi van, ha tényleg van? persze ezt csak azok tudják, akik meghaltak.
  • Rabbit20
    #179
    aki még nemlátta az Őslakost nézze meg, abban is van pár érdekes dolog erről a témáról :D
  • mila69en
    #178
    szerinted nem poénnak rakta?:)
  • Csirke4
    #177
    Nézd végig a videót. :D
  • Vlala #176
    Ősrobbanás, evolúció, évmilliók óta működő rendszer... felsőbb irányítás nélkül?
  • Pluskast
    #175

    Nem tudom de én hiszek benne. Itt van például az univerzum. Túlságosan is komplex összetett de mégis logikusan felépülő rendszer, amiről úgy gondolom, hogy nem lehet a véletlen műve. Például ott van az ősrobbanás. Azt szerintetek mi indította be? Magától keletkezett a semmiből az anyag? Miért volt az ősrobbanás? Mi az az erő ami elindította a nagy bummot? Nem lehet istennek köze hozzá?
  • Risu Führer
    #174
    ne a mostani állapotokban gondolkodj hogy "lehúzza a kat. egyház az embereket"(mellesleg az egyházadót nem kötelező befizetni.)sok köcsög pap van de melyik egyházban nem? ez a második vh előtt történt akkor egész más volt az emberek életdja gondolkodása.akkor még nem a pénz körül forgott minden. tiszteségesebb volt minden sztem.
  • homeless
    #173
    " A levegőt sem látod, mégis van, az áramot sem látod, de ha megfogod a vezetéket, mégis megráz."
    Aztarohadtbüdöskurva.....
    Ezeket lehet MÉRNI. Istent, hogy méred? Van olyan barom, akit a hittérítők ilyen szövegekkel be tudnak szopatni?(költői kérdés, a te példád is mutatja, hogy van). Mert nem tőled hallom először ezt a hasonlatot.

    Amúgy a heroinisták, is hasonlóan beszélnek az első belövésről, mint te a nagy üdvözülésedről.

    Egyébként nincs bajom az átlagos hívőkkel, akiknek ez kell, hogy elviselhetőbbek legyenek a mindennapok, az csinálja nyugodtan. Lehet, hogy 1000 év múlva régészek megtalálják a Gyűrűk Urát és abban fognak hinni. Frodó lesz Jézus, stb... De az olyanokat akik ilyen gyerekes hasonlatokkal próbálják meggyőzni a buta embereket, azokat gyűlölöm.
  • Jano
    #172
    Nana, levitáció tényleg létezik.
  • Gerbill
    #171
    Nekem már halt meg két közelebbi rokonom is az egyik nem is olyan régen, mégsem éreztem semmi "erőt".
    "vannak mesterek távol-keleten,akik képesek lebegni?..te nem tudsz!gondolom én...és nem is láttál olyat...
    de mégis létezik!"
    Ez egy nagyon hülye példa. Miért mondod, hogy létezik? Mert valaki azt mondta neked és elhiszed, ez nagyon szép. Kövesd a megváltó útjait szabadulj meg minden földi nehézségedtől és utald át az összes pénzedet a 1111-2233-zztt-xxyy-es számlaszámra, ezzel egteremted a repülésem alapjait. Vagy gondolkodj.
  • mila69en
    #170
    ezekkel a jósokkal vigyázni kell:D nem nagyon hiszek benne lehet, hogy pusztán életlen és kitalálta minden esetre elgondolkodtató: szóval volt egy kávézó oda mindig bejártunk reggelente, egyszer odajött egy cigány nő(nem aza olá cigány inkább ilyen román volt vagy mit tudom én:D) soha nem láttuk ott azelőtt, nah odajön, hogy jósolhat e nekünk na persze egyből rávágtam hogy nekem aztán nem kell én nem hiszek az effélékben, addig addig kínlódott, győzködött, hogy nem kér érte se pénzt semmit, hogy mondom jól van hátha előbb elmegy:D leül nem vett elő semmit, se kártyát, se varázsgömböt, semmi hókuszpók csak megfogta a kezem, és mondott olyan dolgokat a múltamról, hogy beszarás:D aztán egyszer csak benyögte a jövőmmel kapcs, hogy nekem 2 év múlva születni fog egy fiam! nah mondom wtf? ez mégis csak sík hülye:) haverok is jót röhögtek hogy nah persze pont nekem gyerekem? hahaha...... 2 és félév múlva született egy fiam félévet tévedett bazki:DDD lehet hogy pusztán a véletlen műve de azóta is sokszor eszembe jut a nő
  • MerlinW
    #169
    1. Ha nem is betűről hegyire, de illik ismerni a fő történetvonalat:) Ezt mondjuk igen sok film/rajzfilm is beleveri az emberbe, tehát valami csak ragad:) - Nem, nem a Brian életére gondolok:)

    2. Jogos. "korábbi"-ra cserélendő:)
  • TheRock18
    #168
    akik hitetlenek,azokon,nem lehet segíteni,úgysem fog hinni,csak azért,mert a másik kéri...pfff...
    tehát,aki nem hisz,annak ajánlom csapja fel a bibliát,ha van,és olvassal az új szövetséget...
    az egyházat és a hitet,pedig sürgősen vonatkoztassátok el egymástól,mert már réges régen semmi közük egymáshoz!
    gondolj bele,hogy évszázadokon át,haltak meg ember az hitükért...máglyán égtek el,ami elég kegyetlen,tehát eléggé erős hit kellett ahhoz,hogy valaki,az életét áldozza és kínhalált haljon azért,amit soha sem látott,de hisz benne.
    Amúgyis Jézus azt mondta,hogy szerencsés az,aki nem lát,de hisz én bennem...mint azok,akik látnak,és úgy hisznek.
    Úgy könnyű hinni valamiben,ha látod...
    Volt már valaha megérzésetek? Szerintetek az mi volt? Gondolat?...nem,tévedés
    mikor valami baleset ér,biztos vagy benne,hogy rajtad múlt? nem légy olyan biztos,nem tudhatod,hogy nem-e az őrzőangyalod volt résen,és azért még életben.
    Gondolom ti,akik nem hisznek,nektek nem halt meg rokonotok,senkitek...vagy legalábbis mostanában,vagy mióta éltek...
    éreznétek,hogy van valami erő...létezni kell...
    -
    egyszer voltam jósnál...
    nagyon kétkedve,hitetlenül ültem le...csak bemutatkoztam...semmi több
    egyből szólt a nő,hogy "ugye nem hisz ebben a dologban?"
    mondtam,hogy nem nagyon,de majd mindjárt kiderül
    kérdezte,hogy mit akarok hallani,jövőt,vagy a múltat?...
    mondom természetesen először a múltat...(gondoltam,biztos összevissza fog találgatni,meg a felese lesz jó) de nem így volt...tökéletesen levezette a múltam...
    majd mikor már hittem benne,hogy tényleg akkor kérdeztem a jövőről...

    vannak dolgok,amik sokkal hatalmasabb erőket képviselnek nálunk...
    attól,hogy valamit,nem látsz...attól létezik
    vannak mesterek távol-keleten,akik képesek lebegni?..te nem tudsz!gondolom én...és nem is láttál olyat...
    de mégis létezik!
    akkor,hogy van ez?..amit én nem tudok,nem látok,nem ismerek,az nincs is?