63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zoliikp
    #25062
    Akkor a következő változtatást kell végrehajtanod:
    -megnyitod a bus-fájlt;
    -legörgetve a [number], és a [registration_automatic] vezérlő elé ütsz egy helyközt (space-t).

    Mented, indítod, busz kiválasztásnál csak a Regisztráció lesz elérhető...
  • Tirdi
    #25061
    Megpróbáltam úgy hogy átírom, úgyis hogy sehova nem írok semmit, de nem adja ki, csak annyit érek el vele hogy nem lesz betű a rendszámban. Erre gondoltam, hogy az egész rendszámot beírhassam.
  • Tirdi
    #25060
    Köszi! Pedig rájöhettem volna...a "kerék sapka" kifejezésből a sárvédőt nézegettem.
  • TheSosy
    #25059
    Ja,és le tudnád írni hogy hogyan lehet kivenni?
    Az ailists ben kitöröltem az NL202 sorát,de most meg errort ír.
  • TTÁDÉ
    #25058
    A kép persze hogy lemaradt
  • TTÁDÉ
    #25057
    Szántóföld Debrecen külterületén a 30-as vonalán:
  • TheSosy
    #25056
    Okés,köszi megpróbálom
  • Routeres
    #25055
    Próba cseresznye.

    Nekem megszűnt ez az 5 fps-es lag az ai busz törlése után. Előtte próbáld meg az SD200/202 sorozatra lecserélni.
  • TheSosy
    #25054
    Az segítene,ha kicserélném,vagy kivenném az AI buszt?
  • Routeres
    #25053
    Kispesten van egy ennivaló bug, amit azt hiszem az ai busznak berakott NL202 okoz. És sajnos ötletem sincs, hogy mi lehet a megoldás. Részben ez az, ami miatt Börzsöny után a 0-ról elkezdem újra.
  • TheSosy
    #25052

    Egyszerűen nem tudom elhinni,hogy a Kispest 1.4 rosszalkodik a gépemen.
    2006 os beállításon van kb 20 fps (az új Solarissal),néha beakad egy kicsit a game,és leesik 5 fps-re,valamikor meg felmegy 30 ra.Régen még normálisan futott.Mi lehet az a beállítás,ami ezt szabályozza? A text-ek betöltésének
    1000MB van megadva,a prioity pedig 4 esre van felhúzva.Ez lehet a gond?
    Vagy esetleg más? köszi
  • frank007
    #25051
    Hali. Tudja vki, hogy lehet megcsinálni, hogy az ikarus 263-asnál az ai buszoknál is fehér, tehát látható legyen a külső kijelző. Mert az utasok csak akkor szállnak fel. :(
  • Erlau Trans #25050
    Eredetileg sárga rendszámos volt, de annak magasabb az adója, meg a biztosítása is, nem érte meg a cégnek. + pénzért maradhat az előző rendszám fehérben.

    Viccet félre téve: nagyok sok Volános kocsi ugyanazt kapta sárgába, ami előtte a fehér is volt. Sőt, van olyan cég, ami a sárgából megint fehéret csinált, és maradt ugyanaz. Sőt, van olyan Volán is, ahol eredeti fehérből lett F-es sárga rendszám, majd visszakapta az eredeti fehéret, mert egész egyszerűen megőrizték a fehér rendszámait a Volánnál okmányiroda engedélyével... persze mindezen művelet + pénz.
  • ozimak
    #25049
    Dehogynem! Fogod és átírod az FKU- bejegyzést az Automatic-tól a Free-hez.
  • matesz19
    #25048
    A [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1236630869&no=25004]#25004-es [/URL]bejegyzésnél láthatod azt a dísztárcsat amit takar az egyik .bus fájl, a másik a [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1236630869&no=25039]#25039[/URL] képen láthatod a felnit.
  • Tirdi
    #25047
    A neve mögött ez van zárójelbe: ko³paki na ko³ach nyers fordítás:sapkákat a kerekek
  • kuhnzsolt
    #25046
    Nem, talán ajtó működés?
  • Tirdi
    #25045
    Ja és tudjátok mi a különbség a két Solaris 10 között? Vagyis mért van 2 .bus file?
  • Tirdi
    #25044
    Köszi! Hossza ügyködés után sikerült. Azt nem lehet megcsinálni hogy kérje a "Regisztrációt", vagyis magad írhasd be a rendszámot az OMSIba?
  • Ikarus412
    #25043
    Üdv!

    A MAN NL232 CNG-hez ki készítette a BKV-s festést?
    Előre is köszönöm
  • matesz19
    #25042
    Nekem így is jó. :D Nem a rendszámot fogom nézni vezetés közben, szóval így marad. :D
  • fuszhi
    #25041
    gondoltam ilyesmi szerűre is
  • TheSosy
    #25040
    A bal oldali busz ilyen régi? :D
    Szerintem az első betűt cseréld le valami újabbra pl.: K vagy L..
  • matesz19
    #25039
    Most már mind a két színben járnak az új buszok a Dél-Pest pályán. :D

  • ozimak
    #25038
    1. Hogy tüntetted el a kocsiszámot az első ajtó fölül?
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1236630869&no=24969]#24969[/URL]
    2. És a rendszámot végül hogy oldottad meg?
    Egyszerűen kicseréltem a rendszám textúráját Magyarra(fehér),ezt átfestettem sárgára,majd átírtam a Solaris_1.cfg-ben ezt a részt:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    [number]
    Regs_Solaris.org

    [registration_free]

    [registration_automatic]
    FKU-

    Majd utána a Reg_Solaris.org-ban átírtam a számokat 3 jegyű számokra.
    A méretbeni eltolódás miatt volt gondom. A betű/szám kombináció belelógott a kék H betűbe,de kisebbre vettem ezt a részt(H betű kék alapon) így már jó lett.
  • Tirdi
    #25037
    Hogy tüntetted el a kocsiszámot az első ajtó fölül? És a rendszámot végül hogy oldottad meg?
  • Zoliikp
    #25036
    Ha esetleg olyan "nagy" a méret, egy kis csalással az is megoldható:
    -egy nagyobb elem, több kisebb, pl: kiegészítők;
    -konvertálás után pedig a sco-fájlban meghívod őket...

    Így tulajdonképpen egynek kezeli.
  • fuszhi
    #25035
    Hát ezek csak próbálkozások, természetesen simán lehet zöld. Most hogy látom működik a dolog igyekszek majd a kinézetre is adni. Kicsit ki dolgozottabbak legyenek. Bár a konvertálás azért a focipályánál már lassabb volt. Köszi a bátorítást. Gondoltam rá hogy elkészítem az omzi emberkék modelljeit vagy ahhoz hasonló bábukat hogy belehessen "népesíteni" a tárgyakat.
  • ozimak
    #25034
    Jól mutat majd!
  • Zoliikp
    #25033
    Tényleg jó, gratula...

    Egy pici kérdés:
    a kerítés színét esetleg halvány zöldre?
    Jelenleg olyan sötétnek tűnik, ami lehangoló.

    Nekem.
  • matesz19
    #25032
    Jó pofa, nekem tetszik :D
  • fuszhi
    #25031
    ugyan csak próbálkozások voltak hogy megint belejöjjek , de azért megmutatom ha berakja :
  • kuhnzsolt
    #25030
    Egy kérdés: Van nekünk ugyebár egy volvo 7700 típusú buszunk, melyre azért ráférne egy kis ráncfelvarrás! Azt a készítője nem kívánja befejezni? Valaki tud valami infót róla?
  • ozimak
    #25029
    Köszönöm az elismeréseket! Használjátok egészséggel! Igazából a rendszámot csak az utolsó pillanatban festettem sárgára,akkor vettem észre a neten,hogy a Volvo 7700-kon az van. De tényleg most,hogy mondod csak a csuklós 7700-n.
  • Erlau Trans #25028
    Egy sötét járművön (legyen az busz, szgk., akármi) mindig jól mutat egy-egy világos folt, terület, díszítőcsík. Főleg az ennyire sötét színeken.
  • gabesz012
    #25027
    Nem méltatom letöltésre sem, ez valami eszméletlen ronda. :( Én már egy Citaro-t szeretnék végre, annyi verzió készül belőle, legalább az egyik megjelenhetne már.
  • gabesz012
    #25026
    Ez tévedés, csak a csulkós Volvo-kon van sárga (direkt hangsúlyoztam ki a csuklóst, ugyanis nemsokára a szóló 7700 is on topic lesz a bkv-nál, igaz a rendszámokat még nem tudni).

    De a Solaris festése tényleg szép lett, és az jobban mutat sárga rendszámmal. :)
  • Routeres
    #25025
    Várj kitalálom. Ez is brazil busz?
  • kuhnzsolt
    #25024
    Észrevételek a buszhoz:

    Rossz dolgok/hiányok: A busz hátulja man szellemes, féklámpa kategóriában! Belemennek a busz hátuljába, mert rossz a határolása a busznak! Erősen kezdetleges, ronda = 0-val műszerfal. A busz csak manuális, de ennek tudatában is gyakorlatilag lehetetlen elindulni vele! Érdekes kormány forgás, rövid! Rossz hang, papír vékony tető, nincs menetrend tábla a fülkében!

    Jó dolgok: Ajtó működése és a kijelző gyors működése!
  • Ikarus412
    #25023
    nagyon jó :D gratulálok !