322
Iskolával, tanulással kapcsolatos információk, felvételik, továbbtanulás, egyebek
  • Molnibalage
    #121
    Juj... Én még néha olyanon is elfilózok néha mikor néha a Natgeo-t nézem, hogy most rend vagy család amiről beszél, mint közeli rokonság két faj között.
  • Mike
    #120
    oké, csak mondjuk az átlagember összekeveri a pandát meg a koalát
    emlősnek mondja a cápát, meg hasonlók :)
  • Molnibalage
    #119
    Kimondtad a lényeget. Mivel nem lehet tudni, hogy a jövőben mivel fog foglalkozni így elég nehéz megítélni, hogy mi felesleges pontosan és mi nem. --> tehát lesz ami annak bizonyul, de ez így van mióta világ a világ...
  • Molnibalage
    #118
    Nem segghülye, de gimnázium óta nem tanultam bioszt, gépészként azért ez elég messze van tőlem. Azért emlékszem belőle dolgokra ahogy töriből is elég sokra. Megvan az az általános műveltségem amit itt sokan hangoztatnak.
  • Molnibalage
    #117
    Nem valószínű. Mondjuk megtanulod valamelyik húzósabb távol keleti nyelvet mondjuk valamit amit vietnám és környékén beszélnek, vagy bármelyik arab nyelvet. Miért lennél te a tolmács, mikor helyi erők is jól beszélnek angolul vagy franciául általában? --> rád már nincs is szükség. ERRE alapozni, hogy tolmács lesze fene nagy bátorságra vall.
  • Mike
    #116
    "Jó, főiskolán, egyetemen általában már hasznosabb dolgokat tanítanak, de az csak 3-4-5 év,"

    amiből aztán a java megint tök felesleges, bár ez is attól függ, mit fogsz csinálni később
  • Mike
    #115
    mondjuk igazi szemellenzős hülye leszel te is, kedves leendő szakbarbár másik mérnökúr

    nem is baj, hogy elkente a pofádat az idősebb 7 éves gépész
    de ettől még lekezelő volt


    na jó 114-et visszavonom, de akkor is finomabban
  • Mike
    #114
    25-30 között úgy képzeled te szülted a napot? ok, hogy mondasz nekik dolgokat, de miért kell kioktatni másokat?

    és ha felteszem kedves Mérnök Úr, hogy Ön mondjuk biológiából, zoológiából segghülye?

    gondolom rajtad fogott az oktatás
    mindenki más hülye
    mennyire tipikus
  • Mike
    #113
    ma már az ember többsége nem választ életpályát
    persze ettől még mondjuk lehet :)
  • Mike
    #112
    nem jelent semmit az életedre nézve, hogy most humán tagozatra jársz
    nem dőlt el még semmi
    ha az autók érdekelnek, akkor foglalkozz suli után azzal
    az a terület is nagyon sokrétü
    kezdve az autós újságírástól a szalon/szerviz tulajdonlásig
  • Mike
    #111
    úgy tanuld, hogy ne akard tanulni
    csak amennyi ragad
    ha sulin kivül tanulod, akkor annyira hibásan beszélhetsz, írhatsz amennyire jólesik, senki nem fog érte karót adni
    fogd fel a nyelvtanulást szórakozásnak (egyébként ha ráérzel, és nem görcsölsz, akkor tényleg az)
  • hunbasser
    #110
    hát akkor most az angolra gyúrj rá nagyon szerintem,nézz minél több filmet angolul(max segítségnek angol felirat,ne pedig magyar), és olvass könyveket angolul,amely szavakat,kifejezéseket,szókapcsolatokat,közmondásokat meg nem érted,azokra meg rákeresel szótárban vagy neten.így fejlődik az angolod a legjobban.ja,nameg szerezz msnre néhány inteligens angolt,akikkel tudsz dumálni mindig,hidd el,sokat fog fejlődni a nyelvtudásod.

    de érettségi után se hanyagold persze,de utána meg már el lehet kezdeni a spanyolt :)
  • Rockynhooo
    #109
    kössz a segítséget! hát nem most fogom elkezdeni az tuti , mert ugye érettségi, de viszont az angolt azt nyomatom , yo lenne nyáron vagy ősszel egy nyelvvizsga :)! király lenne ha pár év múlva 3 nyelven azaz 4 nyelven tudnék :D
  • hunbasser
    #108
    szerintem meg azért igenis sok értelme van nyelveket tanulni :) nem rossz dolog,ha Spanyolországban,Portugáliában meg egész Dél-Amerikában és Olaszországban az adott ország nyelvén tudod megszólítani az embereket.nagyra értékelik,és elhelyezkedni is könnyen tudsz,ha társalgási szinten beszélsz több nyelvet.

    de szerintem nem túl népszerű nyelveket is érdemes megtanulni,és itt nem ilyen norvég,finn meg svéd nyelvekre gondolok,hanem még ezeknél is ritkábban beszéltekre :) ha valaki elsajátít valami ritka nyelvet tökéletesen,akkor el lehet menni vele tolmácsnak,úgyis mindenki angolt meg németet tanul manapság...
  • hunbasser
    #107
    hát,ha érzel magadban elég tudásszomjat,akkor ne habozz,már holnap hívj fel egy spanyoltanárt,aki magánórákat ad neked :) mondjuk heti 3 spanyolóra(ha bírja a pénztárcád is).

    ha már tanulsz angolt,akkor könnyebb lesz spanyolt,mert mindig van valami hasonlóság az angol és a spanyol között :) (na persze itt nem szavakra kell gondolni,hanem főleg igeidőkre)
  • hunbasser
    #106
    pedig azért nekem a nyelvoktatás már az elején jól el volt baszva...:) általános 4-ben kezdtem angolt tanulni (ha rajtam múlt volna,én már elsőtől nyomtam volna,mert én már iskolába is úgy kezdtem járni,hogy tudtam már írni,olvasni),csak hát volt egy jó tanárunk úgy másfél évig,de kivágták a suliból,és ekkor kaptunk egy NAGYON béna tanárt (nem vicc,nem tudta megmondani nekem,hogy hogy van a növény angolul,aztán hosszaz fejtörés után csak megmondta,nameg mindig hozzá jártunk számcímeket lefordítani,azt a legtöbbnél csak találgatott,és így visszagondolva nem kérdeztünk tőle nehezeket...),és mikor átkerültem hatosztályos gimnáziumban csak lestem,mint Rozi a moziban...és még 2-3 év után is volt olyan,ami nekem teljesen új volt,a többieknek viszont már nem.De azt mondják,hogy jó a nyelvérzékem: egyszer csak úgy poénból elkezdtem olvasni osztálytársam francia tankönyvéből,és az volt a poén,hogy még jól is ejtettem ki a szavakat :D ugyanígy vagyok az olasszal is,ott is tudom,hogy mi mikor ká meg jé meg csé,de ez valószínüleg annak tudható be,hogy a fociban mindig is vágtam a nevek kiejtését és megfigyeltem egyes hangkapcsolatokat :)
  • Molnibalage
    #105
    Ki merem jelenteni, hogy a nyelvtudás halmozásának túl sok értelme nincs már, mert túl sokan csináják. Egy nyelv tudása is elég jó dolog már, mellé inkább HASZNOS dolgokat kell tanulni, pl legyél mérnök. CSAK nyelvtudásból ma már nem lehet megélni erre "pocsékolni" az időt nem érdemes csak a nyelvzseniknek. Nekem még 1 nyelv is nehezen megy középfokon, de azért megy....
  • Molnibalage
    #104
    A pontenciálon alapuló dolgok megértése nem könnyű viszont elég sokminden leírható így. A pontencált egy szóban a "hajtóerővel" lehetne leírni. Egy olyan analógia, mint áramlásnál a nyomás-sebesség. Ehhez hasonlít a feszültség-áram.
  • Rockynhooo
    #103
    az a baj , hogy foggalmam nincs , hogy kezdjek neki :S!?!?!

    amúgy én így terveztem: Angol perfektül, + spanyolt + oroszt középszinten , amennyire menni fog :)! ott tartok ,hogy angol megy középszinten xD
  • Kmarha
    #102
    Irigyellek! Tényleg!

    De esküszöm, kell ehez valami tehetség is, nem csak akarat. Én még a magyar nyelv szépségeivel is hadilábon állok, nem hogy mással, pedig aztán sokat tanultam már.

    Hiába. Belemegy a fejembe minden hülye dátom, műelemzés ha akarom, vágom a kémiát, szerves szervetlen részét, fizika nagy egyenleteinek levezetése, programozás, neuró biológia alap dogmái stb.. szóval széles körben a fejembe tudom gyömöszölni a dolgokat.

    De a nyelvet azt egyszerüen nem. A nyelvtanárokba sem bizok, a nyelvoktatás meg eleve bukta volt minden sulimban. Többet megtanultam angol filmekből és játékokból.

    De majd összeszedem magam valahogy, mert bizony középfokú nélkül esélyem nincs diplomára :S
  • hunbasser
    #101
    óó,hát amikor én belekezdtem a spanyolba,én el nem tudtam képzelni,hogy majd hogy fog menni az angol a spanyol mellett,és hát mostmár azt mondom,hogy nem értem,hogy hogyan is kételkedhettem magamban :)

    ne tétovázz,vágj bele nyugodtan,megéri.veszíteni nem fogsz vele
  • Rockynhooo
    #100
    azt mondod ? nekem pont bíztatásra van szükségem, mert én annyira ugylátom ,hogy nincs esélyem rá ,hogy még 1 nyelvet megtudjak tanulni! haverok meg szülök meg azzal jönnek ,hogy simán meglehetne! és nekem is van ilyenféle tudásszomjam :) meg eleve külföldön képzelem el a jövőm ,szóval nem ártana a nyelv :)
  • hunbasser
    #99
    nyelveket sosem késő elkezdeni. én úgy vagyok vele,hogy miután meglesz az angol és a spanyol felsőfokú (ezeket még bőven nem most tervezem,mert még tanároknak sem könnyű...),utána meg szeretnék tanulni portugálul és olaszul középfokon,ha időm és erőm megengedi :) meg esetleg még francia...

    igazából semmilyen célom nincs velük,csak szimplán tudásszomj :)
  • Balumann
    #98
    Mér, az tök szép nyelv :)
  • Balumann
    #97
    Én szolfézs mellett hangtechnika szakon is vagyok, ebből a 2 szakból épül fel az osztály (csak 3-an vagyunk 2 szakosak). Fizika nekünk csak 9-be és 10-be volt, és nem igazán tanultunk semmi használhatót, a fontosakat általánosba tanultuk.
    Most idén hangtechnika gyakorlaton (tavaly a studio eszközöket, keverőasztalt tanulmányoztuk) elektromosság tant tanulunk, amit fizikából tanultunk de semmit nem értettem belőle. Most viszont 5-ös dogát is írtam belőle (Ohm törvénye, Kirhov törvények, eredő ellenállás számítások, stb.), és sok dolgot megértettem, például a feszültséget is megértettem végre :DD Hangtecnhikus tanárunk nem fizika tanár, és gyakorlatiasabban tudja elmagyarázni ezeket a dolgokat. Tehát a fizika hasznos lenne, ha rendesen tudnák tanítani. De például a feszültséget már általánosba, és középbe is tanultuk számítani, de el nem tudták magyarázni rendesen, hogy mi az.
  • Rockynhooo
    #96
    mivel megy a nyelv tuti külföldbe gondolkoznék!

    annyira bánom ,hogy 10.ben nem kezdtem el két nyelvet tanulni :\ , inkább elmentem közgazdra.. milyen yo lenne ha most 2 nyelvet ismernék! bár 2. nyelvnek kötelező lett vna a francia , az meg nem tetszik :D
  • hunbasser
    #95
    az attól is függ,hogy mennyire vagy szorgalmas,és hogy mennyit szeretnél keresni...:)
  • Molnibalage
    #94
    Ha csak maga a vezetés akkor fingom sincs. Gépészmérnöknek azért jó menni, mert szinte mindennel kapcsolatba kerülhetsz és arra tanulsz és szakosodsz amire nem szégylesz. A hard programozástól kezdve a kohászatig bármit.
  • Csabesz6
    #93
    csá
    most vagyok harmadikos gimis.humán tagozaton vagyok ,idén emelt óraszámban(fakt) tanulom a magyart és a törit.igazábol jobban érdekelt volna a természettudomány meg ilyenek,de általánosban 5.től egy érdekes matektanárunk volt...szval azt elvetettem igy lettem humános.viszont nem állok valami fényesen magyaarbol ilyen hármas vagyok általában.matek is hármas.egyedül a nyelvek azok(angol,spanyol) amikre azt mondom hogy jól mennek, meg érdekelnek.töri is hármas volt tavalyig,az idei évtöl négyes mert tanárcsere volt.és ami engem igazán érdekel az az autók, és azon belül is főleg maga a vezetés...vagyis autobuzi vagyok.de nem vagyok nagy matekos.szoval összegezve: a nylevek mennek jol és az autók világa érdekel születésem óta...


    milyen pályát kéne kinéznem magamnak?
    hátha vannak öteletek
  • hunbasser
    #92
    Életkor: 18-25 között

    most ezt akkor kajra nem értem...eme kijelentésed alapján minimum 35-40-nek saccoltalak volna,akkor még talán meg is érteném,hogy ilyeneket mondasz :)
  • hunbasser
    #91
    fu,én is szeretem a törit,mindig is jól ment,mert egyszer elolvastam(ami már csak az órán beszippantott emlékezetet frissítette fel) és utána már nagyon vágtam,meg hát azért meg is ragad a fejemben,csak az évszámokat keverem,de általában sosem tévedek sokat.

    sokat szoktam wiki-n és más forrásokon olvasgatni olyan dolgokról amik érdekelnek.
  • nyamiag #90
    szóval én is erre gondoltam csak lusta/fáradt voltma kifejteni
  • hunbasser
    #89
    ehh,mi még 10-ben kértük ofőnket,hogy menjünk már pályaválasztási tanácsadóhoz,mert hát ugye 11-ben faktokat kell felvenni,és akkor már könnyebben fogunk dönteni,ha tudjuk is,hogy mik akarunk lenni...és azt mondta,hogy nem lehet,meg hogy "még túl korán van" :\ a 12-eseknek meg már későn van szvsz...sőt,már általános iskolában el kéne vinni a gyereket pályaválasztási tanácsadóhoz,és akkor talán olyan sulit fog választani,ami tényleg megadja neki a kellő ismereteket,onnan pedig már el fogja tudni dönteni,hogy melyik fősulira/egyetemre menjen...
  • Rockynhooo
    #88
    "Nana. Egy jó tanárral, mint nekem volt igenis jó és hasznos dolgokat lehet tanulni bár nálam közrejátszik az, hogy a történelem iránti érdeklődésem azért meghaladja az átlagot. Mindig is jeles voltam belőle, mert szimplán érdekelt. Nem mindegyik része, de azért.."

    ezzel én is így vok , mindig nézek dokumentum filmeket plusszba az adott témához meg a szemlyék után olvasgatok :) amiből sok előnyöm van! törit szeretem nagyon :)
  • Molnibalage
    #87
    A tantárgy felvétellel az a baj, hogy a legtöbb fiatal még az egytemen sem tudja igazán mit akar és nem képes felelősen dönteni. Akkor bízzu RÁ, hogy ő mite vesz fel? Bár lehet, hogy ettől meg azért felelőségteljesebb lesz, de a mai fiatalságot nézve sajnos nem ez a jellemző.
  • Molnibalage
    #86
    "Fizika: Az egész általános és középiskolai fizika használhatatlan, mert minden második mondat úgy kezdődik, hogy ezt meg ezt nem vesszük figyelembe, mert bonyolult kiszámolni, vagy elhanyagolható. Magyarul amit tanítanak az pontatlan, és nem úgy van a valóságban. A tananyag kb fele hasznosítható talán, de kizárólag pontosságot nem igénylő célokra."

    Ez kapitális baromság. Az emberek nagy része olyan vad dolgokat állít mert fizikából buta, hogy ehaj csuhaj... Aki felvételizik annak ez kell és az első két félévben ERRE alapoznak. Szóval aki a középiskolában nem tanulta meg jól és ilyen irányban tanul tovább sok jóra ne számítson. Az egyik utolsó értelmes tárgy ami az oktatásban van. Egy gépészmérnök hihetetlen jól tundá tanítani. Sokszor elmélkedtem rajta, mi lenne ha én tartanám az órákat egy suliban párszor, mert én GYAKORLATIASABB példákon keresztül tudám magyarázni a dolgokat.

    "Kémia: Érdekes tantárgy, de nagyrészt feltételezésekre alapul, és túlságosan mélyen belemegy 1-2 dologba."

    Mi az hogy feltételezésekre? Te hülye vagy? Mellesleg anyám volt kollegája kémia tanár votl és olyan szinten tanította a 18 éves felvételiző kollegina lányának a kémiát még 10 éve, hogy az egyetem első két évében szinte csak suhant, mert vágta azt amit ott kértek. Én mindig is utáltam a kémiát, mert nem értettem.

    "Nyelvtan: Az általános iskolás része még OK. De a középiskolai része nagyrészt mindenféle kitalált kategorizálásról szól."

    Hát igen. A helyesírás része az jó, de a többi számomra se jelentett semmit. Mainapig nem fogom fel, hogy lettem érettségin 4-es belőle...

    "Történelem: 2. számú lefárasztótantárgy. A tananyag 10-20%-át tudnia kell egy normális embernek, de a többi csak arra jó, hogy a helyet foglalja az ember fejében."

    Nana. Egy jó tanárral, mint nekem volt igenis jó és hasznos dolgokat lehet tanulni bár nálam közrejátszik az, hogy a történelem iránti érdeklődésem azért meghaladja az átlagot. Mindig is jeles voltam belőle, mert szimplán érdekelt. Nem mindegyik része, de azért..

    "Irodalom: Az első számú lefárasztótantárgy. Mondják, hogy alapműveltség, így meg úgy."

    Azért némi műveltség tényleg nem árt, de a nagy részét rühelltem. A kötelező olvasmányok fele szerintem a hulladék kategórában van egy-kettő viszont tényleg jó volt. Most nem sorolom fel azért őket.

    Hány éves vagy, hogy ilyen butaságokat írsz? Nagyon fiatal lehetsz vagy csak nem fogott rajtad az oktatás.
  • ColdFire
    #85
    mert néha unatkozni is kell :D
  • hunbasser
    #84
    szerintem a nyelvtan kommunikációval foglalkozó része fontos.a többi mondjuk nem,hogy ilyen tételek,definíciók,meg hasonlók,ezek már annyira nem nagyon...meg ilyen szövegelemzések,ugyan már :)
  • Balumann
    #83
    A nyelvtannal teljesen egyetértek. Amit itt középiskolába tanulunk attól a hideg kiráz. Tétel, melyik volt előbb, a gondolkodás vagy a beszéd? Másik tétel, kommunikáció tényezői és funkciói. A matek is fárasztó tantárgy de az legalább a logikát is fejleszti és hasznos is lehet, de a nyelvtantól az ablakon kitudnák ugrani.
    Töri az fontos és szerintem jó is, irodalom is fontos, de az elemzés írást utálom én is, meg az életrajzokat.
    Kémia és fizika szerencsére a mi sulinkba csak 9.-be és 10.-be volt, fizikából nem nagyon tanultunk semmit, kémiából már nem is emlékszem mit tanultunk :S, de az biztos, hogy nem lényeges dolgokat...
  • hunbasser
    #82
    hmm,jól összefoglaltad,osztom a véleményed :)