6647
  • zotyesz18
    #6527
    Köszönöm!
    Akkor kicsit rá kell gyúrni az office ratre mert már másfél éve alig mozdul a szovjet front.. :D
  • Amergin
    #6526
    A csapatok organisation-jára van hatással. 50%-os officer rate mellet a csapatok 25-ös maximális org.-t tudnak, míg 140%-os officer rate mellett meg 60-as max organisation-t. (Nem pontosan írtam de körülbelül ilyen az arány). Ez azért sejthető, hogy mennyire befolyásolja az egységek harcértékét
    A leadership ezektől függ:
    Alap érték: minden ország indul valamennyivel alapból.
    A tartományok is hozzáadnak: vannak tartományok, amiknek van saját leadership értékük ez tartományonként eltérő.
    Módosítók: miniszterek, education tech (5% tech szintenként), az education investment laws (politikánál állítható be)
    Kémkedésről majd máskor, késő van
  • zotyesz18
    #6525
    Meg a covert missionok azok mik? A kémkedésnél.
  • zotyesz18
    #6524
    Jajj bocsi nem a leadership hanem az office ratio mire való? :)
    És a leadership mitől nő?
    De a kémkedés mechanikáját nem vágom .. :/
  • Amergin
    #6523
    Na egy példa, a jobb érthetőség kedvéért.
    Németekkel meg lehet támadni Norvégiát és simán le lehet foglalni. Ekkor a norvég kormány emigrál és a norvégok belépnek alliednek. Ez az egyik verzió.
    Sokkal elegánsabb a következő: kémekkel támogatni a norvég náci pártot úgy, hogy az 1939.10.08-as választást megnyerjék. Ha sikerül hatalomra is kerülniük, akkor már csak a diplomáciával kell egy kicsit "húzni" magunk felé és hamarosan belép. Van hogy ő magától akar axis lenni.
    Ha a választások után nem sikerül hatalomra kerülni (van ilyen!), akkor küldhetünk kémeket, hogy hajtsanak végre puccsot. 20 kémet kell beépíteni és ha magas a nácik támogatása a lakosság körében, akkor a puccs sikeres lesz és hasonló kormány alakul, mintha a választás után sikerült volna hatalomra kerülni. Ilyesmi Romániában szokott előfordulni.
    Na ilyesmiket lehet kémekkel meg diplomáciával csinálni.
  • Amergin
    #6522
    A leadership "termelődik" és abból lesznek a diplomaták, kémek, abból lehet a kutatásokat megcsinálni és abból lesznek a tisztek is (officers). "Csupán csak" erre jó a leadership
    Kémkedés. Mond valamit? Szabotázs, belügyekbe beavatkozás (pártok támogatása más országban), technológia ellopása, puccs végrehajtása egy országban, katonai egységek felderítése az ellenség hátországában, meg mindezek megelőzésére a kémelhárítás...ilyesmik. Nem minden országgal egyformán fontos. Szovjetekkel pl. rohadtul nem szükséges diplomáciázni, meg kémhegyeket előállítani, míg németekkel ajánlott.
  • zotyesz18
    #6521
    Ja és a leadership az mire való?
    Meg a kémkedést se vágom... mindig a gépre bízom.
    Ezt a két részt nem vágom már csak :)
  • zotyesz18
    #6520
    Multizni hamachival meg tunngléval hogy lehet?
  • csigott ezredes
    #6519
    Fort (erőd): 9% mínusz/épület szintje ---> meg a fort módosítóval támadják, tehát egy 1-es erőd sokkal jobb, mint a 2 es
    Coastal Fort: Tengeriben ugyanez, ha jól tudom(nem teszteltem)
    AA Gun: passz mennyivel, de több jobb
    Reptér: több repair/supply/level
    Kikötő: több repair/supply/level
    Infra: több supply és mozgás az egységeknek


  • blitzkrieg1
    #6518
    A radar meg minel nagyobb szintu, annal messzebb belatsz az ellenseg teruletere.
  • blitzkrieg1
    #6517
    Az legvedelmi agyut szerintem epitsd ki az biztosan sokat szamit. A HOI2-ben egyszer a magyarokkal sehogy sem birtam az USA-t lenyomni, mert szetszedett a legiereje. Puerto Ricora epitettem 10 radart, 10 legvedelmi agyut es odacsalogattam a vadaszgepeit. Amikor az enyemek megtamadtak, 2-3 ora alatt szetszedtek oket, de ugy, hogy el is tuntek. Itt a 3-ban meg nem hasznaltam ennyire a radar-agyu kombot, de szerintem itt is brutal nagyot dob a vadaszokon.
  • Amergin
    #6516
    Valaki, aki tudja erősítsen meg: ha több coastal fortot, land fortot, vagy anti aircraft gun-t építek, akkor azok nem fognak többet nyomni a latba mikor harcban számol velük a gép, mintha csak egyet építenék. Ugye?
    Többet építeni csak arra jó, ha lebombázza/kilövi az ellenség akkor még legyen egy másik.
    A radar az más tészta, azt már kibeszéltük, bár arra is igaz a fenti megállapítás, ha nem 10-est építek, hanem az alatti szintűt.
    Jól mondom?
  • Amergin
    #6515
    Kezdtem egyet Vologyáékkal. '39-re legyártottam csak a nyugati frontra 150 gyalogos hadosztályt és 60 páncélos hadosztályt. Az officer rate leesett 44%-ra, mikor mozgósítottam a Finn téli háborúhoz nem lett elég a manpowerem
    Megpróbálom feltornászni még '41-ig az officer rate-t, meglátjuk mire lesz elég.
  • Amergin
    #6514
    Ja, nem kapják a parancsnokok bónuszát az egységek.
    Pl. ha a hadtest parancsnokság belül van az egységek (dandárok) hatókörén, de kívül van a hadsereg HQ hatókörén, akkor a hadtest parancsnok bónuszát kapják az egységek, de az a fölötti parancsnokok (hadsereg, hadseregcsoport, hadszintér) bónuszait nem kapják.
  • zotyesz18
    #6513
    Amikor az egységek messze vannak a HQ- tól és szaggatott piros vonal jelöli őket akkor az kihat valami negatívval az egységekre vagy akármire?
  • csigott ezredes
    #6512
    Most próbálom Oroszországot elfoglalni, Magyarokkal '44, végeztem egy teszt támadást - azt tudni kell hogy 5-6 egysége van a teljes határvonalon (Finnországtól a Fekete Tengerig, egyedül Afganisztáni határon van 1-es egysége.

    Azt találtam ki legyártok egy csomó strategic rocketet, amúgy sem tudok mit csinálni(800 fölötti IC) meg is történt 2-esével összeraktam és kilőttem őket logistic attack-kal(nagyon sokat képzelj el). Namost a front fele egyszerűen elpusztult --> 2-3 mező mélyen leromboltam mindent. Azt nem tudtam hogy a meglévő supply is elpusztul a területen, így az egységei egyből supply/benzin nélkül maradtak, azt hiszem ennyi volt a háború, pedig ezt csak poénnak szántam, vannak rendesen katonáim is, azokkal akartam eredetileg még haditervet is rajzoltam.

    Ez így elég sántítós azért.
  • blitzkrieg1
    #6511
    Franciakkal nem szeretek, mert ott van egy halom szovetseges es nem szeretem, ha mas vegez az ellenseggel.
  • blitzkrieg1
    #6510
    Szerintem nincs jol kiegyensulyozva az eroegyensuly.
    Nemetekkel ha 36 januarjaban atvaltok minimalis kikepzesre es tartalekosokat kepezek akkor 38 tavaszaig siman legyartok 800 dandart. Ez joval nagyobb, mint az oroszoke es sokfrontos haborut lehet vele vivni. 38-tol szarazfoldi egyseget mar nem is kell epitsek, csak repulot es flottat.
  • Amergin
    #6509
    Hát akkor nincs mese, te túl jó vagy.
    Franciákkal kell akkor megpróbálnod, ha azzal is megy, akkor meg a lengyelekkel
  • blitzkrieg1
    #6508
    Kicsit csalodas lett ez az uj verzio. Nemetekkel kezdtem, 39 majus elsejen amikor kitort a haboru, egybol hadat uzentem mindenkinek, szovetseges nelkul. A franciak nagyon gyengek lettek. 39 tele van es Oroszorszagon, a Britt szigeteken es Skandinavian kivul minden az enyem. Ha az oroszok nem lesznek nagyon megtapolva, akkor konnyu dolgom lesz.
    Megneztem a mentest nekik 600 dandarjuk van, nekem 780.
  • Amergin
    #6507
    Hát igen...én még németekkel is csinálok 2 anyahajót. Az olaszok egy kis expediciós segítséggel elfogalják Szuezt én meg Franciaország után Gibraltárt. Így a brit flotta be is szopott, mert kb. 100 hajó bent is reked a Földközi tengeren utánpótlás nélkül. A maradékot meg Brestből naval bomberekkel meg az anyahajó flottával fel lehet számolni. Megállok az összes haderőmmel Brest mellett 2 távolságra a tengeren, használok ott egy pár U-bootot csalinak, ha rámozdul, akkor besétál a flottám és a légierőm karjaiba Persze előbb itt is a CAG-jait kell kinyírni, ez több alkalmat is igénybe vehet, de előbb-utóbb elfogy neki és akkor már nincs menekvés. Hülye a gép, mert az anyahajókat a CAG vadászgépek nélkül is használja, mikor már kilőttem azokat, így könnyű préda lesz.
  • Kacyking
    #6506
    CV-k nem ölnek ellenséget??
    Nálam szinte az összes süllyesztést nekik köszönhetem.Főle gezt a kombinációt szeretem nagyon ellenséges flották ellen:
    CAG-ok ha nincsenek szárazföldről hatótávban mellé néhány BB-s flotta.
    Ha pedig belül vannak akkor a nehéz vadászok biztosítják a fedezetet(erősebbek mint a CAG-k)a hajókat pedig a CAG-ok és a naval bomberek darabolják fel.
    1-2 nap alatt eltűnik az egész ellenséges flotta.
    Ha annyi idő nincs akkor minimum a szervezettségüket lecsapja 1-2 támadás alatt és akkor jönnek a felszíni egységek.
    (Megjegyzem nálam pl Japán flotta 10 CV-nél és 10CVL-nél kezdődik)
  • csigott ezredes
    #6505
    Van egy ilyen költséghatékony megoldás, ezt fogom most az Oroszok ellen:

    A lényeg, hogy nem CSAK általános egységeket gyártasz: 3front + 2 supp, hanem tüzérségi parkot is adsz hozzá(ha már stack szinten gondolkodsz): 1 inf + 4 (art v. r-art) vagy kicsit erősebb 1inf + 1TD(páncél+++) + 3 art v. r-art ----> az új szabály miatt valószínű az armor miatt felét sebezi szinte mindenki rajta. Ezeket az egységeket támadás első fázisában használod, mint tüzérségi előkészítés, sajnos nem mozognak valami jól, és nem is védekeznek annyira de a legerősebb/ár. Vannak ilyen kombók védekezőben is (főként 2eng + TD körül forognak)
  • csigott ezredes
    #6504
    Válasz már megoldódott. Partraszálltam és megvan Washington, bár egyetlen CV-jét sem sikerült megölni.

    Hana1: amúgy igazad lenne... nem jó a Capital ship, de a CV-im nem öltek meg semmit(bár ők se vesztettek). 1-2 BC vagy BB nem segít csak elpusztul.

    Amit csinálok az 6BC egyszerre,--> tüzel 3-4BB/óra (tényleg) csak a CV-i maradnak. A saját CV csak légi fedezetet ad. Máshogy nem lehet emberi időn belül nyerni tengeren, mert nem süllyed el senki. De már mindegy.

    Amúgy cappelve a LP? ---> Amcsiból nem kapok leadershipet és úgy néz ki 51.06 max?
  • Pluskast
    #6503
    Igen. Például a hajók fegyverzetét is te tudod összeállítani, de még a tengók fegyverzetét is. Sok mindenben fog különbözni. Amúgy a csapatban van 2 magyar fejlesztő srác is.
  • blitzkrieg1
    #6502
    Szerintem epits nagy CV flottat.

    Magyarokkal nyomtam en is, de a szovjetek nagyon elgyepaltak.
    Beleptem a nemetek melle, es a Kaukazusban es Perzsiabol kezdtem elore nyomulni, de gyorsan megallitottak. Nem tudom miert, de a 300 dandarom szinte semmit sem ert a szovjetek ellen. Ennyire erosek lettek? A nemetek sem tudtak meg Ukrajnan es Feheroroszorszagon sem atvagni.
  • Amergin
    #6501
    Csak ejtőernyőset lehet.
  • zotyesz18
    #6500
    Transport gépre csak ejtőernyős egységet vagy kombináltat is fel lehet pakolni?
  • hana1
    #6499
    asszem alapszabály, hogy CV mellé csak CL-t szabad rakni, capital-t nem
    azokat rakd külön, arra jók, hogy üldözze és végleg megsemmisítse a már levert hajóhadat, de csak ha már nincs org-ja az ellenfélnek
  • csigott ezredes
    #6498
    Kösz, tudtam hogy kemény.

    Érdekes fullos(kb 6BC 2CV 8CL --> ebből van 2db de mindkettőt szétlövi :X) flottával támadom csak a CVk maradtak meg pár screen(nála), de lenyom... kemény. A szárazföldi légierős fedés megy, eddig is úgy dolgoztam de nagyon lassú eddig 2CVL (azt is az Angol flottából) sikerült elsüllyeszteni.
  • hana1
    #6497
    strategic redeployment: felrakod őket vonatra...kipakolás lassú, ezért kapsz pár nap delay-t miután megérkeztek, támadás alatt álló területre nem tudsz így egységeket bevinni és ha gyenge az infrastruktúra (vagy szét van bombázva), lassabb is lehet (sokkal), mintha gyalogoltatnád őket
  • hana1
    #6496
    Legjobb, ha szárazföldi légierővel el tudod érni őket. Ehhez persze kell egy repteret elfoglalni a közelükben, vagy csald be őket a hatósugaradba.
    pl. konvojok tengeralattjáróval támadása, közben felettük járőrözni vadászokkal és nav-okat ráküldeni...ha legyengülnek, mehet a flotta befejezni a munkát, de közben is kell a bombázás.
    Nem egyszerű. 1az1ben BC-kkel soha nem fogsz győzni (vagy csak marha nagy mázlival borzalmas veszteségek árán), lehetnek hipergyorsak, mire odaérnek, már szét vannak bombázva.

    CV ellen vagy CV, vagy szárazföldi légierő és miután már alig élnek, a gyors flotta leküldi őket a tenger fenekére.
  • zotyesz18
    #6495
    Köszönöm!
  • csigott ezredes
    #6494
    Strategic movement: gyorsabb mozgást tesz lehetővé, de rárak egy delayt utána.

    Support attack:
    - nem fog belépni abba a mezőbe
    - kevesebb időbüntetést kap(combat delay)
  • csigott ezredes
    #6493
    Kérdés Carrierek ellen mit lehet csinálni?

    Szitu:
    Magyar- van light cruiser(elég fejlett) meg Battle cruiser(legjobb), és 4-5 carrierem(ok nem tul jok de nekik mindegy --> viszont a repcsik a világon a legjobbak)
    De: az Amcsi flottát kéne letakarítani az útból de összerakott 8-10 carriert és nem lehet velük mit kezdeni. A BB-it szarrá lövöm(egyszerre 6-7 BC egy pillanat 3-4 BB) de a carrierek szétszednek.

    Mit lehet csinálni? strategik rockettel lőjem a kikötöit és bombázzam ott őket szét? vagy sokkal gyorsabb BC kellenek? vagy nincs más mint építeni 10 Carriert és ki nevet a végén(ehhez nem lenne sok kedvem), vagy szárazföldről uraljam le? --> eddig nem volt túl szimpi a tengeri bombázás tűzereje...
  • zotyesz18
    #6492
    A strategic redeployment mozgás az mit csinál?
    É a támadás támogatása az mivel jobb mintha csak simán megtámadnám az egységeket?
  • csigott ezredes
    #6491
    Úgy tudom nem, csak a mentést tudod szerkeszteni.
  • blitzkrieg1
    #6490
    Huh, ez erdekesnek tunik. Ugy latom itt a tartomanyoknak van nepesseguk is.

    Mas, THF-ben ki lehet lepni egy szovetsegbol? Konkretan a tengelybol. Magyarokkal vagyok, egy ideig onalloan harcoltam, Sziamig szinte mindent elfoglaltam, most 1942 van es az oroszok megtamadtak a nemeteket (41-ben a nemetek nem tamadtak) es ugy latszik kiszedik oket. Valahogy akarnek segiteni a nemeteknek, mert nem akarom, hogy az oroszok nyerjenek, mert oket nehezebb legyozni. Szoval belepek a nemetekhez, megverjuk a ruszkikat, utana ki tudok lepni a nemet szovetsegbol?
  • Kacyking
    #6489
    Jah kicsit olyan mintha a HOI-t és a Victoria 2-őt összemixelték volna.
    Csak arra lennék kíváncsi,hogy ez mikor jelenik meg.
  • Hypo #6488
    East West egy uj game, nem kieg. A hideghaborut dolgozza fel.