63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • LMG123
    #26862
    Gondolom elkérte Maczko az indexről nicknevű kolléga...
  • halaszfi
    #26861
    Nézelődtem:

    Ezt nem Zoliikp csatornáján találtam.... pocakmaci csatornája.
  • gabcsibkv
    #26860
    Jó estét !
    Elkezdtem a 3 fajta NL202-t betenni egy mappába, de Rollbandos esetében
    mikor kiválasztom képnek semmi nem jön be majd betölti a buszt mintha letenné, és csak a sofőrt látom és hogy pattog.

    .bus fájlt és model.cfg neve egyezik.

    Erre van valakinek megoldása?
    Köszi
  • LMG123
    #26859
    Nem, rendes busz. És olyan, hogy AL jármű nincs, csak AI. :)
  • nmagyar
    #26858
    Ez AL jármű?
  • deutsch96
    #26857
    Sziasztok !

    Van egy olyan problémám, hogy, mikor kiírom a járatot az IBIS-szel, akkor nem szállnak fel az utasok. A *.hof -fájlt Hofeditor-ral készítettem.

    (A menetrendet fel tudom venni, és ki is tudok táblázni.)
  • kem001
    #26856
    Egyébként jelent meg egy új Orosz pálya.
  • fuszhi
    #26855
    Na egyszer elkészültök ezzel a gyönyörű pályával és boldog leszek. Remélem azért a susnyást bírja fps el a gépmemória. ;) Jó lesz ez én mondom.
  • kem001
    #26854
    Köszi. Hát tényleg nem működik rendesen..
  • Zoliikp
    #26853
    Ha jól emlékszem HofSync volt a neve, az is lehet, hogy meg van valahol, de nekem előfordult, hogy szépen megszámolta, hogy mennyi hof-fájl van, mennyi mappába kéne bemásolni, és....
    Utána manuálisan nekem kellett másolnom...
  • kem001
    #26852
    Lenne egy kérdésem. Volt anno egy olyan program, amivel hof fájlokat egyszerűen betudtam másolni a program futtatásával a buszokba. Valaki esetleg tudja a nevét?
  • LMG123
    #26851
    Gazella 3302 (béta)



    Készítők/Author: Vint, Vadikgg, HIMMEL.
    Konvertálás/Convert: Vektor

    LETÖLTÉS
  • alexander1993
    #26850
    Be lehet állítani azt, hogy ciril betűket írjanak ki a buszok OMSI-ban?
    Előre is köszi az esetleges segítségeket.
  • szikszaicsabi
    #26849
    Ha szeretnéd, én is besegíthetek. Van már néminemű tapasztalatom az Editorral.
  • gcs7e7
    #26848
    nem ez a rész az?
    http://www.youtube.com/watch?v=GR9_XiBYh5Q&feature=plcp
  • Routeres
    #26847
    Rég jelentkeztünk infóval a Börzsöny pályáról. Ezt ezennel pótolnám.

    Lassan, de folyamatosan haladunk vele, készülgetnek az újabb objektumok és trükkök, hogy a minőség/teljesítmény összhangban legyen.

    2 fős csapatunk egyik fele melózik, másik fele a gimnáziumban őrli az idegeit, így a sebességünk kb. gyök 2-re csökkent, de haladunk.

    Ma délután formában voltam, és kicsit átdolgoztam a pálya egy eldugott, de annál hangulatosabb szegletét. Még abban se vagyok biztos, hogy ismeritek-e egyáltalán ezt a részt.

    Szóval az ősz tiszteletére:
  • seresa
    #26846
    Sziasztok !

    Hoztam egy képet :)

    Beköszöntött az ősz :)

    [img=http://www.kephost.com/thumb/2012/9/23/a1_2012_9_23_bb5owzzpt9_tn.png]
  • Bipper
    #26845
    Rendben :)
  • TheSosy
    #26844
    Jelentkezni.A fórum menüpontban vannak a dolgok.De ne nagyon offoljunk,a többi ilyen kérdést az ottani chatbe kérném.
  • Bipper
    #26843
    És ha itt már regisztráltam, mit kell tennem?
  • crodgok3
    #26842
    Köszi
  • TheSosy
    #26841
    Hát van ittegy újraindult dolog,ha jelentkeznének még néhányan,és aktívak lennének,érdemes lenne feltölteni a műszakokat. [nem hírdetés szándékkal írtam]
  • crodgok3
    #26840
    Van olyan virtuális közlekedési vállalat, ami még működik?
  • gabcsibkv
    #26839
    Probáld meg a Minimal.oop vagy a pc von 2006.oop beállítás betöltését és onnan lehet elkezdeni saját pc-d grafikai pozicionálását a játékhoz. Minden számítógép más kaliber :)
  • Brad33
    #26838
    Editorban. Elég hosszú ezt így elmagyarázni, ellenben elég egyszerű is, miután kipróbáltad. Javaslom, hogy olvasd el az OMSI főkönyvtárban lévő segédfájl erről szóló részét. Ha nem megy annyira az angol, a képek is elég sokat segítenek.
  • szil balázs
    #26837
    Hali mindenki a Ikarus 260.10 VS 260.11 (hajdú volános busz ) nak a 3madik ajtó ját nem tudom működtetni ugy hogy tudom hogy kell az összes 3-ajtos buszomnak jó de ennél a típusnál nem működik tud valaki valami normális magy..tot köszi előre is :D
  • Frenklin737
    #26836
    Valaki tudna adni egy helyes grafikai beállítást mert az egyém össze van zavarodva
  • alexander1993
    #26835
    Hogy lehet menetrendet írni OMSI-ban?
  • fuszhi
    #26834
    Na, nagyon jól néz ki sok sikert a továbbiakban. Szép lesz. Project From View ha van olyan lehetőség és akkor ha frontális nézetben van tested egyszerűen csak esetleg méretre kell állítani és kész is. Pl ha van egy pénz érménk s frontális nézetből a pénznek nem az éle hanem a lapja van szemben akkor csak kijelölöm az érem testet ebben a nézetben proekt from view és ha kell a UV oldalon meg a megfelelő helyre húzom a textúrát és méretre állítom.
  • gabor514
    #26833
    Off: Harmadik európai trolibusznap Szegeden
  • Tirdi
    #26832
    De, de...még nem nagyon akartam szétkürtölni, de készül...
  • dgufoplast
    #26831
    Az is egy meg oldás amit Zoliikp de a google sketchup ba meg fogod és olyat keres hogy rotate és bírod forgatni de ha több részből áll akkor be kell tenni egy groupba jobb egérgombbal és olyat keres hogy make group és így egyszerre tudod forgatni az egészet majd :) és utána már csak helyre igazítás van hátra az adott tengelyen :) ha meg ki szeretnéd venni majd vissza a groupból a modellt akkor majd erre meny explode és nem lesz már abba :)
  • Pali1010
    #26830
    Kár, hogy el van csúszva a festés. :(
  • Zoliikp
    #26829
    Ha a Sketcup-ból dae-kiterjesztéssel mented el, vagy azzá konvertálod, akkor elvileg úgy kell lennie a modellnek, ahogy "látod". Így, ha bármelyik 3d-s progival megnyitod, vagy bekonvertálod, az eredeti méretét, és textúráját kapod.
    Ha ez meg van, és kész a modell - x-fájlban is jól mutat-, akkor az omsi konverternél az első kockából vedd ki a pipát, különben elforgatja a z-tengelyen...
  • precise
    #26828
    Azt értem, hogy meg kéne forgatni, de azt hogy lehet a leg egyszerübben? Eléggé kezdővagyok, szóval bocsi, ha sokat kérdezek.
  • dgufoplast
    #26827
    Szerintem meg kéne forgatni az adót tengelyen x,y,z és helyre fog állni majd :) de van az omsiba gyári út azt be importálod oda persze előtte nem árt ki menteni pl:blenderbe 3ds fájba vagy más programba van pár ........stb és úgy el végezni a műveletet majd :)
  • bence099
    #26826
    rossz az objektum depp-ből konvertáltad x-be ?
  • precise
    #26825
    ha megmondod, hogy a google sketcup-ból konvertált épületeim miért oldalra dölve vannak az editorben és, hogy tudom talpra állítani őket lájkolok mindent. :)
  • bence099
    #26824
    Meg újult a honlapunk kerültbe Like box ezért kérem hogy akinek van facebookja az lájkolja köszi
  • halaszfi
    #26823
    De. Én arra gondoltam hírtelen, hogy az Omsi nem kezeli ezt a megoldást.
    Más:csak nekem váltogat a fórum régi/új sémák közt?