258
  • arrakistor
    #18
    sokkal összetettebb szervesanyagokat is detektáltak már extragalaktikus ködökben (!), mint pl: a ribózt (C5-H10-O5, vagy (CH2-OH)-3(CH-OH)-COOH ) szóval tényleg nem kéne már etetni
  • ge3lan
    #17
    Igazából a hélium a második leggyakoribb összetevője a gázóriásoknak.
    Miért ilyen hihetetlen, hogy eddig nem találtak metánt?
  • arrakistor
    #16
    a Metán ( CH4) a legegyszerűbb szervesanyag. A szerves kémia legalapvetőbb vegyülete és a szerves kémia alapja. Ha idáig nem tudták volna detektálni, akkor minden eddigi naprendszeren kívüli gázoriás, exobolygó híre hoax lett volna, hiszen ezek legalapvetőbb építőeleme a hidrogén után a CH4.

    Ezenkívül pedig, az univerzum legelterjedtebb vegyületei a CH4 és a H2O.

    Vagy ez a hír hoax, vagy az eddigiek. Köszönöm szépen , én ma már ettem, nem kéne etetni.
  • toto66
    #15
    Azért a színképelemzést nem 5-évesek találták ki...
    (minden gáznak jellegzetes a színképe)
    A Napét te is megcsodálhatod, csak egy prizma kell...
  • Frayer
    #14
    Jajj, mést mér kellett nyílvánosságra hozni ezt?
    Csak nehogy a terroristák tudomására jusson.
  • Epikurosz
    #13
    A számok makacs dolgok.
  • Wilddog
    #12
    Az oroszok még nem indultak el lefejteni a gázt?
  • Epikurosz
    #11
    "Még a Marsnél sem döntötték el hogy van viz vagy sem"

    Nyugodj már le, mert felmegy a vérnyomásod.
    A Marson biztosan van víz, hidd el nekem.

    willcox kontra Nasa JPL:
    Mér, te itt nem szakmán kívül "közölsz"?
  • tvik
    #10
    A sugárhajtómű laboratórium elnevezést szerintem csak tiszteletből hagyták meg. Azóta már sokmindennel foglalkoznak, pl. a Szaturnusz körül keringő Cassini is a JPL-hez fűződik. Egyébként a 30-as években alakították és Kármán Tódornak nem kevés köze volt a korai kutatásokhoz.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Jet_Propulsion_Laboratory
  • bandypappa
    #9
    olassák= olvassák, bocs
  • bandypappa
    #8
    "az ember sokszor már azt sem tudja mibe hidjen"

    Hát a helyedben én a csodában, nehogy olassák az írástudók!
  • mcsaba
    #7
    Baromság! Egyszerüen kiakadok mikor a hasonló hireket olvasom hogy sok-sok fényévre lévő csillagnál, bolygónál ezt vagy azt fedeztek fel. Még a Marsnél sem döntötték el hogy van viz vagy sem, akkor honnan tudnák hogy egy olyan borzasztó távolságban lévő égitesten mi van mikor annak még csak a közelébe sem küldtek ürszondát, a Marsra ahova viszont már több ürszondát küldtek még onnan sem eggyértelmüek az eredmények, ezek egyszerüen búlvárhírek. Valamit mének ami jelenthet egy dolgot, vagy akár ezer más dolgot is és rögtön rohannak a sajtóhoz hogy ezt vagy azt fedeztek fel, ez minden csak nem tudományos eredmény, sajnos ilyen világba élünk, ma már mindeggy mivel csak a figyelem középpontjában legyenek. Sokszor olyan dolgokat olvasok akeket én már 5 éves koromban elképzeltem, pedig akkor még az alap fizikai elméleteket sem ismertem, és ezzel nem azt akarom mondani hogy nekem voltak zseniális képzeleteim, épp ellenkezőleg, a tudósok sokszor olyan dolgokkal rohannak a sajtóhoz amiket még egy ovodás is ki tud találni, egyszerüen a figyelem középpontjába akarnak kerülni, spkszor banális elképzelésekkel. Amúgy jó dolog hogy sok tudományos dolog ma már elérhető, viszont rossz hogy sokmindent tényként kezelnek ami még csak egy gyenge elmélet, az ember sokszor már azt sem tudja mibe hidjen.
  • NEXUS6
    #6
    "Több mint 270 exobolygót fedeztek fel a Naprendszer határán túl az elmúlt 13 évben, és bár a lista egyre gyarapodik, kémiai összetételükről gyakorlatilag semmilyen információt nem sikerült begyűjteni, enélkül viszont nem lehet megállapítani, hogy alkalmasak-e az élet számára, vagy sem."

    A jelenleg ismert exobolygók 99% már fizikailag sem alkalmas az általunk ismert élet hordozására: hőmérséklet, ionizáló sugárzás meg ilyenek ugye.

    Amúgy ez a bolygó is nagyon dúrva, szal 900 fok ugye a hőmérséklete, meg metán van rajta. Szal valszeg semmilyen szabad oxigén, vagy más oxidáló hatású anyag nem lehet a légkörben, mert akkor ugye a metán helyett mondjuk víz meg CO2 lenne.
  • Anomaly
    #5
    Pontosan! Stanfordon kell elvégezni egy elmebeteg szakot és akkor te is kijelenthetsz majd olyanokat, hogy gumimacikat találtunk a Jupiter belsejében melyek a Szaturnusz-ról kerültek oda az xyb szonda megfigyelései alapján ami ettől az egésztől 200 fényévre helyezkedik el és pont kiszúrta és tisztán látható minden belőle.
  • willcox
    #4
    Engem nem nagyon zavarnak össze. Már régen az a benyomásom, hogy hasraütésszerűen mennek ezek a bejelentések.
  • Hedgehunter #3
    Ossze akarnak zavarni... Mindig ezt csinaljak....
  • willcox
    #2
    Érdekes hely lehet ez a nasa. "hangsúlyozza a vizsgálatot vezető Mark Swain, a NASA Sugárhajtómű Laboratóriumának munkatársa" - vagyis a sugárhajtómű laboratórium nem sugárhajtóművekkel foglalkozik, hanem hogy van-e exobolygókon metán. Hogy ez eddig miért nem volt magától értetődő nekem?
  • Anomaly
    #1
    63 fényév!!! Oda 500 év múlva ha eljutunk.