63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • kem001
    #25102
    Na ez jó hír, remélem tényleg így lesz most már..
  • Plett
    #25101
    Először is: grat az új kinézethet! :) Másodszor pedig: 15-én ELVILEG végre megjelenik az 576-ban a játék. Remélem most már nem húzzák tovább. :)
  • Routeres
    #25100
    Ezt kifejthetnéd picit bővebben.
    Pontos paraméterek. Pálya, amin az ugrálást tapasztaltad...
  • fcbarcelona1
    #25099
    ja
  • Ikarus412
    #25098
    jó géped van ?
  • fcbarcelona1
    #25097
    mitől megy le az fps?
  • Ikarus412
    #25096
    Szia !

    Azért lehet mer kevés az fps
  • PDes
    #25095
    Kevés FPS :)
  • ZsBalu01
    #25094
    FPS lagg oka. Ha lemegy kb 8 FPS alá akkor elkezd ugrálni.
  • fcbarcelona1
    #25093
    Az miért van, hogy a busz elkezd ugrálni?
  • CoDriver
    #25092
    Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, sikerült megoldanom a problémát. Az egyik LIAZ okozta a problémát.

    Még egyszer köszönöm :)
  • Tirdi
    #25091
    Nekem is volt ilyen. Én úgy oldottam meg, hogy azt hiszem ki vettem az egyik buszt(MAN l.s., vagy nl202) és jó lett. Amikor visszaraktam működött.
  • Zoliikp
    #25090
    Olyan kiegészítőt tettél fel az alapbuszok valamelyikére, amellyel nem hajlandó elindulni.
    Nézd meg, a telepítés óta melyik busz fájljai módosultak, dátum szerint, és annak a bus-kiterjesztéséhez írj hozzá egy 0-t.
    Ezzel megmarad, viszont már "nem látja" a játék, és átlép rajta...
  • Zoliikp
    #25089
    Ezért nincsen menetrended.
    Az a track hiányzik, és a busz útvonalán van.
    Most szépen letörlöd a mapot, és felteszed a 3.10-es verziót. Ha utána is hibaüzenetet dob, jelezd, megyünk tovább.
  • atty707
    #25088
    Töröld le az omsi könyvtárában a logfile.txt-t, indítsd el a játékot, válaszd ki a MAN csoportot, hagyd hogy elszálljon. Üsd ki az omsi-t a feladatkezelőben, majd a logfile.txt-t kinyitva keress rá az error bejegyzésekre. Általában itt pontosan lehet látni, hogy mi a nyűgje, így tudod javítani is.
  • halaszfi
    #25087
    Mitől erededi most a téma?:D
  • CoDriver
    #25086
    Sziasztok!

    Figyelemmel szoktam kísérni a fórumot, és általában meg is találom a problémáimra a megoldást, de most olyan hibába ütköztem amit nem igazán értek. A problémám az hogy ha , buszt szeretnék választani, akkor mindegyik járművet kitudom választani, kivéve a M.A.N csoportot, egyszerűen rákattintok és kiírja, hogy "data nicht gefunden" és utána jön a következő hiba amibe vanvalamilyen hibakód. Természtesen újra fel installáltam az omsit, de a hiba nem szűnt meg.

    Ha van valakinek valamilyen ötlete, vagy javaslata azt megköszönném.

    Üdvözlettel Co-Driver
  • TheSosy
    #25085
    Szerintem sehogy.
    DE! van olyan hogy 263 AI. Azzal lehet nincsen ilyen hiba.
  • LMG123
    #25084
    Odamész az üzemanyagtankjához, kinyitod a tanksapkát és belesuttogod, hogy "Tedd ki a táblát légyszi!".

    Bocsi, de muszáj volt. :D
  • frank007
    #25083
    Sziasztok, hogy lehet az ikarus 263-asnál megcsinálni, hogy az AI buszoknál is fehér legyen a kijelző és látszodjon a járatszám. A saját buszomon előveszem oldalról a menetrendet és kifehéredik, de ezt hogy mondjam meg az AI-nak? :)
  • TheSosy
    #25082
    Pontosabban van AI busz,csak össze-vissza mennek,és csak én vagyok menetrend szerinti.
  • DJKonya
    #25081
    Igen, betöltés közben kidob egy hibaüzenetet, miszerint :"There are is at least one invalid track entry: 107_Chem_Rod, Nr. 0!"
    Előtte a 2.1 volt fent, és nem töröltem, csupán fölül írtam az egészet.
  • TheSosy
    #25080
    Így meg sajnos nincsen AI busz :/
  • Zoliikp
    #25079
    Nos, nálam így működik:
    [ailist]
    0
    -1
    13
    vehicles\Solaris\Solaris_1.bus
    vehicles\Solaris\Solaris_1.bus
    vehicles\MAN_F90\AI_MAN_F90_Wechselbruecke.bus
    vehicles\MB_W123_230E\AI_mb_w123_230e_cab.bus
    vehicles\VW_Golf_2\AI_VW_Golf_2.bus
    vehicles\VW_Golf_2\AI_VW_Golf_2.bus
    vehicles\VW_Golf_2\AI_VW_Golf_2.bus
    vehicles\MB_W123_230E\AI_mb_w123_230e.bus
    vehicles\MB_W123_230E\AI_mb_w123_230e.bus
    vehicles\MB_W123_230E\AI_mb_w123_230e.bus
    vehicles\VW_T3\VW_T3_Van.ovh
    vehicles\Opel_Manta_B\ai_opel_manta_b.ovh
    vehicles\Citr_BX\BX.ovh

    [aigroup]
    Busses
    2
    0
    1

    Hof Dp183
  • Zoliikp
    #25078
    Most bajban vagyok, mert változtattam az ailists-fájlon, de valami miatt nem indul...
    Kis türelmet kérek...
  • TheSosy
    #25077
    Dél
  • Zoliikp
    #25076
    Kispestre, vagy a Dél-Pestre?
  • TheSosy
    #25075
    Nekem a festés az jó,de miként írjam bele hogy csak solaris közlekedjen?
    (Grundorfon valahogy sikerült összehoznom,csak annak máshogy néz ki az ailists-ja)
  • Zoliikp
    #25074
    Meglátásom szerint akkor nem lesz menetrend...

    TheSosy:
    Én is próbálkoztam hasonlóval, de nem sikerült... Ha több festés van, hiába adtam meg típusokként, kocsiszám szerint, stb, hogy melyik festést használja, vagy hibaüzenetet dobott, vagy egyszerűen random választott festést. Hagytam...

    DJKonya:
    Megkérdezném, hogy a map hiba nélkül betölt? A régit letörölted, úgy másoltad fel?
  • DJKonya
    #25073
    Persze:) de kipróbáltam most minden fajta buszt, egyik sem jó.
  • tesoh
    #25072
    És amikor leteszed a buszt akkor a szczecin honállomást választod ki ugye?:)
  • DJKonya
    #25071
    Persze, az új Solarissal egyetembe próbáltam ki az új Szczecin pályát is, bemásoltam a .hof fájlokat a Solaris mappájába. De köszönöm az ötletet, mert más busszal nem is próbáltam :)
  • tesoh
    #25070
    Bemásoltad a pálya .hof fájlját a választott busz mappájába? Anélkül nem ad menetrendet!
  • DJKonya
    #25069
    Sziasztok. Letöltöttem a Project Szczecin 3.1-et, és lenne olyan gondom, hogy egyetlen járatra se tudok menetrendet kérni. Ezt hogy lehet kiküszöbölni?
  • tesoh
    #25068
    Szia! Az a gond, hogy a modell kicsit gépigényesebb mint a többi. Tehát ezzel nem igen tudsz mit csinálni. Várunk a következő kiadásra/okra, és meglátjuk mi lesz.:)
  • fcbarcelona1
    #25067
    Sziasztok!
    Nekem az a problémám, hogy a man lion's city le szokott fagyni és azt, hogy lehetne megszüntetni?
  • wollnerd #25066
    És hogyha kivesszük az AI buszokat? (Vagyis ne legyenek AI buszok a pályán) Akkor megszűnik a jelentség?
  • TheSosy
    #25065
    :(
    Akkor áttérek a 183as vonalra.
    Szeretném megcsinálni,hogy a Dél-Pest pályán csak az új Solarisok közlekedjenek BKV festéssel.
    Összefoglalnád nekem,hogy az ailists-ben mit kéne átírni,hogy ez megtörténjen?
  • Zoliikp
    #25064
    Most cseréltem ki a Solarisra, és a következőket tapasztaltam:
    -Határ útról indulva "beültem" az induló AI-ba, sofőrnézetben;
    -mielőtt befordult volna a Corvin körúti megállóhoz, eltűnt alólam a busz;
    -átváltottam külső nézetre, és egy utcával odébb voltam, de a Határ út felé, és átrobogtunk az Ady E. úton, a bevásárlóközponton, és tovább...
    Ezalatt az fps leesett 5-re, átváltás a saját buszra, és addig, míg az előző busz le nem esett a Tile-ről ez maradt, majd visszaugrott 30 fölé...
    Tehát teljesen mindegy, melyik busz lesz AI-nak, előbb ezt kellene orvosolni, de
    Routeres már többszőr közölte, hogy nem foglalkozik tovább a pályával...
  • Tirdi
    #25063
    Köszi!