12193
X3 - Terran Conflict / Albion Prelude
  • szantos82
    #12033
    Köszönöm
  • TokraFan
    #12032
    Gondolom cockpit modra gondolsz. Létezik ilyen, de sok köszönet nem lesz benne.
    Pl. ez itt, vagy keress rá az egosoft fórumban mert létezik még másik is.

    Igazság az, hogy a sokféle hajó miatt sokféle cockpit kéne, így a legtöbb próbálkozás nem teljes, vagy bűn ronda. Rettenetes mind, amit én láttam, amatőr nagyon. Minőségi munkához már képzett grafikusnak kellene lenni. Nem láttam még szép cockpit modot, de ha létezne sem lenne célszerű a rengeteg eltérő hajó miatt. Az kissé kiábrándító, amikor ugyanazzal a cockpittel rendelkezik egy vadász meg egy capital ship.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2016.05.08. 22:53:44
  • szantos82
    #12031
    Az X3 Terran Conflict-hoz tudna valaki egy működőképes belső nézetes modot?És 1 hivatkozási címet adni a letöltéséhez?
  • szantos82
    #12030
    Köszönöm
  • Pares
    #12029
    Tessék.

  • szantos82
    #12028
    Tudnátok ajánlani egy jól működő belső nézetes programot?És 1 hivatkozási címet adni a letöltéséhez?
  • szantos82
    #12027
    Köszönöm mindkét választ.
  • Pares
    #12026
    Vagy vesz magának egy Discoverer Raider-t, feltuningolja, és végigszalad rajtuk. Nyilván nem nagyon tudja magát megvédeni, de nem is nagyon lesz semmi, ami utoléri. Legolcsóbb megoldás.
  • TokraFan
    #12025
    Jó vicc! :-)
    1db hajót kevéssé tudok mondani, már csak azért is, mert amíg nem deríted fel az útvonalon lévő szektorokat, addig arról sem lesz fogalmad, hogy milyen katonai erővel kell szembenézni. 1-2 kósza kalózrendszeren átevickélhetsz egy Titannal, de egy erősebb Xenon szektorhoz kevés lesz. Sebesség terén induljunk ki abból, hogy minden heavy lassú, fullra tolt engine tuninggal is. A Titan elég erős -persze nem a legerősebb a játékban-, de ha biztosra akarsz menni akkor nem árt mellé egy Colossus, mondjuk 50-60 kisebb vadásszal a gyomrában és pár korvett kíséretnek.
  • szantos82
    #12024
    Tudnátok ajánlani 1 olyan Argon hajót amivel nyugodtan átutazhatok 7 kalóz szektoron úgy hogy ha rám támadnak akkor lesz esélyem a győzelemre.Vagy legalábbis a túlélésre.Argon Prime-ből indulnék Gaian Star-ba,szóval a sebesség is fontos lenne.Előre is köszönöm.
  • Pares
    #12023
    Én úgy olvastam, hogy talán valamilyen a játékba végül nem bekerült fícsörből maradt vissza.
  • MedsoN
    #12022
    Én csak azt nem értem ha semmi értelme minek fáradoztak vele hogy bele tegyék? Mert ha dísz akkor már legalább lenne egy kis logika is benne, de semmi :d
  • TokraFan
    #12021
    1000+ órám van a játékban, de komolyan mondom egyszer sem néztem meg a populációt. :-D
    Láttam, hogy irkálja minden rendszernél, de sosem éreztem gyakorlati hasznát.
    Pares kolléga válasza nekem is megnyugtató, akkor nem hagytam ki semmit.
  • Pares
    #12020
    Csak dísznek vannak feltüntetve, mert amúgy semmi értelmük.

    http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=327250&postdays=0&postorder=asc&start=30
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2016.03.29. 18:36:54
  • MedsoN
    #12019
    Kicsit eltérő téma de tudja valaki hogy mi ál a szektor leírásokban látható indokolatlan populációs értékek hátterében? Úgy értem President's End en 68 milliós lakosság amikor csak aszteroidák meg hajó roncsok vannak? Ha pedig esetleg környező bolygóra utalna a szám nem lenne kevés az 1 milliárd pl :Ianamus Zura szektorban ahol látható hogy egy bazinagy város bolygóról van szó :d. Szeretem elolvasni a szektorok sztoriját de ez a population mindig kiakaszt :D

    Utoljára szerkesztette: MedsoN, 2016.03.29. 01:42:47
  • Pares
    #12018
    You need to have Special COmmand Software installed on your ship.
    Buy new ship. DO NOT add Trade Command Software MK III or Fight Command Software MK I or MK II. You may upgrade its guns, hold, speed and rudder. Sell its shields, the UT pilot will try to take his with him and pre-existing ones will vanish!
    Make sure both origin ship and destination ship are in space, (in the same sector, I think), on standby (command None).
    Issue Transfer pilot command in your ship's command menu, the galaxy map will appear.
    Select sector containing origin ship, then origin ship
    Galaxy map will reappear.
    Select sector containing destination ship, then destination ship.
    Galaxy map will make its third appearance.
    Select a sector and station where the pilots can meet and transfer.
    The transfer will take place, this may take a while.
    During the transfer the pilot will take the essential software he needs, and will also take the name of the ship and its shields with him. His old ship will be renamed "---".You may dock with the station and transfer any other goods he might need such as extra shields.
    Instruct UT to start universe trader command to get him moving again.
    Hope this helps!

    http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=1302750#1302750

    Vagy a hivatalos FAQ:

    http://www.egosoft.com/support/faq/faq_answer_en.php?answer=707
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2016.03.25. 19:07:39
  • Romeo One
    #12017
    Mistral SF jobb. 2-vel kisebb sebesség, 15.000 cargo. Csak egy kisebb hajómban van egy 20-as szintű pilcsi, azt akarnám átrakni egy Mistralba. De nem nagyon akarna sikerülni.
  • MedsoN
    #12016
    vagyis szerintem a Demeter a legjobb erre a célra, aránylag gyors, és nagy a cargo.
  • MedsoN
    #12015
    Őszintén sosem próbáltam mert nem volt rá szükségem, de ha egy jó kis UT flottát akarsz akkor javaslom hogy trinity sanctum ban vegyél Demeter superfreighter eket, ministry of finance ben tudsz venni hozzá trade MK3 mat és beküldöd a hajót Empie's edge be vagy shore of infinity be , insta profit :)
  • Romeo One
    #12014
    Én is azt gondoltam.... De nem ment.
    Próbáltam azt is, hogy a másik hajón volt T-MK3, de azt sem vette figyelembe.
  • Pares
    #12013
    Gondolom ugyan arra az állomásra kell a két hajót bedokkolni.
  • Romeo One
    #12012
    Üdv!
    Trade Mk3 pilótát hogyan tudok átrakni másik hajóba? A menüpontot megtaláltam, de akármit csináltam, nem kínálta fel a másik hajómat, mint célpontot.
  • Pares
    #12011
    Egyébként ha fegyverek hiányoznak, akkor lehet a klónozós "csalást" (inkább exploit) használni, nem olcsó megoldás, de működik: veszel egyszerre több teherhajót, és a vásárláskor amikor egyszerre felszerelheted őket, akkor mindegyikbe megveszed az adott fegyvert. Pl.: az Equipment Dockban van 3db EMPC, neked meg kell 9db, akkor a hajógyárban veszel 3db TS-t, a vásárláskor mindegyiket fel tudod szerelni 3db EMPC-vel, és máris van 9db EMPC a 3 TS-edben.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2016.03.19. 22:16:40
  • MedsoN
    #12010

    Hát igen, nem lenne rossz csak az a baj hogy MAML meg EMPC gyárakon kivűl az összes megszűnt, nincs mit elláttni. De most már nagyon gondolkozom rajta hogy be cheat elem a terranoknak a gyárakat mert ez így nagyon unfair.
  • Pares
    #12009
    Az TC-ben alapból nem működik jól a földi gazdaság, és azt hiszem az AP-ban sem. De azért készült jó pár mod, ami kijavítja.
  • RJoco
    #12008
    Akkor van egy nagyon jó pénzszerzési lehetőséged. El kell látni a gyárakat cuccal.
    Emlékszem, mikor a Chip gyárnak én szállítottam az anyagot, hogy legyártsa a kellő mennyiséget a küldetéshez, mert sehol nem volt a közelben.
  • MedsoN
    #12007
    Nah közben rájöttem hogy az én játékomban összeomlott a terran economy hála a GOD nak, hatalmas távok, kevés ts...
  • MedsoN
    #12006
    Ja és X3: Terran Conflict al tolom.
  • MedsoN
    #12005

    Hát igen nem tudom miért terjedt el ez a divat hogy csak egy hajót lehet manuálisan irányít, még a rebirth is átvette ezt, nagy kár :/.



    Oh és egy kis gond ba ütköztem, végig csináltam a Terran plot ot és megkaptam az M8 ast. A probléma abból fakad hogy kb az összes állomást megnéztem ahol lehetne kapni phantom missle-t, de eddig sehol sem volt. Gondoltam hogy akkor megkeresem a gyárat egyből, megis néztem neten hogy a Saturn 3 szektorban kéne lennie, meg még egyéb más gyáraknak is. Errefől oda megyek és 1 gyár van az egész szektorban az sem az... Tudna valaki segíteni hogy ez hogy lehet vagy akkor hol találok rakétákat?
  • TokraFan
    #12004
    A freelancer egy jó játék, de azon kívül, hogy az is az űrben játszódik, nem sok köze van az X3-hoz. Grafikai szempontból is mérföldekkel gyengébb -mivel sokkal korábbi játék-, összetettségben pedig messze elmarad az X3-tól.
  • RJoco
    #12003
    "Mi az a freelancer?" - Na jó, ez egy költői kérdés volt, mert nem érdekel.
    Régen mintha ez lett volna egy tuti űrcsatás űrszimulátor, de asszem a csatán kívül másra nem terjedt ki a történet.
    Az új Elite elég jó, de az meg multi. Lehet nagy hajód, de mindig csak egyet irányíthatsz.

    Az X-ekben azért érezni, mikor a hatalom a te kezedben van. Nagy hajók, nagy flotta, zászlóshajó, vadászok, szállítók, gyárak, stb.
  • MedsoN
    #12002
    Jó tudni hogy az X közösség aktív és segítőkész, amennyire útána néztem mindenki a freelancer ért van megörűlve, lehet azis jó de nem hiszem hogy anyíra összetett mint az X univerzum :)
  • MedsoN
    #12001
    Köszi a választ, EQ ra énis gondoltam csak reméltem hogy van valami gyorsabb/közvetlenebb módszer
  • RJoco
    #12000
    Freight Transporter-rel, amennyiben van még ilyen a játékban. Reunion-ban volt.
    Vagy bedokkolsz vele egy EQ-ba, SY-ba, meg egy TS-sel is és ott pakolod át a cuccot.
  • MedsoN
    #11999
    Vagyis nagyon remélem van más mód is az M3 on kivűl.
  • MedsoN
    #11998
    Sziasztok, lenne egy kérdésem ami valószinüleg bután fog hangzani de egyszerüen nem tudom. Szóval megvettem első TL osztályú hajómat és elszörnyedve vettem tudomásul hogy nem lehet TS el dokkolni rá. Hogyan tudom így feltölteni Ecell el és egyéb dolgokkal?
  • invasive
    #11997
    Valamelyikben van ilyen opció és be is kapcsoltam, de továbbra is ott teremnek a hajók. Olvastam (pár órát :-D) az egosoft fórumot is, ott azt írták egy eldugott hozzászólásban, hogy a respawn-suppression csak Kha'ak és Xenon hajóknál működik, minden más fajnál lehetetlen kivédeni. Úgyhogy a szektorfoglalásról már letettem. Van elég cél így is bőven, csak jó lett volna, ha nem csesztetik folyamatosan az állomásaimat. De akkor majd megvédem.
  • TokraFan
    #11996
    Hello,

    Van egy mod, amivel kivédhető,hogy a kapukpa lövés ne okozzon repu vesztést, azt hiszem ez az.

    Egyébként azt javaslom, hogy néhány kalóz miatt ne menj oda korvettekkel az állomások közelébe. Egy jól felszerelet vadásszal magad is elintézheted a dolgot.
  • campernoob
    #11995
    A ship-respawn-suppression-t kell bekapcsolni, ha az adott mod ad erre lehetőséget, akkor elvileg nem kellene az eredeti tulajnak bespammolással zavarnia. De a helyzet nem feltétlenül ilyen egyszerű, mert van olyan, hogy valamilyen más mod-dal akad össze, és nem feltétlenül olyan a modok összeakadása, hogy kifagy tőlük a játék, vagy a mentés válik használhatatlanná, hanem csak a mod bizonyos funkciói nem működnek.
  • invasive
    #11994
    Köszönöm neked is. Egyelőre 3 modot próbáltam ki, mindegyikben el lehet foglalni a rendszert de a hajókat rendszeresen "feléleszti" a program és jönnek folyamatosan. Elfoglaltam egy Yaki szektort, kilőttem a helyi Colossust de nem a kapukon jönnek be visszafoglalni, hanem rendre megjelenik random helyeken a szektoron belül ismét a Colossus. Ha kilövöm, kezdődik előről végtelenítve. Ez szerintem nem valami reális így. Tele van a szektor nivídium aszteroidákkal, szeretnék ide gyárakat vagy esetleg komplexet építeni, ezért lett volna jó elfoglalni, hogy ne zavarjanak a Yakik. A Xenonok így is jönnek néha de az nem vészes. A Colossus respawn ugyanakkor nagyon zavaró, szinte állandó harc van miatta.