367
Szerinted Isten létezik?
  • Ioles
    #87
    Drága Testvéreim! Miért vagytok ilyen hitetlenek? Biztosan sokan elgondolkoztatok már azon hogy mi az élet értelme, és hogy mi van a halál után.-ugye? Megláttam ezt a topikot és szeretnék segíteni nektek. Nem okoskodásból jöttem ide, sem tanítani blablabla vallásokat, nem vagyok pap, sem olyasféle ember aki okoskodni akar, csupán egy boldog ember aki befogadta Jézus Krisztust a szívébe, és szeretném leírni az igazságot és ezt a boldogságot amit én és nagyon sok ember átélt már a világon. Nem akarok vitát, én leírom és mindenki döntsön a saját szabad akaratából!

    Kezdeném azzal ami a topik fő kérdése. Isten létezik, hiszen ki teremtette a világot? Megteremtette az első emberpárt Ádámot és Évát, ők elkövették a bűnt(a Sátán által), így minden ember bűnösen születik, mert terheli őket az eredendő bűn. Tehát mivel minden ember bűnösen születik saját erejéből nem képes üdvözülni, de "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen. (János 3,16)" (ez a Bibliában van benne, a Fiú=Jézus) Mit jelent ez? Isten már a kezdetektől tud mindent, így tudta hogy a bűnös embereknek szükségük van valakire akin keresztül üdvözülhetnek. Isten úgy szeret Minket hogy egyszülött Fiát adta oda(Jézusról van szó, aki a Földön élt, bűntől mentesen, aki kb. 30 éves koráig nem tudott semmit, majd amikor bemerítkezett leszállt a fehér galamb a vállára és akkor szólt hozzá az Úr-hogy ez az én szeretett Fiam, onnantól kezdett el tanítani évekig és tudta hogy mi fog történni vele; akit keresztre feszítettek és harmadnap feltámadt a halálból hústestben, nem szellemtestben!-hústestben, ezáltal bűneink már megbocsájthatók) Értitek? Jézus meghalt a Mi bűneinkért, ismétlem a Mi bűneinkért hogy ne a pokolba kerüljünk hanem a Mennybe. Isten nagyon szeret bennünket higgyétek el. És most jön az a kérdés hogy ha szeretne akkor már segített volna meg stb. A Földet a Sátán uralja, ez a bűn világa. Minden előre megvan írva, értitek? Előre megvan írva, a Biblia kb. 3500 éves, és a teljes igazságot tartalmazza. Csak olvasgass bele. Nem szól semmiféle varázslásról, meg hasonló egyéb rossz dolgokról, nem elvont és unalmas mint sok ember azt gondolja. Azt írja le hogy hogy kell Istennek tetsző életet élni, az igék melyek megváltoztatják gondolkodásodat. A szeretet és az igazság van benne leírva. Nagyon fontos, megvan írva hogy a Biblia mindazoknak butaságnak hangzik akik nem hisznek! Mert Isten azt akarja hogy ne a pokolba kerülj hanem őhozzá, Te is fontos vagy neki mint minden lélek a Földön. Isten a pokolt nem nekünk teremtette hanem a Sátánnak és annak szolgáinak. Egy földi életet kapott mindenki erre, ha most nem térsz meg Jézus Krisztushoz akkor soha többé nem teheted meg, ugyanis Jézus Krisztus el fog jönni az övéiért, ez lesz a második eljövetele(Biblia, Jelenések Könyve), minden perc számít mert nem tudja senki, hogy pontosan mikor, azt csak a mindenható Atya Isten tudja. Mi vagyunk az utolsó nemzedék, nagyon sok bizonyság van róla, sőt más bizonyságok is ami a Biblia alapján megtörténtek ami több ezer éves! Még egy fontos dolog, a Szent Háromság: Atya, Fiú(Jézus), és a Szent Lélek.

    Én azt mondom Neked! Még ma fogadd be szívedbe Jézus Krisztust, valld meg neki bűneidet, add át neki életedet és meglátod megváltozik az életed, soha nem leírható boldogságban lesz szereped, mint nekem és sok más embernek volt ebben szerepe. Ő szeret téged, nagyon szeret. Le sem tudom írni milyen boldog vagyok azóta, mert ezt nem is lehet. Én sem voltam nagyon jó ember de azóta...nem nem írom, tapasztaljátok meg.:)

    Imák:

    Megtérő ima:

    Uram Jézus szükségem van rád. Köszönöm, hogy meghaltál értem a kereszten. Kinyitom életem kapuját és befogadlak tégedet mint Uramat megváltómat. Te irányítsd az életemet, tégy olyanná amilyen te akarod, hogy legyek. Ámen

    Az üdvösség imája:

    Hiszem, hogy Jézus Istennek fia.
    Hiszem, hogy Jézus meghalt az én bűneimért.
    Hiszem, hogy Jézus feltámadt a halálból az én megigazulásomért.
    Kérlek Jézus legyél az én uram, megváltóm és gyógyítóm
    JÉZUS, TE VAGY AZ ÉN URAM MEGVÁLTÓM ÉS GYÓGYÍTÓM
    Meg vagyok váltva, újjászülettem Krisztusban!
    Az ő szent vére megtisztított minden bűntől.
    Köszönöm Úr Jézus az örök életet! Amen

    Most valld meg a bűneidet Az Úrnak.
    Bűneid bevallása:

    Atyám, elismerem, hogy bűnös vagyok és életem során sokszor vétkeztem ellened.

    A következő bűnöket követtem el: ................../ a bűnök felsorolása/.

    Kérj bocsánatot az elkövetett vétkeidért.

    Bűnbocsánatot kérek tiszta szívemből, lelkemből a Teremtő Atyától, a Szentlélektől, Jézustól, a saját és szüleim által elkövetett bűnökért az idők kezdetétől a mai napig, és a világmindenség összes lakójára vonatkoztatva, akiket megsértettem vagy bármilyen bűnt elkövettem ellenük.

    Ezt mind szívből tegyétek!

    Mégegyszer leírom hogy nem vagyok semmiféle pap, sem jósló, sem természetgyógyász csak egy mindennapi ember, aki azóta boldogságban és szeretetben él. Isten a varázslást és ezekhez hasonló ocsmány dolgokat megtiltotta, ezért sincs róla szó a Bibliában, csupán szeretetről és az igazságról, békességről. Sokan azt hiszik hogy a Jézussal történő életmód unalmas és "Nah akkor megint mehetünk kolostorba imádkozni és templomba járni." Nem! Egyáltalán nem, ez a boldogság emberek!

    Mondhatod, mindez hülyeség, ki ez a gyökér aki ilyeneket hirdet. Mondhatod, szíved joga, én nem erőszakoskodni jöttem, leírtam szeretetből, de ez az igazság. Jah és bizonyítani hogy tudom? Ezt hinni kell(A hit honnan származik? Isten igéje által, és Isten igéje?-hallásból, vagy a Bibliát olvasva) és be kell fogadnod a szívedbe Jézust. Kérlek tedd meg, nem tudod mit hagysz ki az életedből. Ne hagyd hogy a Sátán elrémisszen ettől és azt súgja, nem kell ezt, ez hülyeség, mert ez lesz az első ha elolvassátok. Annyira szeretném ha sokan megtérnétek, mert minden lélek számít!:) Újjá kell születnetek, mert bűnösen nem láthatjátok Isten országát. Az újjászületés folyamata:
    1.: Bibla hallgatása, olvasása.
    2.: Hitre jutás a Biblia megismerése és megértése által
    3.: Megtérés ( Egy határozott döntéssel hátat fordítani a múltunknak és az Isteni utat választani )
    4.: Bemerítkezés vízbe ( Azonosulunk Jézus halálával, eltemetésével, és új emberként megszületünk )
    5.: Szentlélek keresztség ( Szentlélek általi keresztség ( egyszeri ), betöltekezés Szent szellemmel )
    Imádkozom értetek hogy úgy legyen!:)

    Végezetül itt van egy pár videó, nézzétek meg!:)
    Sajnálom hogy ilyen hosszú lett de próbáltam belefoglalni minden fontosat, ezenkívül ha valamit nem értenél vagy kérdésed van írj nyugodtan!:)


    Bizonyságok

    Jessi Duplantis - Mennyei találkozások

    Bill Wiese - 23 perc a pokolban

    Daniel Ekechukwu - Feltámadás a halálból

    Köszönöm hogy elolvastátok. Gondolkozzatok el ezeken, remélem nagyon sokatoknak megváltozik az élete.:) Az Úr áldjom meg Benneteket!

    Sziasztok!:)
  • Tyler1
    #86
    igaz van amiről még a kormány sem tud! de a Vatikán igen! és ezt az egészet ők simítják el, mert tuti h a tulajdonukban számtalan olyan info van (Jézusról, a vérvonalról stb ) ami ha kiderülne akk össze is omlasztaná a kereszetény vallást.
  • ForzaInter
    #85
    ok, dexibá.:)
  • tigeroo
    #84
    azt mondják hogy a frigyláda is csak egy ilyen próba volt az idegenektől hogy mennyire "hülyék" az emberek.
    amikor a zsidók ugye a sivatagban voltak nemtom mennyi ideig, a frigyláda afféle reaktorként működött és ellátta őket étellel (vmi moszattal), stb. és az akkori leírásokból arra lehet következtetni hogy radioaktivitást használta fel (pl. azért volt az hogy aki hozzáért a ládához az meghalt rövid időn belül)
    és nagyjából össze is tudnák rakni újra ezt a szerkezetet.

    valamelyik görög történetíró (talán ptolemaiosz) írta le az egyiptomi piramis építéseknél olyan lebegő hajókat, amiről különféle lényeket hoztak és segítségükkel felügyelték a rabszolgák munkáját. pl. szfinx, stb. is innen származik. maya templomokon is találhatóak ilyen repülő járművek, különféle barlangrajzokon is meg vannak örökítve mindenféle szkafenderes lények, amik különféle aerodinamikus/"rakéta alakú" járműről szálltak alá.
    a bibliában található illés szekerének a leírása állítólag egy az egyben egy űrbázis képét festi le.

    én abban hiszek amúgy, hogy a galaxis valamelyik helyéről származik az ember (pl. plejádok >> fiastyúk) és az "otthoniak" segítségével indult be itt az élet. csak ugye valahogy fel kelett fogni ezt az egészet ennek a nemzedéknek, könyebb volt a vallás segítségével irányt mutatni az embereknek.

    ja amúgy ezt nem kisujjból szoptam, mind valamilyne olvasmányban volt benne :D
  • mila69en
    #83
    "hívő és nem hívő feleket":) mindenki hívő, csak mindenki másban hisz olyan nincs hogy nem hiszel hanem hiszel akkor is hívő vagy és abban hiszel hogy nincs semmi és senki feljebb való
  • at16
    #82
    itt nincs vita :) és nem is akartam

    hát az érdekes lenne gregtom6.
  • gregtom6
    #81
    Sztem töröld, felesleges ez a vita...
  • gregtom6
    #80
    Mit gondoltok, miért titkolta a kormány Roswell-t, meg a hasonló ufóészleléseket?
    Hát pont emiatt. Pánik lenne, a hívők földönkívülinek néznék Istent stb.
    Szerintem is mindenki abban hisz, amiben akar. Én speciel még nem láttam csodát, nem láttam bizonyítékot, szóval nem mondom azt se, hogy nincs, de azt se, h van. Emiatt tényleg csak lázító a topik, egymásnak a hívő és nem hívő feleket.
    Én a földönkívüliekben jobban hiszek, az valahogy reálisabb. És itt most nem a "zöld emberkékre", hanem a tényleges eltérítésekre, a sok észlelésre gondolok.

    Bár olyan jól kimagyarázzák ezt is, hogy lehet, h tényleg a kormány se tud semmiről...
  • Dark Angel 666
    #79
    hagyjad még
  • Dark Angel 666
    #78
    Az attól függ hogy szerinted mi az Isten.
  • at16
    #77
    najóvan télleg baromság ez a topic :D:D töröljem vagy maradjon?
  • at16
    #76
    mit nem kéne szó szerint?
    jó az az atya jobbján ül az durva volt tudom :) csak ..áh haggyuk
  • w77d
    #75
    hát kibaszottul nem szó szerint :D
  • at16
    #74
    miért hogyan kéne értelmeznem ? :)
  • Legend Killer
    #73
    sóhaj, hagyjuk :D.
  • ForzaInter
    #72
    te mindent csak ugy mondasz, de minden hülyeség amit mondasz:D
  • Legend Killer
    #71
    jaj láma. csak úgy mondtam.
  • Tyler1
    #70
    jaja amúgy nazca-vonalaknál is van egy ami egy "asztronautát" ábrázol.
    érdekes...
  • w77d
    #69
    ember te kurvára félreértelmezed a vallást XXD
  • Tyler1
    #68
    télleg ott volt ilyen rávezetés a dolgokra XD
    lehet amit mi dinoszauroszoknak hiszünk azok az alienek elődei voltak?? XD
  • mila69en
    #67
    így van és a legtöbb vonal a repüléssel kapcsolatos vagy azt ábrázolja, és mintha egyfajta iránytűk lennének
  • LeonSilver
    #66
    A #9-es post alapján ez nemtűnik hihetőnek.Kevered a szezont az akármivel és tényekkel sem vagy tisztában.
  • ForzaInter
    #65
    okos vagy
  • Legend Killer
    #64
    :D én AvPra gondoltam, az első részre. ott említették, jó kis mese volt az a sztori :D. hogy jöttek segíteni a predátorok és cserébe csak áldozatot kértek a vadászathoz :D.
    de jó, hogy mondod, a predátor filmek is és svárci kinyírta, ja.
  • 5c0rp330n
    #63
    ez amúgy eléggé igaznak tűnik.
    ez az érvrendszer a keresztény istenképet nagyjából megsemmisíti.
  • Tyler1
    #62
    te is arra gondoltál?? :D
    a hülye Svarci meg kinyírta xD
  • zyppy
    #61
    "ja meg az atya jobbján ül... még most is ? és mit csinál ott?"

    veri a faszát
  • 5c0rp330n
    #60
    de, a semmi színe a fekete, a fény teljes hiánya az abszolút feketeség.
    amúgy hülye topic vol. 136k.
  • NEOreg3
    #59
    tudósok bebizonyították, hogy a tojás volt előbb

    örülök, hogy segíthettem megválaszolni ezt a fontos kérdést
  • dragon11
    #58
    Sztem van.:) de ez kb olyan kérdés, hogy mi volt előbb.. a tyúk v. a tojás.
  • Legend Killer
    #57
    például így a xenomorphnak csak táplálék volt a fiú.
  • Legend Killer
    #56
    sztem az az "Isten" akibe az emberiség több ezer éve hisz, nem más mint egy földönkivüli faj a Földre érkezése, még az ősember idején. A különös alakokat ábrázoló barlangrajzok, az ég felé mutató templomok, és szetélyek, a rejtélyes földi ábrák mint a Nasca-vonalak, mind az ég felé mutatnak, és nem véletlenül. Akiben hiszünk az nem más mint egy - idegen galaxisból jött - UFO, akik vmikor többszázezer éve megszállták a Földet, és amely az emberiséget is behódoltatta. = predátorok :D.
  • Vlala #55
    Beszélhetünk egyáltalán gonoszságról? Csak különbségről. Ami a gazellának gonoszság,az oroszlánnak ebéd.

    Mi is a gonoszság tulajdonképpen?
  • TheRock18
    #54
    már réges régen rájöttem,hogy felesleges szkeptikusokkal vitatkozni,mert én mondom magamát,és ő is fújja a sajátját...

    gondolom,ha valami rossz történik veled,akkor Istent szídod...
    ha valakid meghal,akkor szintén...
    nah már most,tudjuk,hogy az élet igazságtalan...de egyensúly van mindenütt...ez törvény
    ha az életben igazságtalanság van...akkor valahol igazságnak kell lennie...
  • Tyler1
    #53
    sztem az az "Isten" akibe az emberiség több ezer éve hisz, nem más mint egy földönkivüli faj a Földre érkezése, még az ősember idején. A különös alakokat ábrázoló barlangrajzok, az ég felé mutató templomok, és szetélyek, a rejtélyes földi ábrák mint a Nasca-vonalak, mind az ég felé mutatnak, és nem véletlenül. Akiben hiszünk az nem más mint egy - idegen galaxisból jött - UFO, akik vmikor többszázezer éve megszállták a Földet, és amely az emberiséget is behódoltatta.

    na jó nem vok megőrülve! természetesen én sem hiszek Istenben, ez inkább sztem a vallási kényszerből maradt fenn. Az embernek kellett egy felsőbbrendű dolog, amire foghatja a történéseket, amely megválthatja bűnét, aminek köszönetet mondhat vagy épp kívánhat vmit, ezért fejlödött ki az emberekben a vallás, a hit egy felsöbb hatalom iránt, melyet megszemélyesítve Istennek neveztek el.
  • moralosan
    #52
    saját szabadfordítás ne bántsatok

    "Törekszik Isten a gonosz megállítására, de nem képes rá?
    Akkor nem mindenható.
    Képes rá, de nem kívánja megtenni?
    Akkor nem jóságos.
    Képes rá, és hajlandó is?
    Akkor honnan ered a gonoszság?
    Nem képes rá, és amúgy sem akarja?
    Akkor miért hívjuk Istennek."

    Epicurus


    Azt hiszem egyértelmű a válaszom a kérdésre .
  • TheRock18
    #51
    at16: ezt kár volt megnyitni,csak balhét csinálsz...
    ezt nem kéne feszegetni...
    mindenki azt hisz,amit akar
    egymást úgyse tudjuk meggyőzni a saját igazunkról
    én nem tudom bebizonyítani,hogy van...ő nem tudja bebizonyítani,hogy nincs...tehát ennyi
    aki hisz,az higyjen
    aki nem,az éljen így...majd,ha eljön az ideje,mindenki választ kap a kérdésre...van még idő
  • Legend Killer
    #50
    :D ja
  • kas123
    #49
    akkor miért pazaroltál a hsz megírására még fél percet?
  • mod
    #48
    Nem kellett volna rákattintanom erre a topikra. Sajnálom ezt a 4 percet, amit elvesztegettem az életemből.