350
Online szerepjátékok rabjai
  • Beast Machine
    #70
    Én ezt annnnnyira megjósoltam a #10 hsz-ben.....
  • kocsisgabor9999
    #69
    és az is igaz ha minden ember alkoholista lenne az sem lenne jó... ilyenkor lehet elgondolkodni mennyi romlott ember van... cigi és drogfüggő... ne csináljatok már perpatvart pls... ha nem tetszik a topic nem kell benézni
  • Lacee
    #68
    képzeld, ismerek olyan embereket, akik egy bizonyos súlyosan agy- és májkárosító folyadékot töltenek magukba rendszeresen, és most jön a vicces rész, fi-zet-nek-is-ér-te! ki hinné....
    én például napi 2-3 órákat fecsérlek el kitalált világokban, és mindezzel semmire nem megyek. közben költök rá havi 3-5 ezer forintot, attól függően, éppen milyen könyv érdekel. szánalmas lúzer lennék?

    ja, hogy ez "normális"? khm....
  • kocsisgabor9999
    #67
    Laci ha mindnenki mmorpg függő lenne megállna az élet...
  • Beast Machine
    #66
    hjahjjj. Épp az imént kockáztál le egy számodra minden lehetséges szempontból ismeretlen embert, akinek sikerült valamit felmutatnia valamit egy játékban, plusz megvédi azt, amit szeret, és esetleg érveket is felhoz. És még te primitívezel másokat. Congratz.
  • kocsisgabor9999
    #65
    az is én voltam... és még engem szurkálnak hogy milyen köcsög vagyok hogy fikázom a wowosokat... szólj már rájuk! :D
  • Lacee
    #64
    38-as hsz.

    "De a gond nem az online szerepjátékokkal van, hanem az alaptermészettel miszerint nem fogadjuk el ha mások alapból máshogy gondolkodnak prioritásokról mint mi.
    A lenti koncertes meg egyéb példák is mutatják. Mások vagyunk. el kell foagdni. Kész"


    miért fáj az nektek, ha valaki ezt vagy azt az utat választja? Minimális empátia meg tolerancia kéne.... Az ismert mondás jut eszembe: "alkoholista az, aki annyit iszik, mint én, csak nem szimpatikus". Kicsit irodalmibb módon kifejtve: mások szemében a szálkát...
  • kocsisgabor9999
    #63
    tudtam hogy lesznek ilyenek akik rácáfolnak mindenre... itt az ONLINE SZEREPJÁTÉKOK RABJAIRÓL VAN SZÓ!!!!!! ÉRTED?????????? nem a normális playerekről... ajj annyi primitív ember van
  • Beast Machine
    #62
    "és egy disco nem a drogozásról szól... " féligazság, én azt a fajta zenét nem bírom ki valami tudatmódosító nélkül 15 percig se, mert fáj.
  • Balumann
    #61
    Felesleges másik véglettel érvelni az MMO függőségre. Létezik egészséges megoldás is... például sport, kimenni haverokkal délután focizni ha van idő, elmenni bicajozni, futni, vagy ilyesmi.
    Az a függő, akinek a játék a legfontosabb, és nem tudja abbahagyni, elveszíti barátait is, stb... Nem időben kell meghatározni, volt hogy én is egész nap gépeztem, mert nem volt ötletem h mit csináljak. De pl. ha szólnak vagy ilyesmi nem hümmögök vagy küldök el senkit h hagyjanak békén, ha kihívnak focizni vagy bicajozni akkor elmegyek, stb..
    Furcsa, hogy az előző üzenetemre csak 1 vki reagált ^^
  • Beast Machine
    #60
    és ebből te már le is vontad, hogy a nap minden órájában ezért gürcölt, és két napa alatt hozta ezt össze. Az esetleg eszedbe sem jut, hogy az ilyenekhez nem kell függőnek lenni, csak IDŐ kell hozzá. Haverom WoW-ozik, tök normál arc, pedig nem ma kezdte, és van két 70-es karaktere. Nem két perc alatt harácsolta össze, és mégsem lett egy emberi csődtömeg, aki semmi másra nem tud gondolni.
  • kocsisgabor9999
    #59
    jajaja :) én sem vagyok egy nagy discopatkány de 2-3 havonta elmegyek egy egy buliba mert szerintem annyi pont elég... :D de az hogy egész nap kockuljak egy gagyi MMO-n no comment... igaz én is voltam függő azért nyitottam ezt a topicot hogy sokan belássák ez nem jó dolog
  • passatgt
    #58
    nap 30 órájában:D
  • kocsisgabor9999
    #57
    ja meg ahogy elnézem te nem napi 2 órát játszol mert 3 karaktered is van ami majdnem mind a legmagasabb szintű... szóval nem tudom miről beszélsz...
  • kocsisgabor9999
    #56
    íme egy MMO függő... mi nem azokat szúrjuk le akik napi 2 órát játszanak hanem aki a nap 30 órájában játszik de ebből a kommentedből lehet látni hogy magadra vetted... és egy disco nem a drogozásról szól... lefogadom még nem is voltál discoban azért mondod...
  • passatgt
    #55
    az a száni, aki a játék megvételén kívül még havonta fizet is azért, hogy függjön vele
  • passatgt
    #54
    szívesen
  • eXequtoR
    #53
    Hát srácok, ezeket a kommenteket olvasva rájöttem mennyire szar az élet. Szegényke a napi 2 óra játékkal már függö... ejj mik nem vannak. A másik negyedét nem látja egy játéknak, a lényegről fogalma sincs, de az szar. Szar az össes MMO.. inkább megyek drámenbész bulira szét drogozom agyam, vagy bebaszok ahogy azt kell. Ez a sok erőszak és a függőség ami az MMOval jár... nem bírom feldolgozni. Köszönöm nektek, hogy felnyitottátok a szemem.
  • vegicsek
    #52
    Én már nem játszok, netfüggő vagyok :D

    Régebben wowoztam, olyan 24-es szintig vittem, aztán befuccsolt a tört szerver, bughalmaz volt az egész.Utána gondoltam kipróbálok egy másik fajt.Akkor döbbentem rá, hogy az egész játék ugyanarra a sémára épül, csak itt tyúkot kell megölni, amott meg malacot.Köszönöm nem kell.Hangulatos játék, de kegyetlen időrabló.

  • Carmang
    #51
    Na, izé...
    Most jutott el az agyamig az első komment (Hali! Itt mindenki elmondhatja véleményét az MMORPG-k (Online szerepjátékok) káros hatásáról.)
    :)

    Szóval régebben én is inkább MMO-ztam volna, pl. kertben locsolás helyett, meg garázs építés helyett, nem is éreztem jól magam, hogy nem fejlődik a karakterem.
    De mióta nem szeretem az MMO-kat, azóta ezeket a ház körüli munkákat (újra) értelmes dolognak tartom.
    Mert magamnak csinálom, a saját érdekemben!
  • Carmang
    #50
    Amikor Silkroad-oztam, akkor én is csak azt nyomtam.
    Aztán ugye visszatértem single player játékokhoz, és kisímult a lelkem :)))
    Mert tudom, hogy az a játék "megvár" engem, olyan ütemben játszok ahogy akarok, és ha nem játszom két napig, akkor nem történik olyan, hogy egyes játékosok hirtelen 10 szinttel magasabbak mint én, pedig előtte egyenlőek voltunk :)

    Még valami a szerepjátékhoz: volt (van?) a D&D alapján MMORPG, neve D&D Online (meglepő :)), na az is annyira hasonlított a papír alapúra, hogy csak küldetésekért kaptál xp-t, szörnyek leöléséért nem. Mert egy szerepjátékban nem az xp a lényeg, pláne nem hogy lépten-nyomon szörnyekkel találkozol, akiket szinte kötelező leölni.
  • Adam69852
    #49
    engem mostanában a single player játékok foglalnak le és legfőképpen a scripthalmazok :D mivel azok olyan filmszerűek és eléggé dramatikusak tudnak lenni mint pl- a cod4 végső jelenete :D de ez mondjuk nem ide tartozik...

    ON:

  • Carmang
    #48
    A szerepjáték, mint a nevében is benne van: szerep felvételéről, és eljátszásáról szól, egy adott környezetben/történetben.
    Ennyi.
    A WoW nem szerepjáték. Sőt, MMO-ban nincs szerepjáték, mert ezek csak a grindelésről szólnak (ölj meg 100 ilyen szörnyet, 200 amolyat), nem a történetről
    A szerepjátéknak egyáltalán nem feltétele a szintlépés.

    Ha "valódi" számítógépes rpg-vel akartok játszani, játszatok Bioware játékokkal (Baldur's Gate, Neverwinter Nights, stb). Ezek a papír, dobókocka alapú D&D elvei szerint készültek. Bár eléggé át lettek alakítva, mert pl. a papír, dobókocka D&D szerint egy történet során nem sokat fejlődsz (5-6 szint, de ekkor már félistennek számítasz), addig az NWN-ben is pl 20. szintig tudsz fejlődni alapból.

    Szóval a lényeg a történet, és az hogy a válaszott karakterrel hogyan oldasz meg egy szituációt. Tehát egy Drak Elf furcsán venné ki magát, ha jóságos lenne az emberekhez, míg egy Paladinnál az lenne a furcsa, ha a szitut nem a becsület, erény, tisztesség, elesettek segítése, stb "útján" akarná megoldani.


    Csak, hogy érdemben is szóljak a témához:
    Régebben én is Silkroad-oztam, és nagyon megfogott. Főleg azért, mert teljesen új típusú játékkal játszottam, és mert poén volt valódi emberekkel (sok emberrel!) együtt tolni a játékot. Aztán, mivel napi kb 2 órám jut a munka után netezni, meguntam hogy "mindenki magasabb szintű nálam, én meg nem tudok fejlődni, meg különben is a grindelés unalmas". Így ment ez 6 hónapig, aztán végképp elegem lett, letöröltem. És nem hiányzik.
    Tavaly ráakadtam valami Kung-Fus MMO-ra, azt hittem más lesz. Jók voltak benne a Kung-Fu mozgások, új fajta skill fejlődési rendszer is tetszett, de hamar kiderült, hogy ez is a grindelésről szól. Egy hónap után azt is abbahagytam.

    Azóta úgy vagyok, hogy MMO-t "még bottal sem..."
  • kocsisgabor9999
    #47
    Teljesen igazad van. Én stratégiai és FPS játékokkal játszok már csak napi 1-2 néha 3 órát. Szerintem ez simán belefér. Rengeteget fórumozok. Szerintem ez is nagyon jó az internetben. Jó volt a hozzászólásod! :) Várom a többi értelmes hozzászólást is! :)
  • offkorz
    #46
    én most törlöm épp a wow-t meg egy másik mmo-t.uncsyek,elején jó,meg ha nincs mit csinálnod.unatkozol,de amúgy kúrva unalmasak aztán...
  • Adam69852
    #45
    hát erre aztom mondani hogy szép az élet... XD

    és a problémákat a gyökerüknél kell elfojtani => DOBD KI A GÉPET AZ ABLAKON!!!!

  • Balumann
    #44
    És ez nem azoknak szól akik itt forumoznak főleg, mert aki kocka az még forumot sem néz általában, minden másodpercét játékban tölti többnyire... ^^
  • Balumann
    #43
    Érdekes egy játék ez a wow, szerintem azért van nagy sikere mert sok a lehetőség, sokan vannak fennt, szép is a játék viszonylag, teljesen el lehet mellette felejteni a valós világot is.
    Én is játszottam vele, és tényleg rákényszerít arra, hogy ha nem akarok lemaradni, akkor amikor csak egy kis időm is van felmennyek fejlődni meg ismerkedni a tereppel. A játéknak tényleg ez a gondja szerintem, hogy rendkívül időrabló, és idő igénye miatt (ha valakihez társulni szeretnénk) szinte választani kell a játék és az élet között :D
    Én ráadásul tört szerveren játszottam... de azt megfogadtam, hogy soha többet nem fogom felrakni.
    Nem csak azért mert időigényes, hanem inkább valami akció vagy ügyességi játékkal multizok, ami nem annyira időhúzó. És én biztos vagyok benne, hogy a WoW -osok nagy része nem tudja, milyen egy FPS-el multiban, csapatban játszani, voicechat mellett. És megbeszélés alapján, játszunk esténként 2-3 órát néhányan... és ez mellett van idő előtte tanulni, és egyéb dolgokra is.

    Én is azért gépezek itthon nagyon sokat, mert itthon nem nagyon szeretek mást csinálni, és nincs ötletem se sokszor h hova mennyek.

    Aki a játékot tartja fontosabbnak, az nyilván rá fög jönni idő után h de hülye volt, és elcseszte életét. És itt 2 lehetőség van mások felől, hagyni hogy azt csinálja amit ő tart fontosnak, vagy meg kell próbálni rádöbbenteni h mi a jobb, mit kell fontosnak tartani, és rá kellene jönnie, hogy játszani még jobb ha mellette sok más dolgot is csinál :)

    Nyilván tipus kérdés is, hogy valaki mennyire szeret játszani. De ezek nevelésből adódnak, ha valakit pl. kicsi korában nem engedik a játszótérre sosem és nem vesznek játékot, biztos hogy nehezebben fog elszakadni a játékoktól :D

    Kicsit off, de nálunk a suliban pl. tiltják az alkohol fogyasztást, 1 gyereket múltkor kirugtak (mert tanítás előtt is, meg hétvégénként is többször fogyasztott alkoholt), és utána iskola gyűlésen kaptunk egy közös szidást, hogy hogyan hagyhattuk ezt h megtörténnyen ha tudtunk róla...
    Felelősséggel tartozunk egymásért, és ha nem betegek és kockák jövőjét szeretnénk, nem szabadna hagynunk elkockulni senkit :) És nem hagyni, hogy hadd csinálja amit fontosnak tart (csak mert valaki ezt írta, erre írtam a példát is).
    Nem jó fele halad a társadalom :-(
  • Adam69852
    #42
    márcsak a kérdés az hogy milyen szándékkal irtad ezt? :D ha lenézően akkor hozom a DarkElfkillerOrkmageWarrioromat aki lvl 584 es és beverem a fejedet a 66 os blood tehenemmel amit egy duelben nyertem egy lvl 128as Román Paladin trolltól... úgyhogy vigyázzá magadra XD
  • Ronny
    #41
    5 óra masszív kockulás után elegem lessz oszt meek valami mást csinálni

    az édes gyermekkor:)
  • Borgi
    #40
    nem feltétlen a játék mehanizmusára gondoltam.
    hozzáteszem, hogy eléggé itemekre kiélezett az egész játék, arrol szol hogy a legjobb itemeid legyenek. ez sem azaz igazi szerepjátékos vonal.

    de ha megnézel egy wow-os chat-et, azt fogod látni hogy:

    Gyurika: WTB [Linen Cloth]
    Istvánka: LFM2 smlib DPS, HEALER
    Ottóka: WTS [Light Leather]
    Sanyika: LFG DM

    hát, szerintem ennek igy semmi szerepjáték varázsa nincs.
  • Adam69852
    #39
    A függőkröl nekem is megvan a véleményem...
    Engem mondhatnak függönek is de nem vagyok az mert tudom hogy akkor hagyom abba amikor csak akarom, és ezzel nincs is gond mert kb max 5 óra masszív kockulás után elegem lessz oszt meek valami mást csinálni.. ennyi. De ha nincs jobb dolgom és unatkozom akkor van mikor jó ideig kisem lehet engem robbanta tani a gép elől de ez nem megy a barátok vagy a család rovására. Ha hívnak bárhova és van is kedvem akkor megyek. Megmost jön a nyár is, koncertek plussz nyári munka lefog kötni rendesen igy majd erősen mérséklődni fog a géppel töltött időm..

    Az a helyzet hogy mostanság a tizenévesek mint én nem tudják lekötni magukat mással mint a számítógép. De ha belegondolunk azse jó ha mittom én 16 évesen a kemény arcu haverjai a gyereket belerángatják a dohányzásba a piálásba. Én mondjuk egyre jobban érzem hogy hol a határ a dolgok között, mert míg egy-két éve nem tette ki más az életemet mint hogy, suli, kockulás, kajálás, alvás.. mostmár ez a mérleg átment a szocializálódás irányába tehát mostmár a gépezés helyett mint mostis :D inkább meek haverokkal ökörködni.

    Én vagyok rá az elő példa: ABBA LEHET HAGYNI!!! (persze csak az tudja aki akarja)

    Most ismétlem magam de még mielőtt valaki megkövezne hogy: HÜLYE FÜGGÖ KOCKA vagyok elmondom hogy mostis szoktam huzamosabb a gép előtt ülni de csak azért mert éppen ahhoz van kedvem és főleg nincs jobb dolgom éppen.

    Hát ez jó hosszú lett, és remélem nem haragszotok meg érte hogy leirtam de ez az én nézőpontom a dolgokról, és tudom hogy valaki akkoris belém fog kötni XD
  • Bucser
    #38
    Őszintén meggondolva szerintem ez embertípus kérdése is.

    Én alapvetően nem vagyok egy nagy szórakozni járó emberke. Még 56K-s modemes időben kezdtem el neten játszani pár játékkal (CS 0.6, Mechwarrior3, Il-2) és én akkor sem töltöttem minden hétvégét diszkóban vagy haverokkal miután koleszos voltam és hétközben ment a buli hétvége meg a kockulásé volt. Vagy LAn party vagy szerepjátékoztunk, de ha szórakozni mentünk akkor is kocsmáig jutottunk utána ökörködtünk piásan.

    A kezdetek óta eltel olyan jó 8 év azóta megjártam jó pár MMO-t tudom milyen rabja lehet az ember. De ehhez egy jó adag vágy is kell, hogy el akarjon menekülni az ember a valós problémák elől.

    Aki csetel naphosszat az nem függő?? aki egésznap egy fórumot bambul meg írogat rá az nem függő?

    Nem az online szerepjáték váltja ki a függést hanem az, hogy az embert a közvetlen társai esetleg nem fogadják el, míg a neten sokkal könyebben talál hasonló embereket mint amilyen önmaga.

    Én sem kollegákkal sörözök pedig melóhelyen jól elvagyunk, hanem vannak haverjaim neten akiket 5-6 éve ismerek találkozunk is időnként és TS-en dumálunk esténként és mellette mindenki issza a sörét.

    Nerd vagyok?? nem hiszem hisz van kedvesem munkám élem az életem.

    De a gond nem az online szerepjátékokkal van, hanem az alaptermészettel miszerint nem fogadjuk el ha mások alapból máshogy gondolkodnak prioritásokról mint mi.

    A lenit koncertes meg egyéb példák is mutatják. Mások vagyunk. el kell foagdni. Kész

    egyébként meg szerintem mehet deltopic. Hisz az is függő aki internetes fórumon akar megvitatni egy internetes függéssel kapcsolatos dolgot.
  • datango
    #37
    wow, silkroad, eve , kal ... egyre több függőséget és pénztől való elvonást képez ez a stájl:)
  • bardocz
    #36
    És még mondja valajki,hogy nem okoz függőséget:)
  • donatus13
    #35
    Huh hát én kb 1 hetet nem wowoztam félnap volt kb telepítés bementem agyon untam magam és letöröltem elég szörnyű:D
  • kocsisgabor9999
    #34
    hát igen vannak ilyenek... :/
  • zeli
    #33
    A WOW-os karrierem kb nekem is eddig tartott... Mondom felteszem, kipróbálom. Másfél óráig tartott telepítés, aztán belépek, sétálok, aztán vmi sétáló fa rámugrik és megöl :O Mondom akurva. Elindulok másik irányba, elém ugrik egy sétáló fa és megöl... Mondom, na jó, ennyi kthxbye :D
    Amúgy nekem egyik osztálytársam WOW függő. Lemértük múltkor, hogy mennyi ideig ebédel a menzán. Másfél percig tartott neki, mindent belapátolt, aztán futott a buszhoz, hogy mehessen haza wowozni. Meg ilyen koncertekre sem akar eljönni, csak otthon kockulni...Nemtom, kicsit zavaró. Egyszer eljött, de meg is említette, hogy inkább wowozna otthon...
  • szucsy89
    #32
    így van,a wow mmorpg
  • precision
    #31
    akkor elmondom szerintem mi az az rpg
    szerepjáték, benne van a nevében, valaki szerepébe bújhatsz
    wowban tudtommal vannak választható fajok, lehet customizálni a karaktert, tehát bebújhatok valakinek a szerepébe
    szerepjátékban vannak a karaktereknek attribútumai, képességei amiket lehet javítani szintlépésnél (ja igen, a szintlépés is egy tipikus szerepjáték 'kellék') tehát ez is rpg jellemző... meg ugye az xp, meg hogy egy szörny legyilkolása után xp -t kap az ember
    szerepjátékban vannak varázstárgyak, inventory, fegyverek...stb., gondolom a wowban ezek is megtalálhatók

    mondom ezt úgy, hogy nem játszottam még soha a wow -al

    ha tévednék akkor légyszives homályosíts fel, hogy szerinted mitől rpg egy számítógépes játék