63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zoliikp
    #26903
    Felhívom mindenki figyelmét, hogy minimum egy "nem tetszik" lehetséges, mert ezen a továbbiakban nem akarok már változtatni....

    Ezt sikerült "alkotni":
  • Zoliikp
    #26902
    Nem tudom, hogy lehetne megvalósítani, hogy a festéssel a kijelző színe is változzon.
    Lehet, hogy én tudom rosszul, de a textúraváltásra utasítást adó parancs nem alkalmas a kijelzett karakter megváltoztatására.

    Esetleg a hátterét változtathatod, vagy a "megvilágítását", de magát a karaktert nem...
  • gabcsibkv
    #26901
    Erre gondoltam, így most alapból 3 fajta van NL202-ből + hozzáveszem a repaint szerinti kijrlző modosítást akkor még +2db, azaz mási modell fájlt kell modosítani. Bár arra godoltam 1 modell fájlba lehet e 2 hivatkozást megtenni, azaz kiválasztott reapinthoz kiválasztott színt?
    pl kék tetejű repainthoz kék színű kijelző
    pl Rheinhausen ORL festéshez sárga szín
  • Zoliikp
    #26900
    Valami élénkebb szín kellene, mert így "elvész" a sötét tető alatt...
  • gabcsibkv
    #26899
    Szerintetek a kijelző milyen színű legyen?
    Kijelző BUSE szín
    Esetleg kék vagy a repainthoz illő legyen?
  • kem001
    #26898
    Azt úgy szerintem nem lehet.. Ha kiveszed, akkor nemfog egyáltalán megjelenni sehol sem a pályán, vagy erre gondolsz?
  • bence099
    #26897
    de csak egy adott útszakaszról ?
  • kem001
    #26896
    Pálya ailist-jéből kiveszed.
  • Zoliikp
    #26895
    Fuszhi Úr noszogatására, valamint a hozzáfűzött mondandójának segítségével, elnézegetve az eredeti képeket, módosítottam az eddigi trilex-felnin.
    Már kinéztem a szemem, de szerintem megérte:

    Ez még "csak" a felni belseje, de remélem jó lesz....
  • bence099
    #26894
    ai Kamionokat hogy lehet kitiltani ?
  • bence099
    #26893
    már tényleg ennyi sziasztok
  • fuszhi
    #26892
    ja nem is a Zoli "bácsi" busza jó hogy elolvasom azt is amit a videó mellé írnak.
  • fuszhi
    #26891
    á kihoztad a járgányt? ja-ja nem árthat néha a motornak ha mész egy két kört vele. Nehogy beálljon.
  • bence099
    #26890
    ha egy adott szakaszba le tiltom a ai forgalmat utána hogy tudom fel oldani ?
  • bence099
    #26889
    Régebben beszéltem róla , hogy szeretném modernizálni a Great Grundorf mapot na most én folyamatosan kisebb kihagyásokkal építgetem a pálya alapja maradt csak kisebb objektumok kerültek be mint:
    -Új megállok régi helyet (reklámosak)
    -Táblák
    -Kápolna megemlékező hely
    -Gyár
    -Lakókocsis kemping
    -Bevásárló központ
    -Út felújítások
    -Csatorna fedlapok , bukkanok és még sokk más ! Kiadásról még nem tudok nagyon beszélni mert kellenek az engedélyek de szerintem 2-3 hét kb. ?!
    Még van mit vele dolgozni mert azt is meg akarom csinálni hogy ha bemennek a bevásárló központba akkor ott meg is álljanak és leparkoljanak már meg van hogy tudom csak ma már ennyi elég volt holnapra hozok nektek egy videót és sok képet !
  • Warrior888
    #26888
    Ünneprontó! :DD
    Nem tudom, én mindig valós idővel játszom, reggel én alszom nem buszt vezetek... Azt tudom hogy este mindig megvárják az utolsó utáni pillanatot a lámpakapcsolással, gondoltam reggel is hamar lekapcsolják, így ez már fényes nappal. Punktum. :D

    Erlau Trans

    Nem vagyok az új bkv strandkorlátkék szín rajongója, de ez abszolút emészhető, kifejezetten tetszik. Letölthető lesz? :)
  • bence099
    #26887
    Úgy látszik még vásárolni is jönnek OMSI-ba :D Saját nem letölthető videó később kiadás is később :D Map Great Grundolf
  • kem001
    #26886
    Ha a parkoló autókat kiakarom válogatni, elég a térkép mappájában a parlist-ből kitörölnöm őket?
  • Erlau Trans #26885
  • gabcsibkv
    #26884
    Viszont a német forumon illetve a magyar forum hasábjain megtalálható az alapváltozat a buszokhoz NL202pl de a modokat igy is elég nehéz belerakni, gyakorlás kell de megéri. Én a megjelenés ota játszok vele és kb 7 honapja olvasom a topicokat, megéri vele kűzdeni illetve sokat segítenek a topictársak is amit nagyon köszönök :)
  • gabcsibkv
    #26883
    A szerzői jogok alatt értem a busz készítőit, a modokat
  • gabcsibkv
    #26882
    Egyenlőre nem, de ha végzek a "szummázással illetve az alapbuszok D77-D92, NL202 modok rendbetételével és RVB, BVG, VKL optimalizálásával akkor utána közzéteszem egy "olvass el" fájlal együtt (szerzői jogok stb).
  • bence099
    #26881
    Lelehet tölteni valahonnan őket ? Szépek lettek :)
  • gabcsibkv
    #26880
    Beüzemeltem NL202 3 fajta kijelző módját és működik :)
    NL202 Kamaz Rework Rheinhausen
  • LMG123
    #26879
    Ez korán reggel van, nem fényes nappal.
  • Warrior888
    #26878
    Jól néz ki!
    Jól látom hogy sikerült megoldani hogy fényes nappal is felkapcsolt tompítottal közlekedjen a jónép?
  • Robi546
    #26877
    Már írtam más topikba,bocsi csak gondoltam mert a Busz meg minden = vezetés. :DDD Na de mindegy már,írtam másik topikba,bocsi. :D
  • LMG123
    #26876
    Nem tévesztettél topikot véletlen?
  • Robi546
    #26875
    Üdv!

    Ma gondoltam haverommal hogy jó lenne össze szerkeszteni valami "autó szimulátor" félét de először csak kisebb mértékben. :D
    Szóval: azt meg lehetne oldani hogyha leveszem a kormányt és teszek helyette másikat ? Mondjuk egy autóról vagy valami. úgy gondoltam hogy a rendes kormány ami van azt leveszem és valahogy oldalról rácsavarozom a rendes igazi kormányt,megoldható lenne ? Előre is köszi.
  • kem001
    #26874
    Valakinek sikerült ezt letöltenie? Kellene az Orosz pályához, de nem találok sehol sem letöltést.
  • gcs7e7
    #26873
    uhh bocsi! :)
  • halaszfi
    #26872
    Remélem megfelelek:Mindössze tényleg annyi, amennyit leírtál,és még valami az angol részből:(ezt még beszélem.)Megmutatja, hogy milyen scriptet kell ahoz használnunk, hogy normálisan forogjon a buszunk.Valamint a csukló néhány egyszerű mesh részével kedveskedett felénk képekben.Lényeg a lényeg,
    halad a dolog.
  • Zoliikp
    #26871
    Ez egy "régebbi" verzió, azóta -nem sokat ugyan de- változott, és nem "lopott".

    Visszatértem a témára, folytatom a projektet, most a kerékkel "harcolok"...
    Próbálkoztam sok féle megoldással a kasztni textúrázására, de egyenlőre steril, "a kosz nem marad rajta". Ugyan ez a helyzet a ablakokkal is, amelyek közül egynéhány megjelenésével sem vagyok kibékülve. Apró illesztési hibák is akadnak, lehetőségeim szerint próbálom betömködni...
  • LMG123
    #26870
    Ha OFF, akkor abba a topikba kéne...főleg ekkora képet...
  • Routeres
    #26868
    Csak röviden, tömören, mert esszét kell írnom. :)

    A kocsi elején kész vannak az ablakok. Aztán ír valamit a belső és külső textúrák összeragasztásáról.
    Ez utóbbit nem fordítom le, mert háttérinfó híján csak halandzsa lenne.

    A csukló részei is készen vannak. Az animáció forráskódját is mellékeli a poszt végén.

    A többi rész "szakmai" szöveg, amit szintén nem akarnék lefordítani háttérinfó hiánya miatt. Talán valaki, aki jártasabb a buszkészítésben kisegít. :)

  • halaszfi
    #26867
    Jogos. Jó, de jónéhány lopott buszt mutogat a lopó. Nem is gyanusítottam, csak néztem.
  • bence099
    #26866
    új hír a ng-ről valaki fordítana ? :D


    News with the NG:

    The leading part has now windows (although a full created window not less than 8 (!) levels contains - and this one just one jet) and the trailer has now an inside mesh with its own texture (which bases like the outside textur on the main interior texture, of course, and both together could be glued together for NL202... they COULD...! ;) )

    And now, the first parts of the articulation are finished: You see the "turning dish" with the folding "wing plates", which allow the vertical movement of the trailer. At this point, I will explain the animation. You will find the "source code" at the end of this post.

    First the variables: Contrary to the current version of OMSI, in future, less used vehicle variables with internal linking will not longer be available "automatically" (from the varlist_roadvehicle.txt). You will have to define them in your own varlist textfiles and then OMSI will link them automatically to their internal correspondings in case of finding a reserved variable name. So in future you can add the variable names articulation_0_alpha and articulation_0_beta for both angles between main and trailer vehicle part horizontal (alpha) and vertical (beta). These will be used to animate the turning dish.

    Please mind: I put all parts of the articulation in the main part of the vehicle, so its coordinate system will the be the base. So the first part is the leading wing plate ("Vorderes Flügelblech"), which will turn around against the main vehicle with half of alpha. Then the middle plate ("Mittelsteg") will follow: It turns vertically against the leading plate with half of beta, then it will follow the animation of the leading plate. And the last part is the trailing wing plate ("Hinteres Flügelblech") again turning vertically against the middle plate and then following it in animation.

    Now the remaining angle between the trailing plate and the trailing vehicle part is the half of alpha - and that's what it should be.
  • gabcsibkv
    #26865
    Egyenlőre tárgytalan, mert újra benyomtam a játékot és elfogadta most és betöltötte.
  • TheSosy
    #26864
    Ha lopás lenne miért mutogatná?
  • halaszfi
    #26863
    Másik fórumon úgy kérdeztem.Csak azért,hogy lopás-e.De lehet,hogy tévedés.