350
Online szerepjátékok rabjai
  • kocsisgabor9999
    #270
    Így van! :)
  • Balumann
    #269
    Látom sikerült kivenni a lényeget a videóból, gratulálok.
    Az édesanyját nem tudom, hogy megjátszotta-e, azt tudom, hogy az én szüleim már pár nap után kidobták volna a gépet az ablakon...

    És még mindig sokan nem veszitek komolyan, pedig ez a lelki függőség tovább növekedhet.
    Te gondolom azon a véleményen vagy, hogy ő dolguk, nem kellene ezzel foglalkozni.
    Én pedig továbbra is azt, hogy de igenis kell, ha már CSAK 2 embernek megy tönkre az élete ez miatt, már akkor is! És én továbbra is azon leszek, hogy környezetemben leszoktassak mindenkit a cigiről, alkoholról, és ha wow függő is lesz azt is leszoktatni róla.
    A videó teljes mértékben jogos, még jobban is eltúlozhatták volna, mert ennél biztosan van durvább helyzet is.
  • kocsisgabor9999
    #268
    Egyébként a videóhoz hasonlóan telhetnek egy függő játékos mindennapjai! Nem ugyanúgy csak kicsit gyengébben... vagy erősebben
  • kocsisgabor9999
    #267
    Mit gondolsz miért jön a kiegészítő? Amin 80 szint a maximum? Miért vannak közösségek? Miért van sok "barát" a játékban? Hogy az az ember akinek kevés barátja van az belebolonduljon a játékba!!! És így esélye sem lesz igazi barátokat szerezni mert suli után vagy munka után lóhalálban fut hazafelé hogy játszon ezzel a mocsokkal!
  • kocsisgabor9999
    #266
    Látom megint idecsődültek a tudatlanok! Idézek egy cikkből:
    "A Harvard Egyetem orvosi szakának egyik neves professzora szerint a World of Warcraft kemény függőséget okoz és ez ellen tenni kéne valamit."
    "Dr. Maressa Orzack meggyőződése, hogy a 6 millió World of Warcraft előfizető nem kevesebb, mint 40%-a már lelki függő lett a játéktól. Apró bejeletését nem kommentálta túl, de annyit még elárult, hogy szerinte a cigisdobozokon látott figyelmeztetésekhez hasonlót kéne a játék dobozára is nyomtatni." Na erre mit válaszolsz? :/ Attól hogy te nem vagy lelkifüggője más még lehet...
  • Mr_no_NaMe
    #265
    Ez a videó az olyan ugrasztható majmoknak készült mint te. Megnézik aztán meg megy a pattogás, hogy fúú ilyen lesz a kölök ha leroskada gép elé...
  • Rage47
    #264
    tényleg van benne megjátszás...
  • Balumann
    #263
    Mi benne a megjátszott hülyeség?
    Kiváncsi lennék, hogy 10 meg 20 év mulva mit fog csinálni a gyerek, és mennyire fogja hülyének mondani magát, hogy ilyennel cseszte el az életét... mint sok más függő.
  • Mr_no_NaMe
    #262
    Már megin valami megjátszott hülyeség. Vajon mennyit kaphattak ezért a színészkedésért? A gyerek amúgy tényleg vérkocka..az anyja meg alkoholista :P
  • kocsisgabor9999
    #261
    WoW függő :S
  • RAZOR27
    #260
    látni, nyugodjmeg :)
  • kocsisgabor9999
    #259
    ajjj senki nem látja hogy szerkesztett kép?:) én nem azon röhögtem hanem azon hogy mit mondhat...:D "n00b
  • RAZOR27
    #258
    Ez mekkora általánosítás....
    Láttad a videójáték világbajnokságot?Midnegyik versenyző tök kulúrált emberke volt, nem pedig....ilyenek.
  • Mr_no_NaMe
    #257
    :DD
  • Balumann
    #256
    előbb lennék sztem öngyilkos... C:
    Inkább csak nem szoktam máson nevetni ^^
  • Mr_no_NaMe
    #255
    Én se tudnék ha egész nap azt látnám a tükörbe ._.
  • Balumann
    #254
    Ezen én valahogy nem tok nevetni.
  • kocsisgabor9999
    #253
    -.-
  • PJack
    #252
    -.-
  • kocsisgabor9999
    #251
    tudom már mindenki látta de megért egy feltöltést a pro gamer gyerek xD
  • kocsisgabor9999
    #250
    XD XD XD LOL!!!
  • PJack
    #249
    :D
    ez igaz, valóságban csak egy életed van, több nincs.
  • Balumann
    #248
    Csakhát biciklinél egy hiba, egy esés nem csak annyiból áll, hogy visszamész megkeresed a tested vagy XP-t veszítesz :D
  • Balumann
    #247
    Nem tom elképzelni h ebben hogy lehet bénának lenni :D Bicajozás is inkább gyakorlat és bátorság kérdése, nameg szerencse hogy nem pont akkor esik szét amikor nem kellene :B
  • Count Adyn
    #246
    Hajj tudnád mi sírás ment a WoW topikba hónapokig, hogy "jajaj megöltek a csúnya bácsik":D A játék lényegi, a raid részében meg lehet bénának lenni,
    a jobb eredményű guildekben a jobb játékosok vannak:) Ugye biciklizni mindenki tud, aki versenyszerűen teszi azis ugyanugy csak tekeri a pedált, de azért mégis más az nem?:)
  • Balumann
    #245
    Hát én mage-el voltam és ott azért fontosabb a varázslatok ismerése (ami szintén az időn múlik). Ismeretségen és karakter fejledtségén múlik többnyire minden. Meg valahogy az ember tényleg úgy érzi, hogy hű hogy tudja kombinálni ezeket, húde okos és ügyes , de tényleg nem kell hozzá ügyesség meg ész. De ha meghalsz akkor is csak időt veszítesz, mert újra éledsz, ezért is hülyeség a #239 -as hozzászólás.
  • j0nNyKa
    #244
    Mondjuk ez baromság, de egyáltalán nem erről szól a topic.
  • kn00bis
    #243
    hehe, mmoban hogyan lehet béna lenni? Azokhoz a játékokhoz nem kell skill, minél több időt áldozol rá annál jobb lesz a karid, ennyi
  • Balumann
    #242
    Végülis szinte teljesen egyet értek. Én így félig elítélő vagyok, egyrészt mert a játékot én is teljesen értelmetlennek tartom (taktikus FPS multi kedvelő vagyok), de most akinek tényleg ez tetszik az játszon (bár szerintem a legtöbben ha kipróbálnák milyen 1 csapattal jó kis FPS-t játszani, nem wowoznának többet, max az ottani társaság miatt).

    Namost, nyilván nevelés kérdése is, írtam már, hogy ha valakit kisebb korba nem engednek annyit játszani, nem foglalkoznak vele annyit, akkor logikus, hogy hajlamosabb a játék függőjévé válni. Aztán, függ a környezetétől, haverjaitól (ha haverjai is mmo-oznak, akkor nehéz nem belekeveredni, én is pont ez miatt wowoztam, meg miattuk kezdbem bele Silkroadba is..).
    Jóesetben a szülő nem is hagyja, hogy egy játék előtt töltse le életének egyik legjobb részét.

    Aki gazdag az sztem általában Crysisal játszik :P
  • j0nNyKa
    #241
    Persze én értem, nem mindenhol ugyanolyanok a lehetőségek, de a bicikli midnenhol bicikli, a focilabda mindenhol focilabda, az ember, mint társasági lény mindenhol ember, mittomén, a kártya mindenhol kártya, stb. stb. stb.

    Van mégiscsak 1-2 dolog, amit nem nagyon láttam leírva.

    Egyik, hogy szó van itt róla, hogy így függő, úgy kocka, de végülis honnan tekintünk valakit függőnek, kockának, illetve amit csinál, problémának? Szerintem nagyjából 3féle behatárolás van. Megjegyzem, hogy mivel nagyjából a középiskolás korosztályra, és főleg fiúkra jellemző ez a probléma, így belőlük indulok ki.

    1. Szigorú. Ha az illető akár EGYSZER is kihagyott 1 találkozót, nem tanult, nem ment el a haverokkal, vagy h kicsi elvontabb legyek, nem fürdött, nem vitte le a kutyát, stb... Tehát ha ez EGYSZER is előfordult, igenis függő, és igenis ez probléma.

    2. Átlagos. Ha valaki rendesen jár iskolába, jók a jegyei (nem kell kitűnőnek lenni, ne bukjon, és 3asokat 4eseket szerezzen legalább), tartja a kapcsolatot a barátokkal, van barátnője, vagy legalábbis tart valamilyen kapcsolatot lányokkal is (ugye ez később lesz fontos), nincs problémája a szüleivel a játék miatt, esetleg sportol is valamit.. Ha ő emellett meg tudja oldani, hogy akár napi 6-8 órát is játszon, alkalmanként többet, hát miért ne? Ettől nem lesz függő.

    3. Megengedő. Ezt nem is szivesen írom le, mert maximálisan hülyeségnek tartom, de tudom, h sokan így gondolkoznak. Tehát csak onnantól mondhatjuk az illetőre, hogy függő, hogy ha már tényleg ráment a kapcsolatok, tanulás, személyiségfejlődés rovására a játék, nem higénikus az illető, szarik mindenre, és esélyed nincs beszélgetni vele, csak a wowról. Na persze mondhatjuk, hogy csak innentől függő valaki, de.. hát na.. :\

    Másik dolog. Én maximálisan elítélem a függőket. Egyszerűen.. utálom őket. DE. Éppen ezért próbálok mást hibáztatni, máshol keresni a hibát, minthogy elhigyjem, hogy ennyi balfasz van.

    Amire talán gondolni tudok, h sok esetben azért jelentős szerepe van abban a környezetnek, illetve szülőknek, stb.-nek, hogy az illető ien masszív függővé válik.

    Hirtelen 2 elég szélsőséges példa jut eszembe, bár gondolom mind2ből akad bőven.

    Egyik, hogy ha a szülők nem akarják az istennek se emberek közé engedni a gyereket, mert félnek a drogtól, vagy hogy megveri egy cig.. egy ork a gyereket, vagy h elüti 1 balfasz, stb. Ekkor nem nagyon tud mit kezdeni magával, tényleg otthon kell ülnie. Mivel ugye így nem költi anyuciék pénzét alkoholra / jó ruhákra / csajra / stb.-re, marad neki mmo-ra, és valahol talán "adja magát", hogy ráfüggjön. Viszont itt nem ő volt a hibás.

    Másik, hogy akármennyire is panaszkodik mindenki az országban, hogy milyen geci szegénység van, azért nem egy települést tudok mondani csak az én városom környékén is, amelyik ~1-2ezer lélekszámú, MINDENKI baszottgazdag, SENKI nem dolgozik tisztán, és MINDENKI buta, mint 1 szelet rántottsajt. Ha valaki beleszületik ebbe a rétegbe, ott mi lesz? Apuci intézi a kis ügyeit, anyuci mos-főz-takarít-shoppingol, a gyerekkel kurvára nem foglalkozik senki, szarnak rá, hogy tanul-e, viszont pénzelik. Nem tud magával mit kezdeni, mer nem is nevelik, nagyon az 1-2k lélekszámú településen lehetőségei sincsenek, ül otthon, és mit csinál? MMO-zik. Itt sem feltétlenül a gyerek hibája.

    Na persze úgy általánosságban is sok múlhat a szülőkön. Nem mind1, hogy milyen irányba nevelik, elkényeztetik-e, mennyire pénzelik, mennyire próbálják szociális életre nevelni, mennyire figyelnek oda, hogy tanul-e (kikérdezik, vagy legalábbis érdeklődnek, hogy mi van a suliban), stb. Gondolom valahol ezek is lehetnek befolyásoló tényezők.

    Örülnék, hogyha mind2 "táborból" látnék reakciót erre a kis szösszenetre. Olyanoktól is, akik elítélik a "wowosokat", meg "wowosoktól" is.
  • Balumann
    #240
    Egy mmorpg-be? ugyanmár...
  • RAZOR27
    #239
    valószínűleg rossz élmény....biztos elkenték a száját valami mmorpg-be vagycsak szimpál béna volt és megutálta.Sok ilyennel találkoztam...
  • Rage47
    #238
    azt sem értem, miért kell lehülyézni/lenézni vkit, mert ilyenekkel játszik
  • RAZOR27
    #237
    Nemtudom mire vagy olyan nagy ember...Akinek ezkell ezt fogja megvenni, ezzel nem érsz el semmit...
  • kn00bis
    #236
    Az online szerepjátékok SZAROK, aki játszik vele, pláne még fizet is érte az HÜLYE
    Nem fogom fel hogy lehet valami olyanért pénzt kiadni havonta, nem is keveset, ami ronda, értelmetlen és sok esetben még tele is van hibákkal. Nem az én dolgom, de ha már valamilyen játékra pénzt költenek, akkor miért nem egy normális játékot vesz meg 1x, ahelyett hogy több évig fizet egy szarért?!!
  • Rage47
    #235
    ja ebben van vmi:)
  • vegicsek
    #234
    Ez így leírva szépnek tűnik, de a nagy büdös valóság nem ez.
    Amikor majd órát kell utaznod, hogy ott legyél egy tisztességes sétálóutcán/koncerten/moziban, és hatkor elmegy az utolsó busz, akkor eléggé elmegy az ember kedve az egésztől.

    Igen láttam már a lent leírtakat, de azt előzőleg is leírtam, hogy akaraterő kérdése :)
  • PJack
    #233
    itt énis
  • Mr_no_NaMe
    #232
    "Láttál már nőt? Elég szórakoztató tud lenni pucéron."

    Itt befostam :DD
  • j0nNyKa
    #231
    Igen, érdemben már nem tudok hozzászólni, kb. a hozzászólók értelmesebb fele már leírta, amit le tudnék. Ismételgetni tökfölösleges.