367
Szerinted Isten létezik?
  • mila69en
    #287
    nem hiszed?:) tuti nem színészkednek! mert ha igen akkor hollywood-ba le kéne cserélni mindenkit:) jövőbe is látnak:) ami szintén csak idő utazás
  • mila69en
    #286
    minden ember számára a másik ember a butább:) ez bizonyított tény:DDD

    amúgy meg olyan hogy buta ember nem is létezik csak mindenki másképpen gondolkodik másképpen éli meg a dolgokat az amit a másik szintén megél de ő is másképpen látja
  • Bruk
    #285
    Ma már olvastam annyi butaságot itt, nem csoda hogy a fiatalság egyre butul. De amit ma olvastam az alapján nem gond hogy ha buta vagy, ha akarod akkor is gazdag leszel....vagy csak azt akarod hogy okos legyél és az leszel.
  • Bruk
    #284
    Sámánok
  • mila69en
    #283
    egyszerű:) te állsz és elképzeled hogy idő utazol közben nem csinálsz semmit, csak képzelődsz róla, ő meg ki lép a testéből és elutazik majd vissza tér:DDDDD

    nem hiszem hogy az anyagi világba képesek leszünk, valaha is az idő utazásra egy gép segítségével:)
  • at16
    #282
    ahogy egyre fejlettebb lesz az agyunk annyival több is lesz a kérdés. ha még mindíg ott tartanánk mint a majmok akkor nem lenne ennyi megválaszolatlan kérdés se
  • Anaid
    #281
    Mi a különbség?
  • mila69en
    #280
    nem képzeletben, hanem lélekben, testen kívül
    az nem ugyanaz:)
  • Tyler1
    #279
    hát igen azt írtam h a Napot az akkori állapotában. de az nekünk már csak a múlt, mivel mi már csak 8 perces késéssel látjuk.
  • Anaid
    #278
    Képzeletben. Ebben nincs semmi különös....
  • LordVenom
    #277
    A tanárod viccének van valóságalapja. Ha autóval is mész,azzal is utazol előre az időben ( a jövő felé) ,mert telik közben az idő...
  • Tyler1
    #276
    persze h nem! sem a múltba sem a jövőbe nem lehet utazni, az időutazás azt jelenti h gyorsabban utazol az időnél, de a jelenben! ez elég szubjektív fogalom, de nem azt jelenti amit az emberek ma az időutazás alatt értenek.
    Az olyan utazás amely téged viszavinne mondjuk a születésed elötti időpontra, vagy a halálod időpontjára, fizikailag lehetetlen!
  • at16
    #275
    egyik tanárom mondta még anno az időutazással kapcsolatban hogy:
    ha én gyalog szeretnék amerikába jutni az elég hosszú idő lenne. de ha repülővel akkor az már csak 5-6 óra. ha repülővel mész időt utazol..

    persze csak poénkodva mondta mindezt...
    szóval fénysebességnél se tudund a múltba menni, max egy szempillantás alatt amerikába vagy
  • mila69en
    #274
    idő utazás régóta van:) sámánok képesek rá régóta csak a tudomány számára ez felfoghatatlan:D hogyan utazik valaki az időben ha a testével ott marad azon a bizonyos helyen:)
  • Falcon87
    #273
    Nem egészen. Nem a múltat látjuk, egyszerűen csak a napot, egy régebbi állapotában. Attól, hogy a fény később ér ide, az idő nem változik. Áhh, bonyolult dolgok ezek, de remélem, megérted, mit szeretnék mondani.
  • Tyler1
    #272
    ez már csak a modern időszámítás! régen napfordulókban mértek, az évszakok változásából, a Hold mozgásából.

    az időutazás akkor jön létre ha fénysebességgel mozgathatunk vmit. erre még itt a Földön nincs semmi szerkezet. hasonló sebességgű szerkezet van amivel tudnak részecskéket gyorsítani. Képzeld úgy el mintha a Nat Geo-n nénél egy lassított felvételt egy kolibriről, látod mozogni a szárnyát, de körülötte semmi nem mozog, tehát gyorsabb az idő múlásánál.
  • at16
    #271
    igaz. de mi találtuk azt ki hogy pl 1 perc 60 másodperc legyen. miért nem lett 1 perc 20 másodperc? :D

    időutazás.. hmm és amíg valaki visszautazik az időben akár egy másodpercet is, akkor a többiek akik nem utaznak vele mit fognak látni? mielőtt beülne az" időutazó gépbe" már ott se lenne? :D
    érdekes dolgok ezek
  • Tyler1
    #270
    mér ne lett volna??? az idő 5 milliárd éve is múlt. csak az ember volt az aki meghatározta a múlás periódusát.
  • at16
    #269
    de az idő sem volt régen, azt is mi emberek találtuk ki. lehetetlen visszamenni az időbe szerintem
  • at16
    #268
    kicsit eltértünk a témától de nem gond!
    csak tudnám hogy a tudósok/űrhajósok miért nem inkább a fekete lyukat vizsgálják, mert az egy elég édekes dolog
  • DeerHunter01
    #267
    bye!
  • Tyler1
    #266
    tudósok egy egyszerű példával bizonyították be! pl. a Nap fénye 8 perc alatt ér ide, akk mi már csak a 8 perccel ezelötti Napot látjuk, tehát a múltat! erre alapozva alkottak meg egy időutazási elméletet, amely még messze nem az amire te, vagy akárki gondol. Itt másodperces időutazásokról van szó, nem pedig évszázadosokról vagy ilyesmi...
  • DarkHorSe
    #265
    igen, es en vagyok

    zarhato
  • Hajnalcat
    #264
    "én abban hiszek amúgy, hogy a galaxis valamelyik helyéről származik az ember (pl. plejádok >> fiastyúk) és az "otthoniak" segítségével indult be itt az élet. csak ugye valahogy fel kelett fogni ezt az egészet ennek a nemzedéknek, könyebb volt a vallás segítségével irányt mutatni az embereknek."

    írás hozzá


    csöppet hosszabb
  • DeerHunter01
    #263
    oké visszairtak hogy holnapra kihozza a GLS.
    kössz szépen!
  • Legend Killer
    #262
    oké
  • TheRock18
    #261
    de...csak neked építenek egyet,már küldtem is egy mail-t a nasa-nak,hogy "bizonyos deer hunter szefós kollégának kéne egy időgép" :D
  • DeerHunter01
    #260
    időgép kéne :D
    egyik nap 1930-ba vagyok másik nap 2009 -be :D
    de sajnos ilyen nem (hiszem hogy) lesz.
  • TheRock18
    #259
    csak azért beszélek így vele,mert régóta ismerem :)
    am meg az ún. féreglyukon keresztül lehetséges
    ha az időt egy vonalnak vesszük,akkor akkor a féreglyukat használhatjuk egy U alakú ívként,amivel lehetséges az időben előrébb lépni...azt nem tom,hogy vissza is(mert már nem emlékszem rá)
  • DeerHunter01
    #258
    szád dohos de téged ez nem érdekel
  • Legend Killer
    #257
    :D
  • TheRock18
    #256
    nézzél tudományos csatornát büdös szefós :D :D :P
  • DeerHunter01
    #255
    linket ,képet ,videót :D
  • TheRock18
    #254
    eddig az időutazásra is azt hittük,hogy lehetetlen,de a tudósok bebizonyították,hogy lehetséges...
    nos..akkor csak addig volt elképzelhetetlen,míg ki nem derült,hogy mégis van
  • Legend Killer
    #253
    Aliens: Acéltojás.

    A szerző, John Shirley előszavából idézet.

    "Átnéztem az egyetlen kezembe került Alien-"bibliát" (ahogy a szakmában nevezik), és belemélyedtem más kiadványokba is, amelyek a filmeken alapulnak, és találtam egy rakás ellentmondásos információt - vagy legalábbis ellentmondásosnak látszó információt. Egyszerűen lehetetlen, hogy ebben a könyvben felhasználjak minden történetet, felfedezést és fogalmat, amely nyomtatásban eddig megjelent. És mivel időnként valóban ellentmondásosnak tűnnek, attól is tartózkodom, hogy forrásnak tekintsem őket.
    Ennek okán az Alien-filemekt használtam elsődleges forrásként, ezek közül is az első kettőt. Ebből adódóan az olvasók feltételezhetik, hogy a regény az említett filmek alapján mutatja be ezeket a sajátos teremtményeket, és az én személyes megközelítésem alapján beszéli ek a róluk szóló történetet. Ez nemcsak valamelyik szerző irománya, az Alien-filmekben látható lényekről. Ez John Shirley története, amely róluk szól.
    Ha már itt tartunk; a Heim-berendezés valós, bár még fejlesztés alatt áll. Jó esélyeink vannak arra, hogy valóban képes lesz valamiféle "térhajlító" meghajtásra az igazi űrhajókhoz. És a Japetust (a Szaturnusz 17.d holdját) kettévágó gerinc is valódi. Arról még vitatkoznak a csillagászok, hogy mi lehet, de az biztos, hogy ott van."

    vélemény? :D ufótémához.

  • TheRock18
    #252
    általában,aki nem hisz Istenben,az nem hisz a reinkarnációban(újjászületés) sem...meg úgy az egészben
    de mégis léteznek olyan emberek,akik transzba ejtve képesek visszautaztatni az előző életünkbe
    és bizony előfordul,hogy egy magyar,3 ezt megelőző életében pl 1700-as években franciaországban élt,mint földműves
    sok kisgyerek emlékszik az előző életére...általában 1-1,5éves korukig emlékeznek...
    sőt volt már rá példa,hogy teljes leírást tudott adni a kisgyerek,névvel,sírkővel,címmel együtt elmondott mindent,és kiderült,hogy tényleg úgy van...ezt nem tudja véletlenül eltalálni egy 1,5-2éves gyerek
    vannak érdekességek higyjétek el,attól,hogy nem tapasztaljuk,sok furcsa dolog van...talán nem is hallotok olyan dologról,ami megtörtént...mert pl. nem kutattok utána,meg nem érdekel a téma
  • DeerHunter01
    #251
    lehet hogy a kutyák beszéde az ugatás :DD
    a kutyákat ilyen nyelvvel látta el Isten lehet.
  • Apocalipto
    #250
    Nem.
  • TheRock18
    #249
    amúgy,ha hinnétek Istenben,vagy egyesek az ufókban,attól rosszabb lenne az életetek? nem hiszem...
    jobb esetben nincs semmi,rosszabb esetben,pedig hittél valamiben,ami tényleg létezik
    csapjátok fel a bibliát és olvasgassátok...de csak az új szövetségtől kezdve,jó magam én zavarosnak érzem a ószövetséget,meg az inkább a zsidókhoz áll közel...

    gyakran eszembe jut,hogy ok és okozat
    avagy létezik-e a sors?!
    mikor pl. vezetek,mindig azon tanakodok,hogy,ha most levinném az útról az autót és egy fának hajtanék,akkor azt a sors akarta,vagy én?
    úgy értem,én döntöttem-e úgy,hogy neki megyek,vagy pedig a sorsomban úgy volt megírva,hogy neki fogok menni...
    ha száguldozok,vagy ilyesmi,gyakran eszembe jut,hogy,ami történhet,azt én okozam,vagy pedig "ennek így kell történnie"
    hiszem,hogy minden okkal történik

    amúgy nagyon egyszerű lenne kideríteni,hogy az Istent mi állítjuk-e elő/velünk születik...avagy belénk nevelik...
    ehhez egy kisgyerek kellene,aki elszigetelve nő fel,és nem hatna rá senki...vajon kialakítaná a saját vallását,vagy Istenét?
    nem tudni...
    nincs olyan nép amelynek ne lenne Istene,vagy bármilyen felsőbb vezetője...
    van ahol Istennek nevezik szimplán,van ahol emberi alakot öltött,mint Buddha...van ahol egy állat...és,van ahol több Isten hit van...
    lehetséges,hogy ezen megnevezések alatt,ugyanaz a lény áll,csak más megnevezéssel?
    sokan mondtátok,hogy "hol volt Isten a II.vh-kor?"...nos Isten nem pártolja az embereket jó ideje
    de érdekes...van aki nem hisz Istenben,de a Sátánban igen
    de az egyik,nincs a másik nélkül!
    A Sátán legnagyobb trükkje az,hogy elhitette,nem létezik.
    Nos vannak dolgok,amik nem az Istenhez tartoznak,nem ő teremtette őket...
    Isten nem teremtett halált,gonoszságot és ilyen dolgokat
    A Sátán teremtette mindazt,ami megtiltanak a 10parancsolatban

    Ilyenkor szoktam kapni drága testvéremtől a kérdést,hogy "de hát dinók is léteztek,hisz megvannak a csontjaik"...
    igen,és?
    az embert utoljára teremtették...ezért létezhettek
    az evolució és a teremtés nem zárja ki önmagát,vagy legalábbis nem teljesen
    miért van az,hogy ma már egy új fajt sem látni?
    és,hogy lehet az,hogy az ember ennyire tökéletes?
    mi miért tudunk beszélni?ki adta ezt a képességet?..."az evolúció,meg kialakult,meg fejlődött"..jah persze...érdekes a kutya,macska,sőt a legközelebbi állat,a majom se tud beszélni...
  • Legend Killer
    #248
    "akkor miért szenvedtet minket?"=miért hagy szenvedni minket.

    sztem ezt akarta írni.