311802
  • Was
    #191549
    Windows MultiPoint Server
  • IMYke2.0.0.0
    #191548
    Puszta ajánlóként tényleg jobb lett volna.
  • Tinman #191547
    Ref-es link nélkül nem ment?

    sigh...
  • Shep
    #191545
    Nem követem most annyira dolgokat, flém lesz belőle? Bár itt miből nem lesz az? 8D
  • Tinman #191544
    G2-ben volt nálam némi felesleg, de ennyire kényszeresen nem gyűjtögettem semmit. Ha szükségem volt rá kerestem/kutattam utána és kész.

    Viszont! Ha lettek volna benne achik, tuti kimaxolom! Imádtam!
  • Tinman #191543
    Legjobbkor írtad ezt be :-DDD
  • Tinman #191542
    Értelek és én is szoktam ilyen egyedi célokat kitűzni magam elé.

    Ilyen most nálam a Wotn-ba veszteségmentes harc + az a kritérium, ha mégis vesztek egységet, akkor nincs reload!

    Viszont nekem nincs azzal bajom, hogy a készítők is adnak + OPCIONÁLIS célokat a játékban.

    Ha meg nagyon szeretek valamit, akkor értelmetlen achikat is nevetve megcsinálom, mert élvezem a világot, amiben ténykedek (Dark Souls pl.).
  • Shep
    #191541
    Na a playfire 2 hét levelezés után végre jóvá írta a játékaimat, acsikat, meg a pénzt is megkaptam.
  • tomsolo
    #191540
    > A KB: Wotn viszont rögtön jobb lett EZEN a szinten attól, hogy opcionálisan "tiltja" egy képesség használatát.

    De ezt TE magad is kitűzheted. Olyasmi ez számomra mint amikor DA-ban választok, hogy milyen képességekre gyúrok rá, vagy milyen karakterekkel töltök fel egy partyt.
  • zorrobomber
    #191539
    "Lényeg: Jó az ha van, akit nem érdekel picit sem az meg skippelje." +1

    Engem egy picit érdekel, ami annyit takar, hogy néha rájuk nézek miket értem el eddig.
  • Zóanagyvarázsló
    #191538
    A G2-ben nem volt achievement, de igyekeztem minden healing plantet is összeszedni, nemhogy fire rootot vagy goblin berriest. A negyedik - de csak első addonos - végigjátszásnál már szerintem az utolsó moha helyét is ismertem kívülről a két eredeti területen.
  • Tinman #191537
    Nyilván vannak felesleges achik, meg olyanok is, hogy lépsz kettőt és achievment unlocked. Ezekkel nem kell foglalkozni. Felugrott, eltűnt kész.

    De rengeteg játékban vannak hasznos és jól működő achik, amiket érdemes lehet megszerezni. Rengeteg ilyen példát tudok mondani.

    Lényeg: Jó az ha van, akit nem érdekel picit sem az meg skippelje.

    "3-szor fogtam bele 16 percig vittem 42 zsinór-golyóval, elég is volt"

    Nem is értem minek szenvedtél vele. Bullyba is van egy achi, hogy gyűjts össze minden kis apró collectibles vackot. Tettem rá magasról. Ettől nem lett jobb a játék. Így az az 1 achi nincs meg, az összes többi igen. A KB: Wotn viszont rögtön jobb lett EZEN a szinten attól, hogy opcionálisan "tiltja" egy képesség használatát.

    Lost Odyssey. 1 achi kivételével az összes megvan. Találd meg az összes ládikót. Oké, talán 70 órával korábban lehet elhagytam egyet... na bumm, who cares?
  • tomsolo
    #191536
    > Malomnak vannak egyetemes alapszabályai, ott nincs sok választási lehetőséged.

    A való életben mi is megoldás arra amikor a gép 50 szer meglépi ugyanazt a lépést odavissza? Türelemjáték mi? :)
  • Micsu
    #191535


    nem az acsiktól lesz egy játék jó és tartalmas (számomra), persze aki több 10 órát öl bele egy 5 órás játékba annak lehet érdekes
  • tomsolo
    #191534
    Nem azt mondom, hogy nem lehet ezek közt működő de általánosságban teljesen felesleges dolgok:

    pl. hány játékban is van olyan acsi, hogy létrehoztad karaktered/elérted első győzelmed/befejezted ezt a chaptert etc...?

  • Tinman #191533
    Ajánlom a Brothers The Tale of Two Sons achikat... az ÖSSZES tartalmat/érdekességet ad az alapjátékhoz.
  • tomsolo
    #191532
    Ezek mind működhetnének magadtól is, nem pedig előre kitalálva. De mondom a legnagyobb baj az hogy semmit sem ad a legtöbb játék ezekért vagy ha igen akkor nevetséges elvárások vannak - semmiért.

    Pl. Pool Nationbe van egy Endurance mód - marha szar egyébként - na ott kéne 20 percet elbaszni időre belődözgetni golyókat vagy egymás után 50-et. 3-szor fogtam bele 16 percig vittem 42 zsinór-golyóval, elég is volt. A probléma az, hogy ez a játékmód nem teszi teljessé a pool/biliárd élményt, vaktában lövöldözni hosszú perceken át meg inkább csak ront rajta.
  • tomsolo
    #191531
    A hg vs topik kapcsolatban, a topik nem feltétlen a hg üzenőfala.
  • ratgab
    #191530
    Malomnak vannak egyetemes alapszabályai, ott nincs sok választási lehetőséged. És ha tudsz malmozni tudod, hogy egyfajta biztos nyerési módszer van. Itt nem sok variációs lehetőség van. Ellenben a gép tisztában van ezzel és igen jól próbálja kivédekezni, mint egy valódi malomjátékos.

    Achi-knak véleményem szerint az a haszna, hogy megmutatnak olyan játékstílusokat, amiket alapból az ember nem biztos hogy használna.

    A szedd össze az összes bizbaszt a játéktérben féléket én sem szoktam elvégezni, mert az tényleg időhúzás. Ellenben a teljesíts minden mellékküldit féléket viszont többnyire igen, mert az az én értékrendem szerint tényleg része egy valódi végigjátszásnak. A főszálon végigrohanást meg nem tartok teljes értékű végigjátszásnak. Az csak egyfajta kapkodós "toljuk le és jöjjön a következő" stílus, ami már nem az igazi gamer hozzáállás (szórakozzunk is ne csak a mennyiségre menjünk).

    Egyébként most volt az első olyan AC a negyedik rész formájában, amiben nem törekszem a 100% sync-re mert nem látom értelmét. Sőt most egy Action nem lesz szerintem kivitelezve mégpedig a minden játékmódban használj minden képességet és minden fegyvert multiban. Nem vagyok rá hajlandó és kész!
  • Tinman #191529
    SQJ szokott ilyeneket saját maga ellen elkövetni, az is mókás :-D
  • Tinman #191528
    160+ King's Bounty Wotn után ránéztem az achikra. Sokat megkaptam menet közben, mert olyan a játékstílusom...

    Hátravan még kb. 10 és néztem a kritériumokat egész jó!

    Pl. Harag képességek nélkül nyerj meg 50 csatát. Ez az elején baromi könnyű lett volna, de most már elég húzós ellenfelek vannak, ha veszteség nélküliségre törekszek.

    Tehát ez nekem most EMELI a játék élvezeti faktorát, hogy 50 ilyen csatát megnyerjek.

    Tehát ez az achi, számomra fontos és nem haszontalan!

    És ez csak 1 példa volt, sok van ilyen.
  • Zóanagyvarázsló
    #191527
    Annak mi értelme van, hogy válaszolsz egy hozzászólásra - vagy inkább minden egyesre -, amit törölsz? Szerintem célszerűbb csendben törölni, ha pedig mondanivalód van neki, ott a PÜ, de ez az árnyakkal való vitatkozás elég érdekes.
  • tomsolo
    #191526
    AC malom végig ugyanazt a gép stratégiát csinálja - nekem a szabályrendszere se volt szimpi. Egyszer lenyomtam utána elég is volt, ráadásul semmi értelme nincs hiszen pénz van dögivel egy nyomorult bilétáért meg nem fogom magam szopatni.

    Ellentétben Far Cry 3-ban az ügyességieket nagy örömmel csináltam meg.

    De visszatérve az acsikra - napjaink divatos f@szságára - én nem vagyok acsi hívő. Régen RE1-ben ezek mind ilyen rejtett dolgok voltak - halál nélkül végignyomni, nem használni tápolást etc... és sokkal nagyobb öröm volt csendben elérni őket - ráadásul kaptál érte DLC szintű dolgokat - mint csakhogy ott szenvedj a monitor előtt mert vmi kretén kitalálta hogy na ez az eredmény és akkor kiszenesedik egy kajla kinézetű biléta a profilomon.

    Ennek negatív olalára kifejezetten jó példa a Hitman Absolution ahol játék maga is eszerint próbál értékelni szembemenve saját történetével sőt vágóképeivel - cut scenes - ami nem csoda, hogy szénné frusztrálta a játékosokat.

  • IMYke2.0.0.0
    #191525
    Nagyon helyes, legközelebb is te legyél az "okos", és engedj.
  • IMYke2.0.0.0
    #191523
    Hagyd abba az óvodát!
  • ratgab
    #191521
    Pont ahogy gondoltam. Action mehet, minden más kuka hozzáállás. Csak kár, hogy a rendőrök elől menekülést már 5 rész óta csináljuk. Nem enyhén kurvaunalmas már szerintem.

    Amúgy ha már GTA4 mi izgalmas van a kurvázásban (San Andreasban életet töltött úgy még okés is, mondjuk realítástól messze van), nightclub (első alkalommal érdekes, aztán semmi haszna), durva bulizás (volt ilyen a 4-ben? ), drog (tudtommal nincs), alkohol (1x fun kategória, én spec a részegen vezetést se élveztem túlzottan). Bowlingozni meg haverokkal ment Nico vagy csajokkal.
  • ratgab
    #191520
    Ac malmot, dámát nem tudom hányszor próbáltad. Bátran kijelenthetem, hogy még előbbiben nagy nehezen verhető, utóbbiban durván seggberúg a játék. Nagyon jól nyomják.

    Rage: Röhögve szedtem össze tegnap 4000 pénzt videópókerben. Amúgy meg pénz nélkül is simán lehet boldogulni abban a játékban (is).
  • ratgab
    #191519
    Scorchers DLC-ben lehet. Attól, hogy elpusztult a világ, azért játékra ott is lehet igény. Sőt talán több igény is lehet a lazulásra egy olyan világban ahol a lakásból/városból kilépve a fejed akarják konkrétan letépni.
  • ratgab
    #191518
    Én például imádom a virtuális szerencsejátékot virtuális pénzért (ha jár érte valami játékbeli plussz még jobb).

    Kotor kártyajáték, Witcher kockapóker, Rage kockadobós játék, roulette, videópóker, San Andres lóverseny (na ezzel önmagában 3-4 órát tuti elvoltam és már a játék elején milliókat összeszedtem belőle), Oblivion arénában fogadás, Fable 1 kocsmai játékok, Two Worlds 2 szerencsejátékai, RDR pókere, Far Cry 3 pókere. Az összes felsorolttal (és még biztos kihagytam egy raklapnyi játékot, amiben volt szerencsejáték és ráfüggtem rendesen) nagyon jól szórakoztam, de ha nem az adott játékban lett volna tuti nem kerestem volna ennek megfelelő programot (mondjuk a governor of poker vagy a Poker Night játékok is bitang jók, de mégis jobb ha egy nagyobb egész része).

    Amúgy egy sandbox játék nekem szerencsejáték rész nélkül nagyon félkarú óriás, mert én azt mondom szerves része kell hogy legyen mindnek.

    Amúgy valószínűleg látens szerencsejáték függő lehetek, hogy ennyire imádom a virtuális verziókat. :-)

    Szerencsére ez a valóságban nem nyilvánul meg, habár éreztem már magamon a jeleket: 1x dobtam félkarú rablóba pénzt, amit el is vesztettem (100 Ft volt), aztán hetekig nem mertem a kocsma közelébe se menni, pedig nagy volt a kísértés, hogy újra dobjak be, hátha most nyerek alapon.

    A másik meg a Tippmix volt egy időben. Először 200 Ft-al játszottam, aztán már 1000-el. Egyszer leültem gondolkodni és rájöttem, hogy durván mínuszban vagyok a nyerés-vesztés arányt tekintve. Azóta nem tippmixeltem.

    Szummázva neked nem jön be, amiben nincs action, pedig a sok durrogtatás közepette jól lehet ezekkel lazítani. Ha a Sandboxok mész ölsz, lősz, verekedsz, autót lopsz, versenyzel síkon kezdenek el majd mozogni, na én ott hagyom abba az adott stílus keresését/figyelését/várását. Ha nem lesz melléktevékenység (GTA5-ben lesz bőven... Golf is, tenisz is és mindkettőt érdeklődéssel várom már most), akkor semmit nem ér egy sandbox hiába a játéktér, meg az esetleges loot.

    Az elmegyek IRL dologra: Nem sokan laknak nagyvárosban, hogy van lehetőségük pl. bowlingozni. Én pl. nem mennék el IRL pókerezni vagy rulettezni, mert ergó valós pénzen nem játszanék (lásd fentebbi okfejtést), másrészt nem vagyok olyan profi sem bennük. Jobban szórakoztat a virtuális verzió. Amúgy meg ezek a dolgok a legritkább esetben kötelezőek a játékokban (max 1x megmutatják kötelező jelleggel, hogy na ilyen is van), de 1000% szegényebbek lennének a sandboxok ezek nélkül szerény véleményem szerint.
  • IMYke2.0.0.0
    #191517
    Neked beszólogatós kedved van, nekem meg törlős. Ennyi.
  • zorrobomber
    #191516
    Ha szabad kérdezni miért...? A szabályzat szerint jártam el.
  • IMYke2.0.0.0
    #191515
    grebber úgyis szóvá tette, hogy nem törlök.
    Csak úgy, mert most jól esik.
  • Sir Quno Jedi
    #191514
    Előbbi ad hozzá, utóbbi NEM. Csakis időhúzás. A GTA ugyanis NEM a bowlingról szól. Ha a sztori része, mer mondjuk golfozni mész a nagykutyákkal, egye köcsög belefér, de akkor is max. egy cut-scene erejéig és nem egy profi golfjáték renyhe klónjaként...

    Pl. a kurvázás, night klubbozás, durva bulizás, drog, alkohol, verekedés, lövöldözés, na az belefér, mer a rosszfiúk bezony ezzel kapcsolódnak ki és nem pedig SAKKOZÁSSAL. Még esetleg a fight club is, mint a sleeping dogsban. Házi versenyek, streetrace okés.

    Bowlingozni a helyi taták mennek el, meg az unatkozó eltések vaze!
  • tomsolo
    #191512
    Jaja, ráadásul a legtöbb ilyen mint játék tök szarul van kidolgozva - a fizikát igénylő (bowling, billiárd etc.) játékokban egyszerűsítve, a logikai játékot igénylőkben(AC4-ben malom, dáma wft..) meg vagy túl könnyű vagy csak simán frusztráló módon van megcsinálva - pl. 15 másodpercig gondolkozik a gép...

    A Rage-t is onnantol hekkeltem ki mikor így kellet volna pénzt szereznem.

    (Majd arty jól megindokolja milyen felelőtlenül bánok az EULA-val...) :D
  • zorrobomber
    #191511
    Immerzió, elmerülés, illúzió, stb. A GTA4 varázsát nekem ez adja meg, amikor menekülök a rendőrök elől, körbe akarnak venni, erre bevágok egy parkba, és elkezdenek sikoltozva szaladni előlem a fejpántos, addig ott reggeli tornát végző népek :D Ez is minek bele? Ad valamit a játékmenethez? Nem, egyszerűen növeli a beleélést, ahogy a bowling, és társai is.
    Illusztráció(tegnap lőttem):
  • IMYke2.0.0.0
    #191510
    Tanulj meg elsiklani dolgok felett, például az felett, hogy mit ír a másik.
  • Sir Quno Jedi
    #191509
    Most ez komoly?! Rulettezni egy posztapok játékban??!?
  • Sir Quno Jedi
    #191508
    jah. szívesen pakolnak ilyen időrabló faszságokat a játékokban, hoga asszondja lehet kaszinózni. Namost ha pókerezni, darts-ozni, rulettezni, meg ilyeneket akarok, arra vannak sokkal profibb célirányos játékok, vagy megtehetem élőben is (mivel ezek eleve játékok), nem pedig az adott játékomban fogom vele az időt húzatni. Így ha kötelező, gyorsan igyekszem túlesni rajta (akár csalással, leszarom) és levonok pár pontot a végső értékelésből(!), ha nem kötelező, akkor meg csak kerülöm, mint a darázsfészket.

    Pl. bowling a gta-ban, meg ilyen faxságok. MINEK?!?!? Betegek ezek, meg nem tudnak mit kitalálni, hogy ÉRTELMESEN növeljék a játékidőt.

    A Saints Row-k (2-3) activity-jei leglább viccesek, egyediek és a játék profiljába vágnak. Az csillagos 5-ös megoldás.
  • ratgab
    #191507
    Most kivetíted a saját preferenciáidat másokra. Mindenkinek más a szórakozás.

    Én például ma is jól elvoltam délelőtt AC4-ben hajózgatással, tegnap meg Rage-ben videópókereztem és ruletteztem 1 órán keresztül, mert éppen az esett jól.
  • tomsolo
    #191506
    Hol van ez ahhoz képest, mikor zsáner játékainkból ilyen kifejezéseket hallok - és már nem is nagyon tudnak érdekelni az ilyenek - hogy respawn, farmolás, véletlenszerű item dobás és társai.

    Vagyis ehhez képest játékok százai baszatják el veled tök feleslegesen az idődet - és ennek semmi köze nincs onnantól a játékhoz. Lásd TDU2-ben a kipörgethető kaszinó kocsi vagy piálás a póker versenyekhez. Ahol látok ilyet vagy elhajítom vagy kihekkelem mert ez nem játék.