6647
  • Mor3llo
    #6607
    azért ez a harcrendszer eléggé le lett egyszerűsítve...
  • mijki
    #6606
    HoI 4 gameplay
  • Amergin
    #6605
    Random. Úgy vettem észre, hogy talán (de nem tuti biztos a dolog!) ahhoz van köze, hogy milyen gyorsan sikerül meghódítani az országot.
    Pl. Németekkel Lengyelország vagy Dánia vagy Jugoszlávia legyőzése előtt (23 órakor az adott napon) mentesz. Egyik alkalommal annektálás történik, utána visszatöltöd és láss csodát már csak simán legyőzted és megszálltad a kormánya meg emigrált.
    Akkor viszont, ha nem lép be a megtámadott ország sehová (allied, komintern) akkor mindenképp annektálni fogod, ha legyőzöd. pl. ha Dániát még a háború kitörése előtt támadod meg, akkor ez lesz.
  • Ry0K3N
    #6604
    Egy ország összes stratégiai pontot adó területét el kell foglalnod vagy egy bizonyos százalékát. Csak utána tudod annektálni.
  • BF109
    #6603
    Sziasztok!

    Az mitől függ, hogy az elfoglalt terület becsíkozva marad, és tudok dönteni, hogy mennyire zsákmányolom ki, vagy hozzácsatolódik az országomhoz és ugyanolyan színű lesz?
  • MightyKopiati
    #6602
    Urak, ha valaki a Hearts of Iron 4 kapcsán vevő lenne majd egy ingyen dlc-re, referáljon már ezen a linken. Köszi. Hivatalos cucc, nem a véretek szívni vagyok itt:) (CK2 fórumból ismerhet aki, ismer, mielőtt a banhammert élezné valaki ilyen miatt)

    Hearts of Iron 4 hivatalos oldal
  • Amergin
    #6601
    Igaz!
  • Hypo #6600
    a TFH ami kell a tobbi az felesleges
  • Amergin
    #6599
    Ez már eléggé bagónak tűnik
    Alapjáték+Samper Fi 2.300.- Ft június 30-ig!
  • wednes
    #6598
    Állandóan kifagy a játék 2-3 héttel a háború kezdetétől. :(((((

    1939 dec 12-től csak szenvedek. Fél napom ment rá, hogy elvergődjek dec 16-ig, 6x dobott ki. Ha csoda folytán továbbenged egy új betöltésnél, akkor 1-2 napra rá (játékbeli) ismét lefagy. A játékbeli időbe mindig napváltáskor nem lép tovább és megmerevedik. Amíg ki nem tört a háború semmi baja nem volt, a háború első 2 hetében sem.

    Hát igen, nem eredeti a játék, próbáltam 3 féle verziót is TFH-sakat. Mind ugyan az a szitu. HA véletlen most kapna egy maszív leárazást Steam-en akkor még el is gondolkodnék a vételén HA ezt a problémát megoldja. Mert ha ezt eredetivel is eljátsza akkor ott akasztanám fel magam. XD

    Ha a vétel mellett döntök elég a Hoi3+ Semper Fi + For the Motherland + Their Finest Hour ?

    Ez a rakat DLC meg sprite pack mi? Csak kinézetet cserél vagy van valami játékmenetet befolyásoló dolog is benne?
    Egy komplett Hoi3 pack így is elég drága.
  • Hypo #6597
    de majd HOI 4 ben:)))) bár annak Interfacét elnézve megint valakit a 80 évekből vettek fel hogy megtervezze
  • wednes
    #6596
    Köszi. Kár érte. :(

    Jobb lett vona, ha több repülős tiszt (skill bonus) felügyelhette volna a légierő ténykedését.

    És jól látom, hogy a flottáknál is ez a helyzet? Főleg a tengeralattjáróknál lenne jó, ha pl: Dönitz felügyelné őket, de mégse kéne egy kupacba hányni az összeset.
  • Hypo #6595
    nem lehet, csak berakhatod valami szarazfoldi HQ ala ennyi, ez a része elég szar
  • wednes
    #6594
    Sziasztok!

    A légierőt nem lehet önnáló hierarchiába szervezni, mint a szárazföldi erőket? PL: Önnálló légihadsereg. Vagy az doktrína függő? Még a 30-as évek vége felé vagyok Németországgal.

    Mert eddig csak HQ-hoz vagy szárazföldi erőknek tudom alárendelni őket.
  • KissCsabi
    #6593
    Sziasztok!
    Ezen a ts3 gaming szerveren van Europa Universalis 4 Crusader Kings 2 Victoria 2 Hearts Of Iron 1,2,3 és March Of The Eagles valamint van Minecraft Heartstone és Counter Strike Global Offensive szoba is.
    IP:ruby.voic.in:8460
    JELSZÓ NINCS!!!
    Jó Játékot! ;)
  • Armisael
    #6592
    Játszik valaki a BICE 4.3 betaval? Ha igen másnak is néhány fejlesztés a Technology researchön bellül a National fül alatt elvan csúszva? + hiányzik az Education research.

    És hogy lehet Heavy Industryt építeni hol van hozzá a fejlesztés?
  • Mor3llo
    #6591
    yes yes yes!!!
  • Hypo #6590
    Ma jelentették be a HOI 4 et
  • sulyid
    #6589
    Pálinkában gazdag évet mindenkinek! :)
    Vannak-e itt olyan emberek akik szeretnének a HOI szériával multizni v. akár csak vele kapcsolatban beszélgetni? Facebookon megtalál minket Hearts of Iron II - Hungary néven, a név ne tévesszen meg senkit mivel bármelyik paradox interactive játékhoz talál rajongókat a mi kis közösségünkbe és biztos vagyok benne hogy izgalmas multiplayerben lesz része amennyiben akarja bár ki nem akarná meghódítani a világot? :)
    Remélem sikerült meggyőznöm önt és csatlakozik a magyar HOI II - Hungary közösséghez hogy összegyűjthessük eme remekmű magyar rajongóit és játékosait egy közösségben hogy minél izgalmasabb beszélgetések és multiplayer meccsek játszódhassanak le.
  • a.carkey
    #6588
    December 6 óta kint van a Steamen a Supreme Ruler 1936.
  • apa1101
    #6587
    Sziasztok.
    Még egy kérdés,a sprite packok azok automatikusan beépültek?(steamos verzió)
  • apa1101
    #6586
    Sziasztok.
    Régen játszottam ezzel,amikor még csak semper fi keig. volt.
    Ma meg is vettem(előtte virágbolti volt) és szeretném megkérdezni,hogy a többi kieggel hogyan megy,egymásra épülnek-e(megvettem mind),vagy mik a különbségek,ha erre tudna nekem valaki akár csak egy linket adni,azt megköszönném.
    Valamint,anno volt egy pár féligkész de nagyon hasznos magyaritás,az van-e most is a jelen verziókhoz,és ha van,hogyan tudom használni?(régen is csak egy bizonyos fajta verziókhoz voltak jók)
  • Amergin
    #6585
    Így látatlanba nehéz megmondani, hogy mit rontasz el...ha végképp nem megy, akkor végső esetben bízhatod a gépre is
    Úgy általánosságban pedig csak ilyesmiket lehet mondani:
    -támadj egy mezőt több irányból
    -koncentráld oda a légierőt és a páncélos haderőt is
    -lehetőleg olyan mezőt válassz célpontként, amin nincs erőd, nem kell folyón átkelni
    -figyelj a támadáskor a csata [URL=http://www.paradoxian.org/hoi3wiki/Combat_width]"szélességére"[/URL]
    -az áttörés sikere után használd ki a győzelmet: villámgyors egységekkel (ilyen egységek neked tetsző kombinációja: mech / mot / Light armour/ S-P (R) Artillery / Recon) kerülj az ellenség mögé és keríts be mindent, amit csak tudsz.
    -a gép annyira nem hülye, hogy a pár egységes taktikai bekerítéseket benyleje, mert gyorsan kivonja az egységeit. Megoldás: stratégiai bekerítés. Két ellentétes irányból jövő páncélos ék, amik középen találkoznak: nagyobb területet átfogó bekerítés.
  • Gerdzso
    #6584
    Valaki tudna segíteni, hogy a támadásokat hogyan kell megszervezni? MErt sokszor hiába vagyok hatalmas túlerőben az ellenség simán győz. Pl.: Lengyel országot támadtam Németországgal, de simán feltartottak, pedig nekem tankjaim és gyalogosaim is voltak(jó sok), míg nekik csak gyalogosok és lovasok.
  • Amergin
    #6583
    Sehogy!
    A páncélzat és a motor nem "upgradelődik" a már kész hajókon. A légvédelem és a fegyverzet, a radarok/szonárok viszont igen.
  • LESCO
    #6582
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan kérdésem, hogy a már megépített hajóegységeket hogyan lehet upgradelni a közben kifejlesztett tech-ekkel? Gondolok itt pl a motorra, amitől nagyobb lesz a hatótávolsága. Vagy a már megépített hajók úgymaradnak, és csak az újak kapják meg az újabb motort?
  • Amergin
    #6581
    '39 május 1 Lengyelország allied a támadás megindulásakor
    '39 május 19 Lengyelország annektálva, Dánia (amelyet utána támadtam meg pár órával, de hamarabb legyőztem, mint a lengyeleket) pedig csak elfoglalt terület.
  • Amergin
    #6580
    Nem. Lengyelországot annak rendje és módja szerint támadtam meg a Danzig-eventtel 39 május 1-én és belépett a szövetségesekhez. Mégis sikerült annektálni.
    Más ötlet?
  • csigott ezredes
    #6579
    Ha nem tartozik egyetlen szövetséghez sem akkor tudod elfoglalni, ha igen akkor a szövetség teljes felszámolása után.
  • Amergin
    #6578
    Valakinek egy kérdés, aki tapasztaltabb, mint én:
    mi alapján dől el, hogy egy országot sikerül-e annektálással elfoglalni, vagy csak megszállni tudom?
    Pl. németekkel '39 szeptemberben támadva Lengyelországra általában csak a megszállás sikerül, míg most legutóbb '39 május 1-én támadva sikerült annektálni, míg Dániát, akinek ugyanakkor üzentem hadat és még hamarabb is elfoglaltam, mint a lengyeleket, csak megszállni sikerült, annektálni nem. Viszont ennek ellenére felajánlotta Dánia többi részét (Izland, Grönlad, Feröer) hogy átvehetem. Néha sikerül Jugoszláviát és Görögországot is annektálni, néha nem.
    Úgy tűnik, hogy a történelmi valósághoz képest minél hamarabb kell támadni és minél gyorsabban kell legyőzni az ellenséges államot, hogy sikerüljön annektálni, de nem látom benne a rendszert. Mintha random faktor is lenne benne, nem tudom...
  • Amergin
    #6577
    Egyetértek az előttem szólóval és hozzáteszem, hogy a szövetségesek "maguktól" a megkérdezésed nélkül rádtukmálják a csapataikat úgy, hogy egyszer csak feltünnek nálad és hipp-hopp máris te irányítod azokat. Szóval nincs kérdés, hogy elfogadod-e. Miután németekkel elvettem a franciáktól Dzsibutit a legyőzésükkor, pár hónappal később a területre betévedő olasz csapatok irányítását "átadta" a gép, mint expediciós sereg.
    A szövetségesek célkitűzéseit érdemesebb használni a "thearte" helyett, mert az inkább működik és a gép tényleg megpróbálja elérni azokat a területeket, amiket kijelölsz neki, hogy foglalja el, vagy védje meg.
    Kijelöltem pl. a németekel játszva az olaszoknak egyszer, hogy fogalja el Gibraltárt és ügyes volt, mert megcsinálta! Szóval ha valamit nem tud így elérni, akkor tényleg gyenge, de ha van elég ereje hozzá, akkor ezeket a célokat el fogja érni.
  • tagga
    #6576
    1. kb semmi

    2. leginkább konzolparancsal. console: tag ... orszagneve (pl. HUN,GER stb.) és ott diplomáciában elküldöd magadnak majd ugyanezzel a parancsal vissza.

    3. azért mert a paradoxosok nem tudnak normálisan játékot fejleszetni ami nem bugos. asszem crusader kingsnél volt olyan hogy ahogy haladtál az időben a savegame file mérete úgy nőtt és kb 50 év játék után generálta a 300Mb os mentéseket...
    itt hasonló a helyzet az idő telik minden ország egyre több egységgel rendelkezik amit nem igen tud már kezelni a játék. főleg ha mozog mindegyik azaz kb ha háború van.
  • Nop
    #6575
    Udv.
    Feltennek par kerdest:
    Mi a szerepe a ''theatre'' fulnek?
    Hogy kerhetek szovetsegestol expedicios csapatokat?
    Ha huzamosabb ideig jatszok 36-tol kezdve, akkor kb 5 ev utan miert szaggat annak ellenere, hogy 6 magos 3,30 GHz-s processzor es 16gb RAM melle betarsulva egy 2gb-os 256 bites videokartya alkotja a gepem utoerejet? Esetleg hogy aknazhatnam ki jobban a gepem teljesitmenyet?
  • csigott ezredes
    #6574
    Értem mire gondolsz és igaz, csalás csalás. De igazából azért megy a játék, hogy a tökéletes hadműveletet megalkosd, ha nem tölthetnéd vissza akkor úgy nézne ki hogy odáig újrajátszanád de semmiképp sem játszanám tovább akár nyernék akár nem. Onnantól hogy valahol úgy érzed húzhatnál többet is már érdemes visszatölteni. Ha "csak" nyerni akarna az ember az gyakorlatilag Olasz és a picik megszerzésével már elegendő, mivel ez annyi IC, LP, MP, hogy azt jól felhasználva az sokkal többet ér mint az AI-által birtokolt "mesés" 32 LP(Németország), tehát csak várni kéne. Persze ha "nyerésre" játszik az ember akkor mint azt már hana1(ha jól emlékszem, hanem bocs) szóvá tette az "AI amúgysem nagy kihívás és inkább multizni lenne érdemes.", amiben egyetértek vele.
  • sakkay
    #6573
    Ja. Ízlések és pofonok..nekem onnantól ha valaki többször tölt vissza egy állás, hogy neki megfelelően alakuljanak a dolgok, az olyan csalásszerű.
    Persze ha ezt azért teszi valaki, mert kíváncsi hogyan alakulnak a dolgok, az ok. Próbálgatom ez a BI módot, hát eléggé megváltoztatták a dolgokat. Tetszene, de ez a sok politikai, megy egység alakulás script idegesít.
  • csigott ezredes
    #6572
    Nem ezek nem olyan visszatöltések mint más játékokban(hátha most nem lövi le...), ezek stratégiai visszatöltések, akár egy új játék is lehetne...
  • sakkay
    #6571
    Azon nem gondolkodtok, ha soha nem töltötök vissza elbaszás után mennyivel más a játék? Nem kötekedni akarok, csak előbb is említettétek valahol , hogy sokat vissza kell tölteni stb...ja? Így azért nekem kicsit fura a dolog.
  • pocoksari
    #6570
    ja, ez normál volt, de szvsz very hardon is menne, csak gyakorolni kellene...sokat
    az összes paradox játék ilyen szerintem, a crusader kings 2 és az eu3 is...ha képben vagy a játékkal és agresszív vagy,akkor a gép egyszerűen nem tud veled mit kezdeni...itt még sajna nem vagyok képben a játékkal, ráadásul sokkal melósabb 1-1 háború

    majorral tuti nem menne, mert a többiek azonnal hadat üzennek, itt is csak azért lehet valamit elérni, mert a többi nem üzen hadat, ráadásul németeknél pont jól jön a sztori során kapott manpower...bár, ha a német első körben íreknek megy neki, akkor a brit még sztem nem üzen hadat, onnantól fro és gb behúzható, bár usa biztos belép a szövikhez...a franc tudja, valami olyat kell csinálni, ami szokatlan, ott a gép pofára esik tuti

    nekem spec kína jött be a legjobban, az elején megküzd jappókkal valamennyi coret el is tud csaklizni, begyűjti a többi kínai részt és 4. erőként beavatkozik a háborúba...manpower van, lehet zúzni vele, főleg amikor begyűjti brit ázsiát és hátbaveregeti a ruszkikat :D csak a supply gond ott...
  • pocoksari
    #6569
    az, tök gyenge...épp 39ben kezd el sereget képezni, addig sztem csak IC-t gyűjt meg hajót épít, de szárazföldi egységet tuti nem képez...és ha usa halott egész amerika préda, ami baromi sok már az eddigiekkel kiegészítve

  • csigott ezredes
    #6568
    Ha normálon játszottál és ilyen jól ment elküldhetnéd a Paradoxnak, hogy újragondolják a játékukat. Szerintük nagyszerűen ki van egyensúlyozva :D --> képzelem ha a Németekkel vagy valami Major-rel lennél mi lenne? 36 szeptembere világ meghódítva?