29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Fokker
    #2917
    a legutóbbi közös csatáink alkalmával elég jól ment már az emelkedős-forduló; a félhurok is jó taktika volt; szóval sztem jó nyomon jársz, a véletlen elemeket kell még vhogy belevinni. jó csatákat vívtunk. mindig az a lényeg, hogy nem szabad megállni, egyenesen repülni; az a biztos halál. egy hurok is lehet rosszul időzítve, mert a függőlegesen fölfelé repülés is rizikós. esetleg, amit még érdemes gyakorolgatni, a szemből támadás. ezt eddig mindannyian kerültük, de elég 1 találat szemből a motorba, és máris gyengébb motorral kezdődik a meccs. a zoomolást is érdemes használni, bizonyos távolságon belül(összetartáson belül) rengeteget segít.

    #bootsector: sztem az alap 4 géppel kell annyit repülni, hogy kiderüljön, melyik taktika fekszik jobban, illetve melyik gép tűnik jónak. ezután lehet eldönteni, hogy merre tovább. elég sokat repültünk ahhoz, hogy jó tippeket tudjunk adni később a gépvásárláshoz.
  • Papa01 #2916
    Kitettem a küldit ide oldalra is, mellékeltem egy txt is bele, ami a küldetések általad leírt magyarázatát tartalmazza.

    Urak, ehhez mit szóltok? :)

    A következő repülés időpontja: 2009 12.11 (péntek) 19:00

    Kinek van kedve, ideje jönni? :)
  • Papa01 #2915
    Kösziiii :)

    Nincs valakinek kedve egy órácskát tesztelni? :)
    Sajnos holnap 4:40-kor kelek...
  • DummyBoy
    #2914
    Nos urak, itt van 5 mission:

    http://www.mediafire.com/?nduzwdknb0m

    3 módisított Lowenhardt féle, új néven : The SG DogFight :)

    6vs6 - 9vs9 - 12vs12

    Valamint 2 felszállós mission (The SG Battle with Takeoff) , mindkettőben deaktiválódnak 90 másodperc után a földön lévő gépek, az egyik 6vs6, a másik 9vs9 (12vs12 azért nincs, mert nagyon sűrűn lennének a gépek a reptéren, de megoldható, ha kéritek megcsinálom :) )

    Minden misszióban van mindkét oldalon 1-1 AI gép, a balansz miatt ...

    Remélem ezek jók lesznek :)

    Ha valamit változtatni kell, csak szóljatok :)
  • RedRiot
    #2913
    Nekem megvan mind, de ha most egyszerre kéne megvennem az összeset, nyilván nem tenném. Ahogy Dummy kollega is írta minden gép külön egyéniség, órákat lehetne beszélni bármelyikről. Nagyon élethű a fizikai modell, a gépek viselkedése megfelel az eredeti repülőkről olvasható beszámolóknak, leírásoknak.

    Hihetetlen jó dolog, hogy nincs olyan, hogy A Gép. Az übercsászár. A legyőzhetetlen. Mindegyiknek van vmi hátránya is. Jól fordul, de csigalassú. Gyors, de nem fordul. Gyors, jól fordul, de könnyen dugóba esik, és rossz belőle a kilátás. Nincs olyan gép, aminél nem kéne vmilyen kompromisszumot kötni, és ez így jó.

    Remélem Te is megtalálod a kedvenceidet!
  • RedRiot
    #2912
    Nagyon jó a gyári rulett, csak az SE5a első ellenfele mindig a Dr.1. Amivel ugyan nagyon jó fogócskázni, de néha azért jólesik vmi könnyebb préda is.
  • RedRiot
    #2911
    Köszi a tanácsokat! Barkácsolok egy olyan orosz rulettet, hogy csak SE5-ösök és Delfinek legyenek az ellenfelek, én meg Albával leszek. Kíváncsi vagyok, hogy a visszafordulást hogyan oldják meg...

    Az SE5 trimelés topikot megtaláltam én is, de azért köszi. Sőt, már gyártottam egy saját görbét is, kicsit továbbfejleszetttem azt amit ott javasoltak.
  • Papa01 #2910
    Huh.. Sajnos passz, az FSX SG-és fórumán talán tudják... :(
  • LeonSilver
    #2909
    Nemtudod a tolóerőfordítóhoz lehet gombot rendelni ?Mert qrvára nemtalálom :(
  • Papa01 #2908
    Háát, nekem megvan, tetszik is, csak hát nem fér bele az időkeretbe.. :(
    Miért? :)
  • LeonSilver
    #2907
    Srácok, van közöttünk FSX fan?
  • DummyBoy
    #2906
    Minden gépnek más a "karakterisztikája", más játékstílust kíván ... Order gépek gyorsak, de kevésbé fordulékonyabbak mint az Opposite gépek, amik lassabbak, de lényegesen fordulékonyabbak ...

    Elég jól van balanszolva a játék, ami valamiben nagyon jó, az másban gyenge, stb ...

    És elég jól le van benne modellezve minden :) Kérdezd csak meg a srácokat pl: a szélzajról xD
  • bootsector
    #2905
    Köszi a gyors választ. Nekem eddig úgy tűnik a SPAD.13-as lett a kedvencem. Gyors kis masina. Nem tudom, hogy a fizika mennyire lett jól lemodellezve, de azért is szimpi ez a gép, mert még nem sikerült dugóhúzóba vinnem, pedig marhára próbálkoztam. Viszont egy élmény, amikor hirtelen felrántva letörnek a szárnyak.
  • DummyBoy
    #2904
    Nos, nekem csak a Nieuport 17-es nincs meg ... minden gép más és más ... összességében nem bántam meg, hogy megvettem őket ... Bár repülni jóformán csak 3-4 géppel repülök, de elég lenne 1-et is kitapasztalni :)

    Nem egyszerre vettem meg őket, szépen sorjában, havonta max 2-t ...

    Multi nemtom mikor lesz, valszeg valamikor hétévégén, ebben Papa mester a főnök, ugyanis Ő a szerver ...

    Remélhetőleg lesz lassan dedikált szerverünk is ha Sanyo mesternek sikerül elintézni, ha nem akkor csak a pénzen múlik ...

    Üdv!

    Dummy
  • LeonSilver
    #2903
    Én négyet vettem meg eddig és egyelőre nem tervezek más gépet mert úgytűnik, hogy csak a tevét repülöm :)
  • bootsector
    #2902
    Olyan kérdésem lenne, hogy ti megvettétek hozzá az összes kiegészítő repülőt? Én 2-őt vettem, mind együtt egy kicsit drága. Bár marha jó lenne őket kipróbálni. Egyébként terveztek valamikor mostanában multit? Sajnálom, hogy elmradt a legutóbbi, mondjuk összesen sem látni sok szervert... Bocs a sok kérdésért.
  • LeonSilver
    #2901
    Próbálgattam ma ezt a random rulettet és meg kell mondenom, hogy nekem marhára nemtetszik.Ez eddigiek nagyon faszák voltak de most perceket kell eltöltenem azzal, hogy az ellent megkeresem, mi több odarepülök ahol tartózkodni méltóztatik.Ha lelszedek egyet akkor a következő több kilométerre spawnol és még véletlenül sem felém jön.Én egyelőre a gyárit használom.
  • Papa01 #2900
    Ez a megoldás nekem is nagyon tetszik! :)
    Lehet tudni, hogy ez a megoldás mikor realizálódik?
  • DummyBoy
    #2899
    Na, ma ilyen sokategymásutánposztolós napom van :(

    Szóval: Ha érdekel, rá kell keresni az Open World Server vagy Dogfight Server cimkékre ...

    Az Open World Server elgondolás az tetszik ... Ez egy olyan dedikált szerver ötlete, amin fut a map, ahol több reptér, aerodrome van, ahová csatlakozáskor be lehet lépni, itt kiválasztani milyen géppel szeretnél repülni, majd felszállás, és lehet keresni a harcot ... ezeken a reptereken lehetne respawn-olni halál után, és folytatni a játékot, nem kellene spectatorként végigülni a meccset, majd várni a restartra ...

    Én mondjuk szeretem végignézni a csaták végét mikor repülünk, de ha ez úgy megoldható lenne, hogy én döntöm el mikor szeretnék respawn-olni akkor megspórolnánk a rengeteg load time-ot, csak végignéznénk a harcot, majd szállhatnának fel megint a kötelékek a reptérről, lényegesen több időt hagyva a játékra ...

    Szóval kiváncsi vagyok mikor és mi lesz ebből megvalósítva, valamelyik beta-tester írta, hogy a ROF-os dogfight server is hasonló elgondoláson alapszik ...

    Én várom :)

  • DummyBoy
    #2898
    A Random Roulette azértjó, mert személyre szabható ... hangulat alapján ... nekem volt otthon a régiből egy csomó ... És ez a nagy előnye ...

    Bár ez az új ez tényleg király :)

    @Papa: Mindent a ROF fórumon ... aránylag nyugis napom van, kalózkodok meló közben, olvasgatom a rof fórumot :)
  • LeonSilver
    #2897
    Fasza, hogy csinálja a srác ezeket a random ruletteket de lassan feleslegessé válik annyira jó lett a gyári is szerintem.Annyi extra van benne, hogy véletlenszerűen adja be a gépeket, semmi más szerintem.
  • Papa01 #2896
    Ezt én is tapasztalom...

    Tegnap rulettben.. alig bírtam a Dolphin-t követni DIII -al emelkedés közben... elfogyott belőle a szufla... :D
  • Papa01 #2895
    És ez teljesen AI mentes lesz?? :)
    A linket hol találtad?
  • DummyBoy
    #2894
    És közben találtam még egy érdekes topikot:

    A dogfight szerverek mellé terveznek új egységeket a Mission editorba ...

    Ebből 2-t emelnék ki :)

    2 reptér, ahol be lehet állítani milyen repülőgépek választhatóak csak az egyik az ground startos a másik pedig Air start-os :)

    Magyarul elég lesz csak a reptereket berakni, belépéskor mindenki választhat magának gépet :)

    Nos, alig várom :)
  • DummyBoy
    #2893
    Találtam egy topikot ami talán érdekelhet :)

    SeVa pitch trim

    Rendesen képekkel, joy curve beállításokkal :)
  • DummyBoy
    #2892
    Nagyon jó taktika különben, sem a DR1 sem az Alba DIII nem tudja fordulóból követni az emelkedő SeVa-t vagy Dolphin-t, egyszerűen elfogy a lendület mire normálisan be lehetne célozni ...

    Őszintén szólva ismerve hogy repülsz, ha maradnék az Opposite oldalon akkor erősen imádkoznék, hogy minél később sikerüljön belejönni ebbe a dologba xD

    Viccet félretéve, ezeket a taktikákat is embere válogatja ... Nekem pl.: nem jönnek be, én automatikusan leállok fordulózni, emiatt nekem erre nagyon nehéz ráhangolódni ... a DR1-et viszont nem szeretem annyira mint a Camel-t ...

    Camel nagyon jól fordul, csak figyelni kell rá, mert ha alacsonyan bedugózik akkor bukta ... ráadásul nagyon nehéz vele normálisan célozni a magassági kormány érzékenysége miatt :) De ami késik nem múlik, akkor is begyakorlom :)

    Az új rulettben ráadául nagyon élvezetes kergetni a DR1-et ... olyan manővereket csinál, hogy öröm nézni ... ráadásul trükkös, mert lemegy földközelbe és ha nem figyelnék, nem egy fordulónál úgy csapnám magam a földhöz hogy ihaj :)

    Esetleg megpróbálhatod azt, hogy csinálj egy olyan rulett missziót, hogy csak SeVa és Dolphin (Esetleg SPAD) jön szembe ... SeVa elől úgysem tud a másik SeVa úgy meglépni mint az Alba elől, és akkor láthatnád, miket próbálnak ellened tenni ... Vagy az Alba-Fokker elég jól repülhető gépek, ki kell azokat próbálni rulettben a fent említett gépek ellen, akkor lehet abból tanulni mit csinál az AI :)

    Én szoktam csítelni ... mikor a lövészetet gyakorlom akkor unlimited ammo, mikor a manővereket akkor még bekapcsolom mellé a sérthetetlenséget és a Safety Collisions-t vagy mit ... és van hogy nem lövök rá, csak kergetem, hogy meglássam mit csinál az enemy, és ne kelljen 5 percenként újrakezdeni a mission-t :)
  • RedRiot
    #2891
    " Ha azt csinálná mint a Dolphin, hogy lecsap, majd elkezd körbe emelkedni és újra lecsap, akkor nem győzném kergetni ."

    Ezt a taktikát kéne megtanulnom rendesen az SE5-höz. Optimális emelkedési sebesség, és fordulókör, a lecsapás időzítése... Olyan idegesítően követhetetlen manőverekt. :)))) Majd ellesem az AI-tól.
  • DummyBoy
    #2890
    Nos ez lehet kicsit nagyképűen hangzott, tisztázzuk azért, egyszer próbáltam és akkor sikerült :) de az nagy segítség, hogy Alba ellen nem jön DR1 xD

    Német rulettben a legkeményebb ellenfelek a Camel és a Dolphin ... a SeVa sajnos még mindig vagy túl messzire elmegy és úgy jön vissza, vagy leáll fordulózni ... Ha azt csinálná mint a Dolphin, hogy lecsap, majd elkezd körbe emelkedni és újra lecsap, akkor nem győzném kergetni ... Akkor valszeg attól félnék a legjobban ... Camel ellen meg fordulózni jó, meg tudja lepni az ember fiát :)

    Apropó, random rulett, ha valakinek van valami kivánsága azzal kapcsolatban, akkor szivesen elmagyarázom, hogyan tudja megváltoztatni benne a gépeket vagy az erősségüket! (esetleg megcsinálom ha kell ...)

    Nekem pl.: volt otthon olyan orosz rulettem ahol csak Veteran és Ace Camel és SeVa jött rulettben, egy kis gyúrás a multira :) De sajna a messzire menekülő SeVa miatt ráuntam :)
  • RedRiot
    #2889
    " Nos, míg Alba-val 2-szer végignyomom a sort az orosz rulettben"

    Az 1.09-es orosz rulettet? Gratulálok! Bevallom én az SE-vel még nem tudtam kinyírni a Dr.1-est, talán egyszer egy potyalövéssel. Nehéz rajta fogást találni. Mivel nem tudom tartani a fordulóit, ő meg nem tud felgyorsulni az én sebességemre, kicsit olyan a fight mint egy kétkezes pallos és egy párbajtőr harca. :)) Életre-halálra, komoly kihívás.

    Örülök hogy kijött a random rulett, mert más gépek ellen viszont már van némi sikerélményem. :))) Szerintem most találták el a legjobban az AI-t: nagyon keményen manőverezik, a célzás is jó. Néha mellé lő, de volt hogy az Ace szintű D.VII vmi nagyon durva kapáslövéssel leszedett. Ami jó, végülis azért ace hogy ilyeneket csináljon.

    Kamikaze fíling néha bejátszik, ezek az új 1.09 fiúk nem szaroznak. :) Hétvégére én is összeütök egy videót, addig csinálok hozzá anyagot.

    Hangbug: nálam még nem jelentkezett ilyen.

    Bugok úgy általában: én anno nagyon vártam a GTA IV-et. Olyan szarul optimalizált trehányul összedobott fost még az életben nem láttam. Pedig biztos legalább ötvenszer annyi ember, százszor annyi pénzből csinálta, mint amiből a RoF-ot fejlesztik. A GTA IV után a RoF egy tökéletes, hibátlanra csiszolt remekmű.
  • DummyBoy
    #2888
    Jó reggelt All!

    Az tény, hogy van benne bug rendesen, de láttam én már sokkal jobban hájpolt bughalmazt is megjelenni :)

    Bár hozzáteszem, mindenki más ... Lehet hogy vannak a játékban olyan bugok, amiket én észre sem veszem, más pedig idegrohamot kap tőlük ...

    Szóval erre azt mondom, szerintem is bőven játszható a játék, de ez csak az én szerény véleményem :)

    Más: Tegnap találtam megoldást a Mission editor hibájára, megcsináltam 2 9v9 és 6v6 missziót, persze editálva a régit ... Erre megint nem támad az AI ... Nem értem ... Mindegy, remélem ma este sikerül rájönnöm mi a gáz ...

    És mégvalami: Tegnap elkezdtem a Camel-re gyúrást ... Nos, míg Alba-val 2-szer végignyomom a sort az orosz rulettben, Camellel eddig a 3-ik gépig jutottam :) De olyan videókat fogok csinálni hogy ihaj :)

    Qrva kamikazék ... A DVII-es az esetek 80%-ban belémjön :) Nem is ez a lényeg ... Hihetetlenül élvezetes most a DR1-est kergetni :) Olyan jót repültem tegnap, függetlenül az eredménytelenségemtől hogy ihaj :)

    És 1 Bug amit tegnap én is felfedeztem: Egyszer csak elkezd recsegni a hang ... és olyan mintha rádióban hallgatnám a játékon és elromlana a vétel ... Hallottatok már ilyesmit?
  • Fokker
    #2887
    én is csak annyit tudok mondani, hogy fölösleges várni. ezek a hibák apróságok, eddig nem volt olyan baklövés, ami miatt szar lenne a játék. annyira azért nem rossz, sőt.

    rájöttem a nem hallható lövések titkára(de még nem 100%): csak akkor hallani a találatot, ha előre nézünk. ha hátra-oldalra, akkor abszolut nem hallani. egy ilyen eset volt a legutóbbi multinál. legközelebb kicsit rámegyek és letesztelem.
  • Papa01 #2886
    Kint van... :) Jó éjt skacok! :)
  • Papa01 #2885
    Köszi, kiteszem az oldalra! :)
  • LeonSilver
    #2884
    Kössz srácok ;) Az az igazság, hogy qrvára lusta vagyok vágni meg ilyeneket csinálni ezért a videók ilyen ahogy esik úgy puffan típusúak :)
  • RedRiot
    #2883
    Sensenmann elkészítette a kiváló "Practice, practice" küldik 1.09-es verzióit. Innen szedhető:

    Practice, practice, practice
  • RedRiot
    #2882
    Király vidi, jó zene!
  • Papa01 #2881
    Jó vidi, grat! :)
  • JoeDestroy
    #2880
    THX!
  • LeonSilver
    #2879
  • LeonSilver
    #2878
    http://www.mediafire.com/file/l5jyt12dn2z/unGTP.exe