311802
  • Sir Quno Jedi
    #191505
    Jaja, az ember egy nyomorult munkanap után JÁTSZANI akar, nem 100% "valóságszimulálni", abból éppen elég jut nekünk élőben.
  • zorrobomber
    #191504
    Nem azért linkeltem, mert úgy véltem hogy minden igényedet kielégítené, hanem illusztrálandó, hogy nem újkeletű ez az ötlet. A maga korában, és mint ahogy az értékelésekből is leszűrhető, még most is, kegyetlen és kíméletlen a stuff. Kiálltál az esőbe, megfáztál, majd kipurcantál tüdőgyulladásban. Még csak hallomásból sem tudok olyanról aki végigjátszotta :) Ez egyben jelzi az ilyen próbálkozások rákfenéjét is: a realizmusra törekedés nem feltétlenül egyenlő a felhőtlen szórakozással.
  • zorrobomber
    #191503
    És ezt mindig hangoztatni kell hogy kisírtuk? Tanulj már meg továbblépni a dolgokon...
  • tomsolo
    #191502
    Nem kell több kép, hogy kiderüljön nincs ilyen :)
  • Tinman #191501
    Azé' mondom, hogy Tádám 2... ez már a folytatás, másik kor. :-)

    Tádám 3!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://image.gamespotcdn.net/gamespot/images/2004/screen0/919544_20040108_screen004.jpg
  • tomsolo
    #191500
    Ez már a Black Monolith DLC :P
  • Dzsini
    #191499
    Jól kivehető a képen a kőhegyű lándzsa a vadász hátán :)
  • Tinman #191498
    Tádám 2 :-D

  • Moby
    #191497
    Tehát a játék, amire gondoltam, a Lionhead végül soha ki nem adott B.C.-je lett volna
  • IMYke2.0.0.0
    #191496
    Semmi baj :)
  • Moby
    #191495
    Upsz...bocsi
  • IMYke2.0.0.0
    #191494
    Linkelünk, vagy használjuk a kisírt spoiler gombot a banner alatt.
  • IMYke2.0.0.0
    #191493
    Videót nem szúrunk be a topikban.
  • IMYke2.0.0.0
    #191492
    A hidegháború idején direkt félrevezető térképeket gyártott MINDKÉT oldal.

    Földmérőként érettségiztem.
    Voltak a kezeink között olyan magyar katonai térképek [1990-es éveke eleje, rendszerváltoztatás már megvolt], melyeken ott sunnyogtak a katonai ojjektumok. S olyanok katonaik is, melyeken nem, a helyükön érdekes mód patakok, holtágak, suvadások, szakadékok stb. stb. voltak ábrázolva, "pontos" területekkel, magasságokkal, stb.

    Egy a Föld szinte teljes területét reprezentáló JÁTÉK rohadt veszélyes lenne. S nem, nem a hidegháború miatt.
    Azért, mert az emberek elhihetnék azt, amit eléjük tárnak valósként.

    Az Amazonas pusztuló vidéke például tuti nem vagy nem úgy lenne a játékban, Fukushima közelébe se engednék őket, ahogy az oroszok is örökre száműznék a készítőket innen-onnan, az amcsik sem engednék őket az Area 51 közelébe stb. stb.

    Veszélyes minden pontosan ismerni. Ha pedig a készítők a fantáziájukkal egészítenék ki a meg-nem-kapott és hiányos infókat, akkor eleve halott a teljes koncepció: helyette legyen az EGÉSZ fantázia alapú.
  • tomsolo
    #191490
    Igen ez pont olyan mint amire gondolok.

    [NEM]
  • Dzsini
    #191489
    Jean M. Auel - Föld Gyermekei könyvsorozat
  • zorrobomber
    #191488
    TÁDÁM
  • tomsolo
    #191487
    Mekkora fless lenne, egy magas fűben, széllel szemben bujkálni a saját magad által pattintott kőhegyű lándzsával vadászni - stealth mode on - majd a leölt állatot feldolgozni - nyúzás, bőrkikészítés persze az asszonyok dolga :D - barlangi medvét füsttel/tűzzel a kuckójából kikergetni, pikáns jeleneteket korommal a barlang falár pingálni :P

    [MINDEN JOG FENNTARTVA, BELEÉRTVE A HANGOSKÖNYVKIADÁST IS]
  • Moby
    #191486
    Ha nagyban lehetne csinálni, akkor sem tudna elég gyors lenni. Csak amióta földkörüli pályáról tudjuk fotózni a földet, iszonyat sokat változott a látkép. Eszméleten tempóban pusztítjuk az erdőket/nőnek a városok, olvadnak a sarkkörök, tektonikai események rendezik át talajt, stb. Ha el is készülne belátható időn belül, egy olyan időszak lenyomata lenne, ahol az események kezdetet és vége köszönő viszonyban sem lenne egymással, és az egész egy olyan időablakot reprezentálna, egy nagyon hamar már nem a valóságot tükrözné, ergo ugyanott lenne, mintha fantáziavilágot teremtenének. Bitekkel terraformálni márpedig elég könnyű :)
  • tomsolo
    #191485
    A Rust csak szeretne ilyen lenni...
  • ratgab
    #191484
    *lassacskán (Utálom, hogy nem lehet szerkeszteni).
  • Dzsini
    #191483
    A Rust elvileg (részben) ilyesmi...
  • ratgab
    #191482
    Volt egy őskori RTS, csak nem jut eszembe a címe. De az is megbukott.

    Talán ezért nincs ősemberes játék manapság.

    Prehistoric 2?
  • tomsolo
    #191481
    Igen ilyet akarok, csak 3D-ben, szintfejlődéssel - pl. tűzhasználat, kőpattintás, lábon kihordott torokgyík és influenza védelem, esetleg később beszéd :D

    Nem is értem miért nincs ilyen, az összes jurassicos - tudom, hogy az egy másik éra - klisét el lehetne sütni, plusz DLC-ben megjelenhetne a fekete monolit is.
  • ratgab
    #191480
    Nem ismered a technológiát, én sem. Most fantáziálásból ennyi elég volt egyelőre.... :-) Főleg, hogy lassackán mennem kell melózni.
  • Dzsini
    #191479
    Rani ki vav kútját beszkennelték - itt látszik, hogy mennyi munka, és ez "csak" egy épület. (ilyesmit csinálnak a lent linkelt Pazirikék is)
  • Tinman #191478
    :-D

  • Tinman #191477
    Jah, fejezd is be! Nehogy véletlenül beszélgessünk :-D
  • Sir Quno Jedi
    #191476
    Pl. abban mindenképpen igaza van Tinman-nek, hogy a házakat nem lehet körbejárni, rengeteg takarás van, meg zsúfoltság. Még ügyes kis repülő drónokkal is iszonyat körülményes lenne és nem pontos. Szóval ez szerintem is inkább a jövő eredménye. Ha meg nem pontos másolat, akkor minek ez az egész hajcihő?!
  • ratgab
    #191475
    Akartam erre válaszolni, de tökmindegy, mert még mindig csak találgatsz te is.

    2015-ben majd jól kiderül mit hoztak össze és részemről befejeztem a témát.
  • tomsolo
    #191474
    Egyébként csodálkozom, hogy ősemeber szimulátor/rpg/stratégia miért nincs még... ütném a mammutokat mint az állat és kardfogú tigris nyakláncot hordanék, meg asszonyokat húznék hajuknál fogva a barlangomba. :D
  • Tinman #191473
  • tomsolo
    #191472
    Olyasmit tudonék elképzelni, hogy a google adatokból generál vmi általános megjelenést, folyamatosan bővülő tereptárgyakkal. Egy mai környezetett lehetetlen/értelmetlennek tartok ilyen fokra fejleszteni, de egy kellően lebutított - értsd nuclear holocaust utáni - állapottal és történettel látok benne fantáziát.


  • Tinman #191471
    Az ötlet nem eredeti, véletlenül sem. Te magad is valószínű gondoltál már rá, de hogy én biztos az tuti. Ez inkább egy régi vágy...

    Nem a mm-es pontosságot mondom, hanem GTA 4 photo mod szintet. Már az is kőkemény ugyanis a házak 3D-sek, 4 oldaluk gyakran teljesen különféle. A textúrákról nem is beszélve. A mi kis szaros falunkban nincs 2 egyforma ház.

    Nem készül el a mi életünkben...
  • ratgab
    #191470
    Csak tudnám az időket honnan szeded, mikor te sem ismered szerintem a technológiát.
  • Dzsini
    #191469
    egy magyar cég egyelőre itt tart 3d szkennelés terén
  • zorrobomber
    #191468
    Egy játék esetében nem is szerencsés szerintem 100%-os élethűségre törekedni, meg kell tartani alapvetően a szórakoztató jellegét. Ezt találták el nagyon jól az ETS2-ben. Ott is úgy skálázták a térképet, hogy egy ültő helyben kényelmesen le tudsz tolni egy fuvart, és így megvan az "achievment" érzés.
  • ratgab
    #191467
    Nem megyek bele ebbe, mert szerintem te se vagy napra kész a leképező/letapogató technológiák kapcsán így csak ok nélkül koptatnánk a billentyűket valós adatok nélkül.

    Maradjunk annyiban, hogy majd kiderült pár év múlva mire jutottak.
  • Dzsini
    #191466
    Outerra -t nézd meg, ők NASA és Google adatokból egész jó és részletes felszín-modellt hoztak össze.

    Persze egyelőre épületek nélkül.
  • Tinman #191465
    Most belegondoltam, hogy a kis szaros 150 lelket számláló falunkat elfogadható GTA 4 szinten meg kellene oldani. Hány év lenne egy fejlesztő team-nek? 2-3?