12193
X3 - Terran Conflict / Albion Prelude
  • TokraFan
    #12193
    3000 órával a hátam mögött, nem hiszem, hogy felteszem ezt a DLC-t.
    Sok újat nem fog mutatni szerintem. Bár fene tudja, elvégre ott van a Steam könyvtáramban, lehet ránézek egy nosztalgikusabb pillanatomban.
  • RJoco
    #12192
    Rebirth-ben nem tetszett, hogy csak a borzot vezethetem, ami elég gyengusz is volt.
    Meg ugye betették az autópályákat.
    X4 már sokkal jobb, a pályák nem olyan vackok és nincs "szuperpálya" sem, csak egy gyorsító, ami átvisz a szomszédos rendszerbe pillanatok alatt. A Holdtól a Föld felé ez nagyon brutálul néz ki.
    Illetve akármilyen hajóba beülhetek és vezethetem.
    Bár a járkálás megmaradt, de nem kell annyit kolbászolni az állomáson és csatornákban kukázni.

    Nekem a TC nem jött be a hatalmas állomások miatt. Legalábbis a Reunion után hatalmasak voltak.
    Emellett az irányítás sem tetszett, túlságosan átszabták. És mivel a Reunion-ba 1000 óra fölött voltam, valamint kapásból váltani akartam TC-re...
    Később az AP-vel próbálkoztam, de valami miatt nem akartam annyira belemélyedni. Viszont nem volt gond az irányítás, meg az állomások mérete sem.

    Ebbe az új dlc-be csak annyit akarok beletolni, amennyi belefér. Még fut az X4 projekt, de már itt van mellette a Subnautica és be van szerezve a Cyberpunk is. Plusz van mellette pár lego projekt is.
  • Kancsalborz
    #12191
    Én meg az X2-től az AP-ig "szétjátszottam" az összeset, de a Rebirth meg az X4 annyira nem jön be hogy az valami hihetetlen, pedig már többször nekifutottam, mert hiányzik az X universe. :)
    Ebbe viszont "beletolok" párszáz órát ismét asszem'.
    És igen, Reuniontól kezdve mindíg az XTM-el fejeződött be a játék telepítése... XD
  • RJoco
    #12190
    Jaaa, nem értettem, nem vonatozom.
    AP-vel nem sokat toltam. Az Argon szálat csináltam talán végig.
    A kedvencem a Reunion volt XTM-mel.
    Most az X4-et tolom. Lassan vége.
    De ez a DLC megfogott, lehet, hogy előszedem miatta az AP-t majd.
  • Kancsalborz
    #12189
    Igen, így pontosabb. Kösz, nem jót linkeltem. ;)
  • Z33noo
    #12188
    Viccnek szántam, nem kötözködésnek, ne érts félre.
    Nekem megvan steamen, majd ránézek, az összes X közül AP-vel toltam legtöbbet, de még nem a steames verzióval, sajnos igy nem tudom hány ezer órám lehet benne.
  • RJoco
    #12187
    Eltévedtél.
    Akinek steam-en megvan az AP, az a dlc-t ingyen kapja.
  • Pingyóka
    #12186
    Új közösségi MOD inkább mint DLC

    X3: Farnham's Legacy

    Egy külön fejezet amely Albion-ra épül számos fejlesztéssel ,storyline-al.
    Utoljára szerkesztette: Pingyóka, 2021.04.07. 18:15:29
  • Kancsalborz
    #12185
    új DLC
  • Z33noo
    #12184
    6 napot késtél az április elsejei tréfával, vonaton ülsz? :D
  • RJoco
    #12183
    Egy hónap múlva új DLC-t kap az AP.
  • int
    #12182
    "gyilkos" az advenced hyperdrive mod
    pontról pont környékére ugrás de néha bekavar főként a terranoknál
  • int
    #12181
    helló !
    jobb későn mint soha
    "S " fapados pl 1mj shield + nulla/=/0 fegyver
    "M" közepes feszereltségű ol 5mj shield 1-4 hajótól függ + közepes fegyverzet 2-4 db
    "L" Max felszereltségű pl 25mj shield 1-4 hajótól függ + erős fegyverzet 2-4 db
    amúgy a felszerelést meg lehet látni i vagy talán h betű hatására
  • TokraFan
    #12180
    Nem zavarsz, csak nem tudunk többet mondani most sem, mint 2 éve. Nincsenek újabb modok már.
  • sznek1975
    #12179
    Most szedtem le azért kérdeztem. bocs a zavarásért.
  • TokraFan
    #12178
    Ezt minden évben meg fogod kérdezni?
    Pár hozzászólással lejjebb, ugyanezt megkérdezted 2017-ben, de szerintem már korábban is ezerszer átbeszéltük a mod kérdést. Még linkeket is adtunk, ha jól emlékszem. Annál többet most sem fog tudni mondani senki, mivel a játékhoz már nem készülnek újabb modok (kivéve talán még a LitCube-hoz nagy ritkán). Szóval olvass vissza kicsit, biztos megtalálod korábbról mit érdemes feltenni.
  • sznek1975
    #12177
    Üdvözlet. A Conflicthoz és Albionhoz is akad olyasmi modpack mint a Reunionhoz? Reunion mod pack
  • Romeo One
    #12176
    Már nem emlékszem, AP 3.0-ban is van Arrow/Starburst?
  • Romeo One
    #12175
    Köszi!
  • Stormbird
    #12174
    Itt érdeklődj.
  • Romeo One
    #12173
    X4-et próbálta valaki? TC/AP, vagy Rebirth-hez áll közelebb?
  • Alexzel
    #12172
    Úgy tudom akkor fejezik be az üldözést, ha mind elpusztult vagy a hajót megsemmisítik. Van aki azt mondja ha megtakarítás tartani ugorj egy kalóz szektorba, hogy az üldözőknek át kelljen menni a szektorok, így a kalózok megölik őket.
    Én ano feljavitottam s hajókat lehetőség szerint, és a nagyobbakat/drágákat jumpdrivevel egy hajógyárhoz ugrattam és eladtam. Jó pénz csökkent reputació árán.
    Return Ship
  • Tervisk
    #12171
    Néhány kérdésem lenne, lehet vhol benne van a forumban, de még az átnyálazásbol hátra van 90 oldal....

    -Hyperion Vanguard az csak foglalható?
    -jégbánya van valamerre a játékban?
    -dronok: mi a titka, hogy kiküldés után visszahívhatóak legyenek?
    -banner: sok helyen írtátok hony a banner alatt ott vannak az ajánlott modok,stb...az már elavult info vagy én vagyok a vak?
    -hozd vissza a hajómat küldik: ha nem érek vissza vele, mennyi idő múlva nem üldőznek a rendfenntartó erők?
  • Alexzel
    #12170
    Tudtommal a termelés sebessége nem változik a gyárakban, csak nagyobb gyár esetén adott idő alatt többet termel (Pl. Crystal Fab M 16 Crystal-t termel, míg az L-es 40-et).

    Úgy tudom a játékban van egy 'GoD'-engine ami ha nincs kihasználva egy gyár (jó ideig nem termel mert nincs nyersanyag gondolom) akkor kiszedi a játékból, esetleg máshol létrehozza. Ezért az alapjátékban érdemes a Weaver's Tempest szektorban lévő 2 'Incendiary Bomb Launcher Forge'-t ellátni alapanyaggal ha esetleg akarsz IBL-t használni később, mert ez egy Yaki gyár és te nem építhetsz ilyet és az alapjátékban tudtommal ebben a szektorban és a LooManckStrat's Legacy-ban van. (Csak úgy építhetsz ilyen gyárat ha elfoglalsz egy TL-t ami szállítja.)

    Ha a gyárakat complexumokba szeretnéd rakni, akkor esetleg érdemes használni egy X3 Complex Calculatort. Ha akarsz akár önfenntartó komplexumokat is tudsz vele tervezni. Van egy online verzió is, de én inkább Xadria-t ajánlom felrakni a gépre (Zip-ből elég kicsomagolni és használható, csak 3,5 MB). Bár ez az alapjátékhoz készült, ha egy mod nem módosítja az alapjáték gyárait, akkor szerintem nem probléma a használata - max a szektorok adatai nem pontosak az Xadria-ban.
    Az Xadria-ban
    -kiválaszthatod mely szektorba építenél (Politika, Nap és Ásvány alapján is lehet választani), a napkollektornál figyelembe veszi a szektorban lévő nap fényerejét, bányánál megjeleniti a szektorban szereplő aszteroidákon lévő mennyiségeket
    -el tudod menteni és visszatölteni a terveket
    -gyárakról megjelenít minden adatot mielőtt a complexumhoz adod (termeléshez mi kell, mennyit termel, miből mennyit tud tárolni,..)
    -gyáraknál van egy lista ami az adott típusból a legolcsóbbat tartalmazza, de van produk és faj szerinti lista is
    -megjeleníti miből mennyit kell beszállítani a gyárba a termeléshez ill. miből mennyit termel és mennyi a profit (a vételi/eladási árakat lehet álltani, alapesetben az átlagár szerepel)
  • TokraFan
    #12169
    Az, hogy az alapárban más felszereltséggel kapod meg őket. Az L éri meg legjobban, mert azon már van pár szoftver installálva és fegyverekből is jobban felszerelt. Ha ezekre nincs szükséged, akkor viszont felesleges, akkor elég az S vagy az M is.
  • Tervisk
    #12168
    Mi a különbség a hajók S,M,L változata között? Az infoban nem látok semmi eltérést az árán kivül...
  • Pares
    #12167
    Nagyon rég játszottam már, a gyáras termelés szorzóban nem vagyok biztos, de talán mintha a gyártás gyorsaságát jelentette volna. Az aszteroidáknál hasonló módon ha jól emlékszem minél magasabb hozammal rendelkeznek, annál gyorsabban termelnek (pl. ugyan az az állomás a 10 yield-es aszteroidán ugyan azt a mennyiséget fele olyan gyorsan termeli meg, mint egy 20 yield-es aszteroidán). De nem vagyok 100%-ig biztos benne.

    Az útvonal keresés finoman szólva is nem tökéletes. A megoldás az, hogy azon a szektoron kívül maradsz, amiben az AI által irányított hajód van (nem muszáj, de ha sok az akadály, pl. aszteroidák, akkor ajánlott, gyorsabb és biztonságosabb), ugyanis csak abban a szektorban vannak jelen fizikailag a dolgok, amiben aktuálisan benne vagy. Ha szektoron kívül vagy, akkor nincs fizikai ütközés, vagyis a hajóknak nem kell az akadályokat kerülgetniük (amiben nagyon bénák), hanem csak "átrepülnek rajtuk", de legalábbis sokkal jobban leegyszerűsödik az útvonaluk.

    A játék a szektoron belüli és a szektoron kívüli világot teljesen máshogy kezeli, mind az útvonalkeresés/ütközések szempontjából, mind a csaták szempontjából. Olyan csaták, amik olyan szektorban játszódnak le, amiben nem vagy ott, sokkal leegyszerűsítettebb módon zajlanak le, a hajók is teljesen más tulajdonságokkal rendelkeznek, mint amikor egy szektorban vagy velük. Ezekre jó odafigyelni.

    Információkkal kapcsolatban ezt az oldalt ajánlom (X2-höz, X3-hoz, TC-hez, AP-hoz, X:R-höz, sok mindent megtalálsz itt, pl. TC beginner's guide, ha tudsz angolul).
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2017.11.09. 20:07:26
  • Tervisk
    #12166
    Nem sikerült még a teljes fórumot átnyálaznom néhány nap alatt, csak kb 2200 hozzászólásig jutottam,de nem találtam meg néhány infot...

    -A gyáraknál a termelés szorzó milyen formában számít bele a termelésbe?

    -Az aszteroidák hozama milyen módon befolyásolja a termelést?
    Illetve nincs arra valami lehetőség, hogy a hajók autopilotával ne kenődjenek szét mindenen?
    Nem kicsit idegesítő, hogy a frissen vásárrolt mamutt 2 perc múlva szétkenődig az állomáson, vagy a kereskedők rendszeresen sziklán vagy állomáson végzik, pedig 75-100Mj pajzsokat is rakok rájuk...

    Ezt a linket itt láttam a forumon:
    http://eng.x3tc.net/
    mintha a gyárak adatai nem mindenhol stimmelnének,létezhet?


    Utoljára szerkesztette: Tervisk, 2017.11.09. 17:14:59
  • sznek1975
    #12165
    Ez van fent csak a Tc verzó hoz való leg frissebb.
    Azért köszönöm a segitséget.
  • Pares
    #12164
    Attól függ, hogy mi az az "az", ha Albion Prelude-al játszol, ahhoz itt van rengeteg mod (de ezek telepítésénél már vigyáznod kell, hogy melyik mod melyikkel kompatibilis), az XTC meg úgy jó ahogy van (2.2a a legfrissebb verzió).
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2017.11.05. 15:22:12
  • sznek1975
    #12163
    Azt hozzá raktam a conflict hoz. akkor ne is keressk mást, jó ugy ahogy van? és angolul természetesen.
  • Pares
    #12162
    De az, viszont gyakorlatilag csak egy TC a legnépszerűbb/leghasznosabb TC modokkal és új történettel.

    Aztán van még az Xtended Terran Conflict mod, de az már inkább a teljes átdolgozása a TC-nak, jóval több, mint egy egyszerű modpack.
  • sznek1975
    #12161
    Az nem egy külön kiegészitő ?
  • Pares
    #12160
    Albion Prelude
  • sznek1975
    #12159
    Terran conflichoz akad valami stabil mod pack?
  • Tervisk
    #12158
    Köszönöm a kimerito válaszokat...
    Még egy kérdés:
    Bányánál hogy számit bele a gyàrtásba az asteroida? Többet termel vagy gyorsabban egy 40 mint egy 6-os. Mekkoa asteroidara érdemes már lepakolni m-es bányát?
  • TokraFan
    #12157
    Nem kell hozzá semmi. Forgalmasabb Core rendszerekben biztos találsz TL-es hajót. Kommunikációs távolságba mész hozzá (kb. 5km), és beszélsz a kapitánnyal. A komm. listában lesz egy opció ahol fel tudod bérelni ("I want to transport something" vagy valami ilyesmi, jó rég csináltam). Elmondja, hogy mennyibe kerül a fuvar, majd dokkoltatod arra a shipyard-ra ahol a gyárat veszed és beleteszed a gyomrába amit vettél (ha komplexet építesz, ne felejts el venni "complex constructions kit-et" is, ez köti össze a gyárakat és ezen lesznek a központi dokkoló karok is). Ha nincs "trading extesion" szoftvered, akkor neked is dokkolva kell lenned ugyanott!
    Utána megadod neki a rendszert, ahova a gyárat telepíteni szeretnéd. Ki kell várni míg odaér (érdemes előre menni és SETA-zni, azzal sok időt nyersz). Ha beért a rendszerbe, ismét komm., és kipakoltatod vele oda ahova szeretnéd (a map-en tudod megfelelő koordinátákra pozícionálni a gyárat). Done.
    Ha nem csináltál még ilyet, akkor a gyár lerakása előtt érdemes menteni egyet, mert ha rossz helyre teszed le, kezdheted elölről az egészet, úgy meg csak visszatöltöd és újrapróbálkozhatsz.
  • Alexzel
    #12156
    Szia!
    Nem kell küldetés csak fel kell bérelni. Olyan szektorban lehet találni az űrben TL-es hajót, ahol van hajógyár, és vele beszélve lehet felbérelni.
    Ha van lesz elég pénzed, akkor érdemes egyet vásárolni, mert akkor felszerelheted Jumpdrive-val és nem kell arra várni hogy lassan átmenjen az adott szektorba, ami több szektor esetén sok idő lehet, hanem egyszerűen odaugrathatod, esetenként jó sok időt megtakarítva, ill. sokkal gyorsabban teljesítheted a jó pénz hozó űrállomás építős feladatokat, ami azért is nagyon jó, mert ha vannak kereskedőid, oda is fognak járni, így 'új piacot' létesítesz, és még keresel is vele. Persze a nagyobb profitot hozó ajánlatok magasabb kereskedelem-szint esetén jönnek. Tudtommal a Split TL a legolcsóbb, leggyorsabb ugyanakkor a legkisebb TL, de ha jól emlékszem minden állomást ráfér, de lehet hogy csak 1 állomást tudsz vele szállítani, így ha 1 komplexumot építenél többször kell vele fordulni.
  • Tervisk
    #12155
    Sziasztok!

    Abban kérnék segítséget, hogy a gyárat szállító teherhajót hol tudom felbérelni?
    Kell előtte vmi küldit csinálni, hogy ez ezt az opciót engedje, vagy csak alkalomszerűen találom az űrben és vadászni kell rá, hogy pont összefussak vele?
  • sznek1975
    #12154
    Szeretném meg kérdezni hogy a Terran Conflic - hoz van e xprict csomag vagy módok? a xtended et már fel raktam hozzá, még a manager program hiányzik. ebben kérnék segítséget.