6647
  • blitzkrieg1
    #6487
    Ez mi akar lenni? Ujabb kiegeszito?
  • Kacyking
    #6486
    East vs West-ről tud valaki valamit? Mikor jelenik meg?
  • Amergin
    #6485
    Valamivel jobb, mert néha a nem annyira védett helyeken szeret partra szállni, amit a Samper Fi nem csinált. Ugyanakkor a franciák ellen pl. sokkal könnyebb nyerni, mint a Samper Fi-ban, de lehet, hogy ez nem az AI tudása miatt van, hanem az eredeti erőviszonyok javultak fel a németek javára.
  • blitzkrieg1
    #6484
    Elovettem ujra kicsit a THF 4.02-es kiegeszitot. Ebben mar tenyleg sokkal erosebb az AI?
  • zotyesz18
    #6483
    Jól van ez már megvan :)
  • zotyesz18
    #6482
    Ja igen és hogy lehet két felé osztani a headquartereket?
  • zotyesz18
    #6481
    De a conscription law változtatásnál pont hogy kevesebb lesz a manpower :(
    De köszönöm a válaszokat! :)
  • csigott ezredes
    #6480
    általában nagyvárosok, a leadershippontoktól
  • zotyesz18
    #6479
    Melyik terület ad manpowert? Még nem találtam ilyet..
    És a technológiára költhető pontok akkor mitől nőnek?
  • csigott ezredes
    #6478
    Upgrade(fejlesztés)
    ===================
    - mennyi gyárkapacitást(IC) szánsz az egyes egységek jobb változatú fegyverekkel/eszközökkel való felszerelésére, az egyes egységeknél külön is tudod kapcsolgatni
    - érdemes külön utána upgrade-elni és az alapot építeni több +practical, gyorsabban és az upgrade is felgyorsul a +practical miatt


  • csigott ezredes
    #6477
    Manpower növelés
    ================
    1. Olyan területek elfoglalásával amik adnak MP-t(terület info).
    2. Agriculture fejlesztés
    3. Attrition csökkentés meg Casulity Tri.. ezek közvetve
    4. Service by Req +50% political fül alatt
    5. pár miniszter is ad százalékot
    6. minden ami hamarabb nyeri a csatát és előnyhöz juttat(ideértve a vezetői képességed is)
  • csigott ezredes
    #6476
    Nem.
  • zotyesz18
    #6475
    És egy utolsó kérdés :)
    A fejlesztésekre diplomáciára stb.-re elosztható pontok az IC vel együtt nőnek?
    Köszi a választ!
  • zotyesz18
    #6474
    Ja igen és az IC elosztásnál az upragade az mit csinál?
  • zotyesz18
    #6473
    Üdv!
    A manpower mitől nő?
    Mert nekem csak alig alig növekszik és nem tudok egységet csinálni...
  • lackoka25
    #6472
    Hali elég régen játszottam már a játékkal valaki leírná rövidem melyik a legújabb cucc hozzá és hogy kell föltelepíteni előre is köszönöm!
  • Amergin
    #6471
    A Vh. kitörése előtt kell támadni és akkor nem lép be az ellenség szövetségébe, hanem annektálható lesz, ha győzöl. De én ezt inkább nem tenném, mert nagy hátrányokkal jár a diplomáciában.
  • csigott ezredes
    #6470
    :( ---> sajnos, talán a filet tudod szerkeszteni. Vagy engedd hogy elfoglalják ---> aztán váltás kikállt, visszafoglal annex :D, ha a birodalmad közepén van az melós ---> messze a save?
  • kemenyadam
    #6469
    Helló,
    lenne egy kérdésem: Ha szeretném beolvasztani a saját bábállamomot a saját országomba, akkor erre van valamilyen módszer?
  • gezu1025
    #6468
    Tipp: Letöltöd, elindítod a telepítős patch-et, majd fogod és megadsz neki egy üres mappát, majd onnan átmásolod. ;)
  • Kacyking
    #6467
    Helló!

    Valaki tudna segíteni?
    Kéne a TFH-hoz a 4.02-es patch de nem telepítősen (mert úgy nem működik) hanem bemásolós változatban. Olyat tud valaki adni?
  • gezu1025
    #6466
    Többel között ezért is nem huzta sokáig nálam a Black Ice. Van benne "pár" hiba. Nálam pl. lassította a játékot, és megjelentek az .exe müködése leállt hibák. -.-

    Meg amúgy is minden jósága ellenére, folyamatosan egyetlenegy gondolat forgott a fejemben. "a kevesebb néha több" Az alapjáték is tele van felesleges dolgokkal, hát még az a mod. Oké, mindennek megvan a maga funkciója, de ne már, jóbol is megárt a sok.
  • BuddhistJoker
    #6465
    Hali. Van egy problémám. Felraktam a Black Ice modot, elég jófajta, csak egy baj van vele. A statisztika fülben nem látszik az összes egység száma se a földi, se a repülő, se a flotta számnál (mivel sokkal több van az eredeti játékénál). Valaki tud erre egy megoldást? Előre is köszi, mert ha még a saját erőmmel tisztában is vagyok, a szövetségesekét nem ártana tudni. :/
  • csigott ezredes
    #6464
    Hogy más fronton állomásoznak. Cseh-Ausztria megszerzése után, ha megnézed nem sok Berlin. És Az is hogy nem hiszik el hogy legyőződ őket, mert csak későn vonja vissza az egységeit a Francia frontról.
  • gezu1025
    #6463
    Amúgy, mi a németek gyengéje az elején? Hol lehet őket megfogni? Mert az olaszokat, sejtem, hogy végig kell verni, de a németeknél lehet trükközni VP-re.
  • gezu1025
    #6462
    Hát nemtudom, még nem próbáltam be se az olaszokat, se a németeket, de lehet itt az ideje.
  • csigott ezredes
    #6461
    Az a baj a Magyarokkal, hogy minden hiba végzetes. Itt nem arra gondolok hogy valamit rosszul léptél és visszatöltöd, hanem elég erős napirend kell, és általában a fejlesztések maradnak le, melyek évekbe telnek, ezért teljes restart. 1 év alatt rengeteg dolgot csinálsz, mert csak egy hadsereged van(az elején, az is milyen :D), ezért azt is meg kell tervezni hogy foglalod el az országokat, ne utazgatással teljen az idő. Szerintem a kulcs Németország minél előbb. 2 helyen lehet elkapni a legelején, és az Orosz támadás kellős közepén(hátba --> no supply). Az olaszok mindenképp kellenek ha a Németek nem is. Mind Lengyelországból mind a Franciákból szakíts ki minél többet. Igazából ha 2/3 Leadershiped van 20 körül már szerintem nyersz, mert Te értelmesebben fejlesztesz mint az AI.
  • gezu1025
    #6460
    Az azért igen erős. :D Nekem a max a magyarokkal az volt, hogy axisként 40-re megvolt a magyar-francia határ az egykori svájc helyén, a magyar angol indinál, és persze az oroszok. A balkán is teljesen ki volt pucolva.

    Aztán ugye kezdődött a háború, és sok volt a 3 front. A franciáknál nem történt semmi, de az angolok kipicsáztak indiába meg a közel keleten is, és természetesen parta száltak a balkánon. Nem beszélve a non-stop revoltokról. De elvoltam 43-ig, így, ugyanis 2 évbe telt leverni a németeknek a franciákat, mert az olaszok addig maradtak neutralok, mivel sok corejukat birtokoltam. Meg nem volt eventjük se albániára, se görögre.

    És itt adtam fel, látva, hogy ebből nem lesz értelmes orosz hadjárat, ennyi elvesztegetett idővel.
  • csigott ezredes
    #6459
    Nem kell, megy a rendes játékkal is még jóval '39 előtt meglesz. A Magyaroknak a legjobb a neutrality szint/hatékony ország arány. A flottát leszámítva(bár szerintem megnyerhető a tenger is - csak 3 parancsnokod van). Ha megvan egész EU+Afrika+Török+Skandinávia az kb 31-es leadershipet ad(persze túlfejlesztett education-nel). És a mostani játékban van 400 Manpowerem is, valahogy ez is rendbe jött(lehet a revoltrisk változásokkal függ össze), úgyhogy tök játszható. Egyenlőre Angliát meg kell verni tengeren, és Oroszországot majd mindenhol :D--> amihez nem szokott elég ember lenni már, most meglátjuk... csak újra kellett megint kezdeni Spanyoltól, mert elfelejtettem a Naval bombert meg a CAS-t Angliához.
  • gezu1025
    #6458
    Ja már értem. Elérhető minden forumon, ha ven regisztrált játékom..... Hmmm.....
  • gezu1025
    #6457
    Ezt nem hiszem el. Tele van a youtube TFH WW1 mod videokkal, és egy fél délután alatt, nem találtam meg, csak az FTM verziót, ami meg éppen bugos nálam. Pedig nagyon rá álltam az első vh-ra. :D Na mind1.

    Nem tud valaki gyors, és kényelmes megoldást arra, hogy pár tucat provinciához új core-t adjak? Igencsak tervezek egy értelmesebb magyar hadjáratot, de akárhogy számolom elkéne legalább a nagy magyarország területe, mint core.
  • csigott ezredes
    #6456
    Tudsz játékon belül is váltani és akkor nem kutyulja össze a beállításokat:

    1. lehozod a console-t ---> ALT + 21
    2. beírod tag HUN ---> ez magyar, tag GER ---> német stb.
  • fofoe
    #6455
    45 május a 2.VH. vége. Most az oroszoknak. A kémeimnek hála még Moszkvát sem kellett beütnöm :) Az USA van már csak hátra meg az apró, de egy ideig nem lesz kedvem átrendezni a hadsereget:)

    Amúgy elég tanulságos volt az orosz hadjárat, főleg supply szempontból:) Ahogy kivontam a szövetséges hadseregeket rögtön lett elég supply.
  • fofoe
    #6454
    Közben az általam pár napja felvetett Amerika Comminterré válásával kapcsolatban arra jutottam, hogy valószínűleg a Japcsik támadták be őket, bár akkor se értem miért nem a szövetségesek maradékához csatlakoztak.
  • fofoe
    #6453
    Szia DarthGeri

    Az angolokat meglepően egyszerű volt lenyomni, csak rögtön el építeni kellett szállítóhajókat (én 25-öt készítettem), majd a francia megadás után azonnal átdobni dél-nyugat Angliába a legjobb páncélosokat és némi gyalogságot. Persze a csatornába irányítottam az egész flottát és légierőt a partraszállás idejére, így meglepően minimális veszteséget okozott az angol flotta. Az angol szárazföldi hadsereg meg meglepően gyenge volt, egyedül skóciában volt némi utánpótlási gondom. Mondjuk én 1938-ban foglaltam el a lengyeleket és 1939-ben a franciákat lehet nem volt idő az angoloknak megerősödni.

    Ami viszont visszatöltéshez vezetett, az az, hogy, ha nem rohanok vissza az inváziós hadseregen kívül minden csapattal azonnal a szovjet határra, akkor a szovjetek megszegik a NAP-ot és lerohannak pillanatok alatt. A NAP-ot, akkor is megszegték 1940 közepén, ha átértem a szovjet határra időben, de úgy tarthatóak voltak addig, amíg a páncélosaim megérkeztek angliából. Az angol gyarmatbirodalomból, meg Indiából bábot kellett csináljak, így ők kezelik a távol keleti lázadásokat. 3 ally ország maradt: Kanada, Ausztrália és Dél-Afrika. Dél Afrikába küldtem 7 hadosztályt mert nagyon nekiestek a volt angol gyarmatoknak. Kanada meg elvitte a partvidéket.

    Egyébként még tanulom nagyon csak a játékot, elég gyenge vagyok szárazföldi csatákban, pl: honnan tudom előre milyen "széles" lesz egy csata? Érdemes-e több erőt védekezésben tartanom egy területen mint, amennyi "széles" lehet a csata az adott területen, vagy az csak erőpazarlás? A légierő, milyen súlyt képvisel egy csatában? Azt észrevettem, hogy az infrastruktúra szétbombázása érzékenyen érinti a szemben állókat, de a terület elfoglalása után, hogy lehet gyorsan javítani az infrastruktúrán (a gép álltal birtokolt területeken sokkal gyorsabban javul)? És még egymillió kérdés:) Hardot egyenlőre hanyagolom, amíg ilyen alapdolgokkal nem vagyok tisztában:)
  • DarthGeri
    #6452
    jogos
    abszolút szép! csak ha hardon lett volna akkor azt nem is tudom, hogy lehetett volna megcsinálni, pedig biztos meg lehet, de ahogy én játszom (eléggé konzervatívan követem az eventeket) úgy gyakorlatilag lehetetlen.
  • Cnut
    #6451
    fofoe írta, hogy normálon: "Their Finest Hour 4.02-es normálban." Így is szép eredmény!
  • DarthGeri
    #6450
    fofoe és amergin:
    milyen nehézségi szintet nyomtok?
    a fofoe nagyon durván erős eredmény
    tied is fasz, de hát azért 40re kinyírni az angolokat az durva (max alap szinten tudom elképzelni), de már hallottunk oylanokat is akik a magyarokkal világ urai lettek...
  • fofoe
    #6449
    Jah és a highest threatjük a szuval volt, mielőtt csatlakoztak hozzájuk.
  • fofoe
    #6448
    Sziasztok!

    Their Finest Hour 4.02-es normálban. Németekkel 40 végére franciák, lengyelek, angolok, görögök legyőzve. Enyém a brit gyarmatbirodalom. A ruszkik hátba támadtak, az angol győzelem után, épphogy átértek a hadosztályaim a határra. A magyarok, olaszok, és a jugok, japánok Axis memberek lettek és hadat üzentek a szovjeteknek, a románokat még győzködnöm kell. 41 közepéig állóháború alakult ki, a szovjetekkel, Finnország sajnos elesett, viszont Magyarország tartja magát minden segítség nélkül.

    És most jön, amit rohadtul nem értek. 41 közepén a románoknál és az amcsiknál is sikerült puccsot csinálnom. Kis idő elteltével a románok csatlakoztak is az Axishoz és megindultak a szovjetek ellen, a széteső oroszokat megrohantam és szépen haladok is előre. A amcsiknál a parlamentben 50%-os arányban Bund tagok vannak, az összes miniszter jobboldali, és bár embargo alatt áll pár Axis tag, de háborúban egyikkel sem állnak. ERRE CSATLAKOZNAK A COMMINTERHEZ!!! WTF????!!!!