350
Online szerepjátékok rabjai
  • j0nNyKa
    #230
    " A hiba szerintem a társadalomban van, mert nem nyújt elég kulturált szórakozási lehetőséget a fiataloknak.Kocsma, vagy otthon ülsz "

    ühüm.

    Láttál már nőt? Elég szórakoztató tud lenni pucéron.
    Láttál már könyvet? Elég szórakoztató tud lenni, ha olvasod.
    Láttál már labdát? Elég szórakoztató tud lenni, ha odarúgod a barátodnak, az meg vissza.
    Láttál már mozit? Elég szórakoztató tud lenni, ha bemész, és lesel.
    Láttál már parkot / vízpartot / sétálóutcát / stb.-t? Elég szórakoztató tud lenni, ha MÉSZ benne.
    Láttál már pizzériát? Elég szórakoztató tud lenni, ha bementek a haverokkal, és megesztek 1 pizzát.
    Láttál már fesztiválokat, koncerteket, stb.-ket? Elég szórakoztató tud lenni, ha odamész, és lesel.

    Remélem értetted a hozzászólásom. :)
  • PJack
    #229
    na ez teljes mértékben igaz.
    engem csak kevés könyv köt le, azaz igazából csak a HP.
    de pl amikor azt olvastam semmi mást nemcsináltam hetekig, csak olvastam, könyvfüggő lettem :D
    meg az is igaz, hogy kevés a szórakozási lehetőség. az ember unatkozik, csinál vmit és mivel jobb dolga nincs belemerül és az a dolog leköti. ha érdekli a dolog persze.
    szal ez sztem csak azon múlik, h mit szeret az ember illetve, hogy milyen a viszonya a társadalommal.
    mindenki döntse el mit szeret, de sztem ebbe felesleges beleszólni, aki függő az úgysem fogja abbahagyni, sőt.
  • TomDantes
    #228
    Hát érdekes...engem mondjuk egy mmo se tudna jobban lek ötni mint egy könyv...
  • Balumann
    #227
    Ezzel egyet értek, kevés a szórakozási lehetőség. Én mondjuk ilyen szempontból szerencsés vagyok, hogy Pesti vagyok.
    Én is sokat netezek, de már többnyire csak zenét hallgatok és forumozok+csevegek, vagy tudományos dolgokat olvasgatok, játszani csak fps -t multiban, privátban :)
    De ha már ez az okod, hogy kicsit lusta vagy és nincs lehetőséged, az még változhat. A probléma nem ez az eset.
  • vegicsek
    #226
    Én megértem a másik fél nézőpontjait, félig meddig internet függő vagyok, majdnem ugyanaz a kettő.
    A függőség oka is érdekes téma. A hiba szerintem a társadalomban van, mert nem nyújt elég kulturált szórakozási lehetőséget a fiataloknak.Kocsma, vagy otthon ülsz.Sport nem mindenhol elérhető.
    Ehhez ha párosul még egy kis lustaság, és az akaraterő hiánya, tisztán látszik a végeredmény.
    És hogy miben is rejlik a wow titka?
    Gondolkoztam rajta, és ha az ember könyvet olvas, vagy éppen filmet néz ugyanúgy egy másik világba csöppen egy időre.A wow ötvözi a film látványvilágát, és egy könyv komplexicitását, és nem utolsó sorban jóval hosszabb időre leköt az előzőeknél.

    #183-ra visszatérve bocs a kirohanásért, csak számomra nem volt teljesen egyértelmű, hogy poén, meg volt bennem egy kis stressz

  • jacky87
    #225
    Figyu, informatikus vagyok úgyhogy értek valamicskét a géphez. Hidd el fel tudnám installálni! :D
  • Balumann
    #224
    És nem messiásnak tartom magam. Én ilyen vagyok, suliban is így tanítanak minket (zenében és művészetekben még fontosabb az összetartás). Hiszem hogy ez a JÓ, és ezt próbálom másokkal megértetni.

    Topikot tényleg lehetett volna meggondoltabban nyitni.
    Aki bejön fikázni, meg kellene értenie, hogy nem a játék lehető legrosszabb beállítása a célunk, nem akarjuk megmondani senkinek mit csináljon, főleg nem mondjuk azt, hogy mindenki aki játszik za kocka és függő és rossz ember meg nem lehet normális élete.
    Maximum érveket gyűjteni, hogy miért nem jó életünk egy részét ez előtt gyűjteni.
    És a topik ilyen szempontból tényleg értelmetlen, mert az olyanok úgysem fogják elolvasni ezeket.
    De amiket beírnak ide egyesek, hogy mi közünk van hozzá, meg hogy miért mondjuk mindenkire, hogy hülye meg rosszember aki wowozok... nemértem őszintén.
  • Balumann
    #223
    Nem egészen azt mondta :) Dehogy van igaza. Meg kell próbálnunk segíteni egymásnak, és aki látja mi a rossz annak meg kell próbálnia másokat is ráébreszteni arra. És ez vonatkozik WoW és egyéb kockulásra és függésre, egészségre ártalmas dolgok használatára, stb.

    A játék meg ha már 1 emberre is káros hatással van (nem tud elszabadulni tőle)... de sajnos jóval több embernek teszi tönkre az életét... a játék a hibás. És a környezete és barátai akik nem segítettek neki megtalálni "helyes utat".
    Az lenne a jó, ha értelmetlen lenne ide írni, és mindenkinek természetes lenne hogy segít azokon akiknek szüksége van. De inkább hagyjuk őket had legyenek alkoholisták, még beléjük is rugunk egyet.
    Ezért ilyen a társadalmunk, és ezért lesz egyre rosszabb.
    Ezeken kellene elgondolkodni mindenkinek, és ha nem értenek egyet akkor ne a topikot szidják, az én üzenetemet cáfolják meg.
  • mate317
    #222
    Lehet hogy neki van igaza, és mi töltjük haszontalanul az időnket, mert nem wowozunk orrba-szájba:D
  • kocsisgabor9999
    #221
    Őőőőőő te értelmes vagy? Ki kérdezett? Nem arról van szó amit te felhoztál példáknak... -olvasás -nők -sakk... figyelj: inkább ezek mint egy mmo gödörbe ragadjak. Nem arról van szó a topicban hogy csak káros ez a játék és mindenki függő kocka lesz. Csak arról hogy valaki oda menekül a hétköznapi problémái elől. A betegesebbek még házasodnak is benne. xDD
  • Bucser
    #220
    Ezt a hatalmas okosságot mind a 14 év tapasztalatoddal találtad ki??

    100 kilóm ellenére ha be vagyok rúgva én vagyok a legszerényebb kisegér a világon...
  • Balumann
    #219
    -.-
  • Balumann
    #218
    Senki nem akarja eldönteni, hogy más mit csináljon a szabad idejében. Senkinek nem ez a célja. Olvasd végig az üzeneteket kinek mi a véleménye erről, és utána alkoss véleményt a topikról.
    Ciginek van topikja. CS-ben meg jóval kevesebb függő és kocka van és a játék nem úgy van megcsinálva, hogy szinte rákényszerítsen játékra, ráadásul izgalmasabb, ügyesség is kell hozzá, stb.

    Az időtöltésnek meg tényleg nem feltétlenül kell hasznosnak lenni szabadidőben. De valaki nem lát a játékon túl, és nem is tudja eldönteni még h mi a hasznos és mi nem, csak később jön rá.
  • PJack
    #217
    így van.
  • mama2
    #216
    Ez kurvanagyXDDDDDD.
  • LeonSilver
    #215
    Ja.Kurva káros.A topik címét meg nyugodtan kiegészíthetted volna még ilyenekkel :

    - a CS rabjai
    - a póker rabjai
    - a pia rabjai
    - a cigi rabjai
    - az olvasás rabjai
    - a nők rabjai
    - az RTS-ek rabjai
    - a sakk rabjai
    - az idióta topikok nyitogatásának rabjai

    .. és még lehetne folytatni a végtelenségig.Már megne haragudj de ki vagy Te ( vagy bárki más ), hogy eldöntsd ki és mit csinál a szabadidejében és kinek mi a hasznos időtöltés??Mert barátom ami hasznos időtöltés x-nek az haszontalan y szemében és fordítva.
  • nyami
    #214
    "he has absolutly no life"

    "mom, bathroom!"
  • Balumann
    #213
    :P
  • Count Adyn
    #212
    Persze, de a kocka , mint fogalom viszonylagos sztem. A WoW ilyen szempontból még nemis feltétlen addiktiv, a max szint elérése után aki hardcore akarja tolni elméletileg heti 30 óra játékkal megteheti, vasárnaptól csütörtökig este 7-éjfélig. Ilyenkormax TV előtt rohadna az ember, annál meg értelmesebb a játék kb:) Nekem sikerült ugy elérni WoW ban mindent, amit csak lehetett gyakorlatilag az adott keretek közt, hogy közbe végig volt barátnőm is, és még azóta is van(ugyanaz:D):D Igy utólag visszagondolva persze betegesen sokat játszottam, de utánna rá se birtam nézni semmi játékra kb egy jó ideig annyira ráuntam a dologra. Kiéltem magam ien téren, inkább más dolgok érdekelnek már. Amíg nem kezdek dolgozni nem akarok belekezdeni ujabb MMo ba az biztos, aztán már valszeg nem fog annyira érdekelni, főleg mert kiderült hogy játék nélkül is képes vagyok eltölteni a tanulásra szánt időt gyakorlatilag a semmittevéssel is, ugyhogy lehet hamarabb leszek házas ember mint diplomás:DD Tudnék regényt irni a témáról ugy érzem^^
  • Balumann
    #211
    Naaah...
    Én inkább úgy értelmezem, hogy túl sokat játszik mert az a kedvenc tevékenysége, de nem függő tehát bármikor el tud szakadni tőle, és pl. ha szólnak neki nem küldi el a francba őket h hagyják játszani c:
  • Nauron
    #210
    Igazad van, de ne a legegyszerűsödött réti négerekből induljunk mert akkor tényleg az esetek többségében igaz.:/
  • Balumann
    #209
    pff... éreztem ^^ de muszáj volt válaszolni, ki tudja manapság... :D Azért szerintem a többségnek nem ilyen okai vannak, hogy nem csinál normális dolgokat. :P
  • Nauron
    #208
    Kihagytad, mért van több ideje:D
    (mert apuci full milliomos):P
  • Count Adyn
    #207
    A kocka az a köcsög, akinek több ideje van játszani mint nekünk és ezért irigykedünk rá:D
  • Beast Machine
    #206
    lehet, h általánosítás, de az esetek többségében sajnos igaz.
  • Nauron
    #205
    "Az alkesz ember, ha bepiál, akkor agresszív lesz, üti veri akit józanon nem is bántana,"
    Ez még egy tapasztalt ember szájából is viccesen hangzik. Általánosítás forevah.
  • Beast Machine
    #204
    definiáljátok már nekem a "kocka" kifejezést.
  • mate317
    #203
    Nyugi csak hülyéskedtem. De írhatna már valaki aki tényleg kocka:D
  • Balumann
    #202
    Sajnos többnyire a szülők nem foglalkoznak ezzel... Senki nem akarja megmondani hogy hogyan helyes élni. Csak ráébreszteni másokat arra, hogy ezzel tönkre is tehetik az életüket, és vannak sokkal jobb dolgok is az életben.
    Lehet, hogy tényleg felesleges. De lehet, hogy ezáltal hamarabb rájönnek a kockák, hogy nem éri meg.

    Nemtudom, én amióta élek mindig szeretnék másokon/másoknak segíteni. És én azon az állásponton vagyok, hogy segítenünk kell egymásnak, akiknek szüksége van rá. Mint írtam, környezetemben is próbálok mindenkit leszoktatni az alkoholról is, cigiről is (és néhányszor úgyérzem sikeresen is).
  • Balumann
    #201
    Bent a szobában a monitor és gép előtt ülni annyira egészséges, emberi és természetes... ennyire hogy lehet valaki ***.....
    Az izzadság nem büdös csak ha rajtadmarad, másrészt szintén egészséges és természetes (természetesebb mint gépezni...)
    Értelmes emberek általában mindenhol vannak, valóságban is előfordulnak néha, nem csak WoW-ban :)))
    Ha a bulizást választod, a piának is vannak határai amíg nem kapsz májrákot...
    Csináltál már életedben valami normálisat egyáltalán? (foci, kosár, bicajozás, korizás, úszás, vagy akármilyen sportot), vagy egyáltalán voltál már kisebb társasággal valamin? Hány éves vagy?!
  • PJack
    #200
    sp - amikor a fiúk wowoznak
    tanulságos, és amúgy a legjobb rész is szal érdemes megnézni :D. (tudom, hogy voltmár.)
    11:02 - én ennél meghaltam XD
  • mate317
    #199
    Neked nem mindegy mit csinálok? Szerintem fel se tudnád installálni a wowot, szal ne oltogass. Majd ha azt akarom, hogy a hajógyárin elraboljanak a szervkereskedők, vagy ha májkárosodásra vágyok akkor hozzád fordulok tanácsért! Addig is wowozok, ott legalább vannak értelmes emberek, akik nem büdösre izzadják magukat hanem valami emberi környzetben töltik a szabadidejüket, mint én: a gép előtt. Ma ez természetes szerintem!
  • Count Adyn
    #198
    Húha komoly dolgok mennek itt:D
    Ha egy "szórakozást" túlzásba viszünk, az a legtöbb esetben káros, ez tény. De mindenkinek saját magának kell belátnia hogy mi a helyes, nevetséges minden ien kereszteslovag aki megmondja hogy kell helyesen élni, mi a normális. A gyerekeket meg apuka vágja nyakon ha túlzásba viszi a dolgot, és kész.
  • jacky87
    #197
    Te normális vagy??? Mert az alapján amit írtál, nem! Hát ha így gondolkozol akkor az utcára se tedd ki a lábad, mert a fejedre eshet egy tégla, vagy elüthet egy autó! Na mind1, majd ha 30 éves leszel és otthon fogsz ülni a gép előtt 2 centi vastag szemüveggel, 200 kilósan úgy, hogy a barátnőről eddig csak hallottál (azt is valamelyik WOW-os havertól), na majd akkor fogod bánni a dolgokat!
  • Balumann
    #196
    Hát az is biztos, hogy jobb mint gép előtt dögleni :B De én inkább az egészségesebb dolgoknak vagyok a híve. Kimenni mozogni ha van jó lehetőség, vagy hasznos dolgokkal tölteni, és este meg ha tényleg nincs job lehetőség amit szeretsz csinálni akkor lehet egy kicsit kikapcsolódni és játszani.
  • TomDantes
    #195
    Viszont veled elentétben nekünk van életünk...
    Tudod, vannak barátaim, jó nagy haveri kör, akikkel el járunk szórakozni ide-oda, esetleg csajozni...(főlegXD) de ezt a wow-ban nem nagyon lehet.

    Mellesleg, én meg azért nem akarok fizetni ,hogy egy idegbeteg legyen belőlem aki mínusz huszas szemüveget hord, mert tönkre megy a szeme am onitirtól és már egy emletet se bír menni, annyita tunya.
  • Cat 02 #194
    Jó, de nem olyan alkoholista, nekem haverjaim 90 %-a részegen teljesen normális, maradék 10 % ot meg még nem láttam :)
  • mama2
    #193
    A bebaszás is ugyanolyan káros, ha nem károsabb. Ha valaki kocka, akkor annak az embernek, a gondolatai csak a játékon fokuszálnak és nem törődik senkivel és semmivel. Az alkesz ember, ha bepiál, akkor agresszív lesz, üti veri akit józanon nem is bántana, satöbbi.(Én ezt tudom a tatám alkoholista, és felszedte a szőnyeget ittasan, úgy becsapta az ajtót, hogy az kitört a helyéről, meg ilyenek.)
  • Cat 02 #192
    Jajjmár, mindig másban kell keresni a hibát, az a hibás aki játszik ahelyett, hogy elmenjen bebaszni és jól érezni magát...
  • Balumann
    #191
    De az a lényeg, hogy aki a játék előtt tölti a fiatal korát, az később NAGYON megfogja bánni. És bárki bármit mondhat nekem, ezért a játék és a készítői a felelősek, nem az aki ezt még nem érti meg időben! Hiába csak kevesen vannak. Később úgyis rá fog jönni mindenki, hogy aki csak kevesebb időt is veszteget el ez miatt, hogy teljesen értelmetlen időtöltés volt, vannak izgalmasabb játékok is (multiban, csapattal FPS-t játszani), vagy valami stratégia vagy ilyesmi.