350
Online szerepjátékok rabjai
  • PJack
    #310
    ti nem unjátok még ezt?
    szvsz teljesen felesleges ragozn ezt, döntse el mindenki hogy függő akar e lenni, vagy sem. ez magánügy, nemfontos ezzel foglalkozni szvsz.
  • Larvin
    #309
    Én már egy ideje alig várom, hogy újra függő lehessek, de mostanában nem jött ki olyan játék ami tetszene +futná a keretből :)
  • Balumann
    #308
    De pont az a baj, hogy sok fiatalnak nem segítenek feloldani ezeket, jobban élvezik a játékot (valószínűleg nincsenek olyan haverjai akivel szivesen megy helyekre, vagy ilyesmi). Nem betiltani, hanem mondjuk korlátozni (napi 4-5 órára) kb., vagy úgy megcsinálni, hogy idő után kicsit unalmasabb legyen, vagy nem tudom. A WoW is ugyan úgy hibás (talán pont az a céljuk a készítőknek...), akárcsak a drogoknál a drogot árusítók. De mivel ez ellen tényleg nem tudunk tenni, ezért tényleg nem erről van szó.
  • vegicsek
    #307
    Pls ne bíráld mi értelmes, és mi nem.
  • vegicsek
    #306
    Nagyvonalakban ez a lényeg, fölösleges tovább ragozni a témát, de az általad leírt gondolatokat már nem egy filozófus kimondta, wowos körítés nélkül :)
    Drog témához még annyit fűzök hozzá, hogy a wowosok egy része valós életbeli problémák/kudarcok elől menekül a játékba, és ha belegondolunk, ez ugyanúgy elmondható a kábítószerről is is, de annak jóval komolyabb egészségügyi következményei vannak.
    Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy ezeket a problémákat, illetve gátlásokat kell feloldani, nem pedig betiltani a wowot, (tudom, ilyesmiről szó sem volt)mert az ember találékony faj, és bárhol megtalálja a "saját drogját".
  • kocsisgabor9999
    #305
    Végre értelmes hozzászólások! :)
  • Rage47
    #304
    Van ismerősöm, aki szintén wowozik. 27 éves, rendszeresen sportol(kitűnő eredményekkel), és vezető állásban dolgozik. Barátnője is van és még dumás is:D És szerintem van még sok ilyen példa. A lényeg, hogy ne ragadj le a játéknál, foglalkozz mással is. Sztem amúgy a hajlamosság mértékétől is függ, hogy valaki függő lesz-e.
  • Balumann
    #303
    Igen, az tényleg nagy hülyeség. Én mondjuk nem értem (szerintem nem is fogom), hogy miért jó valakinek az, hogy időnként részegre issza magát, meg drogozik. Amikor egyrészt hülyébbé tesz, és utána meg rosszabb (idő után tönkre teszi a normális kapcsolatokat, és az nélkül már nem is tudja élvezni az életet, bulikat, stb...).

    A számítógépes játékok (és normális mennyiségbe, tehát normális eseteknél a WoW is ide tartozik) nagyon jók arra, hogy kikapcsolódjunk, akárcsak a mozgás (torna, jóga, sport), filmnézés, zenehallgatás, stb..
    Viszont ezeknek a túlzásba vitele semilyen esetben sem jó, és nem igazán tudom megérteni, hogy egyesek miért mondják ellenkezőjét ennek is.
    Játék túlzásba vitele sok negatív dologgal jár, ezeket már szerintem összegyűjtöttük itt elégszer.

    És igen, más a drog, más az alkohol, és más a játék függés gyakorlatilag. De ugyan úgy elronthatja valakinek az életét, és az ilyen ROSSZ. Ne jöjjön senki olyannal, hogy ezt nem mi döntjük el. Gondolom az azt is jónak tartja, ha valaki mindenkit összever az utcán aki szembe megy vele, végülis milyen jogon mondjuk meg neki mi a jó, ha neki az?

    Ez az első lépés, hogy ezt meg kellene érteni akinek nem sikerült még. A második pedig, hogy meg kellene érteni, hogy akkor lesz jobb a társadalmunk, ha segítünk egymáson. Nem, nem meg kell mondani másoknak hogy hogyan kell élni, hanem segíteni ráébreszteni, hogy rossz az amit csinálnak (legyen az drog, alkohol, játék függés).

    Nyilván egy idegen alkoholistához nem fogunk oda menni, és papolni hogy az hülyeség. De a környetünkben meg kell próbálni megtenni mindent.

    Kicsit papagájnak érzem már magam, hogy önmagamat ismétlem mindig :P

    Az életben meg számtalan lehetőség van.
  • j0nNyKa
    #302
    ez tény!

    Rundstedt17: aha nagy dumás wowos? ritka. meg mi most azokról beszélünk, akik nemhogy nagy dumásak, hanem konkrétan NEM BESZÉLNEK. Aki nagy dumás wowos, az ÉL, és nem FÜGGŐ.

    ez a wow vs drog dolog annyira szánalmas, hogy az fáj.. van, akinek arról szól az élete, hogy vagy wowozik, vagy drogozik ?! akkor jó.
  • vegicsek
    #301
    Meggyőzőek az érveid.
  • Sabcsee
    #300
    ték
  • kocsisgabor9999
    #299
    jajjj mondják ezt a wow kockák: INKÁBB A WOW MINT A DROG...........!!!!!!444 ez akkora baromság hogy még ti sem tudjátok... milyen nevetséges... én meg azt mondom inkább egy csaj mint akármelyik káros szenvedély
  • magus
    #298
    inkább a wow mint a drog, bah, azzal legalább él szociális életet.
  • magus
    #297
    márpedig neki kell igazat adnom... sok ismerősöm van, aki wowozik, és minél több időt játszanak, annál kevésbé lehet velük bulizni menni, mertha elmész is használhatatlanok. egyik haveromat leszedtem félig róla, és azóta lehet vele partyzni járni. nyílván van kivétel, de azért aki egésznap wowozik, azzal nem fogsz tudni túl sokat kezdeni
  • Rundstedt17
    #296
    értelmes emberekkel érzem magam jól egy wowos is lehet hülye,de ugyanilyen nagy dumás életet élvező akárki,szóval....
  • Balumann
    #295
  • magus
    #294
    kekzor
  • j0nNyKa
    #293
    te figymár, nyilván nem balu dönti el, hogy mi a helyes viselkedés, meg időtöltés, de amikor valaki akkora droid, hogy leugat, ha hozzá mersz szólni wow közben, aki akkora droid, hogy nem csajozik, meg barátkozik abban a korban, amiben igenis KELLENE, mer különben antiszoc nyomi korcs lesz felnőttkorára, és hagy ne soroljam tovább, akkor az igenis BALFASZ, és ezt nem a balu dönti el, meg nemis én döntöm el, ez így van, és így is lesz

    menj már el társaságba egy wowfüggővel, meg valakivel, aki kontrolálja magát, és él IGAZI életet.. megnézzük, kivel érzed jól magad
  • j0nNyKa
    #292
    azért jó, hogy van még olyan ember, aki így gondolkozik
  • Count Adyn
    #291
    Reménytelen vagy:D
  • Balumann
    #290
    Én voltam ma bicajozni, tanultam is, haveromnál is voltam (bár wint telepíteni :D), eddig meg játszottam. Érettségire készülvén most sokat vagyok itthon. Van időm időnként megnézni a forumot. :-)
  • Balumann
    #289
    De nem, maximum azokat zavarnám ki akik több mint fél napját ott töltik ^^ Sőt egész napjukat. Be kellene vezetniük, hogy napi 4 óránál többet ne lehessen játszani vele... (tényleg, ez megoldana szinte minden problémát :| !).
  • Dant0r
    #288
    Te mit osztod egész nap az észt, netfüggő vagy?:D
  • Balumann
    #287
    A társadalom mi vagyunk. Én környezetembe nem is wowozik senki :B
  • vegicsek
    #286
    Jobb társadalmat akarsz, ezért kizavarod az embereket az online szerepjátékokból.
    Pedig pont a társadalom üldözte bele őket.Egy egészséges társadalomban nem tölti senki egy online világban a fél napját.
  • Balumann
    #285
    Te is mondtad, hogy idő után ráun. Én nem hiszem, hogy ez valakinek is jó, hogy ezzel játszik éjjel nappal. Nem biztos, hogy el tudja dönteni mi a rossz (főleg nem 13-15 éves korban). 2-3 év kiesés után nem valószínű, hogy olyan életet fog tudni élni, amilyet szeretne.
    Rengeteg lehetőség van a világban, meg kell találnia azt amit szeret csinálni.
    Azt meg hogy leszarsz minden problémát azt mindjárt gondoltam a hozzászólásodból. Hülye meg naív az, aki azt szeretné, hogy jobb társadalom legyen, ahol segítenek egymáson az emberek, normális emberek legyenek akik nem WoW előtt ülve, vagy cigarettán + alkohollan nőttek fel.
    Azt hiszem joggal mondják az idősebbek, hogy egyre rosszabb lesz a társadalom.
    Hasonló a helyzet a globális felmelegedéssel, addig csak azok foglalkoznak vele akik gondolkoznak, gondolnak a jövőre, többiek meg leszarják és röhögnek rajtuk... ^^ Sőt, talán mindennél ugyan ez a helyzet?
  • Count Adyn
    #284
    Az, hogy jó e, azt mindenki saját magának dönti el. Azt hogy tönkreteszi az egész életét az elég nagy tulzás, legrosszabb estbe elpazarol max 2 évet, azután ugyis hányingerig unni fogja az egészet, ez tapasztalat, sokaké:) Olyan ez mintha csokit ehetnél amennyit akarsz, a millióból 1 szélsőséges esetekzől eltekintve az történik, hogy ráun mindenki mielőtt halálra zabálná magát:)

    Ezért nagyon más ez mint a drogok meg a cigi, meg az alkohol, mert azok fiziológiás és/vagy mentális függőséget okoznak. Nemis élek egyikkel se:D De még igy se állnék le senkit lebszélni róluk.
  • Balumann
    #283
    Tehát szerinted jó, ha valaki WoW -al játszik állandóan, és tönkre teszi az egész életét?
    Nem a fegyverek, de ha nem lenne olyanok kezében fegyver akiknek nem kellene, nem tudnának gyilkolni (vagy legalábbis nehezebben).
  • Count Adyn
    #282
    Miért rossz? mert te azt mondod? Mi a jobb? Ami szerinted az? Nem érzed mekkora az ellentmondás az első két mondatod közt? Rád inkábbb a naiv szó illik sztem, ha ezt tényleg igy gondolod:) Nem a fegyverek gyilkolnak embereket, hanem az emberek.
  • Balumann
    #281
    Nem feltétlenül. Ilyenkor jön az, hogy inkább WoW mint a drog.
    Is. És ha a szülő nem figyel oda, elfoglalt, dolgozik, stb.? Nem a játék is hibás, ami ezt direkt kihasználja?
    Inkább 18+, de ki a tököm figyeli azt?
  • Balumann
    #280
    Te is rosszul látod az egészet, ezt már ezerszer kitárgyaltuk. Senkinek sem akarjuk megmondani, hogyan kell élni, mit kell csinálnia. Csak rá kell ébreszteni őket, hogy van jobb dolog is, és a játék ROSSZ ha már az életet helyettesíti (már csak azért is, mert élete végéig nem fog senki sem játszani). És ez igaz mindenre, alkoholivászatra, dohányzásra, drogozásra, és egyéb dolgokra ami tönkreteheti akár az egész életünket.
    Felelősek vagyunk embertársainkért. A társadalom mi vagyunk, és segíteni kell egymáson. Nem tudom mit nevezel te ebben tudatlanságnak, de biztos tudsz valamit amit mi nem, mondhatod nyugodtan.

    Eldönteni nekik kell úgyis, ezt nem tudjuk helyettük eldönteni. Nem mondta senki, hogy fegyverrel kell fenyegetni, és megmondani mit csináljon. Ha látjuk, hogy rossz az amit csinál és elrontja vele az egész életét, akkor segíteni kell rajta, ENNYI!

    Én hajtogatni fogom, akárhányan neveztek tudatlannak meg hülyének ez miatt. Mert én szeretnék egy jó társadalomban élni, és nem olyanban ami felé most haladunk.
  • Count Adyn
    #279
    De istenem, ha olyan a környezete, akkor rablógyilkos lesz meg drogos nem?:D
    A gyerekért még a szülő felelős, de ezt már leirtam párszor.
    Azt aláírom hogy egy 16+ besorolást megérdemelne minden MMO, de ennyi, és innentől másba belekötni meg köpködni csak marhaság már...
  • kocsisgabor9999
    #278
    Igen.
  • Balumann
    #277
    Ha 18-20 éves kor után kezdi akkor tényleg nem normális. Viszont egy fiatalabb nem biztos, hogy magától meg tudja állapítani hol a határ. És ha nem olyan a környezete, akkor inkább a játékhoz menekül, és ha még olyan a személyisége is akkor függője lesz.
  • kocsisgabor9999
    #276
    Majd ha a te gyereked lesz ilyen akkor is ezt hajtogasd! :/ :S
  • Count Adyn
    #275
    Nem nem, épp ez a lényeg, hogy el kell fogadni a másik embert nem pedig olyanná tenni ami szerintünk normális, mert kik vagyunk mi hogy eldöntsük?
  • kocsisgabor9999
    #274
    Meg a médiától... de itt nem a médiáról beszélünk
  • kocsisgabor9999
    #273
    Az normális hogy egy 10 éves gyerek agyi halott lesz a játéktól?
  • kocsisgabor9999
    #272
    Azt hiszed mert vip vagy most okosat mondtál?! Tévedsz!
  • Count Adyn
    #271
    Megbocsássatok de ez ökörség:D Ha jól esik hajtogassátok csak:D A tudatlan meg nemis tudom ki itt:) Egy normális ember szórakozik amig jol esik neki, aki nem normális azmeg amugysem normális... De tényleg ti biztos jobban tudjátok hogy egyes embereknek hogy kéne élni, és meg is mondjátok a frankót, az igaz útra tereltek mindenkit. Hát ez a tudatlanság drágáim...