63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • fuszhi
    #24978
    Gondolkoztam olyan dologról hogy lehetne kocsmákat, bárokat, útszélieket néha egy benzin kutat lerakni. Ahogy az szokott lenni tipikus amerikai filmekben. Csinálhatsz olyat is hogy jobb és baloldalt csak homokbuckák vannak és amerre csak a szem ellát semmi csak a pusztaság van. Lehetne olyan pihenőt is csinálni ahova busz megállót is raksz és kis beülős kávézó van illetve szálláshely panzió. Lehetne olyat is hogy strand mellett haladsz el ahova természetesen belehet látni hogy épp fürdőznek az emberek, napoznak isznak eszik a palacsintájukat.:) sátrakat kihelyezni mint ha kemping mellett haladnál el kis tavat ahol épp horgásznak :)
  • Robi546
    #24977
    az a kamion,ááá.... tetszik :DD
    Remélem hogy ha elkészül majd kiadod vagy feltöltöd valahova ha ki lesz dolgozva a belseje tehát ha működni fog a műszerfal + lesz manualba is fog kelleni meg amúgy is. :D Grat! :)
  • SnyperD
    #24976
    credo 1
    credo2
    Új felni :)
    credo3
    credo 4
    És elkezdtem egy kamiont is hogy az én kategóriám is benne legyen az OMSI ba :) A kamiont úgy töltöttem csak mivel szér kell szedni a modellt ezért sketchup al dolgozom ami rengeteg polygont rakott bele így butítom a modellt miközbe szedem szét de úgy is szép lesz :) a színes részeken látni :)
    Kamion 1
    Kamion 2
  • SnyperD
    #24975
    Miért nem rakja be ? -.-

  • SnyperD
    #24974
    Mostanában a jogosítvánnyal foglalkozok szóval kevesebb időm van de azért haladok :)


    Új felni :)


    És elkezdtem egy kamiont is hogy az én kategóriám is benne legyen az OMSI ba :) A kamiont úgy töltöttem csak mivel szér kell szedni a modellt ezért sketchup al dolgozom ami rengeteg polygont rakott bele így butítom a modellt miközbe szedem szét de úgy is szép lesz :) a színes részeken látni :)

  • ozimak
    #24973
    Köszönöm a segítséget! A kocsiszámot sikerült eltüntetni,most már csak a rendszám maradt. Ugyanis azt elfelejtettem mondani,hogy a textúrát már kicseréltem magyar rendszámra,csak éppen a szám lóg most túl. Tehát át kellene írnom a rendszámot valami másra,rövidebbre. :)
  • matec1996
    #24972
    hello sziasztok a 2 ajtós ik415 és a credoról miújság már tényleg régen hallotam rola kérlek írjátok meg :D köszi
  • Zoliikp
    #24971
    Ez őrület:
    az eddig használt képfeltöltő oldalak megadták magukat, és ez is szórakozik.
    A második kép még egyszer:
  • Zoliikp
    #24970
    Az első kép:


    A második kép:
  • Zoliikp
    #24969
    A rendszám a body.bmp-n középen, közel az aljához találod.

    A kocsiszám eltüntetése kissé macerás lesz:
    célszerű letiltani azt az o3d-t, ami meghívja;

    http://s7.images.www.tvn.hu/2012/08/12/00/58/www.tvn.hu_e91f4aa7952c1d1ef3743e34d1a1f559_k.jpg
    Ezt a cfg-ben találod, és Tab-ot ütve a sorok elé, nem hajtódik végre az utasítás:
    http://s7.images.www.tvn.hu/2012/08/12/01/02/www.tvn.hu_26f3df9d4358b9ca138002c3a6a23ea9_k.jpg
  • matesz19
    #24968
    Köszi, akkor majd holnap, ma már úgy se tudnám hová letölteni. :D
  • ozimak
    #24967
    Szép estét mindenkinek!
    Úgy döntöttem megcsinálom az első buszfestésemet,ezért belefogtam a Solaris "elBKVztatásába"! :)) Megy is gond nélkül,csak egy dolgot nem találok: A rendszám feliratát hol lehet átírni? Valamint hogy tudom kitörölni a járatszámot róla? Van egy bizonyos "D_wagennummer" nevű .bmp kép amiről veszi a mintát a számokhoz. Esetleg ha azt teljesen "kifehérítem" akkor nem fog látszani a buszon sem a száma? Törölni nem akarom mert a nagy keresgélés közben rábukkantam a solaris.cfg-ben egy erre a "D_wagennummer.bmp" nevű képre való hivatkozásra,szóval gondolom törölni nem kéne :)
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • kem001
    #24966
    Regisztráció után tudod csak letölteni!
  • matesz19
    #24965
    Ez igaz, utólag vettem én is észre hogy onnan van de egy új posztot nem akartam írni miatta...
  • rarma
    #24964
    Nagyon szép estét !
    Éppen én is ezt akartam írni hogy a brazil busz nem letölthető már mert törölték az oldlaról.
  • Erlau Trans #24963
    Playgobe... nem csodálnám ha kiderülne, hogy lopottak, engedély nélkül feltöltött buszok voltak.
  • matesz19
    #24962
    Pfff... mind a kettőt törölték vagy nem tudom, de nem lehet már letölteni... :(
  • Zoliikp
    #24961
    Textúra nélkül ne konvertáld, mert utólag az o3d-nek nem tudod "megmondani", hogy melyiket használja.
    A kérdésed másik felére meg a válasz:
    mindkettőre.
    Az első adja meg az o3d-t, a második pedig az ütközési o3d-t, ami ugyan az...
    Jelen esetben.
  • retoucher
    #24960
    Én is pont ilyenekre gondoltam amiket írtál!
    Lehetne játszani a domborzati szintkülönbségekkel az út mind2 oldalán eltérővel, és így pl. az út egyik oldalán pár ház közvetlenül a másikon pár fa, vagy vasúti sín, folyó, szántóföld, mellékutak, az út mentén villanyoszlopok, korlát, kerítés, óriásposzterek, vagy kerítéssel parcellázott terültek kicsit beljebb, az úttól messzebb házak fákkal, sziklafalak, és mindezek random használata a szintkülönbségek variálásával!

    Itt van 1-2 kép, h vizuálisan is lehessen látni mikre gondoltam!

  • bence099
    #24959
    húzz rá textett
  • 86hold
    #24958
    Mit rontottam el? Ott tartok:... Mappába egy model mappát és egy texture mappát. A model mappába tettem a saját o3d fálj (érdekes nem adott ki textúrát amikor a galambot konvertáltam) így nincs a textúra mappában semmi.
    Az ScoCreator-ral csináltam egy Sco.fáljt, Nem tudom hogy a "Mesh Datei Auswahlen"-re vagy a Collisionmesh-re kell rámenni?
  • TheSosy
    #24957
    Vanám itt még valami :D
  • 86hold
    #24956
    Bezzeg ha az oroszok készítenék, csodálkoznál
  • Routeres
    #24955
    Hááát, a braziloknak nem akar összejönni ez az OMSI-s buszkészítés...
  • TheSosy
    #24954
    Új BETA busz.
  • ccv520
    #24953
    Szántón lehet traktor is...
  • Erlau Trans #24952
    Szerintem a laposabb részekre szántó (szerintem festés texttel megoldható elég is). Szőlő a dombos részen... jó hát tudom ilyen object nincs, de a Börzsöny nyugati oldala tele van szőlővel. Útszélén ( nyáron ott is ott felejtett) hófogó. Út mellett futó földút, lerakva mellé 1-2 házikó, mintha telek lenne az út mellett, a házak mellet 1-2 (gyümölcs)fa. Nem tudom mennyire vannak állat objectek, de pl. pár legelésző valami. Tó az út mellé, földúttal körülötte, + pár fa.
  • matesz19
    #24951
    És működik a kifelé nyíló ajtók. :P Király :D


  • matesz19
    #24950
    Kifelé nyíló ajtók a Solaris-hoz. Itt megtalálod.
  • LMG123
    #24949
    A járművek már készülőben vannak. :) Tűzoltóság, rendőrség, mentőállomás sztem majd megoldható.
  • matesz19
    #24948
    Nem tudom vannak-e olyan objektumok mint Pl. építkezés darukkal (gyár telep, irodaházak, lakótelep) épülő fél kész házakkal, nagy vasút állomás mint pl. a Kelenföldi p.u., busz pálya udvar, nagy busz garázs, csinálj tavat, homokos strandot, vagy ö vidámparkot, épülő felüljáró ami nincs kész és akkor forgalom lassítás van bójákkal; lámpákkal; táblákkal; út féltúrasokkal vagy csinálj kórházat, tűzoltóságot, rendőrséget (tudom egyenlőre nincsenek hozzá járművek csak 1-2, de mint épületnek szerintem megfelelnek). Leégett lakóházak, atomerőmű, szemétégető, régi elhagyatott vagy használaton kívül álló gyártelepek, elhagyott falu ahol régi laktalan házak repedezett útburkolattal és sok gazzal. Remélem adtam pár ötletet a terep kitölétéséhez. :D
  • Zoliikp
    #24947
    Azt kellene kikisérletezni, hogy a buszból nézve mit mutat az egymás mögé helyezett bokorsor, és fasor objektum.
    Ha a alapját képező o3d helyett egy kicsit magasabbat készítenénk, akkor nem csak fát, bokrot, hanem akár tájképet is rá lehet tenni.
    Elméletileg...
  • generalGGabe
    #24946
    meg fogjuk oldani. ha már ennyit foglalkoztunk vele, és beleadtuk szívünket-lelkünket, a végét nem fogjuk összecsapni.
  • cSuwwi
    #24945
    a legtöbb map szerintem nem eléggé "átélhető", nem érzem városiasnak, de inkább a vidéki részeken jellemző, hogy csak le van vágva egy út, két fa és csók

    a szczcin pályán ezt jól eltalálták (nem tudom mennyire valós nem néztem meg a google mapon), talán ezért is fav sokaknál az 59-es járat

    bízom benne, hogy ti jól megoldjátok ezt a feladatot :)
  • cSuwwi
    #24944
    google maps utcanézetben akármilyen kanadai másodrendű út?
    a valós "megoldásnál" nincs jobb szerintem
  • Routeres
    #24943
    Persze csodát én sem tudok tenni, de majd igyekszem jól elosztani az objekteket. Börzsönynek van egy nagy előnye, mégpedig a sok üres rész. Az út a pusztában, a városok között.

    Egy kis ízelítő, avagy mennyit változtat pár fa egy város hangulatán:
    Városközpont a fák között

    De ha már így szóba került, akkor segíjjetek má' tezsvíreim!
    Ötletekre lenne szükségem, hogy az ilyen és ilyen és ilyen na meg az ilyen kilométernyi aszfaltcsíkok környezetét mivel töltsem ki. Ezek nem hegyen futnak, hanem mellette. Ezért nem akarom telepakolni erdővel, mert abból már van elég. Olyan ötletekre lenne szükségem, amik hosszabb szakaszokon is működhetnek. És per pillanat kiszáradt az agyam, porzik, és semmi használható nem jut eszembe!

    Csupa fül vagyok. Köszönöm!
  • generalGGabe
    #24942
    Köszi!

    Máté nagyon odafigyel rá, hogy ne menjen az fps 30 alá
  • cxaxoxc
    #24941
    Az összes leírt dolog közül én az utolsó 4 szónak örülök a legjobban Remélem sikerülni fog.
  • generalGGabe
    #24940
    szia!

    Szeptemberre tervezzük a kiadását. Az úthálózat már kész, most a berendezés megy már gőzerővel. Aztán kitaláljuk a buszok útvonalait.
    Egy már meg van, és azt hiszem nem lövök le nagy titkot, ha elárulom: az útvonala egy órás. Szóval azon egy kanyar két óra lesz. Lesz egy városi rövid vonal, az olyan 15 perc körüli hosszúság, és mellé lesz még 4-5 vonal kb.

    Nagyon fontos számunkra, hogy igazi magyaros pálya legyen, ami színvonalas, szépen kidolgozott, és nem egy gépzabáló.
  • Brad33
    #24939
    Tehát a kép.