63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • gabcsibkv
    #25222
    Automatische Weiterschaltung Mod-nál IBIS2.osc-ben azt meg lehet valahogy oldani hogy amikor a végállomásra érek (terminus), akkor ne váltson? , mert akkor átfordítja automatikusan és az utasok odajönnek.
    Tehát azt kellene modosítani hogy amikor terminusra érek akkor hagyja abba a folyamatot én majd "q" val váltok és elindulást követően ismét automata legyen.
    Ötlet esetleg van valakinek?

    Előre is köszönöm !
    Gábor
  • gabcsibkv
    #25221
    Zoliikp !
    Sikerült megoldanom az ajtóhang problémát. Kiderült, amint átnéztem a fájlokat hogy a d88_constfileba is be kellett irni a megadottakatt és a D88_sound.cfg be is, így reagált rá a D92-es :)

  • TTÁDÉ
    #25220
    Köszönöm és TheSosy-nak is
  • matesz19
    #25219
    Igen, csak dísznek vannak ott. Azért vannak a buszokhoz GPS alapú utastájékoztató. :)
  • TTÁDÉ
    #25218
    Ez mit jelent?
    Azt hogy csak a kinézet miatt van?
  • TheSosy
    #25217
  • TTÁDÉ
    #25216
    Sziasztok!

    A buszokban a mikrofon használható valamire vagy csak a valós kinézet miatt van?

  • Renault Agora
    #25215
    Ugyan az mint ami a Trainz 2010-el is volt. több hónapon keresztül húzták, majd azt mondták nem is lesz. OMSI-nál annyi más hogy itt nem is mondják hogy nem lesz.
  • Plett
    #25214
    576 bolt, OMSI: új megjelenés, szeptember 1, ami szombat... sosem fog megjelenni nálunk, úgy látszik az EVM színvonal meglátszik a kiadásban is.
  • Zoliikp
    #25213
    Esetleg kipróbálhatnád a modelled, hogy létrehozol egy AI buszt a meglévőből, úgy, hogy a bus-fájlt módosítod, és a scriptek zömét visszarakod valamelyik alap buszéra. Az, hogy az AI-nak egyszerre nyílik a két hátsó ajtaja, egy gombról vezérelt, stb. az minket nem zavarna...
  • ccv520
    #25212
    Így van, ez az új változatra is igaz.
  • LMG123
    #25211
    De van, de legyen minden meglepetés majd.

    Seresa: azért az is kell majd hozzá, hogy az eredeti készítők, meg ahonnan származik, azok az illetők beleegyezzenek :D
  • seresa
    #25210
    Sziasztok !


    Szerintem nem az a fontos,hogy hogyan , milyen módon van elhelyezve a felirat. Én inkább azért vagyok boldog és nagyon hálás, amiért a modellezők türelmet,szépséget,időt,pontosságot fektettek bele a modellekbe, és megszületett két megtéveszthetetlen magyar rohammentő...

    Én nagyon szeretném megköszönni, és nagyon-nagy gratulációm a készítőknek !
    A hangoktól kezdve kinézetig 100% !

    Nagyon köszönjük,hogy hamarosan ellátják a magyar járművek a piacot !
  • cxaxoxc
    #25209
    Ez is remek munka, mint ahogy azt már megszokhattuk tőletek Már alig várom, hogy a Börzsönyön a szirénázó Sprinterek miatt kelljen félreállnom Egyébként tűzoltó készítés nincs tervbe véve?
  • kem001
    #25208
    Meg tűzoltó kocsikon is..
  • cxaxoxc
    #25207
    Pedig így van

    Sprinter mentő
  • wollnerd #25206
    áá! Szóval a valóságban is így van. Engem meglep.
  • Stig95
    #25205
    Amikor autóval mész akkor a tükörben rendesen lehet látni.
  • wollnerd #25204
    Miért van tökkörfordítással az "ambulance" felirat?
  • LMG123
    #25203
    Elkészült a Zolika, JXBELL, LMG-123 csapat újabb műve, az első szériás Sprinter mentő is, mindkét Magyarországon megtalálható változatával.

  • Zoliikp
    #25202
    Hogy is szokták a fiatalabbak?
    Akkor megmarad nekem...

    Ha már törlöd a menetrendet, vagy letiltod, szerintem nem olyan élvezetes, mint menetrend esetén. Ott van egy kis izgalom, hogy mennyi időt vesztettél egy-egy hülye helyzet miatt.

    A Kós Károly tér útobjektumainak egyirányúsítása kész van, csak a csatlakozó spline-ok vannak hátra.
    Az Ady Endre úton is lesz egy változás, utána kezdem a menetrendet.
  • Routeres
    #25201
    Mivel ha törlöd a menetrendet, akkor megszűnik a hiba. Nálam legalábbis.
    Ezért mertem arra következtetni, hogy a menetrend okozza...
  • wollnerd #25200
    A menetrenden kijavítani is van engedélyed? :)
    AI buszok okozta random bug a menetrend hibája Routeres szerint...
    Én ezért lenulláztam a terv. szer. járműveket a MI-forgalom beállításopcióban...
  • Zoliikp
    #25199
    Mivel még elég szegényesen vagyunk hazai pályákkal, Routeres engedélyével hozzáláttam módosítani a Kispest 1.4-es verziót.
    Első körben egy-két helyreigazítás vár rám, de egyet már meg tudok mutatni:

    A képen a Nádasdy utca, és Vas Gereben utcai kereszteződés látható, a jelenlegi forgalmi rendnek megfelelően.../ Határ út felől érkezve./
  • kem001
    #25198
    Lion's City-n kívül bármi jöhet..
  • Routeres
    #25197
    Ez igaz, de azt is írta, hogy nem lesz jó AI-nak.
  • TheSosy
    #25196
    Én úgy emlékszem,hogy régebben CCV-520 írta,hogy még a nyáron kész lesz(nek)a 260as(ok).
  • Routeres
    #25195
    Én az új, teljesítménybarátabb NL202-re voksolok. Nógrád volán, Volánbusz és fiktív Börzsöny volán festésben.

    A 263-ast annyira nem csipázom.

    Mondjuk a megjelenés után mindenki kénye-kedve szerint testreszabhatja a járműparkot, szóval ezen nem akadunk fent.
  • kem001
    #25194
    Még a 263-as sem mutatna rosszul ott. Egyébként buszoknak gondolkoztatok fiktív festésén?
  • generalGGabe
    #25193
    ez még nincs pontosan eldöntve.
    Az út úgy van megcsinálva, hogy minden busz elmegy mindenhol, Routeres letesztelte ezt a részét.
    Reménykedünk abban, hogy kijön talán egy olyan Ikarus, amit már lehet használni.
    Én speciel örülnék neki, ha egy jó kis 260-as volánsárga, a régi volánlogóval lenne :-D
  • kem001
    #25192
    AI-nak melyik busz lesz beállítva?
  • cSuwwi
    #25191
    azt pont nem olvastam sry
    több vonal/szeptember megvolt
  • generalGGabe
    #25190
    pár nappal ezelőtt írtam, hogy a leghosszabb vonal egy órás, azaz egy kanyar (oda-vissza) több, mint két órás lesz.

    azt is többször leírtam, hogy szeptemberben lesz majd kiadva.
    És az is le lett írva, hogy 4-5 vonal legalább lesz.
  • cSuwwi
    #25189
    Írtátok hogy több útvonal is lesz, de az nem rémlik, hogy idő is lett-e írva.
    Jelen állás szerint a leghosszabb vonalon mennyi egy karika? (Feltételezem nem körforgalom van)
  • generalGGabe
    #25188
    a börzsönypályát nemlehetletölteni még

    majd csak SZEPTEMBERBEN.

    de ezt már ezerszer leírtuk.
  • kem001
    #25187
    Nem adták még ki.
  • ekepista
    #25186
    sziasztok abörzsöny pályát lelehettölteni már valahonét ha lelehet küldjetek egy linket előreis köszönöm
  • Zoliikp
    #25185
    Mielőtt megsértődnél:
    -első dolog egy kicsit a leírásokat olvasgatni/fordítani, és amiről ott szó van, azt nézegetni az Editor-ban.
    Majd az alap Grundolfot felhasználva gyakorolni az objektumok, spline-ok lerakását, illesztését, forgatását.
    Jöhet egy rövidebb pálya, hogy a gépedet is kiismerd, mert annak erőforrásai nagyban befolyásolják a munkát.

    Ha már valamennyire belejöttél, akkor hip-hop elszalad az 4-5, esetleg 6 hónap, mire olyan pályát készítesz, amire úgy fogod érezni, hogy megérte...
  • generalGGabe
    #25184
    Rohadt jó a Börzsöny pálya. Most is azon játszom :-D
  • omsidriver
    #25183
    OMSI - Editor-t elindításával.