12193
X3 - Terran Conflict / Albion Prelude
  • sznek1975
    #12113
    16 giga ram 2 giga videókártya, elöző telepítésnél is volt valami aztán elindult, új játéknál a töltő képernyőnél fagy be nem tudom hogy csináltam lehet hogy újra leszedem és fel mentésem nincs mindet töröltem
  • TokraFan
    #12112
    Sajnos sorrendet fejből nem tudok, mert steam-ről mar a legfrissebbet tölti le. De nekem tán meg soha nem fagyott le -max modoktól, de azokat egyesével szoktam feltenni eppen azert, hogy lássam mi az amivel nem megy- elképzelni nem tudom, mi lehet a baj nálad. A patch-eknel ha jol emlékszem, írjak a honlapon, hogy mit mire kell tenni ( pl. v3.0 to v3.1, vagy ilyesmi). Nem lehet, hogy valami driver vagy hardver hibád van? az X3 elég sok RAM-ot eszik, van elég belőle?
  • sznek1975
    #12111
    Mikor szokott befagyni a játék? a feladat kezelőben az van hogy nem válaszol és ez elég sokáig van, minden patchet sorban raktam fel , de azért ha tudtok sorrendet írjátok meg léci.
  • sznek1975
    #12110
    A ts teher hajóknál van listában hogy repair laser de körbe néztem és sehol sem kapható, vagy lehet ezért kéne maxx minden szektort felfedezni, lehet kapni egyáltalán ?
  • sznek1975
    #12109
    Értem akkor újra rakom a játékot és a x tended 2.2 és annyi akkor ugye?
    Jobban szeretem a kézzelfogható dolgokat ami ott ül a polcon fizikailag.
    Remélem ezután már nem lessz semmi gond sem.
    Köszönöm a segítséget mindnekinek
  • RJoco
    #12108
    Albion Prelude
    Terran Conflict
    Amúgy mi a gond a steam-es változattal?
    Nekem abban megvan az összes. Illetve a Reunion megvan dobozosan is még régről, a Rebirth-ért meg nem akartam 40-50 eurót kiadni, ezért megvettem dobozosan 3000 Ft-ért. De azt is regelni kellett (vagy lehetett, már nem tudom) steam-en.
    Humble-n volt egy akció egyszer, kb 5 euórért vettem meg az összeset a Rebirth kivételével.
    Sajnos a legtöbb játék már igényel valamilyen regisztrációt, akár steam, origin, uplay. Ha ezek nincsenek, akkor meg saját launcherük van, ami szintén idegesítő tud lenni.

    Amúgy nem hiszem, hogy a törés lenne a gond, ha egyáltalán van rajta. Reunion-nál 1.4-nél kiszedték a védelmet.
    Viszont a modok akadhatnak, ahogy írva vagyon lentebb.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.08.24. 14:23:23
  • Pares
    #12107
    Az X-Tended és a Bonus Pack nem kompatibilis egymással:

    "2. Make sure you have a new, clean installation of Terran Conflict patched to version 3.2 or later. (A clean installation means there are no other scripts and mods installed – Not even the official bonus pack.)"

    Ahogy korábban is kifejezetten megemlítettem (#12093), a hivatalos Bonus Pack, és a modok nagy része, sőt talán egyik sem kompatibilis az X-Tended moddal. A Bonus Pack kifejezetten az alapjátékhoz van. Az X-Tendedben minden Bonus Pack funkció benne van alapból. Magyarán: Ha feltelepíted az X-Tended modot, akkor semmi más scriptet, Bonus Packet vagy modot ne telepíts fel mellé.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2016.08.24. 13:33:12
  • sznek1975
    #12106
    Bár megpróbálom másik karakterrel a dolgot és majd írom hogy mire jutottam.
  • sznek1975
    #12105
    Ha lenne eredetiben és lemezes akkor megvenném, kérdés hogy menyiért adnák el? keresem neten de főleg csak steam os változatok vannak.
  • sznek1975
    #12104
    X-Tended -Terran Conflict V2.2 Released. és a Bonus pack és a feles magyarosítás más nincsen csak ezek.
  • TokraFan
    #12103
    Bonus pack biztos nem okoz problémát, es TC alatt az XTM sem (AP alatt mar lehet). En inkabb a tört verzióra gyanakodnèk, azokkal azert lehet gond. Nem mintha a gyárival nem lehetne.
  • RJoco
    #12102
    Nincs hajód abban a szektorban?
    Esetleg megpróbálhatod, hogy 1 órát másfele mászkálsz, hátha utána nem lesz gond. Lehet, hogy elég 5 perc is, mert valami hajó nem ott van, ahol lennie szabadna.
    Esetleg valamelyik mod kavar be. Talán az XTM, ha van. A bonus pack-ról mondjuk nem gondolnám.
  • sznek1975
    #12101
    Az alábbiak megoldva köszönöm. A következő gondom van csinálom a Terran küldit és ott tartottam hogy 200 db Teladiumot leadtam Argon sector M148 on a katonai előörsnél közben befut a küldetés adó egy argon elitel csaj van benne dokkol de őket kidobják az állomásról ugranék a általa megadott Hertic Ends orbital stadionhoz de összeomlik a játék és vége ugyan ez van akkor is mikor megpróbálnám felszedni őket. a Küldi neve Passanger to orbital defence station in Hertic Ends, ezután jön az hogy hirtelen kilép a játék is ki írja kis ablakban hogy a x3tc leáll. és hogy windows keresi a hiba okát
  • sznek1975
    #12100
    Ez van telepítve : X³TC All In One Bonus Package (v4.1.01) Commercial Agent (CAG Ezt még nem találtam meg ez játékon belül szoftver vagy inkább telepítendő mint a Bonus pack?
  • sznek1975
    #12099
    Meglett a említett szoftver végre, Commercial Agent (CAG)
    Commodity Logistics Software MK1 (CLS MK1)
    Commodity Logistics Software MK2 (CLS MK2)már csak rá kell tenni a Ts re és mehet az autómata kereskedés az állomásomnak. köszönet érte
  • TokraFan
    #12098
    Fejből írtam, lehet nem 100% pontosak a parancsok elnevezései (pl. amit "Navig.Soft.Mk1"-nek írtam, az egészen pontosan "Navigation Commands Software MK1"), de ezek csak apró eltérések, biztosan megtalálod. Én rendszeresen haszáltam komplexeknél is az automatikus nyersanyag beszerzést. Pares által küldött linken teljes leírást is találsz, nem lehet elrontani.
  • sznek1975
    #12097
    Írva megint más az egész mint csinálni de azon vagyok.
  • sznek1975
    #12096
    Nagyon köszönöm a segítséget nektek
  • Pares
    #12095
    Egyébként itt a részletes leírás:
    Commercial Agent (CAG)
    Commodity Logistics Software MK1 (CLS MK1)
    Commodity Logistics Software MK2 (CLS MK2)
  • TokraFan
    #12094
    Ahogy Pares kolléga írja, tedd fel azt a packot. Abban lesz egy "Commodity Logistic Software" nevű tech, azt használd.
    Fogod a hajót amit szállításra használsz -jellemzően valami TS-, ráteszed ezt és a Navig.Soft.Mk1-et. Kijelölöd az állomást "Home Base"-nek, majd menüből "Trade/Start Internal Commodity" vagy valami ilyesmit keress. itt be tudsz állítani mindent, ami a termékek eladásával/vételével kapcsolatos (termék típusa, ára stb.). Ezzel a szoftverrel -pontosabban a CLS MK2-vel- még útvonalat is megadhatsz a hajónak, illetve kizárhatsz szktorokat ahova nem léphet be a hajó.
    Beállítás után Trade menu/Start Commodity Logistic és már mennie is kell.

    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2016.08.22. 12:31:03
  • Pares
    #12093
    Telepítsd fel a Bonus Packet, abban minden benne van, ami kellhet a gyárak menedzseléséhez, és még néhány extra, persze csak ha az alapjátékkal játszol.
    X3TC Bonus Pack
    X3AP Bonus Pack
  • sznek1975
    #12092
    Megnézem hátha jutok vele valamire. köszi hogy szóltál.
  • RJoco
    #12091
    Reunion-ban a Station Manager csinálta, ami, ha jól emlékszem egy script volt. TC-ben nem tudom, de szerintem valami hasonlót kell keresni.
    Szóval nem a hajó parancsai között, hanem az állomás parancsai között. De ez csak tipp.
  • sznek1975
    #12090
    Addig jó hogy sikerül beállítani hogy menyen az adott állomásra az adott árut meg venni, evvel nincs gond csak avval hogy ha megvette a cuccot akoor menjen vissza az állomásomra és dokkolva rakja le a cuccot, mi kell ehez hogy ez létre jöhessen ?
  • TokraFan
    #12089
    Trade menü/ Buy wares for best price...es kivalasztod amit vetetni akarsz vele.
  • sznek1975
    #12088
    Megnéztem az állomáshoz van rendelve de ettől még nem megy automatán vásárolni Enrgia Cellát az állomás részére, vagy az kell hogy elérjen universe trade rangont ?
  • sznek1975
    #12087
    Köszönöm szépen
  • TokraFan
    #12086
    a hajodhoz add meg a gyaradat "home base"-nek.
  • sznek1975
    #12085
    Sziasztok, van végre saját érc bányám meg hozzá egy nagy teherszállító. kérdés az hogy tudom hozzá adni a gyárhoz és hogy csak oda vegyen energia cellát ? trade combat softver mk1 mk2 mk3 is is meg van hozzá meg Best Buy és a Sell is .
  • TokraFan
    #12084
    v2.2 a legutóbbi -kvázi utolsó- XTM verzió. Ezt használd!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2016.08.14. 17:10:31
  • Helgi
    #12083
    Még egy dolog.
    Az EGOSoft oldalán van egy hivatalos: X-Tended - Terran Conflict Mod 1.2a Full - 2011.06.13 - Egosoft.
    Ami megtalálható a fórumon is: X-Tended 2.0 Full - 2013.09.06.
    Azt gondolnám hogy ugyan az,illetve a fórumos az fejlesztői kiadás bővítése. ?

  • Helgi
    #12082
    Csak a TC-vel foglalkozok. Na erre gondoltam grafikai kérdés alatt,kösz. Olyan modok nem érdekelnek amik elütnek az alap játék grafikájától. "Úgymond ilyen meseszerű.."
    És az x-tended?
    Anno Reunion xtm-jébe volt script amivel a hajóra lehetett toborozni tiszteket,akik javították is a hajót,persze ha volt a raktérben hozzá anyag.
    Ilyesmik már alapban benne vannak a TC- x-tendedjében?
  • TokraFan
    #12081
    Ha olvastad a leírást, akkor láthattad, hogy rengeteg dolgot pakoltak bele, nem lehet annál többet külön leírkálni sem. Grafikai képességeit meg kell nézni, mert van akinek bejönnek a módosítások, van akinek nem (az én ízlésemnek pl. az XRM túlzottan színes, az effektek túltoltak). Ezen nincs mit írni, ki kell próbálni és dönteni. Plotok tekintetében ha AP-hez teszed fel, akkor AP-n belül is elérhetők lesznek a korábbi TC plotok.
    XRM-be én nem mélyedtem bele, mert nem tetszett a grafikai "tuningja". TC-hez az XTM-et használtam, az már a Reunionhoz is messze a legjobb overhaul volt. Ezzel együtt, sokan esküsznek az XRM-re is, illetve most nagy sláger a Litcube's universe.
  • Helgi
    #12080
    Az x-tended-et néztem már, de az X3 Rebalance Mod v1.30d, még kifagy betöltés után az üdvözlő üzenet megkapásakor,de még a töltés alatt a 3.2d-vel. MAjd megnézem a 3.2c-vel.
  • Helgi
    #12079
    grafikai átmoddolás, BBS, hajók, BBS-en belül mik vannak, küldik, esetleg történet szálak.
    A hajókra lehet e legénységet,tiszteket toborozni akik javítják a hajót,stb..
    Utoljára szerkesztette: Helgi, 2016.08.14. 13:47:32
  • Pares
    #12078
    De mit akarsz tudni még azon az elég részletes leíráson kívül? Próbáld ki, és meglátod, hogy "gyakorlatilag" milyen.
  • Helgi
    #12077
    Köszi, gyakorlatilag érdekel,nem leírásban. Azt olvastam én is.
  • TokraFan
    #12076
    Akinek még nincs meg az X sorozat, annak most best buy van itt!
  • TokraFan
    #12075
    Bővebben...
  • Helgi
    #12074
    Egészíti ki. Na és miben? Bővebben?