367
Szerinted Isten létezik?
  • Gerbill
    #247
    Nem tudom hogy keletkezett a sűrű anyag, talán mindig is volt, de erre azt faszság lenne válaszolni, hogy akkor isten is mindig volt, hiszen ő is anyagból kell, hogy legyen, de akkor először az anyagnak kelett létrejönnie és utána alakult volna ki isten, de mégis hogyan? Mindig van egy olyan kérdés, hogy de mi volt előtte.
    Miért születnek olyan sokan különböző betegségekkel, vagy akár halva? Miért olyan nagy az éhínség? Miért nincs sok helyen ivóvíz? Ha isten létezik és mindenható, tudna segíteni rajtuk, de nyilvánvalóan nem segít, pedig csak egy kis élelmet, vagy vizet kellene teremteni de úgylátszik nem teremt, így hogy teremthetett egy egész világot? Az egész univerzumot isten hozta létre? Ha igen, akkor ő hol volt az univerzum létezése előtt? Ha csak a Földet, akkor ki hozta létre az univerzumot? Hol van isten egyáltalán? valahol az űrben cikázik?
  • Pluskast
    #246
    "Egy elképesztő sűrű anyag léte mégiscsak sokkal elfogadhatóbb, mint egy mindenható lényé"

    Ok nekem megint csak az a kérdésem, hogy honnan keletkezett miből az az elképesztően sürű anyag?

    "akkor miért szenvedtet minket?"

    Ezt nem értem.
  • MerlinW
    #245
    Ennyi.
  • Tyler1
    #244
    de a tudomány választ ad! lehet h nem most, és nem holnap, de a megállíthatatlan fejlődés tapossa ki az utat a Föld, a világegyetem, vagy a létezés kérdéseinek megválaszolásához.
  • öregharcsa
    #243
    ja..létezik..én vagyok..és miért?? mert csak magamban hiszek és eddig bejött..
    voltam halálos beteg (rák)(33. voltam) mindenki beszart tőle én meg csak nevettem rajtuk..ezt osztotta a gép és kész... mit kell ezen nyavajogni??..
    mentem orvoshoz, jártam kezelésre és bíztam magamban hogy vagyok annyira erős hogy legyőzzem a rákot..eddig bejött, semmi köze ennek egy külső megfoghatatlan hatalomhoz amit mások istennek neveznek, csak mert nem találnak rá jobb szót....
    aki nem hisz(bízik) magában az megdöglik...
    mindenki hisz valamiben, csak sokkal könnyebb másra mutogatni azt okolni ill ahhoz imádkozni...ezt köríthetjük mindenféle írásokkal azzal bizonygatva márpedig isten létezik....
    jah létezik..csak benned és erre kell csak rájönnöd!!! de mindenki úgy hívja ahogy akarja...
  • Gerbill
    #242
    Nem fizikus vagyok, úgyhogy nyilván nem értem teéljes mértékben és az elmagyarázása is meghaladja képességeimet, de talán ez segít. Egy elképesztő sűrű anyag léte mégiscsak sokkal elfogadhatóbb, mint egy mindenható lényé, aki meg ha mindenható, akkor miért szenvedtet minket?
  • Pio
    #241
    Szerintem nem állja meg a helyét az, hogy a tudomány választ ad az "élet nagy kérdéseire". A "hogyan?"okra lehet, de a "miért?"ekre még csak megközelítőleg se... Na persze ez játék a szavakkal és pillanatok alatt bele lehet kötni a magyar nyelv választékosságának hála (példát nem írok). Remélem azért lesz, aki megérti, hogy itt mire vonatkozott a "hogyan" és mire a "miért".
    Mondom ezt úgy, hogy igen erősen racionális beállítottságú vagyok természettudományos (vegyészmérnöki) egyetemi tanulmányokkal a hátam mögött.

    Egy Székely László nevű úriember szokott egy nagyon érdekes előadássorozatot tartani erről a témáról Pesten az Infoparkban. Azt most nem tudom megmondani, hogy minden félévben indul-e vagy csak a tavaszi szemeszterkor.
    Az biztos, hogy mindig ki van hirdetve, hogy mikor, hol tartja és bárkit szívesen lát, nem csak eltéseket (én se eltésként jártam). Én sajnos csak 4 előadásra tudtam elmenni, de szerintem annak, aki mélyebben szeretne foglalkozni a témával és nem elégítik ki a szokásos közhelyek (sajnos a legtöbb embernek bőven elegek és sokan még dogmaként is imádják a világ legnagyobb általánosításait tudományról, vallásról) annak mindenképp érdemes megpróbálni elnézni legalább 1-2 előadásra, tényleg nagyon érdekes tud lenni a téma iránt érdeklődők számára és szívesen veszi azt is, ha vannak kérdések, megjegyzések, szóval lehet beszélgetni is az előadáson. Amúgy ITT VAN az előadás honlapja. Még annyit kiemelnék, hogy megdöbbentően objektív és pártatlan emberről van szó még egy ilyen általában mindenkiből véleményt/érzelmeket/indulatokat kiváltó témában is, szóval aki a saját álláspontjának demagóg visszaböfögését várja az nehogy odamenjen :)
  • Dobronski
    #240
    Az egy dolog,de az afrikai éhező gyerekek igen,egy falat kenyérért.Bár nem tudom ott milyen vallás van,de minden vallásnak van istene.
  • Dobronski
    #239
    Megszokás:D sokan mondják forumon,angol filmek,sorozatok :D
  • Tyler1
    #238
    amúgy egyszerű ez az Isten-dolog: több száz vagy ezer éve, az emberek nem tudták elképzelni h hogy jött létre a Föld, vagy hogy egyátalán mi ez, hol élnek, h kerültek ide, h kerültek az állatok ide, mért van gonoszság stb...
    ekkor született meg egy olyan hatalom amivel mindent magyarázni lehetett, a teremtést, a létezést, a gonoszságot, vagy a jóságot! Az emberek elkezdtek a saját Istenükben hinni! minden népnek más Istene volt, volt ahol több is. De sztem ma már teljesen képtelenség ilyenben hinni, mivel mindenre megtalálja/megtalálta az ember a racionális választ.
  • Pio
    #237
    A minap volt a Criminal Mindsban de akár a topik mottója is lehetne:

    "Azoknak, akik hisznek, nem szükséges bizonyíték. Azoknak, akik nem hisznek, semmilyen bizonyíték nem elég." - Stuart Chase

    A hit kérdése nem a logikára tartozik és fordítva: teljesen felesleges érveket keresni Isten létezése mellett/ellen, egyszerűen a hit nem így működik.
    Ráadásul ha megdönthetetlen érv lenne arra, hogy létezik akkor se elég kifinomult a logikai eszköztárunk arra, hogy a mindenhatóság kérdéskörét vizsgáljuk. Lássunk erre egy példát:
    "Ha Isten mindenható akkor tud-e teremteni egy olyan követ, amit önmaga nem tud felemelni?"

    Magyarán az általunk ismert logikai rendszer alkalmatlan alapvető hitbéli kérdések vizsgálatára, másképp mondva: nem lehet a logika segítségével hitet bizonyítani/cáfolni. Aki azt hiszi, hogy logikával megcáfolta a hitet az valószínűleg csak az adott téma felszínét kapirgálja és megelégszik a dologgal és a saját műveletlensége, hitbeli/logikai fejletlensége miatt hiszi azt, hogy ő választ tudott adni a hit kérdésére. A hit szerintem a tudatunk egy más (magasabb szintű) régiójából származik, amit nemhogy nem ismerünk de még a létezésével se vagyunk igazán tisztában, bármilyen idétlenül is hangzik ez.

    Ja és persze ez is csak egy véleménye, ami olyan, mint a s*gglyuk: mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra :)
  • 89
    #236
    akk mi a cél? inkább tegyétek be a nagy szavazótopic-ba kérdésnek, sokfajta válasszal :)
  • at16
    #235
    nem is cél meggyőzni bárkit is!!
    ...
  • 89
    #234
    amúgy zárható...itt senki nem fog meggyőzni senkit...
  • Jocex
    #233
    Nem tudom, de valami biztos lenne. Isten azért teremtette így.
  • Zetorg
    #232
    engem tegnap jelölt wiwen
  • 89
    #231
    vicces vagy...érdekes...még sosem imádkoztam gazdagságért
  • at16
    #230
    "Talán azért mert akkor mindenki hitt volna, és káosz lett volna."

    ha mindenki egyformán hitt/hinne benne miből lenne a káosz?
  • Jocex
    #229
    Csönd:). Szerinted kinek hisznek a modik vagy bárki? Bennetek akik már annyiszor feltörtetek, és barmoltátok a topikokat az én nevemben, ami miatt kaptam a modiktól bant a mama regre, aztán ha ezzel visszajöttem, és írtam, erre kaptam, mert ban megkerülése másik nickel. Erre írtam nekik hogy feltörtétek és levették mindkettőről. Szóval nem nektek fognak hinni, hanem nekem:D.
  • Jocex
    #228
    Hehe. Hát ezek hülyék már bocsánat. Van pokol, ahol az örök szenvedés vár, és blablabla, az tény, na de az hülyeség hogy "Hamis Istenben hittek"
    Én is azt kérdezem: WTF?! Mi az hogy hamis Isten? Hogy lehet a Hamis Istenben hinni? Ezt nem értem. Mindenesetre ezért nem Istent kell hibáztatni. Tudod azon is elgondolkoztam hogy van a vallás, a 10 csapás meg minden. De ezeket miért lehet a tudománnyal megmagyarázni? Mert a 10 csapást is meg lehet. Mindent meg lehet ami a bibliában le van írva.
    De ettől még volt a 10 csapás, és van Isten. Csak szerintem Isten megteremtette a tudományt azért, hogy...nos igazából én sem tudom, de oka volt rá. Talán azért mert akkor mindenki hitt volna, és káosz lett volna. Így meg tudod meg van az egyensúly. Isten megteremtette. Mert van az emberek egyik fele: vallásos, a másik fele: nem vallásos, tudományban hisz, és mindent azzal is magyaráz.
    Így tervezte meg a mindenható, így jó:). És ezeket a buta embereket is ezért teremtette, mert van aki beveszi azt amit mondanak. Egyensúly:D. Ez mindennek a kulcsa:).
  • tommygear
    #227
    IGEN ÚGYHOGY SENKI NE VEGYE KOMOLYAN
  • DeerHunter01
    #226
    olvass vissza egy kicsit: #221 -es hsz.
  • mila69en
    #225
    ez most komoly?:D
  • tommygear
    #224
    minek jöttél vissza? hiányolt valaki?
  • mila69en
    #223
    nekem szó szerint ezt mondták hogy transzformálodnak és egy magasabb szintre jutnak! én meg a pokolra!:) kérdeztem hogy a valóságban hogy fog ez megtörténni ha eljön az idő? mondom én itt beszélgetek veled eljött az idő, akkor én mit tapasztalok? azt mondja, hogy a szemem láttára köddé fog válni! egyszer megkérdeztem, hogy öreganyám meg öregapám hova jutottak? egész életükben tisztességes becsületes, végig dolgozták az egész életüket, katolikusok keresztény emberek voltak, erre rávágta hogy a pokolra mert hamis istenbe hittek! wtf? erre kicsit elborult az agyam aztán finoman odébb küldtem a szaros istenüket
  • DeerHunter01
    #222
    on : Isten létezik.
  • Jocex
    #221
    Nem. És kérlek ez ne legyen mama utáló topik, ha nem tetszik valami, húzzatok el innen a vérbe.
  • DeerHunter01
    #220
    gyere vissza a mama topikba.
  • Jocex
    #219
    Most miért? Baj hogy védem a vallásom? Na ne röhögtessetek. És csak ezért írok ezzel mert valaki a mama reget feltörte, amint visszajöttem. Szóval...
  • tommygear
    #218
    mama hozod a formád
  • DeerHunter01
    #217
    HA NEM TUDNÁTOK JOCEX = MAMA2 ALREGE IGY ÉRTHETŐ A DOLOG :DDD
    he mama gyere vissza a topikba
  • mila69en
    #216
    úgy gondolják, hogy ők israeliták
  • Jocex
    #215
    Senki nem fog transformálodni. Ez nem Transformers. Én csak azt mondtam hogy elragadtatnak, és a mennybe jutok, és a többi hívő is.
  • Jocex
    #214
    Ezt hülyeségnek tartom amiket ők mondtak. Isten Létezik, de nem villámokból van a lábaXD. Az maximum Zeusz, benne, meg a többi görög/egyiptomi franc tudja milyen Istenben nem hiszek. Ha elájul a kocsiban, akkor Istennel beszélget? LOL
    Ha elájul a kocsiban akkor vagy meg hal, vagy ha csak elájult szimplán, akkor majd fog:D.
  • at16
    #213
    Jocex ne írj olyat hogy idióta kérlek... én is írhatnám neked hogy idióta vagy mert azt állítod.... de nem írom mert nem lesz itt vita, nem az a számdékom ezzel a topiccal
  • mila69en
    #212
    aha és te is transzformálodni fogsz? egy magasabb szintre lépsz? egy másik dimenzióba? ja hozzá teszem kolléga azt is mondta ne csodálkozzak ha pár pillanatra elájul mondjuk kocsiba mert akkor az csak istennel beszélget:) már azt is tudom hogy isten lába villámokból van ezt is elmondták
  • Jocex
    #211
    Nem vagyok gyülis, egyszerűen csak hívő:). Na mindegy, nem kell Hinni, mindenki maga dönti el hogy mit hisz és mit nem.
  • mila69en
    #210
    na bazki te tuti gyülis vagy:D van pár ismerősöm/munkatársam akik folyton arról papolnak, hogy ők transzformálódni fognak, és elfognak tűnni csak úgy hipp-hopp:)meg ők kiválasztottak és elviszi őket jézus, nem is olyan soká..... ja hozzá teszem fanatikus gyülis mind egytől-egyig engem is megpróbáltak behálózni addig addig noszogattak amíg elmentem és megnéztem egy ilyen gyülit hogy miről is van szó.... hááát amit ott láttam az gecinagy ott ájuldozik a sok idióta:) jött a vezetőjük vagy pásztoruk bemutattak, kezet fogott velem jó mélyen a szemembe nézet na mondom jóvan akkor én nézem a te szemed jó mélyen:) aztán mikor elment megkérdik hogy na? na? mondom mit na? hát nem éreztél semmit mikor kezet fogtál vele? de! mondom azt hogy otthon már behűlt a söröm
  • Jocex
    #209
    Amúgy velem is történtek olyan dolgok, amik miatt néha-néha megrendült bennem az Istenbe vetett bizalmam:).
    Kezdjük ott hogy szívbetegen születtem. Miért? Miért kellett nekem szívbetegen születni? Mit akart ezzel elérni Isten? Tudom azt mondják hogy halálunk után, tapasztalatszerzés céljából újjáéledünk. Én ebben is hiszek egyébként. De voltak olyan pillanatok hogy azt mondtam: NAGYON IS LÉTEZIK! Például mikor úgy éreztem egy napra meggyógyított, miután a teraszon 2 óráig kértem, gyógyítson meg.
    De 1 hete meghalt a macskám, aki igaz hogy akkor még csak pár napja volt meg, de már abban a pár napban is szoros kötelék alakult ki köztünk. Erre Isten fogja, és elveszi. Hát köszönöm. 1 napig sírtam, és Istennel "beszéltem" hogy miért ilyen igazságtalan, meg minden.
    Szóval ha valóban létezik bonyolult elme lehet. Elvileg ő a jó, a jóságos erre(nekem) még csak rosszat adott, kivéve azt az egy esetet. Hát nem tudom. De szerintem létezik, bár egy kicsit olyan hogy nem lehet érteni mit akart most ezzel.
  • Jocex
    #208
    Hát te nagyon idióta vagy:D. Úgy támadhatott fel hogy ISTEN fia vazze. Fogtad? A teremtőé:D.
    Az atya jobbján ül igen. Lehet eszik, lehet nem, de ha nem is eszik az sem baj. Miért kellene ennie? Hisz a mennyben van ahol örök boldogság van, avagy nem éhesek az emberek, nem szomjasak, nem álmosak, semmi.
    Miért nem tér vissza? De visszafog. A Jelenések Könyvében le van írva. Ahogy az utolsó elragadtatás megtörténik(ahol a hívő emberek "autómatikusan" felkerülnek a mennybe), a sátán háborút indít majd hogy uralma alá hajtsa a földet, és megnyílik az ég és Isten teremtményei szállnak alá az égből és pusztítják el a sátánt(akit egyébként a jelenések könyvében fenevadnak írnak le.)
    Ezután pedig Jézus leszáll a földre, és új nap terem, újra lesz élet a földön, örök boldogság,béke.
    El fog jönni, nem is olyan hamar:). Nem olvastam végig az egész topikot, majd még írok, ha találok valami érdekes írást.