367
Szerinted Isten létezik?
  • at16
    #127
    az már más dolog de érted mire akartam kilyukadni.

    eléggé igazságtalan ....
  • mila69en
    #126
    csak előtte börtönbe:) pár kandúr mellé
  • at16
    #125
    akkor most elkezdek öldökölni embereket, megerőszakaolok pár csajt, kirabolok 8 bankot, istent káromlom... DE HOLNAP holnap bocsánatot kérek istentől és valamilyen módom meghalok akkor a menyországba kerülök :D tök jó
  • Ioles
    #124
    Tyler1: A keresztéNYEK minden vallástól függetlenek. Vannak vallások amik a kereszténySÉGen alapulnak, de minden vallásnak van olyan tanítása, ami nem egyezik a Biblia teljes igazságával. A vallástól független keresztéNYEK tanításai megegyeznek a Biblia teljes igazságával.

    at16: Hiába volt lelkész...Ha valaki 100 napig jót cselekszik, de a 101. napon bűnt követ el és meghal, de nem kér az Úrtól megbocsájtást, akkor a Pokolra kerül. De ha valaki 100 napig vétkezik, és a 101. napon megtér, akkor a bűnei elvannak törölve és a Mennyországba kerül, feltéve ha nem követ el az életének további részében bűnöket.
  • 5c0rp330n
    #123
    a-ha. hát, ez így most sztem megint több sebből vérzik, nem igazán lettek megválaszolva a kérdéseim, de nem akarok jobban belemenni..
  • dragon11
    #122
    kösz, de ... mind1.:D
  • Ioles
    #121
    Isten mielőtt megteremtette az embereket, tudta hogy bűnbe esnek, épp ezért már előtte megteremtette a szabadulásuk feltételeit, ez pedig Jézus Krisztus megváltó műve, ami által Krisztus a kereszthalálával megváltott bennünket a bűneinktől, betegségeinktől és átkainktól. Isten már az emberek teremtése előtt tudta hogy kik fognak újjászületni, kik kerülnek bele az Élet Könyvébe, de az rajtunk múlik hogy ezt milyen úton érjük el, az életünkben a döntéseink által. Tehát a szabad akarati döntésed úgy érvényesül, hogy te határozod meg, hogy az életed melyik időszakában üdvözülj. Azt hogy ki üdvözül vagy ki nem Isten előre látta, mert ott ahol Ő él ott nincs idő, ő látja a múltat, a jelent és a jövőt egyszerre. Tehát nem arról van szó hogy valakinek van e esélye üdvözülni vagy nincs, hanem arról hogy akik Isten az emberek teremtése előtt, amikor is, Ő már látta a jövőt is és látta hogy ki fog üdvözülni, azoknak a nevét jegyezte be az Élet Könyvébe.

    #52. A Bibliában megtalálod a válaszokat a komment kérdéseire. Isten mindenre képes és mindennek eljön az ideje, annak is hogy a gonosz megbűnhődjön, ahogy ez a Bibliában meg is van írva.
  • mila69en
    #120
    honnan tudod hogy nincs pokol? tudod és kész?
  • tigeroo
    #119
    nincs pokol. az emberi ész tudatlansága a pokol.
    az ember célja pedig hogy minél több mindent megtapasztaljon. több inkarnáció után pedig elérheted a nirvanát (ami a "menyország")
  • at16
    #118
    Daniel Ekechukwu - Feltámadás a halálból


    nézem ezt a videót...
    ahogy mondja a pap aki "feltámadt", az angyal megmutatta neki a poklot is.
    ott egy ugyancsak lelkész férfi megszólította őt hogy segítsen neki. elmondta neki hogy azért került be a pokolba mert ellopta a gyülekezet pénzét...
    szóval ennyi ? ha 1 bűnt elkövetsz akkor a pokolra jutsz? és még az az ember lelkész is volt!!!! csak az volt a bűne hogy lopott, de az előtt isten igéjét hirdette!!! és ennyi ??

    Ioles válaszát várom erre
  • Tyler1
    #117
    mi az hogy igazi keresztény??? ez csak a kereszténységre értendő! más vallás ilyen mértékben nem kapott hatalmat.
  • mila69en
    #116
    már kezdtem hinni benned, hogy isteni erővel rendelkezel:D
  • Legend Killer
    #115
    moderátorral
  • at16
    #114
    igaz lol...
    majd szólok valami mod-nak
  • mila69en
    #113
    aztán hogyan törlöd?:)
  • at16
    #112
    én hittem de nem láttam..
    mind1 nem akarok vitát, hagyom holnapig a topicot utána törlöm
  • 5c0rp330n
    #111
    vagyis elismered, hogy minden előre meg van írva, az egész világ egy előre lejátszott játszma, igaz?
    vagyis még mielőtt megszülettél, el lett döntve, hogy pontosan hogyan fogod élni minden egyes pillanatodat, hogy milyen ember leszel, hogyan fogsz meghalni. ebben az esetben a "szabad akarattal" mi is van? az egyház azt mondja, hogy van ilyen, ha pedig azt feltételezed, amit mondtál, nincs ilyen. és ha ez így van, akkor tulajdonképpen mi értelme az egész életednek? egy báb vagy, csak, akit egy előre meghatározott útvonalon végigrángatnak, amin sehogy sem tudsz változtatni. és ha ez így van, mi alapján küldené ítélkezne isten bárki felett, ha esélye sem volt változtatni a sorsán, és már születése előtt meg volt írva, hogy jó vagy rossz ember lesz?
    és erről mondjuk mit gondolsz: #52?

    valahogy nem érzem, hogy ezt jól átgondoltad volna :)
    #52
  • Ioles
    #110
    Amit te leírtál az nem az igazi keresztényekre jellemző, hanem a különböző vallások képviselőire. Külön kell választani az igazi keresztényeket a különböző vallásos alapokra épülő egyházaktól.

    at16: A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés. A levegőt sem látod, mégis van, az áramot sem látod, de ha megfogod a vezetéket, mégis megráz.
    Sok ember azt mondja, hiszem ha látom, az Úr azt mondja higgy és akkor meglátod!
  • Legend Killer
    #109


    #106: igen, a mai világban ez nem meglepő.
  • mila69en
    #108
    te is ilyen hit gyülis vagy?:D (nem bántásból kérdem) ismerek pár ilyen tagot
  • Legend Killer
    #107
    dehogy az. de nem erőltetem :).
  • Tyler1
    #106
    ez az egész kereszténység már nem is arra épül amit egykor Jézus hirdetett! ez már csak arra megy ki h zsarló módon irányítsák az ember, óriási javakat halmozzanak fel, és az vhogy felettünk álljanak. És ismerek ilyen bigott hivő embereket akik teljesen ködben élnek, és csak azt hiszik és csinálják amit a ő tiszteletesük prédikál. Vicc az egész!
  • Szaboka43
    #105
    Szerintem Isten már meghalt 1971.július 3-án, Párizsban egy fürdőkádban:)
  • at16
    #104
    mert hihetetlen :D
  • at16
    #103
    namost szép kis mondat lett :D

    szóval nem tudok már ilyenekben hinni. amit a saját szememmel látok, azt hiszem
  • Legend Killer
    #102
    én érdekes módon el tudom hinni, hogy van Isten és Sátán. meg mennyország és pokol.
    nemtom mi ebben a nehéz, hogy nem hiszed el :D.
  • at16
    #101
    hát az a gond nálam hogy nemtudom már ilyenekben hinni.
    abban hiszek amit látok meg van bizonyíték
  • Ioles
    #100
    A legfontosabb, megtértél? Hiszed hogy Jézus Krisztus Isten fia? Hiszed hogy meghalt a bűneinkért? Mindezt szívből? Hiszed hogy ő szeret téged? Eltudod hagyni a bűnös éned, hátat tudsz fordítani a bűnnek?

    "lelki boldogság hogy valakiben hiszek és hogy az rendbe rak mindent majd egyszer ? vagy hogyan"

    Pontosan, ha szívből és hittel elfogadod őt, kéred hogy költözzön a szívedbe. Ő vár rád. Minden pillanatban vár rád, csak rád.
  • Legend Killer
    #99
    kaptá privit
  • ForzaInter
    #98
    azaz
  • at16
    #97
    hát nemtudom.. én 14 éves koromig szerettem templomba járni meg a miséket stb. utána kezdtem megunni, majd egyre jobban a háttérbekerült.

    bocsi de én nem éreztem semmi boldogságot mikor hittem benne, és most hogy nem hiszek, nincs semmi hiányom.
    tudom megint kezditek hogy nem szó szerint kell érteni....de akkor mégis hogyan? milyen boldogság? lelki boldogság hogy valakiben hiszek és hogy az rendbe rak mindent majd egyszer ? vagy hogyan
  • Legend Killer
    #96
    jahh, értem, oké. kösz a választ.

    :)
  • Ioles
    #95
    Persze, ha minden fontosat elmond, mind1 milyen sorrendben nem kell ezt kötötten nem az érdekli Jézust hogy hogyan tudsz fogalmazni:) hanem hogy szívből szólj hozzá és fogadd be a szívedbe, én csak azért írtam le hogy aki komolyan veszi tudja mit kell mondani:)
  • Legend Killer
    #94
  • Legend Killer
    #93
    sztem ezek a hivatalos imák nem kellenek. ha valóban megakar térni vki Istenhez és pl nem is tudja ezeket az imákat, amiket felsoroltál, akkor is megtud térni sztem. elmondja baját és azt, hogy ezentúl Istent követi és végére mond1áment tiszta szívvel és valszeg így is befogadja Isten, nem? nem kell feltétlen ez a hivatalos ima :S.
  • Legend Killer
    #92
    forzibá
  • NEOreg3
    #91
  • zyppy
    #90
    ?
  • Tyler1
    #89
    jah vmi olyasmi h megjelent a tüzesszekér tüzeslovakkal, és Illést egy fényes forgószél felvitte az égbe.
  • Invest
    #88
    Az egész kereszténység arról szólt, hogy a tanultabb, okos emberek ( az egyháziak ) kizsákmányolják a buta tömegeket. Szerintem ennyi az egész :D