63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zoliikp
    #27104
    Nagy általánosságban kérdezel, ezért az egyszerűbb választ adom:
    a modell cfg-jében lehet szabályozni.

    A probléma akkor kezdődik, ha "csak" textúra-váltással van megoldva, akkor viszont a hozzátartozó textúrát kellene változtatni...
    Busztól is függ.
  • fuszhi
    #27103
    Te figyú már Routeres a mostani fiktív pályátok amit épül abba lehetne hogy ezeket a szépségeket bele varázsolnád/varázsolnátok ?
  • Routeres
    #27102
    Tudom, hogy attól függ, milyen modellt kapsz, de tudnék még örülni egy Csörgőnek, BDt vezérlőnek, Desiro-nak... Csak hogy teljes legyen a kispesti kötöttpályás járműállomány.
  • LMG123
    #27101
    Köszi! Óóóó, ez még csak a kezdet.
  • fuszhi
    #27100
    Hallod bitang lett ez a vonat, nagyon ott van.
  • Bipper
    #27099
    Segítséget szeretnék kérni valakitől aki ráér :) Olyan problémám lenne, hogy szeretném az LMG123 kollága 263.11-es buszát felruházni kézi váltóval :) Illetve fix festésnek ezt megcsinálni a Hajdú Volános helyett :) Megköszönném ha valaki tudna segíteni, mert fontos számomra ez a busz, mert November 1-től nem kapja meg a műszakit, agy selejtezésre kerül, sokszáz fele futott kilométeremmel együtt :( Erre a festésre lenne szükségem :)
  • nico79
    #27098
    Sziasztok

    Szeretném megkérdezni,hogy tudom a hátsó világítás fényét erősíteni?
  • matesz19
    #27097
    Volna egy ilyen gondom a Kispest 1.4-es pályával és így nincs menetrendem, de benne van a menetrend javítás, ami ki lett hozzá adva. Én nem értem, ezért kérdezlek titeket, hogy akkor ilyenkor mit csináljak?
  • LMG123
    #27096
    Ugyanaz rá a válasz, nem tudom, hogy ki ér rá. Ha valaki ráér majd és meg tudja csinálni, az jelentkezik nálad. :) És ezzel itt én bezárom a párbeszédet, mert így is már fórumrombolás szerű a dolog.
  • Bipper
    #27095
    Akkor úgy kérdezem, tudsz valakit aki ért hozzá, és esetleg meg tudná csinálni?
  • LMG123
    #27094
    Senki szabadidejével nem rendelkezem. :)
  • Bipper
    #27093
    És nem tudsz valakit aki vállalná?
  • LMG123
    #27092
    Nekem van most dolgom bőven, bocsi. :)
  • Bipper
    #27091
    A valóságban már elég már egy pár hónapja ezen a buszon vezetek, de a gombok világítását csak akkor tapasztaltam, amikor felkapcsoltam a fényszórót :) Egyébként köszi a segítséget, és olyan kérdésem lenne a magyarázás miatt, hogy ha elmondanám pontosan mit szeretnék, azt meg tudnád -e nekem valósítani? Nem nagy munka, csak pár átalakítás, csak te jobban értesz hozzá mint én, ezért kérnélek meg :) Ha vállalnád, a többit elmondanám priviben :)
  • LMG123
    #27090
    Miért lesz dupla? Van egy mod tőlem, amitől 263.11-es is lesz. Világításban nem tudok segíteni és szerintem úgy van jól, ahogy van, azért világít, mert világítania kell. :D
  • Bipper
    #27089
    De akkor újra dupla fényszórós lesz, a szimpla helyett, nekem pedig szimpla kéne :) Illetve abban tudsz-e segíteni, hogy a műszerfalgombok csak akkor világítsanak, ha fel van kapcsolva a fényszóró, alapból ne?
  • LMG123
    #27088
    Írd felül a model.cfg-jét az eredetivel a busznak.
  • Bipper
    #27087
    Csak nemtudom, hogy tüntettem el így azt sem tudom, hogy rakjam vissza
    :( Tudnál segíteni?
  • LMG123
    #27086
    A busz többi részéről eltüntetted valahogy a tükröződést. És a logo/felirat részek külön modell fájlban vannak valószínűleg, így rájuk külön van megírva a fenster.tga. A busz többi részére rakd vissza.
  • Bipper
    #27085
    És a fényesség? A busz oldalán. Azzal mit lehet kezdeni, hogy ugyanolyan legyen mint a többi része a busznak?
  • LMG123
    #27084
    Nem.
  • Bipper
    #27083
    És a modellben sem lehet átalakítani, hogy más-más texet használjon a különböző pontokon?
  • LMG123
    #27082
    Tudom. Nem festhető még a busz, szóval nem nagyon tudod úgy átfesteni...
  • Bipper
    #27081
    Az aktuális textúra a 947_CLRS.jpg nevű fájl, csak ezt kéne külön szedni hogy ne egy legyen a négy :) Mert több helyen használ a busz egy textúrát :)
  • LMG123
    #27080
    Sehogy nem tudod, mert még nem átfesthető a busz.
  • Bipper
    #27079
    Szükségem lenne egy kis segítségre :) Korábban már említettem, hogy szertnék átalakítani egy buszt, 263.30M-re, ami Gyöngyösön is közlekedik, GZE-956 rendszámmal. Jelenleg itt tartok :
    A problémám pedig a textúrákkal lenne :

    1. A tábla körül feketére festeni, úgy, hogy a busz többi része fehér maradjon (külön textúrává alakítás)
    2. A képen látható folt átalakítása, hogy csak annyira legyen fényes, mint a kaszni ( elől a felirat is)
    3. Rendszám textúra létrehozása :)
    Aki tudna segíteni, annak megköszönném :)
  • nico79
    #27078
    Szép napot mindenkinek.

    Szeretném megkérdezni,hogy tudom a hátsó világítás fényét erősíteni?
  • alexander1993
    #27077
    Hello! Mit állítsak be OMSI-ban, hogy cirill betűket írjon ki az iránytájékoztatást, ahogyan a videóban is van:
    http://www.youtube.com/watch?v=2vGlhe4oVDU
    Előre is köszi az esetleges segítségeket.
  • bence099
    #27076
    isteni progi nagyon sokat segített :) Köszi !
  • LMG123
    #27075
    Hoztam 2 képet, mert a V43-as alapja már készen van. Már csak festéseket kell kapnia meg variálni kicsit a változatokkal.
    Mostmár átlátszóak az ablakok és lehet látni a belsőt is.

    Ezúton is köszönet Cpt.Dave (IkarusV134) úrnak a segítségért és a modellért.



    Kép 2
  • gabcsibkv
    #27074
    Bad Kinzau 2.0 nál ezen lehet segíteni? Emberek átmennek a járművön leszállás után
    Bad Kinzau vá.
  • gabcsibkv
    #27073
    pü ment ! :)
  • Zoliikp
    #27072
    Az Editor csak behelyezni, módosítani tudja a pályán lévő objektumokat...

    Sajnos egyesével kell "kiszedni", hogy miket alkalmaztál. Ebben viszont lehet segítséged, mert létezik egy Maptools.exe nevű programocska, amely megnézi, és kilistázza az objektumok elérési útját, nevét.
  • atty707
    #27071
    Nem fog felkerülni, mert a pálya készítője tiltja, hogy máshova felrakják!
  • wollnerd #27070
    Én kipróbáltam, nagyon tetszik. Én a 612-es vonalon mentem a Ikarus 250-el. Igen változatos ez a pálya! A Pfrondorf megálló után egyre "nehezebb" útszakaszok vannak. volt amikor 18-20 km/h-val tudtam csak felmenni. Megéri kipróbálni!
    Fel kell kerülnie az omsi.hu-ra!
    Ám azért ennek a pályának van egy teljesítményhibája. Néhol elkezd microlaggozni...
  • Bipper
    #27069
    Működik, köszi :)
  • IkarusV134
    #27068
    az ok hogy ez van készülőbe egyszerű. Kezdésnek kapott tőlem egy ollós szedővel ellátott Szilit és mivel az 1055-ről tudtam hogy az így megkapta annak a textúráját. van papagáj és cirmos is erre a modellre csak előbb a modell legyen meg utána átfestegetni már nem akadály.
  • alexander1993
    #27067
    Nem provokálni akarlak csak érdeklődni, hogy tudsz-e valamit.
  • 86hold
    #27066
    Szia. Gondolom már fent volt ez a probléma, hogy amikor megyek utána amikor a program úgy gondolja, akkor ezt írja ki: A Dobozi utcánál leszálltak sokan mert anyáztak, pedig a padkának nekimentem és vissza az útra. http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_9_30_xo4861jrdq.jpg
  • bence099
    #27065
    Olyan kérdésem lenne hogy amit felhasználtam objektumokat a pályához azt egybe kilehet menteni az editorral , vagy külön külön kell ?