6647
  • csigott ezredes
    #6567
    Na ez érdekes irány az USA-ra nem gondoltam '39 előtt(bár tök gyenge lehet, mivel demokratikus) én sorban mentem, mondjuk úgysem volt nagy szám(meglepően könnyű volt). Szerintem igazából nyertél is, a többi már csak klikkháború.
  • pocoksari
    #6566
    levertem portugalokat, liberiat majd ket karibit oszt parrtradzalltam texasban...na, itt meguntam ezert rakapvsoltam arkadra es beraktam a gepet harcolni...a nyugati partot levertee a gep es kb. florida magassagaig jutott keleten is, szaval ha ha az ellatmanyt biztositani tudom es raszanok par orat, akkor az usaat kifektetem...39 kozepen jarok ez az invazio kezdete...a nemet gep neaz eloreporgetes alatt lezuzta a franciakat....ez volt a masik ami miatt nem inditottam el az invaziot, hogy mit tudnek eztel kezdeni....esetleg vichy frot behuzom magamnak, az is valami es inkabb a nem szovetseges tag amerikai orszagokon keresztul erosodom meg...ha usa halott akkor gGB nem nagy cucc onnan pedig a nemetek ssem, de kicsit meguntam bevallom, ma pl. meg at ikonjara se neztwm re
  • csigott ezredes
    #6565
    Tulajdonképpen pár Tactical bomber megállítja a támadását. (jó nagy infrás területek :D)
  • csigott ezredes
    #6564
    Nem, nekik kell dupla frontot védeni, és India miatt jó, igazából nem kell mindent megvédeni, hadd legyen sikerélménye az Ai-nak is, ha belegondolsz mire onnan felér, egy csomó időt elveszít, és rengeteg egysége fog lényegtelen kősziklákért küzdeni...
  • pocoksari
    #6563
    már 38 szeptember van, a skandinávokat behúztam és a spanyolokat...szerintem most pihi aztán megnézem a franciákat...a törökök már korábban megvoltak, a perzsákat nem akarom, mert nem adnak semmit, de ha a ruszkik ellen indulok, akkor mindjárt dupla frontot kell védenem, szóval ezt offolom

    a pihi alatt letolom a portugálokat, volt egy olyan gondolatom, hogy a portugálok hátán kimegyek és bepróbálkozom kínánál, de letettem róla, mert ha a németeket megtámadom, akor a jappók elfoglalnak tőlem mindent...
  • csigott ezredes
    #6562
    Ja és mivel van időd, holtpontok - nincs igazán mit csinálni pl:39-ig, akkor úgy támadj hogy direkt rosszul(folyón keresztül), ekkor a hosszú csaták miatt egy csomó tapasztalatot szereznek az egységeid, csak manpower igényes de úgyis lesz elég.
  • csigott ezredes
    #6561
    Szerintem jó lesz, a Franciák bitangok(nálam is durvák voltak meglepő), a Németekkel karöltve biztosan fog menni, azt hiszem korábban is megtámadják mint '39, csak el kell kezdened egyedül, emiatt átviszi az egységeket feléd ---> lecsökken a német AI által látott egységek száma, ezért ő úgy ítéli meg támadhat és hadat üzen, ha minden jól megy megkapod a Németek által elfoglalt területeket és Benelux sem lép hadba, ezért azok is a tieid. Párizs kell, leadership+mp, úgy célszerű hogy elvágod a Németeket ezért mivel nem állnak veled hadba nem tudják tovább foglalni a Francia területeket(kiszorítod őket).

    Skandináv addig jó irány meg Török, Perzsi, Afrika stb csak figyelj addigra visszaérj a hadseregeddel ---> nehéz ezeket kiszámolni ezért vannak a töltögetések. Amúgy meg jót tesz ha az Angolokkal határos leszel az É-Afrika-Szaudi térségben ugyanis ide fogja átvinni a hadseregét, melyet csúnyán bezársz amikor elkapod Gibraltárt és Szuezt. Így a flottája nagy része és hadserege supply nélkül megsemmisül + a Brit szigetek is védtelen marad(2 legyet egy csapásra:D)
  • sakkay
    #6560
    Egy kérdés az ice móddal kapcsolatban..ha felkínál nagyon korán!? egy egység létrehozását, és én elfogadom, sok esetben egy komoly vezető(pl Göring) azonnali halálához vezet..ez ezért van, vagy nincsen összefüggés?
  • pocoksari
    #6559
    37 november, olaszok leverve...
    németek túl erősek, franciákat próbálgatom, de erősebbek, mint kellene, kellene még idő...skandinávokat beütöm ha nem megy a franciásdi
  • pocoksari
    #6558
    köszi, de már tegnap lebeszéltem magam róla :D elkezdtem újra, most terkára ütök már, hogy csak én legyek a térképek és ne vazallok, most 37 május van, elfoglaltam sorban: jugó, albán, bolgár, török, görög, román, osztrák, lengyel, litván, lett, észt, svájci részt, lehetőségeim miután az olaszokat is beverem (ha beverem, mert ebben nem vagyok annyira biztos azért, sőt)
    - németek: túl erősek, biztosan nem menne
    - francia: olaszok előtt érdekes lenne, mert a déli hadseregüket elkaphatnám ill. a maginot vonalat megkerülve szerintem mehetne is, itt komolyabb esélyt látok
    - skandinávián keresztül írek, majd GB

    de majd kiderül, még ülök egy picit a térkép felett...
  • csigott ezredes
    #6557
    Erődök, Városok és amúgy: a művelethez min 2 egység(1 gyors) kell. Eggyel megtámadod de "sajnos" elvérzik ekkor a gép úgy dönt bosszút áll és kitámad, ő nem szokta visszavonni a támadását, tehát ha támad végigcsinálja és elfoglalja a tuti síkságot, vagy ahonnan támadtál. A másikkal elfoglalod az üresen hagyott várost, erődöt, akármit. Ahhoz is jó, hogy a beásott egységét könnyebben szétszedd(már nem lesz beásva).
    Tengerészek: nem csak partraszállásnál, velük a folyón keresztül lehet ugrándozni, csiki-csukizni mert gyorsabban kelnek át mint bárki. Tehát 1 egységgel többet le tudsz kötni, megtámadnak elmenekülsz ---> oda lépnek, közben átkelsz a folyón, megint megtámadnak, na jó elmenekülsz --> vissza a másik partra és így tovább amíg nem érkezik erősítés...
    Hegyi vadászok: hasonló eljárás csak hegyekben, üldözhetnek a végtelenségig...
    Strategic Rocket: ez a játék vége felé, nem, nem stratégiai hülyeségre használod hanem infrát rombolsz velük(2db elég 1 átlagos területnek-Orosz-aztán gépekkel vagy újabb strategic rockettel 0-án tartod-gyorsan gyártódik és nem lehet kivédeni), nem is kell már hadsereg, mert a frontvonalon felhalmozott csodálatosan nagy stackjei nem tudnak többet lépni és meghalnak a supply nélküliségbe. Így hát közben partra szállsz a front mögött és elfoglalod az üres országot.
  • csigott ezredes
    #6556
    És szükséged van a trükkökre:

    - Káosz, káosz, káosz: a gép nem tudja kezelni a Frontnélküli csatákat, tehát nem tartasz frontvonalat, teljesen szétszabdalsz mindent nem a VP-kre mész hanem a káoszra és a bekerítésre, olyan hosszan nyújtod ahogy csak lehet. Avagy ha kevés a katonád hogy tartsd a frontot, nyiss még kettőt hadd szóljon :D, ennek az lesz az eredménye hogy ő megprobál a teljes frontvonalon egységeket elhelyezni, ezért ideje nagy részét utazgatással tölti.
    - A káosz képzésében a barátaid: felderítőkocsik(önmagukban :D, tengerészek, ejtőernyősök. Mindig kerülöd a harcot és csak száguldozol keresztül kasul
    - kis egységek melyek csak az ő nagy egységeinek lekötésére vannak, így pl 2db egyes egység leköti az ő hű de fejlett 3+1-esét. Mindíg másik támad combat delay(72 óra múlva találkozunk srácok :D), de ez is megváltozott, nem biztos hogy már olyan effektív mint régen.
    - előre kitalált zsákutcák a hülye AI számára ---> mégsem volt olyan ingyen az ott hagyott Város, lám-lám beléptél aztán meg közben bekerítettek, de a város a tied (még vagy 2 hétig) aztán megsemmisülsz...
    - menekülve támadás, ha még organizáció vesztés előtt kilépsz a védekezésből akár egy olyan területet is el tudsz foglalni ami az övé, csak üres(a káoszhadművelet segít ebben is sok üresen hagyott terület lesz), és ha megint megtámad megint tudsz foglalni így egy csomó területet el tudsz csaklizni) --> veszély ha közben belép oda és ahonnan ellépnél már az is az övé akkor megsemmisülsz, egyébként nincs gond mert visszadob a régire, (védekezőseibe) és újra választhatsz egy területet ahová menekülve támadsz :D
  • csigott ezredes
    #6555
    Vigyázz! :D nagy fába vágod a fejszéd... de ha nem lehet lebeszélni róla

    Akkor: Van egy könnyebb út(legalábbis volt, régebbi verziók(motherland) már nem biztos hogy működik)

    - hagyd a Németeket
    - Csehország, Ausztria és Olaszország ---> nagyon gyorsan hadat kell üzenned az Olaszoknak, még mielőtt csatlakoznak az Axishoz
    - Minden más állam 39' szeptemberéig felkészülés Lengyelországra
    - Lengyelország bizonyos részei, úgy hogy kis folyosót hagysz a Németeknek(itt fogod majd őket levágni, amikor majd Oroszországba járnak). Danzig ---> ejtőernyősökkel, csak már az elején fejleszteni kell, mert épp hogy kész lesznek 39-re ---> muszáj mert innen tudsz majd partra szállni a Skandinávoknál
    - Aztán szokásos minden más Franciaország Spanyol stb stb.
    - Amikor a Németek megtámadják Oroszt vársz és Danzigból és Lengyelországból(1. hadseregcsoport) elvágja az utánpótlásukat csak tartod a frontot az Oroszok meg leölik őket. Közben a 2. hadseregcsoport elfoglalja Berlint és a többit(eddig gyakorlatilag nem hagyott egységeket) --> És innen már nyertél csak idő kérdése a Világuralom: több Leadership+Manpower mint bárki másnak.

    Kritikus pontok: Németország nem biztos hogy megtámadja Oroszországot, úgy tudom kalkulál most már ezért lehet hagyni kell had foglaljon pár szaftos területet. (Lengyelország nagy részét hagyd meg neki és nagy frontvonalat is biztosíts az Oroszok felé, Benelux is mehet neki, meg Frankhon nagy része) ---> érdemes menteni, valószínű visszatöltős és újra a sok csata...

    Flottafejlesztés: A Magyarok annyira le vannak maradva, hogy már az elején nyomni kell. Javaslom a BC + CL kombót(innen is a BC fejlesztéseket - Motor elsősorban), bár az Anyahajók sokkal erősebbek, de nem tudsz értelmeset kifejleszteni Angliáig és nem fogsz tudni partra szállni sem Angliába sem az USA-ban ---> ez volt a legfájóbb visszatöltés szinte a játék elejétől újra. BC a király mert: 4-6 db egyben, jön a flotta ezek gyorsan lőtávolba 6-an egyszerre 2 másodperc a 2-3 BB(az Angoloké régi)-aztán futás mert az Anyahajóit nem lehet megölni. Mindig a skót taktika: odaütsz aztán futás... :D -- hamar elveszít mindent.
  • pocoksari
    #6554
    kipróbáltam kicsit más megoldást...mindenkinek puppetre üzenek hadat...az egyetlen probléma,hogy nincs tengerpartom és persze nem kapok IC-t meg semmi mást sem...végülis rájöttem, hogy ez hatalmas probléma :) még kicsit szórakozom vele, de abba kell hagynom, mert nem lesz semmi érdekes ebből, már 37 októbere van, szépen felkészültem a németek letámadására (ami persze nem igaz, mert IC, tech és manpower nélkül baromira nem lehet felkészülni), akit tudtam puppetre ütöttem, de ennyi....
  • pocoksari
    #6553
    bár így visszaolvasva nagyon melós lenne...bhááá
  • pocoksari
    #6552
    hmmm....visszaolvasgattam a korábbi kommentjeimet és kedvet kaptam én is a magyarokhoz...elkezdem, oszt meglássuk...

    egy korábbi próba

    elég érdekesen csináltam...a baj az, hogy nagyon kiestem a formából és azt sem tudom mi-micsoda :D de fronton bekerítés még mindig nem megy...a szerencse az, hogy már az sem ami eddig ment :D
  • sakkay
    #6551
    Ja, király a Nagyon nagy Magyarország ezredes!
  • sakkay
    #6550
    Szasztok..úgy öt hat havonta nyomom végig a HOI-t mindig vh fokon, és nem töltök vissza semmi elba*ást.Csak Németekkel vagyok, és nyerek is általában 43-ra. Néha pont ezért a későbbi időkkel kezdek,de úgy is könnyű már-de legalábbis nyerek..na persze a 44 kezdést még nem néztem meg. Viszont most néztem ezt a black ice módot..ez nehezíti a játékot(mert azt látom, hogy sok mindent belerak) a Németekkel?
  • csigott ezredes
    #6549
    Persze ennyi energiával és odafigyeléssel, bármilyen szakmában jó lehetnél, úgyhogy visszagondolva SÍRÁS az egész. Még jó hogy nincs total playtime mint a WOW-ban.
  • csigott ezredes
    #6548
    És az egyetlen ország amivel meg lehet csinálni az Magyarország a kis neutrality / jó elhelyezkedés miatt, hamar tudsz támadni. Másokkal mire támadhatnál már túl erősek a Fő hatalmak és neked Ők kellenek(elsősorban Németország) a picik nem sokat dobnak a latba.
  • csigott ezredes
    #6547
    De nem ajánlom, ez nem egészen olyan mint ha csak úgy játszanál. Csinálsz tapogatózásokat(támadás) ezzel kb elmegy 1-2 hónap(in real-persze kérdés mennyi időt dobsz bele/nap) aztán visszatöltöd az egészet akár nyertél akár nem, és újra és újra, amíg tökéletes nem lesz(ha gyorsan nyersz az a baj-akkor közben meg lehetett volna másik ország is"szimultán" ha lassan az). Először játssz simán mert félek megunod a játékot és csak csalódás lesz, mindenesetre bármit lehet. Sajnos a Játék nincs felkészülve erre ezért nincs elég tiszt.
    1944-es értékek minden megvan kivéve Orosz:
    Mapower: 2706 Monthly Gain: 127.6 Base: 2831.400
    Leadership: 45.16 volt 50(50 egész valamennyi) körüli is de visszament(valamiért ha elfoglalod teljesen USA kevesebbet ad-asszem ez volt a baj - meg politikust cseréltem - nem kell már LP supply kell!)
    IC: 905 (persze nincs mit gyártani... kivéve strategic rocketet minden mennyiségbe
    Nyersanyag: minden számláló kiakasztva
  • mijki
    #6546
    Lenne itt valaki, aki multizna? Black ICE-t is lehetne használni.
  • csigott ezredes
    #6545
    Lehet...
  • Sippie
    #6544
    a területfoglalás europa universalisos inkább, vagy maradt a régi hoi megoldás? Kis országgal lehet alkotni? (pl magyar)
  • csigott ezredes
    #6543
    Nyugodtan egész jó lett, nincs különösebb hiba. A pörgetett játékok során(Svájc szemszög) Németország általában elfoglalja Franciaországot(100%--> létrejön Vichy)---> nekimegy Orosznak jól halad, jól halad, aztán általában elfogy a manpowere és veszít, az Oroszok mindig nyernek és elfoglalják Európát.

    Szövetséges partraszállások elbuknak(100%)-ban.

    A Csendes óceánon Japán néha döntetlenre áll, 1X még elfoglalt egy csomó Amcsi területet is és Ausztráliába is bejutott, meg Kína északi része, pár Angol sziget Hongkong stb. is megvolt neki. De általában lassan elveszít mindent. A tengeren nem sok minden történik ami látható néha egy sziget gazdát cserél, aztán felgyorsul a folyamat, és Amcsi lenyomja(gondolom ekkorra veszti el a flottáját)

    Összefoglalva:
    Oroszok a legkeményebbek, mindig nyernek szövetségesek semmit sem csinálnak, Japán szintén. A játék tulajdonképpen Orosz vs Németországra degradálódik melyben Orosz mindig nyer.
  • tagga
    #6542
    hali!

    Black Ice(TFH)-ban hogy az ördögbe kell normális ellátmányt biztosítani az embereknek?
    Olaszországgal pl gyakorlatilag ETIÓPIÁT nem bírtam legyőzni csak ugy hogy készítettem egy rakat szállítógépet amivel vittem nekik az ellátmányt... nélküle esélytelen és nem nem vittem plusz egységeket amik még pluszban zabáljanak...

    Mondanom sem kell hogy északafrikát sem azért bukom el mert fölényben lenne anglia csak egyszerűen mindegyik egységem kb 0% szervezettségen van és folyamat vonul vissza...

    Elfoglaltam alexandriát tobrukot telavivot stb. kikötőket DE A TETVES ANGOLOKNAK MINDIG FULLON VAN AZ ELLÁTMÁNY.

    mit nézek be vagy ez tényleg ilyen bugos?

    (Németeknél már megfigyeltem hogy elég érdekesen lehet kooperálni a szövetségesekkel a SZU megszállásánál(románia magyarország területfoglalás stb.) az is eléggé bugos)
  • Hypo #6541
    elöször szerintem probald ki a sima TFH-t
  • LESCO
    #6540
    Köszi!
    A Black Ice modot érdemes felrakni rá? Vagy elég a TFH is?
  • Hypo #6539
    TFH az utolso nagy update hozza, a custom kampany eleg jo szerintem, és sok uj dolgot raktak bele, megéri kiprobalni csak a HOI2 ben tanultakat felesjd el.
  • LESCO
    #6538
    Sziasztok!
    Hol tart most a Hoi3?
    Még a legelején kipróbáltam, de olyan agyatlanságok voltak benne, hogy öröm volt nézni. Hogy csak egyet említsek: a Royal Navy szinte csak transport ship-et gyártott, semmi mást, de azt viszont százszámra... Ezért inkább a HOI2-vel játszottam eddig. Viszont szívesen kipróbálnám, ha a nagyobb hibák ki lettek javítva. A kicsiket valahogy majd megszokom... :)
    Előre is kösz.
  • csigott ezredes
    #6537
    Nem nagyon értem miért akarod ezt inkább csak játssz. Inkább Angolul tanulj meg, sok mindent úgysem lehet nélküle ma már kezdeni, és sokkal többet profitálsz belőle, ki tudja talán még hasznodra lesz a nagyvilágban. Jobb mint spamelgetni a fórumot, vagy felesleges dolgokra kidobni az időd(scriptben való turkálás). Amúgy meg nagyjából:

    attack - támadás
    defence - védekezés
    armor - páncél
    tank - tank

    ennél nem is lesz bonyolultabb. A többi szöveg meg úgysem érdekes.
  • atibacsi1977
    #6536
    Valaki?
  • atibacsi1977
    #6535
    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy van-e már megoldás arra, ha átírom swedish-re a settingsben a nyelvet?
    Jelen pillanatban sajnos kifagy a pálya betöltésnél, pedig így már magyar lenne.
    Esetleg más magyarítás Valakinek?

    Köszi előre is!
    Üdv.
  • tttttom
    #6534
    Sziasztok!

    Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy a HoI3-hoz TFH-hoz tudjak találni egy olyan modot, amiben egy hadosztály állhat 8 dandárból is? :) Régen meg volt nekem ez a mód csak a gép annobeli újrahúzásakor elveszett és elfelejtettem a nevét. A segítségetek előre is köszönöm! :)
  • csigott ezredes
    #6533
    Persze ez nem az a játék ahol van legerősebb (avagy siege tank és nyertél), minden azon múlik hogy játszol mire használod őket.

    Valószínű a legerősebb: 4MTN + 1AC +(ha az AC armor-t picit fölé fejleszted). Csak felesleges ennyire specializálni szerintem. Meg ez sok Manpower. Nem javasolnám.
  • csigott ezredes
    #6532
    Erre nehéz válaszolni. Próba szerencse:

    - 3MTN+1engi+AC --> Ez most a sztandard hegyi vadászom
    3MTN - legjobb erdőben + engi(ez nem kell csak védekezésnél a támadásba nem számít sokat + AC -itt az aRmour piercing és az Armor értékek miatt kell+gyorsít is)

    Persze van ennél erősebb támadó is, de ez tűnik reális setupnak. A tiszt tulajdonsság: Ranger

    - de szét is bombázhatod az infrát és lassan meghalnak vagy:

    kitámadsz egy szakaszon, legyengülsz ő visszatámad engeded hadd foglalja el és pusztán rongyá vered amint belépett. Aztán kapod el az erdőt.

    Kb ezek jutnak eszembe.
  • kopaszeger
    #6531
    Üdv!!!!
    Olyan kérdésem lenne hogy a friccekkel vok fent északon már Leningrád környékét támadom de az ottani sűrű erdők és a benne levő oroszok teljesen megállítják a támadásom.
    Milyen csapatokkal a leghatásosabb az erdőben lévő ellenséget megtámadni és milyen módszerrel?
    Választ előre is köszönöm.
  • juszi28
    #6530
    Köszi :)
  • Hypo #6529
    9 részes videó sorozat mit miért, ez a régebbi verzió de az alapok ugyan az.
  • juszi28
    #6528
    Hali!
    Van itt egy pro gamer aki elmagyarázná nekem hogy kell játszani a játékot?
    Mert tetszik a játék maga, csak nagyon bonyolultnak tűnik nekem.